Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hipofízis adenoma fórum

Hipofízis adenoma (beszélgetős fórum)

7. Hgyumra (válaszként erre: 6. - Jupika1)
2022. júl. 11. 13:13

Szia

Csak a kontrasztos.

2022. júl. 10. 13:49
Sziasztok,erdeklődnék hogy a sima koponya mri kimutatja a pici adenomat?Evek óta homalyos kettős latasom van.Vannak jobb hetek,akkor tisztan latok.Az Mri-n azt irtak sella normal.
5. Hgyumra (válaszként erre: 3. - Charlize)
2022. jún. 21. 20:37
Elsőre nem adott ki semmit amikor nyitottam a fórumot utána láttam itt lent hogy van már ilyen.
4. b24e024c70 (válaszként erre: 1. - Hgyumra)
2022. jún. 21. 16:55

Nekem rettentően magas volt a prolaktin szintem, inzulinrezisztencia is társul mindehhez.A prolaktin szintje a policisztás ovárium szindrómánál (PCOS) is magas, főleg a ciklus második felében - gyakran ez a típusú hormonzavar a PCOS első jele. Bromocriptint kaptam rá, 1000 ng/ml ról vitte le 2 hónap alatt 67,3 ng/ml-ra. Ez egyénenként,ki hogyan reagál rá, változik, valakinek pl emeli a prolaktin szintjét a gyógyszer.

A hormonszintet vérvételből határozzák meg, emellett az agyalapi mirigyet CT-vel vagy MRI-vel vizsgálják. Egyébként már terhes voltam, de nem tudtam róla, az is kiválthatja a magas prolaktin szintet (A terhesség alatt a megnövekedett ösztrogén- és progeszterontermelés a prolaktinszintet is akár 10- vagy 20-szorosára emelheti.), egyébként érdemes az okát kivizsgáltatni. Azért fontos, mert az agyalapi mirigy a látóideg mögött helyezkedik el, ha pedig nagyon megnagyobbodik, akkor elkezdi azt nyomni, ami vaksághoz vezet. Mivel az agyalapi mirigy a prolaktin mellett pajzsmirigyhormont, mellékvesehormont, nemi hormonokat is termel, ezeket a műtétet követően gyógyszeresen kell adagolni a betegeknek pl.Nekem merckformin (inzulinrezisztenciára szedett gyógyszer) mellett is 700 ng/ml volt mindig (3*500g). Most majd a szoptatás miatt le kellett állítani, viszonylag későn egyébként,majd 6 hónaposan (3.nál javasoljákaz elhagyást). Rosszullétekről annyit,hogy negyeddel kezdtem majd felet szedtem esténként és 12kg-t fogytam terhesség mellett nulla étvágy, és minden kijött amit megettem.

2022. jún. 21. 13:23

[link]


Most akartam írni, hogy van rá fórum, de láttam, hogy írtál oda is. Olvasd vissza, felesleges volt új fórumot nyitni.

2. Charlize (válaszként erre: 1. - Hgyumra)
2022. jún. 21. 13:21

Mérettől és a tünetektől függ, hogy műtik-e.

Gyógyszeres kezelés is van.

Bromocriptin az első, amivel próbálkoznak. Ha nem bírod (sokan nem bírják), akkor szakorvos felírja a Norprolac-ot. Ha ez sem válik be, akkor van egy 3. gyógyszer, de az engedélyeztetni kell évente.


Nekem enyhén emelkedett prolaktin szintem van/volt. Nem egyértelmű, hogy adenoma miatt van, de szedtem gyógyszert terhesség előtt/alatt.

2022. jún. 21. 12:26

Kinek van/volt ilyen betegsége?

És kinek milyen tüneteket okozott?

És csak műtét a megoldás rá ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook