Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy sikerült átaludnunk az éjszakát fórum

Hogy sikerült átaludnunk az éjszakát (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogy sikerült átaludnunk az éjszakát

1 2 3 4
2007. márc. 17. 14:19
Biztos nem hiszitek el, de mióta kénytelen voltam leszoktatni a ciciről, napok óta átalussza az éjszakát. Igaz, hogy jóval korábban kel, de átalussza. Még mindig nagyon szenved a ciciért, de sajnos orvos parancsára cselekszem. Engem jobban megvisel, mint őt...:(
30. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 29. - Kszilvi)
2007. márc. 17. 13:31
Nekem is szopcsi közben aludt el picikorában mindkettő,hagytam persze,sőt...!Külön ágya van mindkettőnek a gyerekszobában,a kicsi igényli hogy melléfeküdjek,a nagynak elég ha csak ott vagyok,sőt ha még ébren van mikor Máté elalszik,akkor már nem bánja ha csak megpuszilom és kijövök.Szóval kucorgok a kicsi ágyikón,de már nem kell simogatás,neki is elég ha maga mellet tud.A mesét szeretik,délben néha el is alszanak rajta,de nem jellemző.Énekelni próbáltam,de mondta bence hogy anya ez csúnya,úgyhogy lemondtam róla:-)Tényleg borzalmas az énekhangom.
29. kszilvi (válaszként erre: 28. - Ccd9bb7d17)
2007. márc. 15. 22:32

Hát én is kíváncsi leszek mi lesz később, ha már nem fog szopizni. Most olyan jól elalszik közben. Én meg hagyom. Miért ne hagynám?

Altatáson mit értessz? karban kell ringatni-esetleg járkálni? Mesélsz nekik, vagy énekelsz alvás előtt?


Nekem a nappali alvásnál kell kicsit ölben tartani, de ma elaludt mellettem az ágyon, olyan álmos volt már. Kint ha hintázunk (ölemben van) rögtön elalszik és berakom a babakocsiba.

28. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 27. - Kszilvi)
2007. márc. 15. 19:09
Az oviban,bölcsiben semmi gond,meglepő könnyen elalszanak.Tudom hogy az én bűnöm,de valahogy mégsem bánom igazán.Most külön szobában alszanak,este altatom őket,és tudják hogy ha ébrednek,átjöhetnek.A kicsi még elég sokat áttéved,de egyre több időt tölt a saját ágyában,a nagy többnyire alszik reggelig.Most ez van,aztán majd meglátjuk...
27. kszilvi (válaszként erre: 26. - Ccd9bb7d17)
2007. márc. 7. 09:15

Az oviban biztos alszanak! Ez nem segített? Mármint ott el tudnak aludni mesélés közben, akkor otthon is el kéne... Vagy az oviban sem nagyon akarnak aludni?

Egyik ismerősömnek is azóta könnyebb az altatás, mióta ovis a kicsi.

2007. márc. 6. 18:26
Sziaztok!Nagyfiam 6 éves,a tesó 3.Sokáig szopiztak,sokat voltam mind2vel egyedül(apa külföldön dolizik)igy valahogy egyértelmü volt az együtt alvás.Most már nem igazán férünk négyen egy ágyon,és sok egyéb más miatt is végre elhatároztam,hogy most aztán tényleg külön szoba,külön ágy,ami már persze rég megvolt,csak lakója nem akadt.Legalábbis az alvás időszakára nem!3napja kezdtük,elaltatom őket,még nem zökkenőmentes,de enyyi idő után még nem is lehet az,viszont már elég nagyok ahhoz hogy megértsék.éve nem aludtam át az éjszakát,egy darabig még nem is fogom,de egyáltalán nem bánom,hogy együtt töltöttük a "babaéjszakákat"
2007. márc. 6. 17:19

Sziasztok! Az éjszakák nálunk egész jól telnek. 1x ébred még szopizni, aztán csak fél 6 körül. Nappal már rosszabb, mióta meg van duzzadva az ínye... Vagy szopi közben alszik el, vagy altatni kell, ha már nagyon álmos.(szerencsére hamar elalszik) Néha nagyon ordít, látom, hogy fáj neki az ínye.(nyúlkál a szájába, fogdossa alul, nyáladzik szegénykém)


Nem tudom, meddig fog még szopizni (én még szeretném). Remélem akkor is könnyen el fog tudni aludni, ha már nem lesz cici...

2007. febr. 11. 07:58

Sziasztok!


Látom sokan küzdenek az alvással. Hát bevallom az én gyerekeim sem jeleskednek alvásban, de én sem bírtam volna ki, ha ordít. Így én "következetesen" kivettem az ágyukból és a mi ágyunkba raktam őket. Én is nyugodtabb voltam, ők meg szopizással hamar visszaaludtak.Természetesen mindenki érzi hogy jó neki és babájának. Nekünk így volt jó. A nagyobbik kb. 2 éves korára átaludta az éjszakát (megjegyzem addig szopizott), a kicsi még csak 10 hónapos, így türelemmel kivárok még egy évet. Én 38 éves leszek lassan, abban a korban, aki már nem sürgeti az idő mulását, és élvezi a kicsi babáit. Úgyis hamar felnőnek és majd nem velem fognak aludni. Hi-hi.

23. d@nu (válaszként erre: 21. - Win)
2007. febr. 10. 23:06
Nálunk az összes fog kínlódós, és igazából úgy érzem, a lányom minden újjal egyre jobban megszenved. :( Ahogy észrevettem, a legrosszabb, amíg áttöri az ínyét, utána a növögetés könnyebb egy picit. És eddig még mindig minimum kettő jött egyszerre.
2007. febr. 10. 22:59
Este eleg keson szoktam furoszteni a gyerekeket utana eves volt es alvas oraba kifejezve/22-7/,ha fel sirtak egy keves teat adtam.Nem voltak meg szoktatva ringatassal vagy a szulovel egy helyen aludni,vagyis mindenki a sajat agyaba es most az unokakat is ezzel a modszerrel nevelik a gyerekeim.
21. win (válaszként erre: 16. - Csehe)
2007. febr. 10. 22:56
Hát a fogzás állítólag valóban komoly zavarokat tud okozni mindenben. Saját tapasztalatom még nincs, de az egyik ismerős anyuka elmesélte, az ő kislányának 3 hónaposan úgy jött ki két foga, hogy csak akkor vették észre, mikor koccant rajta a kanál. A többi foggal sem volt gondjuk egészen a nyolcadikig, amivel viszont 39 fokos láza lett, nem evett. Állítólag az oldalsók, őrlők rosszabbak, főleg ha egyszerre töb is bújik.
20. csehe (válaszként erre: 17. - Pruzsinori)
2007. febr. 10. 22:49
Mondjuk Luca a babakocsit bírja.Ha útra kelünk minimum fél órát alszik. :):) De azért van hogy 2 egészet!
19. csehe (válaszként erre: 18. - Regineni)
2007. febr. 10. 22:48
Az jóó hír Luca ma 8 hónapos! De most a fogai miatt nem alszik rendesen. nem egészen 1 hónapja jött ki az első, most pedig már a 4. van célegyenesben.:)
2007. febr. 10. 15:02

Mi is nagyon sokáig kínlódtunk emiatt, mert Lili is csak keveset aludt napközben, azt is két-három részletben. Így sokszor az lett a vége, hogy este 6-7 óra felé még beiktattunk egy 15-30 perces pihenést, ami után még este 9- 10 ig aludt.

Igazából akkor alakult ki egy igazi rendszer, mikor már nem kellett délelőtt aludnia, és így ebéd utánra elég fáradt volt ahhoz, hogy egy hosszabbat aludjon, ami után kibírta este 8-9-ig.

Nem akarlak elkeseríteni, de ez nálunk akkor következett be, mikor már tudott mászni. Kb 8 hónapos korában.

17. pruzsinori (válaszként erre: 8. - Csehe)
2007. febr. 9. 22:20
Az én kislányom is 1-2 órát alszik egész nap, és olyan fáradt estére, hogy azért ordít, na meg átesik a ló túlsó oldalára és nem tud elaludni.Még a babakocsiban sem alszik.
16. csehe (válaszként erre: 9. - Win)
2007. febr. 2. 22:48
Nagyon aranyos a kisfiad. Luca maholnap már 8 hónapos, úgyhogy javában megy a hozzátáplálás. Persze már rég úgy van , hogy semmire ne ér rá szegény lány. Mindig mászik, játszik, nézelődik. Ezért nem ér rá nappal aludni. Meg most jött ki a 3.foga, nem egészen 4 hét alatt. Akkor ugye ne csodálkozzak?
15. d@nu (válaszként erre: 14. - Anka2007)
2007. febr. 2. 14:18

Mi nem tapasztaltunk ilyet, de lehet, hogy elfelejt levegőt venni, és ezért kapkod levegő után. Az ilyen piciknek még "éretlen" a légzésért felelős központ az agyukban. Kérdezted a gyerekdokit?

2,5 hónapos korban még nincs semmi rendkívüli abban, hogy ébred éjszaka. Az egy órás ébrenlét sokmindentől lehet, az alap, hogy nem tudja még, hogy éjszaka van, de fájhat a pocakja, esetleg a foga is.

2007. febr. 2. 11:10
Az én fiam 2,5 hónapos és este 7-8 körül eszik,majd elalszik,ilyenkor becsempészem az ágyába.Hajnal 2-3-4 körül ébred,eszik és utánna nem hajlandó visszamenni az ágyába,jár keze-lába.mellettem a nagy ágyban elaltatom,ami van,hogy 1 órás procedúra és a végén én is bealszok.Így reggel mellettem ébred.ja és hason alszik,mert a hátán állandóan jön a karolóreflex,amitől nagyon sír és megijed.Nektek van ilyen?Álmából felriadva szétett,megfeszitett kézzel,kikerekedett szemekkel,levegő után kapkod???Ilyenkor,ha megfogom és beszélek hozzá,megnyugszik és utánna mosolyog.De számomra nagyon ijesztő!
13. win
2007. jan. 31. 09:21

Atyvilág!

Itt még nem tartunk, de attól félek, ami késik....:))))

12. d@nu (válaszként erre: 11. - Win)
2007. jan. 31. 09:05
:) A lányom állva eszik és folyton ki akar mászni az etetőszékből. :)
11. win
2007. jan. 31. 08:33
Igazad lehet! nálunk azóta van megint "alváskatasztrófa", mióta próbálkozik a mászással, meg fel tud ülni. Sőt már a szopás sem érdekli. Úgy látom rajta, mintha csak menni, menni, menni akarna, hogy gyarkorolhassa az új tudományait, és felfedezhessen mindent!:))
10. d@nu
2007. jan. 31. 07:47

"win: Meg talán azt, hogy a dolgok rendszeresen ugyanolyan sorrendben történő ismétlése talán segít, még ha az időpont nem is mindig ugyanaz."


Nálunk is ez kezdett el működni, korábban 3-4szer fél órát aludt a lányom, most általában kétszer 1-1,5 órát. Úgy vettem észre, hogy így jobban kipiheni magát.

Az alvás ideje egyébként folyamatosan változik nála is, mint minden egyéb :) - szerintem a körülmények is közrejátszanak ebben, az időjárás változása, a fogzás... Úgy gondolom, még nincs miért aggódni, egyelőre túl sok új hatás éri az ilyen pici babákat ahhoz, hogy "végleges" rendszert lehessen kialakítani náluk.

9. win (válaszként erre: 8. - Csehe)
2007. jan. 31. 07:32
Tanácsot nem nagyon tudok neked adni, csak együttérzésemről biztosítani, mert én ugyanezt csináltam a fiammal. Egy időben beállt a napi kétszeri alvásra, egyszer 1,5 egyszer 3/4-1 óra, de erről sajna megint leszokott. Nem tudom, hozzátáplálod-e már a kislányod, de nálunk akkor kezdtek el rendeződni a dolgok, mikor elkezdtt mást is enni, nemcsak szopott. Persze egyáltalán nem mondom, hogy ez a megoldás, csak én ezt tapasztaltam! Meg talán azt, hogy a dolgok rendszeresen ugyanolyan sorrendben történő ismétlése talán segít, még ha az időpont nem is mindig ugyanaz.
2007. jan. 30. 23:20
Érdekes cikk volt, nekem is tetszett. Nálunk a nappali alvással van gond. Abban a témában tud valaki tanácsot adni? Az én lányom 1-2 órát alszik napközben, azt is részletekben. Szerintem ez eléggé kevés.
7. regineni (válaszként erre: 2. - Srrse)
2007. jan. 30. 21:43

Bocsi, lehet, hogy nem figyeltem, 1 éves volt a lányom, mikor elkezdtem, most 14 hónapos, de már egy hónapja alszik el teljesen egyedül és kb három hete van éjjel is egyedül a szobájában.

Szerintem a siker annak is köszönhető, mint ahogy a cikkben is írtam,hogy részben megértette, hogy mi történik vele és így együtt tudot működni.

Na ez most kicsit elvontan hangzott, de remélem érted, amit írtam.

2007. jan. 30. 20:40
Nálunk is gond volt és van az elalvással, ezelőtt egy hónapig kizárólag csak cicin aludt el, de rövid időn belül felébredt ha letettem a kiságyba. Mostanában viszont (9 és fél hónapos)a kiságyában is elalszik, de sajnos nem magától, énekelni kell neki, felhúzni a zenélős játékokat, simogatni a hátát. Nem mondom ez egy fokkal jobb, de van amikor egy órába is beletelik míg végre elalszik. Én is kipróbáltam az otthagyós módszert, de felfüggesztettünk, mert nem bírtuk idegileg - azt hiszem regineni módszerét is megpróbálom mert veszíteni valóm nincs
2007. jan. 30. 18:02

Sziasztok!

Először is nagyon tetszett a cikk!!!

Az én kisfiam még csak 4és fél hónapos. Most még szopizás közben alszik el-a mi ágyunkban fekve.Utána persze átteszem a kiságyába. Éjszaka általában 2x,de van hogy 3x ébred enni. Nálunk a hajnali etetés után van gond, nem mindig akar vissza aludni. Bár néha a hasa is fájhat még. Máskor meg azért sír nagyon, mert nem tud egyedül vissza aludni. Meg kell még tanulnia és nekünk kell ebben őt segíteni. Remélem később sikerül majd egyedül is álomba szenderülnie. Ha nem szívesen kipróbálom én is az olvasottakat.

Üdv:kszilvi

2007. jan. 30. 15:40
Az éjszakák átalvásának lehetőségéről rég letettem,de sokkal kipihentebb vagyok,mint amikor külön ágyban aludt a fiam.Ő kezdetektől fogva azon munkálkodott,hogy bekerüljön mellém az ágyikómba,ez 3 hónapos korára sikerült is neki.Ilyen emberke és kész,már elfogadtam,pedig a terhességem alatt nagyon felháborodtam volna a lehetőség hallatán.-Egy ágyban egy pici csecsemővel,brrrr.Kiságyban a helye!Így gondoltam,de az élet egész mást hozott.Ma már csak vigyorgok a korábbi elméletben jól működő"nevelési elveimen".Mert azokból bizony volt jópár,de gyakorlatban a kisfiamnál nem működött azért,mert Ő-Ő,és nem más.Nekem kell alkalmazkodnom az elején,majd ha megismertem elkezdhetem nevelni,mert akkor már tudni fogom hogyan kell "hozzá nyúlni",hogy a lehető legjobbat hozzam ki belőle.De,hogy az ágyamból miként tudom majd kiköltöztetni az számomra is titok!
2007. jan. 30. 14:59
Hmmm...epp jokor jott ez a cikk. Epp mi is azzal kuszkodunk hogy 1 ev 7 ho-s lanyunkat leszoktassuk a velunk valo alvasrol...sot talan az ejszakai szopizasrol is. latom nemcsak nalunk jelent mindez problemat. En is ugyanugy kuszkodok vele mind ahogy ezen cikk is folirta. Nem irod le mennyi idos volt lanyod mikor elkezdted mindezt vele? Mennyi most mikor mar elalszik egyedul is a szobaban. Szeretnek en is belevagni ebbe...de meg mindig nem tudom honnan kezdenem ???
2007. jan. 30. 14:59
Hmmm...epp jokor jott ez a cikk. Epp mi is azzal kuszkodunk hogy 1 ev 7 ho-s lanyunkat leszoktassuk a velunk valo alvasrol...sot talan az ejszakai szopizasrol is. latom nemcsak nalunk jelent mindez problemat. En is ugyanugy kuszkodok vele mind ahogy ezen cikk is folirta. Nem irod le mennyi idos volt lanyod mikor elkezdted mindezt vele? Mennyi most mikor mar elalszik egyedul is a szobaban. Szeretnek en is belevagni ebbe...de meg mindig nem tudom honnan kezdenem ???
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook