Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy győzzem meg a férjem, hogy alkohol problémájával forduljon szakemberhez? fórum

Hogy győzzem meg a férjem, hogy alkohol problémájával forduljon szakemberhez? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
10. late (válaszként erre: 2. - Pearl 1985)
2011. ápr. 26. 14:20

Ő azt állítja, hogy nincs szüksége segítségre mert bár mikor abba tudja hagyni, de ez csak 2 hétig tart és kezdődik minden előrről. Aztán

10- 12 napig megint kiüti magát szinte nincs egy

emberi megnyilvánulása ,a gondolkodásáról nem is beszélve. Egyszerüen kétségbeejtő.Segítsen mindenki akinek van tapasztalata betegként v. hozzátartozóként.

9. szoszilvi81 (válaszként erre: 1. - Late)
2011. ápr. 26. 14:15

Nagyon nehéz. Évek óta duruzsoltam hol szépen, hol csúnyán, hol kérve-kérlelve, soroltam mindig a lehetőségeket, de egyiket sem akarta.

Egész mélyre kell süllyedniük, hogy észre vegyék bajban vannak. Nehéz volt rábeszélni, hogy menjen el a házi orvoshoz, ott elkezdték a kivizsgálásokat, de mire ment volna az eredményért, rosszul lett, kórházba került. Ott kapott nyugtatót, és "zárt helyen" volt, majd másnap visszamentünk a háziorvoshoz, ő egyből kért időpontot egy pszichiáterhez, írt fel neki gyógyszereket, mi egyenlőre itt tartunk, április 15-e óta nem iszik, viszont gyógyszereket szed. Ehhez viszont kell ő maga is, hogy beismerje, és akarja. Még a kórházban nem hittem a gyógyulásában, de úgy tűnik sikerült átértékelnie a dolgokat. Kezdem elhinni, van kiút ebből a borzalomból, most persze még nagyon törékeny az egész. Igyekszem türelmes lenni -ami nagyon nehéz időnként, de azért próbálkozom-.

Kitartás, nem vagy egyedül a problémáiddal. ;)

Rám számíthatsz ;)

8. 00a194caf9 (válaszként erre: 1. - Late)
2011. ápr. 26. 14:14

Szia!

Sajnos úgy gondolom, hogy erre senkit nem lehet rávenni addig, amíg maga nem akarja! Anyukám élettársa ivott. Anyukám megpróbálta nála kedvesen, keményen, de sajnos nem tudta rávenni, hogy tegye le a piát...

Az élettársa sokszor ígérgetett fűt-fát, és egy darabig még be is tartotta, de később zugivó lett, és aztán újra teljesen vissza is esett... minden ivásnál agresszívabbá vált.

Végül utcára került, és azt hiszem már nem él.


Sajnálom őt, mert mindennek ellenére én tudom, hogy egy jó lelkű, művelt értelmes ember volt, csupán gyenge...


Nehéz ez a helyzet, én azt javaslom, próbálj meg segíteni neki, de ha nem megy, akkor SENKI nem ér annyit, hogy egy életen át nyomorúságban élj miatta. Tudni kell tovább lépni.

Kitartást kívánok.

2011. ápr. 26. 14:11
Sziasztok! Szerintem a nagy hallgatás sem jobb.végighallgat és igen anya,igazad van anya,és udvariasan nem teszi hozzá.hogy le vagy ...,anya.de a lényegen semmit nem változtat...Late,nagy szerencsédnek kell lenni,hogy rád hallgasson.
6. f8db0709b8 (válaszként erre: 5. - 9c8432d068)
2011. ápr. 26. 14:11

Nincs már ilyen.bele kell egyezzen az elvonóba!

Sajnos én anya által tudom ezeket.Nálunk vele voltak/vannak gondok.

5. 9c8432d068 (válaszként erre: 1. - Late)
2011. ápr. 26. 14:08

Ez nehéz ügy,ha magától nem megy,vagy nem érti meg,hogy mennie kellene,akkor nem sokat tudsz tenni.

Hacsak nem ott tart,hogy bántalmazza a családot,mert akkor esetleg lehet kényszerelvonót kérni.

4. kisj
2011. ápr. 26. 14:08
Mennyire súlyos a probléma?
2011. ápr. 26. 14:06

Szia!

sehogy.

addig mig ö nem ismeri el/be a problémát,nem tudsz mit csinálni.

Gondolom tagad.ez az első jele az alkoholizmusnak.

2. Pearl 1985 (válaszként erre: 1. - Late)
2011. ápr. 26. 14:05

Ha erre nem kapja fel a vizet akkor van esélyed a tovább folytatásra.

Ha erre kiabál gondolkodj a továbblépésen.

1. late
2011. ápr. 26. 14:04
Hogy győzzem meg a férjem, hogy alkohol problémájával forduljon szakemberhez .
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook