Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy tudok eladni a vaterán, ha már regisztráltam, mi a menete? fórum

Hogy tudok eladni a vaterán, ha már regisztráltam, mi a menete? (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 25. 20:45
Köszönöm mégegyszer a válaszokat
2010. dec. 25. 14:31

Igen, jó tisztázni, hogy milyen módon küldi a pénzt: netbankon át, személyesen fizet be a bankfiókban, rózsaszín csekken, esetleg, ha beleegyezel az utánvétbe.

Ajánlottal bonyolíts, vagy a vevő nyilatkozatát őrízd meg, hogy ha sima postával kéri.

Van a lapodon, hogy Értékelés, itt értelemszerűen kitöltöd, amit kér, ill. gyor volt a vevő, jó kommunikációja van, stb.

24. hellokitty2000 (válaszként erre: 19. - Vikianya)
2010. dec. 25. 14:29
A Vatera felé nem kell jelezned semmit.
2010. dec. 25. 14:27

köszönöm mindenkinek, kezd tiszta lenni.

Tehát felvesszük a kapcsolatot (ez most meg is történt), megadom a számlaszámom, és azt az összeget, amit át kell utalnia, és amint megérkezik a pénz, én postázom a cuccot, és jelzem a vaterán, hogy kedves volt e a vevő vagy sem. Jól értelmezem?


És a vaterának a jutalékot hogy kell fizetni?

22. Vikianya (válaszként erre: 20. - Hellokitty2000)
2010. dec. 25. 14:24
meg is jött az e-mail, köszi :)
2010. dec. 25. 14:20

A vatera a megadott emailedre elküldi az infot a vevő email címével, és telefonszámával. Úgy illene, hogy a vevő-aki szintén megkapta a Te adataidat-jelentkezzen, amikor is megadod a számlaszámodat, postaköltséget.De ünnep idején lehet, hogy a vavő nem azonnal jelentkezik. De te is elküldheted előre a tudnivalókat.

A vatera tudja, hogy eladtad, mert megjelenik az aru adatlapján.

20. hellokitty2000 (válaszként erre: 19. - Vikianya)
2010. dec. 25. 14:18
A Vatera által küldött automatikus levélben megkapod az email címét és a telszámát is.:)
19. Vikianya (válaszként erre: 16. - Hellokitty2000)
2010. dec. 25. 14:06

és hogy tudok neki üzenetet írni?

Illetve, hol kell jeleznem a vatera felé, hogy eladtam valamit?

2010. dec. 25. 14:04

írd meg neki a számlaszámodat, a számla tul. nevét, a postaköltséggel terhelt végösszeget stb.

Kérd el a címét amire postázhatsz, vagy személyes átvételnél a beszéljétek meg a részleteket

2010. dec. 25. 14:04
A vevő kap egy automatikus üzenetet hogy mit vásárolt és hogy postaköltséggel együtt mennyit kell fizetnie, meg megkapja az eladó elérhetőségeit (e-mail, telefon). Nyilván kell neki a cucc ha leütötte az aukciót úgyhogy sztem keresni fog. Ha meg nem akkor keresd te. Ha nem reagál akkor meg adj negatív értékelést.
2010. dec. 25. 14:02
Akkor írj neki egy email-t amiben megköszönöd neki a vásárlást és küldd el neki a vételár utaláshoz szükséges adatokat.Természetesen postaköltséggel kiegészített vételárral együtt.:)
15. Vikianya (válaszként erre: 14. - Vikianya)
2010. dec. 25. 13:54
infót
14. Vikianya (válaszként erre: 13. - Hellokitty2000)
2010. dec. 25. 13:54
nem találtam semmi használható infór, csak annyit, hogy nekem kell felvennem vele a kapcsolatot
2010. dec. 25. 13:52

Ott minden le van írva! :)

Majd kapsz egy mailt és a vevő felveszi veled a kapcsolatot.

Ha még sem teszi akkor írj neki te.:)

2010. dec. 25. 13:52
Eladtam egy terméket, de nem tudom, hogy ilyenkor mit kell tenni.
2010. dec. 25. 13:51
Eladtam a vaterán valamit. Mi a további teendőm?
10. c95c921ae7 (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2010. máj. 25. 11:13
Nincs sok járulékos költség. Csak amit a Vaterának kell fizetni, ami nem vészes egyáltalán. A postadíj a vevőé. Ennyi. Ha meg építésből megmaradt dolgokról van szó, ott úgyis inkább szállítás lesz, nem posta.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2010. máj. 25. 10:53
hírdetési =hirdetés
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Dancili)
2010. máj. 25. 10:40

A számlázás rovatban megtalálod majd, az összeget és a szla.számukat is.

De vannak olyan hírdetési oldalak, ahol ingyen és bérmentve adhtatsz fel hírdtést. Azért az építőanyag elég drága, tehát a Vaterának is vastagon fog fogni a ceruzája, nem beszélva arról állítólag..ezt priviben bocs.

7. Dancili (válaszként erre: 6. - 9b10f3d7ff)
2010. máj. 25. 10:35

Szia! Nincs ebből gond, végül is igazad volt....Csak hát az idő pénz, az ember meg hajlandó a könnyebb utat választani:)

Szóval a vatera kiküldi eladás után, hogy mennyivel lógok neki, és küld egy számlaszámot, ahova el kell utalni a pénzt? Ennyi? Azért lenne jó a vaterás eladás, mert azért nincs hirdetési díj, és építkezésből megmaradt dolgokat adnék el. Nem annyira kicsi az összeg, hogy így ne érné meg. Köszi a válaszod, sokat segítettél.

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Dancili)
2010. máj. 25. 10:18

Szia! Nem akartalak megbántani...de hidd el sokszor érdemes elolvasni az utolsó a betűt is, ne érjenek meglepetések :S , mert tudnak. egy szerződésen elrágódni, mert ugye ez is egy szerződés.

A vatera az eladott termék árának arányában fogja Neked megküldeni az összeget. Átutalod a az általuk megjelőlt bankszámlára a pénzt.

De egyébként sokszor nem is éri meg eladni, annyi járulékos ktg. van és még a postán eltöltött idő, csomagoló anyag stb.

Sok sikert azért.

Tényleg lehet furcsán írtam le a 2. HSZ.-ban...,de a jó szándék vezérelt. Sok sikert!

5. Dancili (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2010. máj. 25. 10:08

Gondolom, hogy a szabályzat tartalmaz mindent, csak az olvasását meg akartam spórolni:)

Már vásároltam egyébként, többször is, csak most eladni szeretnék. Köszönöm a segítséget az egyik kedves válaszolónak, aki felajánlotta:))))

A jutalékos dologban, és a listázási dologban kérnék még segítséget, amiről írtatok. A 100 ft-s átutalásig oké a dolog, de a jutalékot milyen módon kell fizetni a vaterának, ha sikeres a tranzakció? Mi a menete? Köszi!!!!

4. giorcub (válaszként erre: 1. - Dancili)
2010. máj. 25. 09:53

mondjuk sztem nem eladassal kene kezdeni..


amugy arra figyelj hogy ha valamit meghirdetsz akkor azt ne add el vateran kivul.

szamits ra hogy jutalekot is kell majd fizetned. plusz listazasi dijat attol fuggetlenul hogy eladtad e vagy nem.

2010. máj. 25. 09:43

Szia!

Miután regisztráltál, menj be a saját SZEMÉLYES menüdbe.

Ott lesznek olyan, hogy ELADÁS. Most még nem fogja engedni, mert 100 Ft-ot el kell utalnod a Vatera számlájára és ők az ahogy lekönyvelik, akkortól tudsz eladni is. Ezt figyelned kell, hogy mikor történik meg. Ezt pedig a FIZETÉS ÉS SZÁMLÁZÁS menüben tudod megtekinteni mindig.

Remélem segíthettem.

Szólj, ha valamit még szeretnél tudni, örömmel segítek :)

2010. máj. 25. 09:41
Elsőként olvasd el a szabályzatot, ott leírnak mindent.
2010. máj. 25. 09:38
Hogy tudok eladni a vaterán, ha már regisztráltam, mi a menete?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook