Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet csinálni, hogy 2éves kisfiam átaludja az éjszakát? fórum

Mit lehet csinálni, hogy 2éves kisfiam átaludja az éjszakát? (tudásbázis kérdés)


26. hajini
2012. ápr. 17. 21:50

nálunk a wellpur-os anatomiai párna segített..(yisk, memóriahabos)

karira vettük neki, akkor volt 23hónapos, azóta max 1 x kel, de az is ritka...mert csak a cumit kéri és befordul, alszik tovább.

2012. ápr. 17. 14:13
Homeopátiás készitményekről is halottam már h jobban aludjon a gyerkőc....erről vélemény??
24. wanita77 (válaszként erre: 22. - Orsibigyu)
2012. ápr. 17. 13:23

Nála nem a húga érkezése okozta a rossz alvást, mindig is ilyen volt. 2 évesen kapott nagy ágyat, pont azért, hogy mellé lehessen feküdni este és éjszaka is, ha átjött. Előtte a rácsoságy mellett ültünk és simogattuk, míg elaludt, de az nagyon kényelmetlen volt. Mostanában ráadásul még rosszakat is álmodik, arra is felébred. :(

Talán ha este elaludna egyedül, akkor éjszaka is vissza tudna aludni, ha felébred. Ma mondjuk nem kelt fel, aludt reggel 7-ig, de általában egy héten többször felkel.

2012. ápr. 17. 13:04

Sziasztok!

Szerencsére nekem szépen aludt a lányom, nem volt semmi gond. Viszont a barátnőm igen megküzdött vele.

Elkezdett valami lazacolajat adni neki teljesen más ok miatt. Azóta szépen végig alussza az éjszakát. Utána nézett és mint kiderült, ez az olaj javítja az alvás minőségét is. Ilyenre sose gondoltam volna.

Egy ötletnek talán nem is rossz.

22. orsibigyu (válaszként erre: 16. - Wanita77)
2012. ápr. 17. 12:57
Néha a kistesó érkezése regressziót okoz nekik. Azaz visszalépést, van hogy gyermekek, akik elhagyták a pelust visszaszoknak rá, vagy egyedül aludtak, és most nem tudnak elaludni egyedül. Nem szabad folyton azt mondani neki, hogy te már nagyfiú vagy, mert ellenkező hatást érünk el vele. Inkább sokat kell simogatni, és anyuka kicsi fiának nevezni, mert akkor nem érzik, hogy kiütötték őket a helyükről, és talán maguktól visszaáálnak a koruknak megfelelő viselkedésre.
21. roni76
2012. ápr. 17. 11:59

A citromfű tea csak melegen hatásos.

Hidegen épp felpörgeti a gyereket.

Én így tudom.

2012. ápr. 17. 10:57
Akkor csak türelmesnek és kitartonak kell lennem...egyzser csak átfogja aludni...másnem 1-2 év mulva :S :)
19. wanita77 (válaszként erre: 18. - Wero1201)
2012. ápr. 17. 10:54
Én sokszor adok neki lefekvés előtt, de attól sem alussza át az éjszakát.
2012. ápr. 17. 10:34
És a citromfű teárol halott már vki vmit? hogy mennyire hatásos?
17. nicho
2012. ápr. 17. 08:56

Az én kisfiam 22 hónapos. Nálunk is van alvás mizéria. Sokszor alszik velünk /Apa miatt/. Én is szeretném minél hamarabb vissza szoktatni a saját szobájába, mivel augusztusra várjuk a kistesót. Sajnos Apa engedékenyebb, Ő sem szereti sírni hagyni....

Ja és amellé hogy éjszaka 2-3 körül felébred, alig tud vissza aludni, és 6 fél 7 felé már fent van. Ezáltal igényli a napi kétszeri alvást. Azaz délelőtt kb. 10-11 óra körül alszik 1 órát, majd délután 3-4 körül kb. 1,5-et. Este 8-kor van fürdés legkésőbb 9-kor alvás.


Ez az éjjeli felébredés nem mindig van, de az utóbbi 3 napban minden éjjel eljátszotta. Már arra is gondoltam, hogy esetleg növekedési ugrás van és éhes. Az éjjel is fent volt 2-től 3-ig, egy csomó vizet megivott és csak forgolódott. Aztán csináltam neki egy kis tápszert, azután elaludt /persze köztünk/, fél 7-kor keltünk.

16. wanita77 (válaszként erre: 15. - B-zs)
2012. ápr. 17. 08:55

Van alvó rongya, kis párnája, plüss állatai. Kistesó velünk alszik és mi is mondtuk neki, hogy ő milyen szépen elalszik egyedül, akkor neki is így kellene, de nem használ. Próbáltuk már mesében is, hogy volt egyszer egy kisfiú, aki nagyon ügyesen elaludt egyedül este és nem jött át és mindenki megdícsérte, milyen ügyes, stb. Ezt sokáig kérte, hogy meséljem, de ugyanúgy felébredt. Van egy láthatatlan barátja, Cirmi, egyik délután azt mondta, hogy én csak egy picit feküdjek mellé, mert ő Cirmivel alszik. És tényleg, kimentem és elaludt egyedül! VAgyis cirmivel. :)

Este is ezt ígérte, de addigra meggondolta magát. Próbáltuk azt is, hogy ha nem jön át, másnap kap ajándékot, ez sem vált be. :(

Most már csak abban reménykedünk, hogy egyszer csak elmúlik majd. De az egyedül alvást meg kéne próbálni, csak férjem fél tőle, hogy sírna és inkább odafekszik mellé.

15. b-zs (válaszként erre: 13. - Wanita77)
2012. ápr. 17. 08:06
Van alvó babája? Nem tudjátok neki megmagyarázni, hogy ő már nagyfiú és egyedül kellene aludnia? Hol alszik a kistesó? Esetleg elmagyarázni, hogy a kistesó is külön alszik egyedül és neki is úgy kellene?? Valamivel jutalmazni, ha éjjel nem jön át? csak tipp, nálunk sem volt egyszerű, 5 éves korára sokat változott a lányom.
14. b-zs (válaszként erre: 12. - Wero1201)
2012. ápr. 17. 08:02

lehet, hogy akkor itt a megoldás kulcsa! Nálunk is ez volt, du a lányom képes volt 3 órákat aludni, én persze örültem, mert addíg is tudtam valamit csinálni, no de este nem volt ám hajlandó elaludni, reggel meg még 9-kor is aludt volna. A gyerek orvosunk mondta, hogy ne is csodálkozzak, ha nem alszik, örültsok 3 óra alvás egy gyereknek ekkora korban, 1 óra szerinte bőven elég. Persze az egyik nagyszülő egyből jajgatott, hogy jaj szegény gyerek, miért nem lehet hagyni, hogy aludjon, stb.. no másnaptól reggel 7-kor ébresztő volt, és 1,5 óránál többet azóta se hagyom őket aludni. A mi napi rendszerünk: 7 óra előtt fent van mind a három gyerkőc, délbe alvás 1,5 óra, este 8-kor meg már a két kisebbik alszik A lányom ő van úgy, hogy kicsit később alszik el.

Próbáld meg felébreszteni du, és a reggeli ébredésre is figyelj, nem kell megijedni, 1-2 nap, és átáll. Este aludjon.. A három óra lehet, hogy tényleg örült sok, ez gyerek függő, mert van olyan aki 3 órát alszik du és még éjjel is alszik, de lehet, hogy nálatok is pont ez a probléma, du piheni ki az éjszaka fáradalmait. Az oviban úgyse fog 3 órát aludni, max 2-t.

2012. ápr. 16. 20:32

Az én fiam 3,5 éves és még mindig sokszor átjön éjszaka. 2 éves kora óta nagy ágyban alszik, oda kell fekündi mellé és úgy alszik el. Sajnos emiatt éjszaka, ha felkel, keres minket és átjön, apa átmegy, befekszik mellé és megvárja, míg elalszik. Van amikor 5 perc alatt sikerül, van, hogy órákra ott ragad. :( Olyan is van, hogy végre elalszik, férjem átjön, és fél óra múlva már megint mehet vissza. :(

Én is szeretnék ezen változtatni, de férjem nem akarta sosem sírni hagyni, ezért így maradt a dolog. Rajta az ovi sem segített, hiába fárad ki, hiába alszik napközben keveset, akkor is felkel. Mostanában még rosszakat is álmodik, még a napközbeni alvásból is sírva ébredt. :(

Jó lenne, ha egyedül aludna, mert van egy 3 hónapos húga, és kettőjüket nem tudom, hogy fogjuk később altatni. Én is szívesen vennék kíméletes tippeket arra, hogyan kezdjük el az önálló alvásra szoktatást.

2012. ápr. 16. 13:27
Mostanában délután van ugy h 3orát isalszik..akkor azt modnod h 1.5 ora alvás után keltsem fel?
11. b-zs (válaszként erre: 10. - Wero1201)
2012. ápr. 16. 12:55
őt is meg lehet érteni, főleg, ha egyedül vagy vele, igényli a közelséged, a testi kontaktust. Én inkább abban hiszek, hogy jól le kell fárasztani a gyereket, hogy beájuljon az ágyba este, és akkor tutira aludni is fog. Többek között ezért van az, hogy a gyerekek, miután ovisok lesznek, éjjel jobban alszanak, mert napközben mint testileg, mint szellemileg jobban elfáradnak. A lányom, mikor oviban van, éjjel jobban alszik, most, hogy 1 hetet itthon volt, már többször átjött. Illetve én napközben nem engedem őket addíg aludni, amíg ők szeretnének, hanem reggel is és a déli alvásnál is felkeltem őket. Egy 2 éves gyereknek elég szerintem a 1,5 óra alvás délben. Este aludjon..
2012. ápr. 16. 12:49
Már nem szopik! sok érdekes dolgot irtatok...az a baj h egyedül vagyok vele egész héten...és hétvégén van itthon a párom aki hozzá teszem nem akisfiam apukája...ő probál segiteni tanácsokat adni de nehéz...kialakitotunk neki egy saját szobát uj ággyal...elalszik ott velem én átmegyek az én helyemre de egy idő után felkel és oránként eljátsza ezt és h tudnjunk mi is pihenni inkább ott maradok vele!Halottam erről a citromfü teárol azt adok neki már 3napja..erről tudtok valamit? probálok következetes lenni az ő érdekében is csak néha néha türelmem elfogy...
9. orsibigyu (válaszként erre: 7. - B-zs)
2012. ápr. 16. 12:43
Hát nem tudom... ez a házaséletes dolog... a fiam szépen elalszik minden este 8kor saját kiságyban. Nem tudom elképzelni a házaséletünket, ha ez nem így lenne. Max, ha lepasszolnánk a nagyszüleihez....vagy fogalmam sincs mikor?!
8. orsibigyu (válaszként erre: 5. - F7b0203e3a)
2012. ápr. 16. 12:37

Teljesen egyetértek, de el kell fogadjam, azt hogy mások másképp gondolkodnak. És nem hiszek semmi drasztikus megoldásban.

Az emberek olyan végletesek. Egyesek szerint a gyermeket elválasztani úgy kell, hogy fogod és egyik este már nem szoptatod meg. Mások várják, hogy majd kinövi, és elmennek a 2,5 éves gyermekükkel valahova, és ha a gyermek kellemetlenül érzi magát, el kezdi huzigálni az anyja polóját és cicit követel.

Mások rossz szokásokat alakítanak ki: beviszik a gyermeket a saját ágyukba és ott marad. Én így maradtam ott anyám ágyába 21 éves koromig. Mert csak illúzió, hogy minden gyermek kinövi. A legtöbb gyermeket igencsak drasztikusan szoktak kidobni a nagyágyból a szülei. Én egy köztes megoldást választanék. Mikor éjjel felsír befeküdnék mellé, a szobába, és addig nem mennék ki míg vissza nem alszik. Ha sírna kb 3 percenként mondanám, hogy alvás, és sssssss-vel csitítgatnám. De nem venném ki. Szerintem ha már elalszik egyedül akkor hamar megoldódna ezzel a módszerrel a dolog. Csak következetesség kell.

7. b-zs (válaszként erre: 5. - F7b0203e3a)
2012. ápr. 16. 12:32

sok igazság van benne.. de azért ez ennél kicsit bonyolultabb, szerintem. A drasztikus módszernek nem vagyok híve, a gyerek folyamatosan értelmesedik, sokmindent meg lehet vele beszélni.

Ha pedig a házaséletre ez van kihatással, akkor meg már megette a fene:DD

6. b-zs
2012. ápr. 16. 12:28

2 éves koráig a lányom az ágyunkban aludt, majd amikor megszületett a középső, egyik napról a másikra átköltözött a kiságyba és azóta ott alszik, általában átalussza az éjszakát, de van hogy éjjel átjön és befekszik közénk. A középsőt és a legkisebbet már tudatosan nem engedtük be az ágyunkba, csak a saját ágyukban altattuk, és esti ringatás-altatás sem volt, és nincs is, és ez a legjobb megoldás, ők csak este jóéjt puszit kapnak, és egyedül elalszanak. A lányom mellé van úgy, hogy a mai napig oda kell feküdni, hogy elaludjon, ő már 5 éves, hiába, első gyerek..

Ha majd ovis lesz a fiad, remélhetőleg nálatok is megoldódik ez a kérdés. Nálunk az ovis rendszer az elalvási szokásait is megváltoztatta a lányomnak.

Esetleg ha éjjel elalszik közöttetek és visszatennéd a kiságyába? Sok esetben az áll a háttérben, hogy a szülő altatja a gyereket, majd éjjel a gyerek, mivel nem egyedül aludt el, felébred és ösztönösen a szülőt keresi.

Könnyű őket elkényesztetni, és annál nehezebb visszaterelni. Ma éjjel is arra ébredek, hogy a lányom közöttünk forog az ágyban, de hogy mikor jött át..:D Egy időben kis zseblámpát adtunk neki, hogy ha jönnie kell ne kiabáljon, mert azzal a másik kettőt felébreszti, hanem kapcsolja fel és úgy jöjjön át. Háát volt, hogy a frászt hozta rám, arra riadtam fel, hogy valaki zseblámpával flangál a lakásban:DD

2012. ápr. 16. 12:24

Szerintem kihasznál....Elalszik a kiságyban..majd felkel...és nem hajlandó már csak melletted aludni...2 éves..Már van annyi logikája, hogy ha nem alszik vissza az ágyában, akkor megkapja anyát...

drasztikus módszer....de nem kell engedni a gyereknek...egyáltalán...miért került be a szülők ágyába???? Persze minden szülő azt gondolja, hogy azzal lesz jó anya, ha a gyerek vele alszik....pedig nem...és mikor már kényelmetlen a helyzet, mert kihatással van mind az egészséges alvásra, mind házaséletre...akkor jön a visszaszoktatás......ez sokkal nagyobb törés a gyerek lelkének, mintha kezdetektől a saját ágyában aludt volna....

2012. ápr. 16. 12:12
Majd ha ejön az ideje, addig meg kitartást.
2012. ápr. 16. 12:12
Szoktad betenni napközben a kiságyba, hogy ott játszon?
2012. ápr. 16. 12:09
Szoptatod még?
2012. ápr. 16. 12:06
Most probálom visszaszoktatni kiságyába ,elis alszik aztán pár ora mulva felkel és nem hajlandó vissza aludni csak ha mellém teszem!Segitsetek mit tehetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook