Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » TSH -t termelő adenóma fórum

TSH -t termelő adenóma (beszélgetős fórum)


2020. aug. 2. 16:09

Koszi a hozzaszolasokat,jo par év után benéztem ebbe a fórumba.

Igazából a témát elengedtem,ennyi idő alatt kiderülhetett volna már hogy adenoma okozza e a pm alulmukodesem.

Azota is minden hormonom normal tartomanyban van,csak a tsh tér el. Arra pedig szedem a pótlást.

Koszi szépen hogy irtatok 🙂

5. Várhegyi Márton (válaszként erre: 3. - F54c6b8a8d)
2012. febr. 10. 12:28

Ha TSH-t termel az adenoma, akkor a TSH minden esetben magas, a pajzsmirigyhormonok szintén (feltéve, hogy nem áll fönn egyéb pajzsmirigy-rendellenesség).


Ha nem termel TSH-t az adenoma, akkor lehetséges, hogy olyannyira megnő a tumor mérete, hogy összenyomja a TSH-t termelő sejteket a hypophysisben, így a TSH csökken, a pajzsmirigyhormonok szintén.


Az lehet még, hogy termel ugyan TSH-t az adenoma, de nagyon keveset. Ilyen esetben a TSH nem magasabb a normálisnál (nyomási tünetek - más hormon csökkenése, kettős látás, fejfájás - persze lehetnek).


"Az az igazság,hogy nem jut eszembe,h.melyik adenómánál alacsony a TSh.."


Bármelyiknél, ami összenyomja a TSH-termelő sejteket.

2011. okt. 29. 04:09
Ha tudja valaki,írja már le légyszíves,hogy pontosan hogy van ez..
3. f54c6b8a8d (válaszként erre: 2. - F54c6b8a8d)
2011. okt. 29. 04:00

Bocs,én nem TSH termelő adenómáról írtam,hanem másik hipofízis adenómáról.

Egyébként az nekem sem világos,hogy az egyiknél miért emelkedett a TSh,a másiknál meg miért nem.

De ha belegondolok inkább tényleg a magas TSH a gyakoribb adenómánál.

A prolactint termelő adenómánál van a vérzéskimaradás,tejcsorgás ált,és a magas prolactin.Az akromegáliánál a növekedési hormon a magas.

Szóval inkább az a jellemző,hogy ha megnövekedik az adenóma,akkor egyéb hormon szintek csökkenhetnek/pmirigy,mellékvese hormonja/,és ebből kialakulhat pl.a pm.alulműködés.Annál pedig a TSH magas.

Az az igazság,hogy nem jut eszembe,h.melyik adenómánál alacsony a TSh..

Utánanézek,és ha megtalálom szólok.De mondjuk Neked se nem magas,se nem alacsony..


CT,MRI mutatja ki..

2. f54c6b8a8d (válaszként erre: 1. - 9bbc382386)
2011. okt. 29. 03:33

Agyalapi mirigy adenómánál a TSH gyakran a normál érték alatt van,és párhuzamosan a thiroxin hormon is alacsony.De nem minden esetben.Van olyan is,hogy normál a TSH érték.

A prolactin általában emelkedett az adenómánál,de ez sem minden esetben.Prolactint csak úgy érdemes mérni,ha nem egyszer,hanem 3-szor nézet valaki,különböző napszakokban,mert a prolactin szintet sok minden befolyásolhatja.Ezt a 3 értéket kell összevetni.A pm.alulműködéssel eleve együtt járhat némi prolactin szint csökkenés,adenómától teljesen függetlenül is.

Ha engem kérdezel Rere,azt mondom,hogy nincs adenómád.Nagyon gyakori velejárója a zsíros arcbőr,és rendszertelen menstruáció,vagy abnormális vérzés.Igen gyakori velejárója a pm.alulműködéshez is társítható glutén érzékenység,és egyéb táplálkozási rezisztenciák.

Most ennyi jutott eszembe hirtelen..

2010. okt. 19. 10:44

Az érdekelne ezzel kapcsolatosan,hogy milyen értékű tsh-nál derülhet ez ki,volt-e olyan akinek kiderült,és hogy jutott el a kiderülésig?


Pajzsmirigy-alulműködésem van,de minden más hormon(t3,t4,prolaktin,atpo) normál tartományon belül van.

Keresem a pm betegségem okát,sajnos vagy nem , de itt az interneten többet tudok meg.......


Köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook