Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy sikerült átaludnunk az éjszakát fórum

Hogy sikerült átaludnunk az éjszakát (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogy sikerült átaludnunk az éjszakát

1 2 3 4
61. kszilvi (válaszként erre: 59. - Hisztikirálynő)
2007. márc. 25. 10:37

Látod, nálatok is sikerált!:-)Nálunk is ritkán fordul elő, de olyankor olyan jó meglepi:-))

Puszika babócának is!

60. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 59. - Hisztikirálynő)
2007. márc. 25. 07:58
Gratula hozzá,még sok ilyet kívánok!!:-)
2007. márc. 25. 07:47
Ma éjszaka nem keltünk fel. Óóóójeeeee:)))
58. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 57. - Hisztikirálynő)
2007. márc. 24. 20:51
Én is olyan jókat szunyáltam velük,szopcsi közben szerintem én aludtam el néha hamarabb.Nagyon keveset alszanak,de nem mindegy hogy azt a a keveset hogyan.most hogy külön alszanak,tudják hogy bármikor átjöhetnek.Úgy veszem észre legtöbbször elég a tudat,a nagy legalábbis nem nagyon jön át már. Ha oda is bújik,pár perc múlva megy vissza a helyére.Az kényelmesebb:-)
57. Hisztikirálynő (válaszként erre: 55. - Ccd9bb7d17)
2007. márc. 24. 19:45

Egyetértek, a gyerek nyugalma mindennél fontosabb.

Én is épp ezért altatom el magam mellett a kicsit, a franciaágyon. Minden este összekucorodunk mi ketten, befordul felém, én felé, megfogjuk egymás kezét és úgy alszik el, aztán átrakom a kiságyába. Egyetlen egyszer se fordult elő, hogy sírt volna.

A másik előnye az ilyen altatásnak, hogy nem kell mindig ugrálni, ha kiesik a cumi. :)

Puszi:)

56. kszilvi (válaszként erre: 55. - Ccd9bb7d17)
2007. márc. 22. 22:25
Igen, az biztos, hogy ordítani én sem hagynám, és nem is fogom. Én hajnalban szoktam magam mellett hagyni szopi után, ott még kicsit alszunk együtt :-) Ha felébre, akkor is elvan,nézelődik, volt, hogy én még félálomban bóbiskoltam, amikor ő már mellettem magyarázott, és "püfölt", hogy keljek már fel!:-)))
55. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 49. - Kszilvi)
2007. márc. 22. 10:42
Mikor a picit vártam,a nagy akkor volt kettőfél-3éves.Általában velünk elaludt,aztán átvittem a szobájába,vagy ott altattam el,mind2 estben hajnal felé legkésőbb átjött hozzánk.Miután a pici megszületett visszaszokott a mi szobánkba,hol külön ágyikón,hol velünk.Miután elköltöztünk,még nem volt kész a saját szoba,nálunk volt az ő ágyuk is,mondanom sem kell hol aludtak legtöbbet.Azért közrejátszott hogy apa 4-5 hetente járt csak haza doliból,így én sem erőltettem a különalvást,fárasztó volt pici koruktól éjjel-nappal egyedül.Áprilisban,illetve májusban lesznek 3 és 6 évesek,kb egy hónapja zikszó nélkül a szobájukban mennek lefeküdni.Most már én is elmegyek majd dolgozni,remélem lassan rendeződnek az éjjeli ébredések,jó lenne pihenni kicsit.Lehet rendszertelennek tünnek az altatási szokásaim,de nem igazán érdekelnek az ellenvélemények.Nekem az hogy nem zokogva hanem nyugodtan és mosolyogva aludtak el,megér akárhány féligébren töltött éjszakát.
54. kszilvi (válaszként erre: 53. - Hisztikirálynő)
2007. márc. 21. 19:26

Biztos így lesz! Nálunk kb. a 3. ilyne átalvós éjszaka volt. Majd meglátjuk a többit... De nagyon változó nálunk.

Jó éjszakát mindenkinek! :-)

2007. márc. 21. 15:34

Szilvikém! Irigyellek.

Mi megint felébredtünk 2-szer, kajálni, én meg vagy 5-ször biztos, mert izegmozog, meg rugdossa a kiságy rácsait álmában, attól nem nagyon tudok aludni.

Remélem egyszer mi is majd tudunk egy jót aludni. :)

52. d@nu (válaszként erre: 51. - Kszilvi)
2007. márc. 21. 14:01

Hej, be szép is lenne, ha már én is így ébredhetnék! :)

Igaz a lányom mostanában ritkábban bújik hozzám éjjeli szopira, de azért még 2-3szor így is felébredek.

2007. márc. 21. 10:49
Átaludta! negyed 9től negyed 6-ig! Jajj de jót aludtunk!!!
2007. márc. 20. 11:15
5:30 ig ,elég jól,mert akkor telefonáltak,és utána nem ment már a vissza alvás.
49. kszilvi (válaszként erre: 48. - Ccd9bb7d17)
2007. márc. 20. 10:45

Hány éves korukban kerültek külön szobába?

Együtt érzek veled alvás ügyben. A fiam este 3x kelt enni-felsírt többször-biztos a foga miatt. 6-kor már kalimpál, beszélget, én meg még aludnék. De hát kelni kell...Aztán persze 9-10 körül ő is álmos. Én persze nem alszok nap közben (ritka ha du-án 1 órát esetleg), mert akkor tiszta kómásan kelek, vagy alig bírom kinyitni a szemem.

2007. márc. 20. 06:31
Sziasztok!Én valahogy nyugodtabb voltam hogy közel vannak,halottam,észlaltem ha valami nem stimmel.Volt hogy mélyen aludt,ha külön van bizti nem veszem észre hogy 3kor tüzforró a teste,mivel reggelre elmult.Biztosan nyugodtan elvittem volna bölcsibe,aztán idegeskedhetek ha telefonálnak hogy belázasodott délelőtt.Ez csak egy példa,de sok hasonló volt,szóval nem bántam meg,még akkor sem ha az átmeneti nyugalmam volt az ára.Most már megbékéltek hogy külön alszanak,bár ők már nagyok.Az biztos hogy miután megszokták a különalvást,nyugodtabban alszanak,bár az alvásigényük nem lett nagyobb!A kicsi kb.2szer aludta át az éjszakát az elmult 3 évben!ÚÚÚÚÚgy szeretnék már aludni egy jó hosszút!Na majd talán egyszer!Ma is ébresztettek kb 4körül,energiám sem volt megnézni az órá.most mikor elméletileg ébredni kellene,szólnak hogy álmosak:-)
47. kszilvi (válaszként erre: 46. - Botilia)
2007. márc. 19. 22:05

Ha különköltözik, azért írd majd meg, hogy mennek az esti alvások. Remélem, fog aludni rendesen, és jobb, pihentetőbb éjszakáitok lesznek. Mikorra tervezitek a költözést?


Nálunk a fogacskánál a szokásos tünetek jelentkeztek(nyál, kéz a szájban +minden más:-) a doki néni mondta mindig, hogy meg van duzzadva neki-azért sírt anno. Aztán mielőtt kibújt, pici piros pontot láttam, köv. nap látszott pici fehér, másnap reggelre már rendesen látszott-éles volt tapintásra. Ma is elég nyüszi volt. Remélem holnap jobb lesz.

Jó éjszakát nektek!

46. botilia (válaszként erre: 45. - Kszilvi)
2007. márc. 19. 16:55
Igen most kezd jönni az első fogacska bár én nem látok semmit, de a doki már 1 hónapja mondta,hogy már valami látszik. Én nagyon gondolkodom a különalváson, de már a babám 9 hónapos, össze-vissza forog ő is. Hátha nekünk is bejönne és végre aludnék éjszaka,bár eleinte ugyis felkelnék még nézegetni.
45. kszilvi (válaszként erre: 44. - Botilia)
2007. márc. 19. 14:02

Mi egy szobában alszunk, elég közel van hozzám az ágya. Én is hallottam, hogy úgy 6 hós kora körül érdemes külön szobába költöztetni a kicsit. Szerintem, én nyugtalanabbul aludnék, fülelnék, mikor van fennt.(néha keresztben fekszik, lerúgja a takarót,hasra fordul-és vissza nem tud)

Hát nem tudom, hogy lenne jobb...most, ha nyüszizik éjjel, néha elég, ha csitítom kicsit, vissza alszik. Nekem most így megnyugtatóbb.


Nektek eddig még nem jött fogacska, most kezd akkor az első?

44. botilia (válaszként erre: 43. - Kszilvi)
2007. márc. 19. 13:40

Köszi!

nekünk is talán jön a fogacska kb.1 hónapja, lehet hogy azért nehezebbek az éjszakák, most 3x ébredt fel, felsír ,cici, és alszik is tovább. Ti egyszobába vagytok a kicsivel? Ma azt hallottam, hogy külön szobában kell aludnia a babának éjszaka és akkor nem fog felébredni, az uncsitesoméknál bevált 14 hónap éjszakai ébredés után. Most ezt akarjuk kipróbálni.

2007. márc. 19. 13:33

botilia! elfelejtettem írni, hogy nagyon aranyos a kislányod!


Kitartást nekünk!!! :-))))

42. kszilvi (válaszként erre: 41. - Botilia)
2007. márc. 19. 13:31

Hát én is ezt hallottam, hogy ha úgymond jól meg van tömve éjszakára, akkor békésen alszik.

Én persze nem tömöm, 4 -5 körül van uzsi, 8-kor szopizik. Most a fogacska miatt is felkel szerintem éjjel. Tegnap pl. fél 9-kor már aludt, de éjfélkor, 3 kor, és 5 kor is ébredt. Mondanom sem kell 5 órai szopi után nem akart a fiatalúr vissza aludni-én akartam volna:-) aztán úgy 7 körül adtam neki megint ugyan abból a ciciből és így sikerült aludnunk még fél 9-ig a mi ágyunkon.


Most reggel is össze-vissza szopikált, ebéd után is kérte, elaludt-felkelt egy óra múlva,nyüszizett, hát megin adtam neki-vissza aludt. Lehet, ez a hülye idő is...nem tudom. Itt esik az eső sajna-nem tudunk ki menni...

41. botilia (válaszként erre: 40. - Kszilvi)
2007. márc. 19. 10:06
Hát sajna mi is ébredünk éjszaka 2x is cicizni, hiába eszik kétszer főzeléket. Engem azzal biztatak ha majd nappal sokat fog enni nem fog felébredni az éjszaka, de nálunk ez nem jött be, de hátha nálatok bejön.
2007. márc. 18. 21:57

Itt még nem írtam azt hiszem, hogy 2 napja kibújt a kicsi első fogacskája. Hála az égnek este jól alszik, kicsit forgolódik csak-de ez eddig is megvolt. Párszor múlt héten felsírt, akkor biztos fájt az ínye.

Ma kicsit nyügös volt, mert voltunk anyós-dédi látogatóban és későn értünk haza...nem szeretem ezeket a látogatásokat, mert ilyenkor kizökkenünk a mindennapokból!


Azt nem tudom,mikor fogja megint átaludni az éjszakát (eddig vagy 3x). Mondjuk így is 8kor szopi közben elalszik, aztán úgy 3 körül ébred enni, majd csak fél 6-6 körül. Most, hogy már uzsira is főzeléket fog enni, lehet, még jobban fog aludni.

Jó éjszakát mindenkinek!

39. kszilvi (válaszként erre: 38. - Mothertiger)
2007. márc. 18. 21:53

szia!

Én is jobbulást kívánok! Végülis mit mondtak a dokik, mi volt a baj?Valami vírus?Még mindig hány?

Remélhetőleg hamar rendbe jön a kisfiad! Itass vele sok folyadékot addig is,nehogy kiszáradjon.

38. mothertiger (válaszként erre: 37. - Win)
2007. márc. 18. 15:49
Köszönöm, ideje volna már, mielőtt megőrülök...
37. win (válaszként erre: 35. - Mothertiger)
2007. márc. 17. 18:53
Mielőbbi gyógyulást a kislegénynek!
36. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 32. - Kszilvi)
2007. márc. 17. 15:55
Nekem a nagyfiam szopizva aludt el mindíg,sokszor sétálva,ringatva,a kicsinek elég volt ha melléfeküdtem,szopizott,aztán ha elaludt,"kiloptam "a szájából.El sem tudtam képzelni én sem,hogy fogunk majd szopcsi nélkül elaludni,de ahogy nőttek,valahogy észrevétlenül elég lett ha melléjük feküdtem,semmi más trükk nem kellett.Igaz a melléjükfekvés az nagyon!!
35. mothertiger (válaszként erre: 32. - Kszilvi)
2007. márc. 17. 15:45

Hétfő délután elkezdett hányni, este megszoptattam, hajnalban hasmenése lett. Vígaszképpen adtam neki cicit, utána felült, és azonnal kihányta. Valami ronda vírust szedett össze, és még mindig beteg. Beszállítottak minket a kórházba, ahol infúziót kapott. Azóta se jött rendbe a lelkivilágom...

Az orvos mondta két tünetmentes nap után, hogy nagyon szigorú diétán kell lennie babucinak, és a szoptatás is tilos. Meg egyébként sincs már szüksége rá, mivel 15 hónapos elmúlt, szerinte. Ma hajnalban megint hányt egyszer.:(

Pedig tegnap már nem volt semmi baja.


Egyébként az én kisfiam is azt csinálta, mint a tiéd: este cicin aludt el, éjjel meg felkelt még cicizni. Ha foga jött, vagy beteg volt többször, ha minden rendben volt nála, kevesebbszer. De nekem jó volt így. Sokkal kiegyensúlyozottabb volt úgy a napunk és az éjszakánk, amikor ciciztethettem. Most tiszta letargiás vagyok emiatt. Nem így akartam elválasztani.:''''''(((((

34. nyuszitapi (válaszként erre: 23. - D@nu)
2007. márc. 17. 15:10

Sziasztok!

Hát a fogzás nálunk is kinszenvedés. Most éppen az 5 és 6. fogunk jött ki. Ilyenkor nem alszunk nem eszünk , csak cicizünk és egész nap nyügös vagy sir. Nekem ilyenkor éjszaka félóránként van föl cicizni. Napközben is csak szopik , ha mással kinálom elforditja a fejét,nem kell neki.A gyógyszer nem használ bármilyet adok neki.

Ma kezdett el már valamit enni, azt hiszem , most a következő fogig visszaáll az evésre/ amúgy mindent megeszik nem válogatós/, ilyenkor jobban alszik kb. kétszer van fel éjszaka.Egyébként én is úgy érzem , hogy minden eggyes foggal jobban szenved/ ő is és én is /.

33. kszilvi (válaszként erre: 30. - Ccd9bb7d17)
2007. márc. 17. 14:40
Remélem később a mese, ének bejön majd az altatásnál! Majd meglátjuk.
32. kszilvi (válaszként erre: 31. - Mothertiger)
2007. márc. 17. 14:40

Miért kellett abba hagyni a szopit?

Utána hogy tudott elaludni fürcsi után?

Hát más anyukák mondják, hogy lerakják a gyerkőcöt az ágyikóba és kész-alszanak.:-)Hát az én fiam nem. Próbáltam,amikor szopi közben elaludt, de kis idő múlva mégis felkelt-- ordított. Felvettem, próbáltunk megint szopizni-bejött. Elaludt. Tegnap jelent meg az első fogacskánk, így nem is bánom, hogy még szopizik, megnyugtatja. Nem tudom mi lesz, ha már nem fog szopizni, hogy fog elaludni... Ma is ebéd után szenvedtünk egy órát(cici se kellett, semmi nem volt jó,de álmos volt nagyon) végül mégis sikerült szopira bírni és úgy eleludt.(1 órácskára:-)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook