Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hirtelen leeső vérnyomás - hogyan lehet megakadályozni? fórum

Hirtelen leeső vérnyomás - hogyan lehet megakadályozni? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. jún. 6. 13:48

Ezek szerint nem jól. :(

Ráadásul, ha jól sejtem, a nyár sem a kedvenc időszakod - legalábbis, ebben a tekintetben.

44. vkatka (válaszként erre: 43. - Kata_88)
2012. jún. 6. 13:39
Ugyanúgy :S
2012. jún. 5. 14:26

Sziasztok!

Hogy vagytok mostanában?

42. Lencsy (válaszként erre: 41. - Kata_88)
2012. ápr. 16. 20:51
A hormon változásokra is rá szokták fogni , így igen ..én látok esélyt arra hogy ez egyszer megszűnik .
2012. ápr. 16. 12:21
Az jutott eszembe, hogy ha serdülőkorban jelentkezik ez a probléma, akkor talán arra is van esély, hogy kinövi a leányzó, nem?
40. kata_88 (válaszként erre: 39. - Lencsy)
2012. ápr. 15. 20:34
Nálunk a rokon kislánnyal majdnem ugyanez volt a helyzet. Amikor először rosszul lett egy évzárón, és az osztálytársainak kellett kivinni az aulából, akkor semmi következmény. Utána, egy évnyitón újra összecsuklott, valamelyik tanárnak kellett összeszednie a földről és kivinnie levegőzni. Ezután egyből mondták neki, hogy bármikor üljön le nyugodtan ünnepség közben, ha úgy érzi.
39. Lencsy (válaszként erre: 38. - Kata_88)
2012. ápr. 15. 20:20

Az ünnepélyeket egész jól viseli, inkább a reggel felkelés utáni rosszullétek viselik meg . Nagyon sokszor nyúzottan és félve indul suliba, mert busszal jár és mindig attól fél, hogy rosszul lesz . Sosem volt még ájulás közelében , de az érzés is elég ijesztő egy gyereknek ...

A tanárokról csak annyit, hogy nem egyszer orra bukott már torna órán, mert futás közben az alacsony vérnyomása hirtelen felmegy és megszédül . Szóltam a tornatanárnak ,hogy tudjuk mi a baj oka és vegye figyelembe ! A szemembe így meg úgy sajnálta a gyereket és természetes ,hogy leülhet ..aztán mikor nem voltam ott üvöltött a kislánnyal, hogy ne szimuláljon már ...

Többek közt ezért is váltottunk iskolát ! Az új tornatanára nagyon elnéző és előzékeny ..az első ilyen rosszulléte óta a tenyerén hordozza :)

2012. ápr. 15. 19:45
Hogy viseli az iskolai ünnepségeket? Tudják róla a tanárok, hogy alacsony a vérnyomása? Engedik, hogy leüljön, vagy ilyesmi?
37. Lencsy (válaszként erre: 36. - Kata_88)
2012. ápr. 15. 19:35
Igen ..sajnos ! Az én lányom nagyon fél a betegségektől, picit hipohondernek nevezném ..mindig attól rettegek, hogy egyszer elájul , mert akkor tuti hogy hónapokig nem tudom majd ki imátkozni a lakásból !
36. kata_88 (válaszként erre: 35. - Lencsy)
2012. ápr. 15. 17:41
Ezek közül a nagy meleg és az oxigénhiány szinte borítékolható egy iskolai ünnepségen. :(
35. Lencsy (válaszként erre: 34. - Kata_88)
2012. ápr. 15. 17:27
Hát mindig változó a szervezet igénybevétele és valószínű ezért esik le olykor hirtelen .A leesés oka lehet szintén a folyadékhiány , erős menstruáció , nagy meleg , oxigénhiány, de vércukorszint leesés is lehet ..Ünnepélyek vagy várható hosszú állás előtt célszerű enni pár falatot és bőségesen folyadékot fogyasztani .
34. kata_88 (válaszként erre: 33. - Lencsy)
2012. ápr. 15. 17:23
És ez a hirtelen leesés vajon mitől van? Nem elégséges valakinek a keringése, és kimegy minden vér a fejéből?
33. Lencsy (válaszként erre: 32. - Kata_88)
2012. ápr. 15. 17:20
igen ilyen is van , ez általában a hirtelen leeséstől. Az én lányom nem kimondottan álláskor van rosszul és nem is mindig ..de a fejfájások elég sűrűn jelen vannak . Akárhányszor orvoshoz vittem mindig csak az éppen aktuális alacsony vérnyomásra tudott a gyerekorvos gondolni .
32. kata_88 (válaszként erre: 31. - Lencsy)
2012. ápr. 15. 17:14
Nálunk van a családban egy serdülő korú lány, róla úgy derült ki, hogy az iskolában többször is rosszul lett évnyitón, évzárón, stb. Nem bírta szegény, hogy sokat kellett egy helyben állni, és elájult.
31. Lencsy (válaszként erre: 30. - Kata_88)
2012. ápr. 15. 17:08
sokat szédelgett és fájt a feje, gyengeség, lábremegés ..
2012. ápr. 15. 16:51
És hogyan derült ki nála ez a probléma? Egyszercsak rosszul lett valahol?
29. Lencsy (válaszként erre: 28. - Kata_88)
2012. ápr. 15. 16:50
14 és épp hogy 90-100 körüli a vérnyomása , de ő is keveset iszik !
28. kata_88 (válaszként erre: 27. - Lencsy)
2012. ápr. 15. 16:43
Egyébként, mekkora a lányod? Hány évesen jelentkezett nála az alacsony vérnyomás?
27. Lencsy (válaszként erre: 24. - Arrival)
2012. ápr. 15. 16:41

Nyílván a gyerekorvos sem kv-ra gondolt .

Tisztában vagyok vele hogy a mozgás nem mindenkinél kivitelezhető ..nálam sem és inni is keveset iszom , így nálam indokolt is az alacsony vérnyomás. Mondom még egyszer ..nem vagyok kv ellenes , igya aki úgy érzi segít !

26. arrival (válaszként erre: 25. - Kata_88)
2012. ápr. 15. 15:40
Hat igen!
25. kata_88 (válaszként erre: 24. - Arrival)
2012. ápr. 15. 15:39
Ez is jogos, meg aztán vannak olyan helyzetek, amikor pl. muszáj sokat álldogálni egy helyen. Akkor mi van azzal, aki nem bírja? Pl. buszon, vonaton utazva, ha nincs ülőhely?
24. arrival (válaszként erre: 22. - Lencsy)
2012. ápr. 15. 15:28

Van akinek jo a kave, van akinek nem.

A lanyod meg gyerek ( irtad h gyerekorvos latta) az megint mas, egyertelmu nem lehet neki kavet.


nekem szerencsere bejott :) A sok ivas meg mozgas nem mindenkinel kivitelezheto, ha pl 11 orat allok egy nap a mutoben, fura lenne kirohangalni inni- meg pisilni a sok ivastol.

23. Lencsy (válaszként erre: 22. - Lencsy)
2012. ápr. 15. 15:24
eltéréseket*
22. Lencsy (válaszként erre: 21. - Arrival)
2012. ápr. 15. 15:24
Ha már az orvosok korából adódó eltérések említetted ..az én orvosom középkorú , így talán nem elavult a feltevése . Említettem, a lányom is alacsony vérnyomásos és a fiatal gyermekorvosunk sem esküszik a koffein tartalmú dolgokra ..ő is mozgást és folyadékot javasolt csak . Persze hogy az orvos szava sem szent írás és nyilván mindenki tapasztalja ki, hogy neki mi a jó ..de egy biztos , én próbálkoztam nem egyszer a kv ivással, de minden alkalommal iszonyat rosszul lettem tőle , ezért nem is iszom . És még függőséget is okoz ..:( Nem lebeszélni akartam senki , mert semmi közöm hozzá ki mit iszik vagy eszik, pusztán az orvosaink véleményét osztottam meg :)
21. arrival (válaszként erre: 19. - Lencsy)
2012. ápr. 15. 14:49

Mindenki mas es mas, mindenkinek ki kell tapasztalni mi valik be neki.

Orvosok- en veluk dolgozom, kb. 30-al, es ok is ahanyan vannak annyi felet mondanak. A vilag fejl, kutatasok, uj dolgok . Hiaba mond egy 70 eves professzor valamit, lehet az mar elavult.

Jo pelda erre, dolgozok egy 65 eves borgyogyasz professzorral, es mikor mut olyan varratot hasznal amit egyetemista koraban is, manapsag nem hasznalja senki, ezerszer jobbak vannak, es borzaszto nehez ehhez hozzajutni.

Bocsi a kiteroert, csak azert irtam , hogy az orvos szava sem szent.

20. kata_88 (válaszként erre: 19. - Lencsy)
2012. ápr. 15. 14:05

Én egyetlen orvossal sem akarnék vitatkozni, de az biztos, hogy a kávéfogyasztással kapcsolatban lehet olvasni mindent és mindennek az ellenkezőjét is.

Lehet, hogy nincs általános recept? Lehet, hogy van, akinek csak "megdolgoztatja" a szívét, míg másnak kifejezetten jót tesz?

19. Lencsy
2012. ápr. 15. 14:02
Alul sokan említik a kv fogyasztást ..én is alacsony vérnyomásos vagyok és a lányom is ..nálunk az orvos egyáltalán nem javasolja a kv-t ,mert az nem kimondottan a vérnyomást emeli inkább csak a szívet dolgoztatja meg ! ( belgyógyász , szív spec. )Ő szerinte az alacsony vérnyomásra egyetlen jó módszer a sok-sok folyadék és a mozgás . Nem vitatkozom az orvos véleményével mivel amúgy sem vagyok kv fogyasztó , de csak lehet benne valami, ha egy szív gyógyász mondja .
18. 171925f409 (válaszként erre: 17. - Kata_88)
2012. ápr. 15. 13:21

Igen és oly nyugtalan lesz az ember a gyors sziv veréstől:((Elmentem a dokihoz aki mondta mérjem pár napig a vérnyomásom és ha nem javul menjek hozzá visza de szerencsére abba maradt

Álltalában nekem normál helyzetben 80 körül van a sziv verésem

DE amikor ittam a teát 100-110 volt meg is ijedtem hisz gondolom a szivnek ez megterhelő

17. kata_88 (válaszként erre: 16. - 171925f409)
2012. ápr. 15. 13:15
Igen, ez ismerős. Nekem 110 körül szokott lenni a vérnyomásom, egy kávéval tök jól elvagyok. A másodiktól viszont néha azt érzem, hogy szapora lesz a pulzusom, szinte zakatol a szívem.
2012. ápr. 15. 13:02
Én ittam fekete teát nem tudtam, hogy az és olyan rosszul voltam tőle nekem nem emelte meg a vérnyomásom hanem a szivem majd 110 et vert szóval nagyon rossz volt azóta nem iszok ilyen teát meg sosem ittam kávét vagy energia italt
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook