Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hirtelen vérnyomásesések - mitől? fórum

Hirtelen vérnyomásesések - mitől? (beszélgetős fórum)


16. Lencsy (válaszként erre: 13. - Csajszi0319)
2012. febr. 29. 12:06
A vashiányos vérszegénység a vérvételből biztosan kiderül :)
15. Sleek (válaszként erre: 13. - Csajszi0319)
2012. febr. 28. 20:54
Ha van lehetőséged menj el maszek vérvételre ott elmondják mit miért és nem csak kidobálnak
2012. febr. 28. 20:07
nekem is le szokott esni a vérnyomásom néha eszméletem is elvesztem Hogy tudnám elkerülni?
13. csajszi0319 (válaszként erre: 12. - Sleek)
2012. febr. 27. 22:14
Hát, nem tudom. Feltételezem, hogy a vérvétel után az kiderülne. Vagy tévedek?
12. Sleek (válaszként erre: 10. - Csajszi0319)
2012. febr. 27. 22:11
Vashiány esetleg?
11. Lencsy (válaszként erre: 10. - Csajszi0319)
2012. febr. 27. 20:52
Vannak alapjáraton alacsony vérnyomásos emberek . Azt szokták mondani, hogy a viszonylag sovány emberek jól megvannak a 100 körüli vérnyomással ..Az alacsony vérnyomás azért gáz , mert nincs rá gyógymód vagy gyógyszer . Sok folyadék, testmozgás ..kb ennyit tudott mondani az orvosom .
2012. febr. 27. 18:04

Köszönöm, hogy ennyi mindent írtatok!

Az eddigiekről annyit, hogy a vércukrom minden alkalommal rendben volt, így vélhetően nem az a gond. A folyadékról én is tudom, hogy fontos, igyekszem is odafigyelni a megfelelő mennyiségre, bár, néha tényleg nehezemre esik.

És tényleg nem figyeltem meg összefüggést a folyadékbevitel és a rosszullétek között.

Olyan viszont előfordult, hogy órákon át állnom kellett és a végén lettem rosszul. Talán ezt nehezebben bírom az átlagnál?

De mondjuk ez még mindig csak egy esetet magyaráz meg...

9. Lencsy (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2012. febr. 27. 12:03
igen , sajnos a 14 éves lányomnál is jelen van a dolog . A nőkre kimondottan jellemzőm, hogy kevesebb folyadékot fogyasztanak , mert ritkábban szomjaznak meg . Én már minden fortélyt bevetettem, hogy szomjas legyek , de nem leszek . A napi 2 liter helyett nálam a heti 2 liter jó ha elfogy ..de mióta tudom mitől voltam rosszul többet iszom, de még mindig nem eleget !
8. bnedora (válaszként erre: 7. - Lencsy)
2012. febr. 27. 11:54
Az kevés folyadékfogyasztás bizony okozhatja. A fiamnál is ezt állapították meg, amikor lement a vérnyomása és elájult.
2012. febr. 27. 11:50
Ugyanez van nálam is kb 1 éve . Kivizsgálások sorozata ..minden eredményem tökéletes , míg végül az ideggyógyász rá nem jött ,hogy iszonyat kevés folyadékot iszom és a szervezetem hirtelen vérnyomás ingadozással de leginkább leeséssel jelzi . Mióta odafigyelek a folyadékra , nagyon ritkán esik le és megszüntek a szédülések, rossz közérzet . A kivizsgálásom alkalmával azt mondta az orvos,hogy két féle kiszáradás van ..az egyik mikor hirtelen szárad ki az ember pl hányás, hasmenés alkalmával ..a másik meg a lassú kiszáradás , mikor az ember éveken át kevés folyadékot vesz magához és ez egy idő után megterheli a szervezetet . Ilyenkor jön a szédelgés, alacsony vérnyomás, rosszul látás , beszédzavar, feledékenység ...én sajnos már eddig jutottam tavaly ...
2012. febr. 26. 22:14

Biztos hogy a vérnyomásod esik le ilyenkor és nem a vércukrod????

Igazából,hogy mi váltja ki nem tudom,de szerintem nem is ez a lényeg,van aki ilyen típus.Egyél-igyál rendszeresen.Én azt hallottam vérnyomás esés megelőzésére az a jó,ha állva mozgatod a lábujjaidat :)

(ez akkor jó,ha mondjuk hosszan álldogálsz,mondjuk buszozás közben,mert ugye sokaknál ilyen esetekben esik le a vérnyomás)

2012. febr. 26. 19:24

Nekem először alacsony volt meg a pulzus is lement. Azt utána emelkedett .

bár most is oda vagyok ettől a hülye időtől

4. bnedora (válaszként erre: 3. - Sleek)
2012. febr. 26. 19:11
Ezek nem viszik fel inkább a vérnyomást? Mert nálam nem alacsony, hanem magas lett.
2012. febr. 26. 19:06
nekem elesettség akkor volt amikor kezdődő pánik rohamom volt meg szorongás.
2012. febr. 26. 19:05
Ezt miért nem kérdezted meg az orvosodtól. Talán ő jobban meg tudná mondani.
2012. febr. 26. 18:57

Az elmúlt hónapokban volt néhány rosszullétem, vélhetően hirtelen vérnyomásesések miatt. Voltam több dokinál is, elvégeztek néhány vizsgálatot, és a háziorvosom szerint minden rendben van, valószínűleg az okozza a rosszulléteket, hogy valamitől hirtelen nagyon leesik a vérnyomásom.

Szédülés, hirtelen jövő gyengeség, elesettség... gondolom, ezek a tünetek másnak is ismerősök. Igazából az érdekelne, hogy vajon mi váltja ki ezeket a hirtelen jövő vérnyomáseséseket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook