Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy szüntessem meg a hajam sárgás-vöröses árnyalatát? fórum

Hogy szüntessem meg a hajam sárgás-vöröses árnyalatát? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. jún. 5. 22:16
Nullás
2012. jún. 5. 22:06
Pedig a fodrászom azt ajánlotta folyamatosan. Nem sokat ért...
2012. jún. 5. 22:06
Igen, a hamvasító sampont már én is próbáltam, de semmi hatása nem volt.
34. Anda39 (válaszként erre: 33. - B892d196e8)
2012. jún. 5. 20:41
A hamvasító sampon tök jó a sárga hajra, de nem a sötétebbre, aminek vöröses a csillogása.
2012. jún. 5. 10:24
Hamvasító samponnal.
2012. jún. 5. 10:22
Rendben, köszönöm szépen a segítséget. :)
31. Anda39 (válaszként erre: 28. - Adry1992)
2012. jún. 5. 07:30
Szerintem legyél türelmes, és kend mindig azzal, amivel legutóbb. A hajadban levő vöröses pigmentektől nem tudsz megszabadulni, csak elfedni lehet azokat.
2012. jún. 4. 09:34
Ő cseszte el... amúgy már kb végjártam a környék fodrászainak felét, de aki még vágni sem tud, arra inkább festést nem is bízok.
29. Hello Titti (válaszként erre: 28. - Adry1992)
2012. jún. 3. 22:56
miért nem mész fodrászhoz?
2012. jún. 3. 22:41
Ma befestettem zöld pigmentes festékkel + grafit/zöld korrektorral, a hajam mégis vörös a fényben. Mitől lehet még mindig ilyen? Hajmosáskor szürke hab jön le... a hajam pedig hasonlóan vörös, mint hajfestés előtt. Mi lehet a gond? :(
2012. máj. 31. 18:33
Rendben, remélem jól fog sikerülni. :) Köszönöm szépen a segítséget!
26. Anda39 (válaszként erre: 25. - Adry1992)
2012. máj. 31. 18:14
Biztos.
2012. máj. 30. 10:39
És képek alapján szerinted egyébként biztos, hogy vörös pigmentet kell semlegesíteni? Mert engem inkább sárgás, rezes beütésre emlékeztet, de nem igazán értek ehhez...
24. Anda39 (válaszként erre: 21. - Adry1992)
2012. máj. 30. 10:09
Vörös ellen a zöld a jó, olyat keress. Szerintem nem lesz gond. Ha jól tart a festék (nem kopik), akkor szép lesz. Mindenesetre az egész hajadat fesd be, ne csak a tövét, ahogy amúgy kell. Majd ha szép egységes lesz a színe, akkor lehet a szokásos módszert követni.
2012. máj. 29. 20:16

Bocsánat,


[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]


[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]


[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]


Így már egyszerűbb megtekinteni.

2012. máj. 29. 20:14

Néhány kép a hajamról:


ez vakunál:


[link]


ez lámpafénynél:


[link]


ez pedig természetes fénynél:


[link]


A formája lényegtelen, most eléggé szanaszét áll a képeken. :)

2012. máj. 29. 19:23
Még egy kérdésem lenne, ha nem gond. :) Az Alfaparfnál van olyan festék, a hamvas, aminek kék alapja van, illetve van matt árnyalat, melynek zöld az alapja. Vöröses árnyalatra melyik lenne a jobb?
2012. máj. 29. 19:09
Jelenleg a lenövésem majdnem fekete, a vége sötétbarna, és ami leginkább nem tetszik, az a hajam felső rétege, ami sárgás-vöröses-szőkés színű, ahogy kiszívta a nap. Ezt szeretném kijavítani valahogy.
19. Anda39
2012. máj. 29. 16:13

hát nem tudom, mennyire egységes a hajad színe, vagy a vége nagyon világos, esetleg foltos is(?), ahogy írod...

Ha mindenhol közel ugyanolyan, csak a vöröses beütése van meg, akkor a lenövést a 6-ossal, a hajvégre meg a gyengével, mert ott nem kell mindig újra ráfesteni, különben besötétedik.

2012. máj. 28. 20:05

Szóval ha a hajtöveket 6%-os oxival festem, akkor a végét fessem 3%-ossal? Nem lesz ez így foltos? Eddig mindig 6%-ossal festettem, lehet ez is hiba volt.

Illetve, a 6.1-es festékhez nyugodtan keverhetek még plusz 0.11-est, ami tovább hamvasítja?

17. Anda39 (válaszként erre: 16. - Adry1992)
2012. máj. 28. 19:36

Hát sajnálom, ha nem jársz szerencsével a fodrászokkal...egyébként ezért mondom, hogy ha még a szakembernek sem megy mindig minden jól, akkor egy laikusnak hogyan menne?! Persze szerencséje lehet bárkinek, de túl sokat olvasok otthon elrontott hajakról.

Ha a 6.1-essel kened a hajad (ahogy lejjebb olvastam), ehhez simán vehetsz mixtont, mondjuk 0.11-est (ez a kék, vagy valahol a grafit, esetleg ezüst), vagy zöldet (ezt nem csinálja mindegyik gyártó, de azért itt-ott hozzá lehet jutni). Még valami: utánfestéskor nem szokták az egész hajhosszra rákenni a festéket, de te menj rá a hajvégeidre is, gyenge oxival.

Még az is megoldás lehet, ha nagyon hamvas színezőt használsz a hajhosszra és végre, és a festéket csak a lenövésre.

2012. máj. 28. 16:34

Nekem a fodrászom is folyamatosan csak elcseszte, volt miatta még ennél csúnyább is a hajam. :( Aztán a húgom kipróbálta a környéken legjobbnak mondott másik fodrászt, aki állítólag nagyon jól fest, neki is rosszat festettek. Így marad az itthoni...


Hamvas festéket szoktam venni, ebben zöld van, nem? Ez a vörös ellentéte, úgy tudom.

15. Anda39
2012. máj. 28. 13:32

Konkrétat nem tudok írni, mert ahhoz látnom kellene a hajadat.

Van olyan vendégem, akinek szintén 6-os színmélységű hajat kell festenem, és nem aranyos árnyalatot. Néha az otthoni elrontott hajfestés eredményét kell korrigálnom...ezért mondom, hogy meg lehet csinálni, csak a megfelelő árnyalatot kell megtalálni hozzá. A vörös ellentéte a zöld, tehát olyan hajfestéket kell keresni, amiben zöld pigmentek vannak. Ezt ugye senki nem mondja meg neked (a dobozra sincs ráírva :)), bár fodrásznak értenie kell hozzá. Mivel nem egységes a számozás a professzionális termékeknél sem, ezért nehéz csak úgy vaktában ötletelni.

2012. máj. 27. 13:53
Jöhetnek még tippek, ha valaki tud még segíteni... nem tudom, milyen festéket vegyek. Loreal vagy Alfaparf? Esetleg próbáljak ki eggyel sötétebb árnyalatot?
2012. máj. 26. 16:43
Nem igazán értem. :) Ezzel leszedem a színt, az oké... de ha utána megint megpróbálom kivilágosítani, megint vöröses lesz, nemde?
2012. máj. 26. 11:15

L'oréal efassor hajradír.

Fodrászkellék boltban kapható.1zacskó 900ft.(Utána ha ez kész, akkor kell a kívánt hajfestéket használni.) Nekem bevált.

2012. máj. 25. 16:58
Persze, jobban megéri. És az Indola ennyire bevált?
10. Anda39 (válaszként erre: 9. - Adry1992)
2012. máj. 25. 08:24

Indolát használok (nem lakossági termék).

A minőségi terméket használók drágábbak, de megéri, nem? Sok gyenge anyaggal képtelenség ugyanazt létrehozni, mint egy jobbal.

2012. máj. 24. 21:19

Őt dicsérték a legtöbben a környékről, és egyébként tehetséges, vágni pl jól tud. De festeni nem... Nem szeretnék kísérletezni, főleg, hogy nagyon drágák már az olyan fodrászok, akik minőségi termékekkel foglalkoznak.

Neked egyébként milyen márkájú festékkel sikerült elérned a hamvas színt?

2012. máj. 24. 19:57

Próbálj ki másfajta festéket. Régebben festettem Alfaparffal (szintén hamvasat), de mindig bevörösödött.

Saját hajam elég sötét, mégis sikerült hamvas világosszőkét csinálni belőle, csak a megfelelő technikát kell megtalálni.

Adry, keress másik fodrászt. Azért, mert az egyik nem dolgozik jól, nem jelenti azt, hogy a többi sem. Akit sokan dícsérnek, oda érdemes menni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook