Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy nem derült ez idáig ki?! Méh septum... fórum

Hogy nem derült ez idáig ki?! Méh septum... (beszélgetős fórum)


28. jucie (válaszként erre: 27. - Szerénke83)
2012. júl. 19. 18:31
Kitartás! Csak az esély nagyobb, de az szerencsére nem jelent biztosat. Mindig gondolj arra, h azokhoz fogsz tartozni, akiknek így is sikerült!
27. Szerénke83 (válaszként erre: 26. - A14deb9047)
2012. jún. 6. 19:27

Sokkal nehezebb lesz a második terhességem, mert már tudjuk, hogy komoly gondok vannak és kihorható ugyan egy terhesség,de nagy az esély a vetélésre, koraszülésre.

Ezzel a tudattal nehezebb lesz...

2012. jún. 6. 19:25

Volt egy kezdődő, súlyos betegségem. Ha rájönnek és kezelnek, soha nem lehetett volna gyermekem.

Nem derült ki, így nem volt betegségtudatom sem; Évekkel a szülés után jöttek rá. Még szerencse.

25. Szerénke83 (válaszként erre: 23. - Jucie)
2012. jún. 6. 19:12
Igen, a konstrukció rosszabb, de a boldog tudatlanság szuper volt:)
24. jucie (válaszként erre: 22. - Panatta)
2012. jún. 6. 17:37
Bizony, szubjektív, h ki mit hogyan él meg. A nagy már mozog, érezni ahogy rúg, tudni a nemét, babaformájú. Mondjuk középidőben átlag fél kiló és 30 centi. Aztán szülőszobán, hosszas vajúdás és fájdalmak közepette meg kell szülni. Érezni a testét. Majd elvágják a köldökzsinórt és elviszik a halott babát. Mindeközben - mivel szülőszobán an az ember - hallani, ahogy mások épp akkor épp ott ugyanúgy babát szülnek. Csak épp az övék nem születik túl korán, életben marad, egészséges. A következő napokban nagyvetélés után beindul a tejtermelés. A pocak még nagy, de üres. Pár héttel később boncolási lelet érkezik. Mekkorák, milyen súlyúak voltak a baba testrészei, szervei. Agy, szív, vese, stb. Mindezeknek az érzelmi oldala leírhatatlan. Persze ameddig nem tapasztalja meg mindezeket az ember, gyakran nem érti, mi a különbség. Azt gondolja, semmi. Hálát adnék az égieknek, ha már mennie kellett a babáknak, akkor kicsin mentek volna. Szóval mindezek után mindenkinek azt mondom, mielőtt terhességet vállalna alaposan járjon utána, nincs-e sövénye vagy bármilyen anatómiai eltérése. Ha pedig van, mérlegelje a korrekciót, mert bár van esélye a kihordásra, de kevés.
23. jucie (válaszként erre: 21. - Szerénke83)
2012. jún. 6. 17:21
Carabb, de mégsem, hiszen sikerült kihordanod babát. :-)
2012. jún. 6. 15:37

Jucie, Szerénke83: Nagyon sajnálom :(

Nekem is volt vetélésem sajnos, lehet, hogy pont emiatt, csak (idáig) nem derült ki...Nekem 8 hetesen ment el, de én annyira, de annyira vártam, nekem tragédia volt, mikor közölték, hogy már nincs szívhang. :( Tényleg nem terhességi hét függvénye, ki hogyan éli meg a baba elvesztését. Tény azonban, hogy minél több időt töltünk vele együtt,az első szívhang, első rúgás stb...borzasztó lehet, ha v.ki pl. a vége előtt veszíti el, mert mondjuk nem látják a tekeredett köldökzsinórt :'(

Egy szó mint száz, mivel fény derült a nagy "titokra", már bátrabban nekivághatunk (akár..) egy másik babának! :)


Köszi mindenkinek, aki eddig válaszolt! Persze továbbra is örülök, ha bárkinek eszébe jut valami ezzel kapcsolatosan, megosztja velünk :))

2012. jún. 6. 15:30

Ebben is igazad van, hogy akkor felesleges.

Nem csak sövénnyel, hanem 2 szarvú méhhel. Sokkal c@rabb konstrukció...

:)

20. jucie
2012. jún. 6. 15:27
Én meg nem akartam még egyet szülni azért, hogy meghaljon, ezért mûttettem meg. De a te eseted egyértelnûen más, abba a 25%-ba tartozol, akinek sikerül sövénnyel is és az jó. Amúgy ha majd nem akarsz több gyereket, felesleges a mûtét.
2012. jún. 6. 15:22

Nem azt mondtam, hogy ugyanolyan, hanem egyik sem kisebb tragédia a másiknál.

Én nem égetném le, csak ha nem akarnék több babát esetleg.

18. jucie
2012. jún. 6. 15:20
Nem azért mondtam, h verseny, hanem a késõbbi kihordási esélyek kapcsán. Igen, le lehet égetni, nekem leégették. Amúgy aki tudja, hogy milyen egy nagyvetélés, nem mondja, hogy ugyanolyan, mint egy kicsi.
2012. jún. 6. 14:15

Ez nem verseny, ki mikor vetél el:(

Egyik sem kisebb tragédia mint a másik szerintem.

Én úgy tudom, hogy lézerrel lehet leégetni a sövényt. Te erről mit tudsz?

16. jucie
2012. jún. 6. 14:12
Na, én meg 21 hetessel. Ha kiderült volna legalább azt követően a sövény és megműtik, plusz esetleg felhívják arra a figyelmemet, h ilyen esetben biztos-ami-biztos extrakímélő életmód jót tehet, akkor megúsztam volna egy újabb, 22 hetes elvesztését.
2012. jún. 6. 14:06

oh, nem 10 hetes vetéléssel.

Sőt nekem még kétszarvú is a méhem, csak hogy extra legyen a helyzet...

14. jucie (válaszként erre: 13. - Szerénke83)
2012. jún. 6. 14:04
De gondolom nem nagyvetéléssel indítottál, nem? Mert sövénnyel is 25% az esély a kihordásra, de azokban az esetekben nincs ilyen előzmény.
13. Szerénke83 (válaszként erre: 12. - Jucie)
2012. jún. 6. 13:57
Én kihordtam, szóval sikerülhet!!
12. jucie
2012. jún. 6. 13:33
Biztosan van olyan eset, amikor nem látszik a sövény, de pl. nálam mostmár meggyőződésem, h látszott, csak épp nem vette észre korábban senki. És ez igaz nem terhes és terhes állapotra egyaránt. Ami még idegesítő, h egy olyan nagyvetélés után, ahol az anya és a baba is egészséges, eszükbe nem jut az orvosoknak, h sövény lehet a háttérben. Annyit mondanak, megesik az ilyesmi, majd a következőt sikerül kihordani... Aztán meg mégsem, hiszen a sövény nem engedi.
11. a14deb9047 (válaszként erre: 7. - Panatta)
2012. jún. 5. 13:33
Van, aki nem is akarja megmondani.
10. Bcicus (válaszként erre: 1. - Panatta)
2012. jún. 5. 13:23
Simán lehet.
2012. jún. 5. 13:19
Fórum - Méhsövény!!! 918 hozzászólással
2012. jún. 5. 13:17

Tervezel még babát?

Mert ha nem, akkor lényegtelen a méhsövény jelenléte.

2012. jún. 5. 13:13
Tényleg nem láthatnak mindent, de a mostani orvos szinte rögtön észrevette. Pedig előtte csomó másiknál jártam már, de még senki nem is említette...
6. a14deb9047 (válaszként erre: 4. - Panatta)
2012. jún. 5. 11:53

Nem kóklerség. Csak nem láthatnak mindent.

És az orvos csak ember, nem pedig isten.

Ahogy a viccben is van: a belgyógyász mindent tud, de nem lát semmit; a sebész mindent lát, de nem tud mindent; a boncoló orvos mindent tud és mindent lát.

2012. jún. 5. 11:47

Én megkérdeztem a kolléganőm férjét, aki gyerekorvos, de nyilván azért van némi nőgyógyászati tudása is.

Szóval ő azt mondta, belefér, hogy nem veszik észre, mert terhesség alatt nem a méhet nézik. 4 orvos nem vette észre nálam sem, és most csak a kihordott terhességemről beszélek.

2012. jún. 5. 11:37
Aki észrevette, azt mondta, hogy terhesség alatt nem látszik annyira. No de jártam már előtte is, utána is...csak költözés miatt most máshoz kerükltem. Tényleg ilyen "kóklerségek" vannak?
2012. jún. 5. 11:34

Amire már megvan a magyarázat: a méhem anatómiai rendellenessége.

A császár másnapján közölte a főorvos asszony, hogy örüljek, hogy nem vetéltem el és nem lett a fiam koraszülött.

2012. jún. 5. 11:33

Nekem arról nem tudtak, hogy 2 szarvú méhem van méhsövénnyel, csak a császárnál derült ki...

a terhességem alatt 4, ismétlem 4 különböző nőgyógyász látott és volt fogadott orvosom, és egy elhalt terhességem a kihordott előtt...

2012. jún. 5. 11:31
Szerintetek hogy lehetséges, hogy 10 évig jár valaki egyetlen nőgyógyászhoz, szül 2 gyereket, vetélés, eü küret stb. után elmegy egy másikhoz, aki közli vele, hogy méh sövénye van, valószínű születése óta és hogyhogy eddig nem tudott erről?! Szerintetek lehet ilyen? Vagy esetleg az előző orvos "nézett be" valamit 10 éven át?! :-/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook