Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » PCOS és hipofízis adenoma jelentkezhet együtt? fórum

PCOS és hipofízis adenoma jelentkezhet együtt? (beszélgetős fórum)


2015. okt. 29. 19:57
Ja és tudom,hogy doki,de aggódom és egész nap ezen rágódom,fel fogok keresni egy endokrinológust is,de addig szeretnék picit a dolgokba mélyebben belelátni.
2015. okt. 29. 19:55

Nőgyógyászhoz mentem,mert rendszertelen a menstruációm.

Körülbelülre tudom,hogy mikor jön meg,de pontos napot nem,szóval max 1 hetet csúszkál.Viszont a vérzés csak 2 napig tart,utána barnázok.

Menstruáció előtt szoktam pattanásos lenni,egyébként 1-1 szokott lenni,szóval az arcom sem vészes.

Hasra hízok,nem annyira nőies az alakom,valamint a hónaljam is sötétebb. Ezek mind a PCOS tünetei.

A nőgyógyászom megerősítette ezt egy Uh-al,de vérképet sem kért,csak felírt egy foggátlót.Amit nem voltam hajlandó úgy elkezdeni,hogy nem tudom melyik hormonom rendetlenkedik,kértem beutalót.

Így elmentem vérvételre,igaz nem 3.,21. napos,de az eredmény nem lett jó:

LH/FSH hányados 7.5

TSH 6.82 (ref.tart.0,38-4,2)

Prolactin ECLIA 2293

FSH 2.2

LH 15.4

Progeszteron 57.1

Tesztoszteron 1.2 (ref.tart.0,2-1,6)

17-Oh-prog folyamatban


Ez alapján beutaltak MR-re,ahol közölték velem a hipofízis adenómát,ami valószínűleg gyógyszerrel lesz kezelve.

A kérdésem,hogy a rendetlenkedéseket a hipófízis adenóma okozza ( pattik mensi előtt,erősebb szőr,zsíros has) vagy a vérkép alapján PCOS IS lehetek?Egyáltalán ez a 2 járhat együtt?

Ha ezek gyógyszerrel kezelve vannak,akkor mennyire tűnnek el a szőrök,pattanások?Leginkább ezek zavarnak.

Viszont nem értem,mert menstruációm mindig van,igaz kevés,a PCOS-ok többségénél pedig hónapokig nincs.

Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook