Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hirtelen leeső vérnyomás - hogyan lehet megakadályozni? fórum

Hirtelen leeső vérnyomás - hogyan lehet megakadályozni? (beszélgetős fórum)


1 2
15. arrival (válaszként erre: 11. - Csillagvirág22)
2012. ápr. 15. 11:45
En is szedtem a Divascant, 8 evig (elvileg nem is lehetne addig, de felirtak), de mikor elhagytam nem volt semmi valtozas, igy mar nem szedem
14. vkatka (válaszként erre: 13. - Kata_88)
2012. ápr. 15. 11:31
Szédülök és gyengének érzem magam. A tarkómból indul ki az érzés.
13. kata_88 (válaszként erre: 12. - Vkatka)
2012. ápr. 15. 11:27
És amikor így követeli a szervezeted a következőt, akkor mit érzel? Milyen tünetek jelentkeznek olyankor?
12. vkatka (válaszként erre: 9. - Kata_88)
2012. ápr. 15. 11:25
Nekem csak azért szokott leesni napközben, mert reggel 6-kor iszom meg a kávémat, és 10 órakor már a szervezetem követelné a következőt, amit sajnos nem tehetek meg mert a munkahelyemen nem lehet csak úgy kimenni és kávézgatni.
2012. ápr. 15. 11:18
Csak a zöld tea fogyaszt is.. arra is oda kell figyelni.. én is kávét iszom mert 100 alatt van a vérnyomáson reggelente és még a felkelés is gondot okoz annyira fáj a fejem.. reggel két kis csésze ávét szoktam meginni és délután ha szükséges még egyet.. de ezt sem szabad túlzásba vinni mert a szívnek nem tesz jót! mivel nagyon sokat szinte egész nap fájt a fejem az alacsony vérnyomástól. az orvosom felírt egy gyógyszert..Divascan... ezt kel szednem reggel este.. és sokkal jobban alszom jobban kelek... a vérnyomásomtól nem fáj a fejem... és és a napi kávé adagom lecsökkent 1 re... én azt mondom azért menjen el a barátnőd egy dokihoz.. egy vérvétel nem árt.. mert lehet valami más okozza .. nekem is pl mentruációs zavaraim voltak.. és vashiányom.. szededdék velem a gyógyszert.. még 10 év után kiderült hogy a vérembe volt egy nem tudom pontosan megnevezni micsoda ami alacsony volt. és az váltotta ki a vashiányt! igy nem is vas tablettát kell szednem.. hanem a fogamzásgátló hoztt helyre 100 % osan !! úgyhogy mindenképp iktasson be egy vérvételt... a háziorvosnál ! és monda el hogy mi a panasza. !!
2012. ápr. 15. 11:15
Most olvasom, hogy sziv betegség is okozhat ilyen tünetet.Nekem meg van mitrális prollapsusom:((
2012. ápr. 15. 11:14
Akkor a kávét is felvehetjük a képzeletbeli listára? Rendszeres kávézás mellett Nektek soha nem esik le a vérnyomásotok?
8. arrival (válaszként erre: 6. - Kata_88)
2012. ápr. 15. 11:08
Igen, de ezert kell fenntartani, napi 2 vagy ha kell tobbel. Vagy kivaltani kolaval, teaval.
7. arrival (válaszként erre: 5. - Vkatka)
2012. ápr. 15. 11:08
110 az mar jo, legalabb nem kell agyverzestol aggodni :)
6. kata_88 (válaszként erre: 5. - Vkatka)
2012. ápr. 15. 11:06
A kávé nekem is jót szokott tenni, de erről is olvastam már jót és rosszat egyaránt. Valahol azt írta valaki, hogy a kávétól egy időre tényleg felmegy a vérnyomása, de amikor kimegy a hatása, akkor újra leesik.
2012. ápr. 15. 11:02
Nálam a kávé vált be. Meg nem szabad hirtelen felállni. Nekem kávéval 110 körül van a vérnyomásom :(
4. arrival (válaszként erre: 1. - Kata_88)
2012. ápr. 15. 11:02

Ha alacsony a vernyomas (enyem is az, nagyon), iktasson be kavet, ha kell tobbet is egy nap.

Ha nem szereti, lehet cola, tea, zold tea, vagy kakao is, ezek szintem koffeinesek.

Nekem 90 per 50 korul van (nem talalom a per jelet :) , napi 2 kave fenntartja 110 korul.

2012. ápr. 15. 11:01
Nekem is 110 körül szokott mozogni, de én ezzel egész jól elvagyok. Nem magam miatt tettem fel a kérdést, hanem egy barátnőmnek szeretnék segíteni. Sajna, mostanában többször is hirtelen rosszul lett ilyesmi miatt. Én egy ilyen esetet láttam, akkor megszédült, annyit láttunk, hogy nagyon elsápadt, és pillanatok alatt rettentően elgyengült, szó szerint alig állt a lábán.
2012. ápr. 15. 10:58

Nekem is alacsony a vérnyomásom 100-110 között mozog.Állandóan fáradt vagyok azt hallottam a szőlő jó erre

Neked mik a tünetek?Nekem is szerintem le eshet a vérnyomásom mikor hirtelen megszédülök:(((

2012. ápr. 15. 10:53
Testmozgás, sok folyadék, a táplálkozásra odafigyelni (különösen a nehéz napokon)... Ezeken kívül mit tudtok tanácsolni egy fiatal lánynak, akinek mostanában több rosszulléte is volt amiatt, hogy hirtelen nagyon leesett a vérnyomása?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook