Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Párna csecsemőnek fórum

Párna csecsemőnek (beszélgetős fórum)


1 2
2010. ápr. 26. 15:15
akkor az legalabb tart, ugy marad :)
35. Anatita81 (válaszként erre: 34. - Ccd8b44456)
2010. ápr. 26. 15:06
Én magam varrtam huzatot 2 cm vastag szivacsra, az legalább tartja a formáját és nem kopog a pici feje a rácson... Elsőre mi is kínlódtunk a drágán vett vacakkal, vékony is volt, le is jött.
2010. ápr. 26. 15:00
es a vedovel hogy alltok?! engem kikeszit mindig kijon bBam is nyomja le szedi ki lepedocserenel meg ugy negizzaszt mire elrendezem agyat a vedo miatt tudjTok ami belul korbe van
2010. ápr. 26. 14:58
martinkam is allandoan kihuzza osszegyuri kivagyok :)
2010. ápr. 26. 13:20

Sziasztok, a fiam 9 hónapos és mindig széthúzkodta az összehajtott pelenkát, ami megnyomta a pofiját, úgyhogy már a vékony kispárnán alszik kb. 1 hónapja, ami a babaágyneműhöz tartozik. Biztos vagyok benne, hogy nálunk ez most már nem veszélyes.

Lányom úgy 1 éves kora óta alszik tönkölybúza-pelyva párnán, rengeteg jó tulajdonsága mellett imádja és ha akarna sem tudna belefulladni! Hamarosan a picike is kap egyet.

31. ccd8b44456 (válaszként erre: 30. - Sylvia81)
2010. ápr. 26. 13:12
tieid is:)
30. Sylvia81 (válaszként erre: 28. - Ccd8b44456)
2010. ápr. 26. 13:11
Édesek a gyerkőceid! :)
2010. ápr. 26. 13:06
Az fiamnak nincs nagypárna csak egy kispárnát rak a feje alá.Soha nem is volt.
28. ccd8b44456 (válaszként erre: 27. - Sylvia81)
2010. ápr. 26. 13:04
:)
27. Sylvia81 (válaszként erre: 22. - Ccd8b44456)
2010. ápr. 26. 13:03

Na ez is igaz. De nem zavarja, mert ha meg mentünk valahová, az autóban is simán elaludt. :D Meg néha a sötétített szobában sem. :DDD

De tényleg nem volt túl sötét, mert áttetsző a függöny. :)

Egyébként meg, mire igazából számított volna, addigra mindenképp be kellett húznom a függönyt, mert nyáron 13órától tűzte a nap az ablakunkat és azon keresztül az ágyat is. Így a sötétítő sokat levett az erejéből. És olyan megnyugtató volt, hogy kék "fényben" úszik a szoba. :) Este meg pirosas volt minden, mert a sólámpának meg olyan a fénye. :)

26. ccd8b44456 (válaszként erre: 25. - Violamama)
2010. ápr. 26. 12:18
ez tok jol hangzik :) igy kell csin :) nem kell parna nem kell kuss :)
2010. ápr. 26. 12:17

Ha még aktuális, az én kislányomnak se volt párnája míg kicsi volt, azt hiszem másfél évesen kapoot azóta is azon alszik v egy másikon, de mindkettő fél cm vastag azaz nem is vsatg ha ráfekszik meg kp pelus vastagságú lesz. Szetm is bővel elég a textil pelus a feje alá.

Az alvás is a szobájában behúzott függöny(átlátszó kék) így csak egy csöppet sötétebb, mint a normál fény és a tv normál hangerővel megy v épp mosogatok, v amit kell, persze nem fúrok, faragok, bár sajna olyan is van aki ezt ilyenkor csinálja de általában nem zavarja.

2010. ápr. 26. 11:54
köszönöm Mindenkinek a válaszokat, nagyon kedvesek vagytok :)
23. ccd8b44456 (válaszként erre: 21. - Sylvia81)
2010. ápr. 26. 11:52
hat igen :) ne bomboljon a tv csak ugy finoman :)
22. ccd8b44456 (válaszként erre: 20. - Sylvia81)
2010. ápr. 26. 11:51
hat nappal jobb ha nincs sotet szokja meg mert ha vhova elmegy az ember es nincs lehetoseg besotetiteni nem tud majd aludni nalunk most is nagyon vilagosb alszik de hat ahany ember annyi szokas :)
21. Sylvia81 (válaszként erre: 19. - Ccd8b44456)
2010. ápr. 26. 11:49

Ki kell próbálni este, hogy mi az a tévé-hangerő, ami még épp beszűrődik, de nem zavaró, és akkor nyugodtan lehet tévézni. Úgyis mindegyiken van már számozás, meg kell jegyezni. :D

Nappal meg azért nem gáz, mert úgyis erősebb az alapzaj kintről, tutira nem fog behallatszani. ;) De ez ugye feltételezi, hogy külön szoba, csukott ajtó.

20. Sylvia81 (válaszként erre: 15. - Katinkaboszi)
2010. ápr. 26. 11:47
Én a mi hálónkban altattam, behúzott függönynél (de persze azon átjött a fény egy kicsit, tehát simán lehetett volna még játszani is), és mikor elaludt, kijöttem, becsuktam az ajtót. Igaz, hogy nagyon éber alvó volt, ezért csenben voltam, de nem volt síri csönd.
19. ccd8b44456 (válaszként erre: 15. - Katinkaboszi)
2010. ápr. 26. 11:46
nalunk fent alszik szobajaban bebior nalam en meg lent, most eppen alukal ey agyamon o szobajaban olvasgatok, persze halkan. igy konnyu ha nagy a haz mert o fent alszik en lent takaritok. elso babanal panelben laktunk ugy mar nehezebb hat tv jo ha megy es ne a csendre aludjon el azt szokja meg
2010. ápr. 26. 11:45

Két és fél éves a lányom, sosem volt párnája. Kicsiként szerintem egyáltalán nem kell, most meg már nem igényli. Vettem én is neki vékony lapos párnát, kibelezi és kidobja az ágyból, párna nélkül alszik, kókuszmatrac, pamut lepedő és kész :)

A bölcsiben elvileg párnán alszanak, de ott sem kéri.

17. Sylvia81 (válaszként erre: 14. - Katinkaboszi)
2010. ápr. 26. 11:45

No igen...

Az én lányom annyira utált hason feküdni, hogy meg sem próbált átfordulni. :D Végül kényszerítenem kellett, direkt fektettem a hasára, hogy forduljon át a hátára. jujj, de nem szerette. :DDD

Viszont most, már vagy 1-1.5 éve csakis a hasán alszik el este, délben meg a bal oldalán. :)


Én viszont nem tudok kicsi párnán aludni. Gyapjú párnám van, pont olyan magas, mit amilyen széles a vállam. Csak így tudok kényelmesen aludni, bár az esetek 95%ában az oldalamon fekszem, ezért talán érthető. Ha kicsi a párna, reggelre elfekszem a nyakam. Na de én már felnőtt vagyok. :)

16. ccd8b44456 (válaszként erre: 14. - Katinkaboszi)
2010. ápr. 26. 11:43
martinkamat is hason altattam mindig ma is ugy teszem le csakhat het hosan elmaszkal mar, de o is hason sokkal jobbat alszik
2010. ápr. 26. 11:42

Nekem is lenne kérdésem, másról.


Ti hogy altatjátok napközben a kicsikéteket?

minden csendes körülötte, nem beszélgettek, saját szobájában van, vagy a Tietekben és akkor nem is néztek tv-t sem?


Azért érdeklődöm, mert az ismerettségi körömben kicsi született és nem tudnak semmit csinálni 7végén, mivel amíg alszik a gyerek nem akarják zavarni semmilyen neszezésel.

Szerintem ez szörnyű. A fiam felnőtt, úgy alszik,mint a bunda, bár mondjuk nem szokott az apja sem kalapácsot használni akkor, sem fúrni-faragni :)

Igaz általában hajnalban jön 7 végén haza, ezért hagyjuk aludni későig.

2010. ápr. 26. 11:37

hát régen volt már, de változnak szinte évente az erről is kialakult vélemények, viszont a gyerek gerince és későbbi tartása miatt sem érdemes soha magas, vagy Isten ne adja! igazi felnőtt párnát adni a feje alá.:(


míg picike elég a pelus, később, ha már forogni is tud, akkor lehet egy nagyon vékony, mint egy szivacs akkora párnát alá tenni,

az enyém felnőtt, ma sem tud igazi vastag párnán, csak vékony gyapjú kispárnán aludni.


Én amúgy a hason altatás híve voltam, az enyém ma is hason tud igazán jól pihenni. És én is :)


Viszont piciként akkor tettem hasra, ha ott voltam a szobában és tettem-vettem amíg aludt, akkor nem történhetett baj. Később magától fordult hasra, amikor már egy éves elmúlt.

2010. ápr. 26. 11:37
Nekünk kb. 1 éve van, de nem nagyon örültem neki, még úgy sem, hogy 2hónaposan már totál felnyomta magát hasonfekve. De hát Thomasos és hatalmas szerelem azóta is. :) Ha elutazunk, vinni kell. :) Igaz, nyugalmi állapotban is csak vagy 5 centi vastag, ha meg ráfekszik, 2... :) De mióta kimostam, azóta ilyen lapos, amit persze egyáltalán nem bánok... :D Jah, és nem is zúzalékos cuccal van tömve, hanem valami műszálas, lapba sajtolt szálhalmaz van belehajtogatva.
12. ccd8b44456 (válaszként erre: 10. - Szabina1984)
2010. ápr. 26. 11:34
azt lehet :)
2010. ápr. 26. 11:30
amugy 9 hosak multunk.
2010. ápr. 26. 11:30
Ezzel a párna dologgal én sem voltam tisztában. Most merten csak tenni alá, de az sem párna, hanem inkább egy vékony bébi valami akar lenni..:-)azzal gondolom baj nem okozok..:-)
9. ccd8b44456 (válaszként erre: 8. - Sylvia81)
2010. ápr. 26. 11:25
:) picim het hos, neki sem lesz egy ideig
2010. ápr. 26. 11:21

Emlékszem, annyira féltem, nehogy megfulladjon, hogy még a takarót is körbecsavartam rajta, és a kezeit úgy igazgattam, hogy ne tudja a takaró alá tenni, ezzel is biztosítva, nehogy a fejére húzza... :) Na nem mintha meg tudna fulladni egy teljesen pamut takaró alatt...

Utólag csak mosolygok rajta, de tuti, hogy most is ilyen leszek. :DDD

7. ccd8b44456 (válaszként erre: 5. - Sylvia81)
2010. ápr. 26. 11:17
jol irtad ly :) hat ez az
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook