Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az ezüst haj ötven árnyalata avagy merjetek őszülni! fórum

Az ezüst haj ötven árnyalata avagy merjetek őszülni! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
131. globus
2020. jún. 3. 23:53

Ez óriási

[link]

130. syria (válaszként erre: 1. - Liza40)
2020. ápr. 22. 19:01

40 éves korom körül lett itt-ott egy-két ősz hajszálam, ami engem nem zavart. Ám a kolléganőim, ismerőseim lépten-nyomon belém kötöttek, hogy miért vagyok IGÉNYTELEN, miért nem festem a hajamat. Sok hónapi szekálás után beadtam a derekamat. Hú, de utáltam a festést! Akár fodrász, akár magam csináltam, szenvedtem 3-4 évig. Ennyi idő elég volt ahhoz, hogy tönkremenjen a vékonyszálú „ritka szép” hajam. Újabb évekbe telt, mire a hajam magához tért.

Maximális tiszteletem azoké, akik 3-4 hetente pepecselnek. De kikérem magamnak az ellentábor nevében is azt, hogy leigénytelenezzék, lenézzék azokat, akik bármilyen megfontolás alapján nem festik a hajukat.

Egy nő se lesz fiatalabb, mert festi a haját; a ráncai elárulják a korát. De tisztelem a döntést, mindenkinek a maga dolga, az ő teste, ő dönti el, milyen vegyszerekkel mérgezi magát annak érdekében, hogy jól érezze magát a bőrében.

Igénytelen lennék? 3696. bejegyzés :)

[link]

129. semleges (válaszként erre: 11. - Lávli*)
2020. ápr. 22. 14:44
Biztos neked is jól áll(na):)
128. semleges (válaszként erre: 12. - 3fef7bf251)
2020. ápr. 22. 14:14
Köszönjük!:)
127. matyera (válaszként erre: 123. - Channa*)
2020. ápr. 21. 23:07
Ügyes vagy!! 👍 Én nem tudok varrni, de nagyon jól megy a vásárlás.😂😂 Majd ha lesz rá mód én is beujitok pár göncöt.😉
126. matyera (válaszként erre: 123. - Channa*)
2020. ápr. 21. 23:05
Ja, így gondolom én is. A szépítkezést nem másnak hanem magamnak csinálom. És most is, annak ellenére hogy már "rámrohad" a macinaci, így is mindennap kifestem a szemem, szemöldököt igazítok hetente és igen a szőrtelenítés sem marad el. Próbálok minél többet a napon lenni, így legalább az arcszínem már kezd magáhoztérni.
2020. ápr. 21. 22:12

Vajon ki számolta meg az árnyalatokat?

Mert pl. én többet láttam Kanadában, ahol nem volt közel sem annyi szennyeződés mint M.O.-on. hmmm,,,?

Füst, por, homok a nyomokba, nyomok a homokba.....

2020. ápr. 21. 22:08

Egész életemben sötét hajam volt, amikor festettem sk festettem, egyáltalán nem esik nehezemre-, körmeimet, sminkemet magam tartom rendben, a h.o. alatt is.


A jövőben sem szeretnék sem mákos, sem lilás sem természetesen ősz hajat , fehér bőrhöz rosszul is állna.


Persze akinek bejön, merjen őszülni, de ebben sem vagyunk egyformák.

123. Channa* (válaszként erre: 112. - Matyera)
2020. ápr. 21. 21:12

Hát de nem?

Rajtam nincs semmi mű, mert szépek a körmeim, van szemöldököm, az sem csúnya, a bőröm megfelelő színű, nyáron méginkább, nincs műcicim (remélem nem is lesz), de karantén ide vagy oda, pont úgy teszek mint mindig, azaz manikűrözök, pedikűrözök, lakkozom a körmeit, kiszedem a szemöldökömet, befestem a hajamat, ha úgy érzem, hogy szükséges, és szőrtelenítek is.

Mert ezeket sosem másnak csináltak, hanem mindig magamnak.


Én eddig még csak a szempilla festésen gondolkodtam, de azt mondták itt a lányok, hogy nagyon macerás, így marad olyan, amilyen.


És karantén ide vagy oda, megvarrom a nyári ruhákat, amikhez megvettem már hónapokkal ezelőtt az anyagot, venni is fogok, és már vásároltam magunknak új pólókat, nyári ruhát, sortokat, stb.

122. Guruljka (válaszként erre: 121. - Michelle.r)
2020. ápr. 21. 20:56
Köszönöm a tanácsot!
121. michelle.r (válaszként erre: 117. - Guruljka)
2020. ápr. 21. 20:47

Ha port teszed először a keverőtálba, és lassan öntöd a vizet hozzá, tuti, hogy nem lesz csomós.

Ne haználj fémből készült eszközöket hozzá.

120. VendrinerPiroska (válaszként erre: 100. - Lávli*)
2020. ápr. 21. 20:29

Nem zárja ki. 20+ év nagy idő.


@L.luiselotte: Szabó Magda a kedvenc magyar íróm, de az a fekete paróka az nagyon szomorúan festett rajta. Ennél egy fehér haj százszor szebb. Persze, a 60-as és 70-es években divat volt a paróka és csak megragadt rajta.

119. turkkati (válaszként erre: 68. - 3fef7bf251)
2020. ápr. 21. 18:45

Köszönöm!

Tényleg eljutottam oda, hogy szeretem magam. Nem mondom, hogy nem küszködöm a súlyommal, de csak az odafigyelés szintjén. Manikűr 3 hetente, fodrász 4 hetente. Epilálok rendszeresen. Nem igénytelen vagyok, hanem koromnak megfelelően ápolt, ősz nő.

10 éve még biztosan nem vállaltam volna az őszülést, de már szép ezüst. Tetszik.

2020. ápr. 21. 17:38

Az RTL klub fókusz műsorában 19 órakor pont ez lesz az egyik téma .

Ősz haj ,karantén ,festés nem festés stb.

117. Guruljka (válaszként erre: 101. - Df1e1c376c)
2020. ápr. 21. 16:15

Én se a gépet meg a port keverném, hanem a port oldanám vízben, 😂 de azt mondják a videóban, hogy jobb géppel keverni annak érdekében, hogy ne maradjon csomós.

Hát majd meglátom, hogy is oldódik.

116. aszparagusz (válaszként erre: 112. - Matyera)
2020. ápr. 21. 14:24

Én 2 éve tetováltattam a szemöldököm, túl az ötvenen.

Nagyon jó döntés volt. Nekem alapból is világos (szőke vagyok) és kevés volt, ami a korral még jobban kopott.

Minden nap rajzolni kellett, vízben lejött.

Sikerült nagyon szép, természetes szemöldököt készíttetnem.

Egyetértek, hogy a kor és az otthonlét nem jelenthet igénytelenséget.

115. Lávli* (válaszként erre: 106. - Liza40)
2020. ápr. 21. 14:21

Hű, hát ez egyáltalán nem úgy hangzik, hogy "na mostantól akkor természetesen szépen őszülgetünk " ... Elméletben jól hangzik és köszi, de én már nem akarok ennyi előtte-utána kencét.

Hát majdcsakleszvalahogy :)

2020. ápr. 21. 14:01
Elég későn ,kb.10 éve festem a hajamat,kolleganőim biztatására és nem bántam meg.Ha majd lelkileg késztetést érzek,hogy abba hagyjam ,akkor majd azt mondom: itt a vége.A párom is őszül ,mint én, ha majd az övé is és az enyém is nagyon ősz lesz akkor én is hozzá fogok igazodni,de az nem most lesz.
113. cc7ca607e0 (válaszként erre: 112. - Matyera)
2020. ápr. 21. 13:42

Érdekes.

Műszempillás nyuszi.

112. matyera (válaszként erre: 107. - Selena78)
2020. ápr. 21. 13:38

Én sem vagyok híve ennek a naaagynagy természetességnek. Nyilván nem tetszik egy felfújt szájú maca vagy egy agyonszolizott némber, de én szeretem csinosítani magam.😁😁

Van műkörömöm, van festett hajam 16 éves korom óta, szoktam szolizni nagyritkan. A 3D műszempillát is bevállalnám ha nem sajnálnám rá a pénzt, időt és türelmet.😁 Sőt ha béna lenne a szemöldököm azt is szívesen tetováltatnám ahogy a szemhéjamat is , csak ahhoz nyuszi vagyok.

111. cc7ca607e0 (válaszként erre: 110. - Simple)
2020. ápr. 21. 13:34
Kifelejtetted a fiatal szót, de mondjuk nem fontos.
110. simple (válaszként erre: 106. - Liza40)
2020. ápr. 21. 13:32
Gyönyörű vagy, és csodaszép a hajad!
109. 826302286d (válaszként erre: 105. - Df1e1c376c)
2020. ápr. 21. 13:29
Rendicsek 😊
108. cc7ca607e0 (válaszként erre: 106. - Liza40)
2020. ápr. 21. 13:06

Én is kíváncsiskodtam, megnéztem.

Egyetértek Lávli*-al.

Azt is hozzáfűzöm, ha merészségen múlik az őszülés, akkor én nagyon bátor vagyok, mert a 20-as éveim elején kezdtem őszülni mindkét oldalon. Megvolt az oka, ami nem ide tartozik.

107. selena78 (válaszként erre: 1. - Liza40)
2020. ápr. 21. 12:58

Miért is kell bátorság ahhoz, hogy ne olyan hajszínnel éljek, ami tetszik nekem? Kutya legyek, ha értem.


20 éves koromtól festem a hajam, akkortól az addig tejföl szőke hajam jellegtelen homokszínűre váltott, és nem szerettem. Sok színt kipróbáltam az évek folyamán, és a padlizsán vörösnél állapodtam meg néhány éve. Nem akarok ezüst színű hajkoronát, sorry. Nem tetszik.


És, habár a tököm tele a "maradj otthon" kampánnyal, évek óta magam festem a hajam, így ki sem kell mennem a házból, ahhoz, hogy olyan hajszínnel éljek, amivel jól érzem magam.

106. Liza40 (válaszként erre: 99. - Lávli*)
2020. ápr. 21. 12:14

Köszönöm szépen, még a lenövési folyamatban vagyok. Egy éve lassan a tökéletes végeredmény elérése érdekében először a hajam világosítása volt a cél, amit ősz színű melír csíkokkal dobtunk fel a fodrászommal, de idővel ezek a tincsek és a hajtő ezüst csillogásának kontrasztja nagyon szembetűnő volt, így elhatároztam, hogy egy színbe hozzuk az egész frizurát. A hosszú barna hajamat rövidebbre vágattam. A világosítást itthon oldottam meg hajradírral, igen roncsolta a hajamat, sajnos. Tavaly november elején egy füstös-ezüst hajszínezővel még bekentem és azóta pihen a hajkoronám, a babahajszálak jönnek sorban, hála a tapintása is kellemes. Balea hamvasító sampont+Kallos Florillum hamvasítót, Kallos balzsamot használok, nagyon bevált és árban is jó. Hajmosás előtt 100%-os argán és ricinusolajat kenek a hajamra, ápolja, puhítja. Remélem, tanácsot is tudtam adni. :)

Próbálok fotót feltenni egyben a kb. 9 hónap hajfejleményeiről.

105. df1e1c376c (válaszként erre: 104. - 826302286d)
2020. ápr. 21. 11:28

Szivi. Ha ràszànod magad, majd írj az eredményről!


A nagynéném a világosbarna/sötétszőke színből őszül lassanként (kevés ősz szàla van), világos és sötét szálakkal vegyesen. Neki szép hennàzva.

104. 826302286d (válaszként erre: 103. - Df1e1c376c)
2020. ápr. 21. 11:08
Nagyon köszi!
103. df1e1c376c (válaszként erre: 102. - 826302286d)
2020. ápr. 21. 10:58

Szerintem érdemes megpróbálni. A sötétebb àrnyalatokon kevésbé látványos a változás, egy sötétbarna színen pl. csak direkt napfényen látszik, de a vilàgosra őszülteket valószínűleg szépen befogja. Esetleg több festés kell.

Még hosszú hatóidő kell, ahogy Michelle is írta.

A nagy előnye, hogy mikor kopik sem lesz csúnya árnyalatú, mint a szintetikus festékekből a vörösek különösen (de olyan élénk színek eleve nem is lehetségesek vele).


Viszont ha egyszer eleged lesz belőle, abból aztán nem fognak neked szivatni, vilàgosítani, és ha más szinte akarod festeni, nagyon kétes, milyen árnyalat lesz a végeredmény.


Terjednek urban legendek, hogyha festékre hennàt teszel vagy hennàra festéket leesik a hajad, talán még a fejed is. Ez baromság.

102. 826302286d (válaszként erre: 101. - Df1e1c376c)
2020. ápr. 21. 10:42

Egy kérdés!

Vörös vagyok ,a henna vörös befogja a lenövést?

Mióta őszülök valóban sötétebb , szürkés a fejem búbja.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook