Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hipochonderek, írjatok! fórum

Hipochonderek, írjatok! (beszélgetős fórum)


19. dda31784e7 (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2013. aug. 20. 15:31
Ja, azt tudom, hogy van, és azt is, hogy okozhatott ilyen tüneteket, csak akkor nem indultunk el ebbe az irányba. Most utólag, hogy kiderült az alul-működés, derült ki a számomra, hogy feltehetően akkoriban ez okozhatta.
18. viva70
2013. aug. 20. 14:04
Régebben én is beképzeltem magamnak ezt-azt. Futottam orvoshoz minden aprósággal. Aztán megváltoztam. Most már olyan dolgokkal sem foglalkozok, amikkel kellene... Valószínűleg azért, mert semmivel nem jutottam előrébb, ha orvoshoz mentem. Voltak, amik megoldódtak idővel maguktól, meg vannak, amikkel együtt kell élni.
17. 5367028aed (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2013. aug. 20. 13:39

Az a baj, hogy sokszor érez az ember fura dolgokat, és azonnal nem szaladgál az orvoshoz, pláne a mai egészségügyben, ahol előre bejelentekezés van. Lehet, hogy ez is stresszeli az embereket, hogy nem tud azonnal eljutni az orvoshoz, ha valamije fáj. Akkor kezd el kutakodni a neten, és ott aztán talál mindenre vérfagyasztó történeteket. A legtöbb orvos éppen ezért nem szereti, ha a beteg a netről akar megtudni mindent.

Mint itt alább is van egy kedves fórumtárs, aki már riogatott is...na ettől lesz még jobb az ember lelke:)))

16. a0c1361e44 (válaszként erre: 9. - Mézgapaula)
2013. aug. 20. 13:28
De, pont elegendő.
15. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - Dda31784e7)
2013. aug. 20. 13:27
Igen, pm. betegség lehet. Ezt mondjuk egy vérvétellel ki lehet zárni:)
14. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Mézgapaula)
2013. aug. 20. 13:26

Klassz is lenne, ha nem ijesztgetnéd:)


Lehet stresszesebb csak mostanság, lehet csak fáradt és ezért érzékenyebb. Lehet van egy nagyon beteg a környezetében vagy bármi miatt most máshogy reagálja le a problémákat.

13. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - 77ba6a8308)
2013. aug. 20. 13:21

A nénikém mindig azt mondta, hogy ha sokat gondolsz rá és sokat mondogatod, akkor meg fog történni.


Én a környezetem szerint hipochonder vagyok.

A hónalj csomóim vizsgálata után lázat produkáltam... és persze járkálok orvoshoz, ahol mindig elmondom a saját diagnózisomat és, hogy mit zárjunk ki vizsgálatokkal. Az utolsó eset a vállfájdalmam volt, ahol az orvosnak elmondtam, hogy valószínűleg meszesedés, de azért zárjuk ki a csontrákot:)


A fontos, hogy ne rettegj. Ha érzel valami furát, akkor menj el orvoshoz. Engem ez megnyugtat. Ne a szomszédtól kérdezgess és ne is itt a hoxán, mert itt pl. egy sima torokgyulladásból torokrákot csinálnak.

Ha fáj a fejed, akkor vegyél be egy algopyrint, ha viszket az arcod, akkor mosd meg és került az eddig használt arckrémedet, ha fáj a füled, akkor tegyél rá meleg sót vagy infrázhatod is, ha heves szívdobogásod van, akkor ülj le vagy feküdj le egy kicsit és pihenj.

Ha visszatérő problémád van, akkor menj el orvoshoz, hogy meg tudjon gyógyítani.

12. 77ba6a8308 (válaszként erre: 11. - 5367028aed)
2013. aug. 20. 13:10
Szia! Örülök, hogy írtál, ugyanakkor sajnálom, hogy te is hasonló dolgokkal küzdez! 35 éves vagyok!
11. 5367028aed (válaszként erre: 10. - 77ba6a8308)
2013. aug. 20. 12:56

Én is ugyan így vagyok, annyira rettegek az orvosoktól, és a rossz eredményektől félek mindig:(

Te hány éves vagy?

2013. aug. 20. 12:51
Pszihiáterhez jártam valamikor, sőt pszihiátrián is fél évig feküdtem 2005-ben. Idegösszeomlásom volt, mert meghalt anyukám meg több szeretett hozzátartozóm is rövid időn belül. Az az igazság, hogy mostmár rettegek orvoshoz is menni,mert attól is félek, hogy rossz eredményt talál. Ez kész!
9. mézgapaula (válaszként erre: 7. - 77ba6a8308)
2013. aug. 20. 12:30

Éppen erre próbáltam rávilágítani, hogy furcsa, hogy nálad 2 hónapja hirtelen kezdődött. Ezért bátorkodtam javasolni, hogy keress fel agyi betegségekkel foglalkozó orvost (pszichiátert és/ vagy neurológust), mert ha az embernek hirtelen megváltozik a személyisége, ott valaminek kell lennie a háttérben.

Nem hinném, hogy erre a hormonzavar elegendő magyarázat lenne.

2013. aug. 20. 12:19
Az elhúzódó mensziből gondolom, hogy a progeszteron hormonháztartás borult fel, de azt kezeli a dokim, tehát hormon gyógyszert is szedek.Pont 2 hónapja.
2013. aug. 20. 12:16
Írtam az első bejegyzésemben, hogy mikor kezdődött. Soha nem volt még olyan problémám és azóta folyamatosan kutatom a bajokat. Előtte soha sem!!!! A vérvétel eredményétől én is rettegek, amitől azelőtt úgyszintén soha!!!!!! Sőt mindentől rettegek és nem szeretek egyedül lenni. Azelőtt néha jól esett az egyedüllét, most attól is el vagyok keseredve. Amikor tudok valakivel beszélgetni egészen más dolgokról, akkor jobb...nem foglalkozom a hülyeségemmel, lekötöm magam. De itthon hiába mondják, hogy próbáljak másra gondolni, nem megy!!!!!!!
2013. aug. 20. 12:14

Nem lehet valami hormonális zavar a háttérben? Az tud generálni hülye gondolatokat, irreális félelmeket.

Nekem azt hiszem a pajzsmirigyem zavar be, időnként vannak depressziós tüneteim. Mondjuk így, hogy tudom, ki tudom rángatni magam belőle, még mielőtt teljesen belesüppednék.

5. mézgapaula (válaszként erre: 1. - 77ba6a8308)
2013. aug. 20. 12:11

Szia, én rettentő hipochonder vagyok, mondjuk ilyen képzelt dolgaim nemigen vannak, hanem mindig van valami valós elváltozásom, olyan, amit nemcsak beképzelek, hanem tényleg látszik is (új anyajegy, duzzanat a bőr alatt stb.). Egy folyamatos pánikban vagyok mindig, mire kiderül ezekről, hogy ártalmatlanok. Eddig mindegyikről ez derült ki, óriási szerencsém van. De amíg kiderül, szinte megbénulok, semmivel nem tudok foglalkozni, csak rettegek. Egy szimpla vérvizsgálat eredményétől is borzasztóan tudok rettegni, sokszor meg se merem nézni egyszerre, csak több részletben, oda-odapislantva.

De nekem ez a parázás világéletemben fennállt, valami oka csak lehet nálad, hogy 2 hónapja hirtelen így megváltozott a gondolkodásod! Lehet, hogy meg kéne kérdezni egy pszichiátert vagy kérni egy agyi CT-vizsgálatot, de nem szeretnélek a legrosszabbakkal ijesztgetni.

2013. aug. 20. 12:06
És hiába tudom legbelül, hogy talán nincs is semmi bajom, stresszelek, és sírok is mert annyira félek! Rossz így!!!!!!
2013. aug. 20. 12:05
Hát, én állandóan szorongok, már- már rettegek!!!!!!! Legbelül ugyan tudom talán, hogy semmi bajom nincs(bár gondolom), méghozzá onnan, hogy pl. fáj a fülem, már mindenféle halálos dolgot kitalálok, hogy mitől lehet....aztán rá 1-2 órára észreveszem, hogy szúr a mellkasomnál, no akkor már nem érzem hogy a fülem fájna....akkor már tuti tüdőrákom van. Hát, hihetetlen!!!! Nem ismerek magamra!!!!!!!!!!!!! Két hónappal ezelőtt, ha valaki azt mondja, hogy ilyen stresszben fogok élni a hipochondria miatt, akkor tuti nem hittem volna el!!!!!!! De ez már majdnem olyan, mintha félig meg is bolondultam volna! Szörnyű!!!!!!
2013. aug. 20. 11:59

Nekem szokott lenni néha halálos betegségem. Szerintem ha orvosira jártam volna, már nem élnék.

Mondjuk általában segít, ha be tudom lőni, hogy mi NEM lehet a baj.

2013. aug. 20. 11:55

Sziasztok!

2 hónapja életemben először történt velem, hogy a rendszeres, addig mindig normális menstruációm túl hosszúra nyúlt. Rohantam a nődokihoz aki egy pici miómát talált, az is okozhatta a hosszú vérzést. Majd a következő ciklusban ugyanez volt. De a lényeg, hogy azóta beképzelek magamnak különböző betegségeket. Hol azt érzem, hogy mindjárt infarktot kapok, hol a kisagyamat érzem fájni, hol a fülemet. Most az arcom viszket. Egyszerűen folyamatos rettegésben élek. Ezzel kelek, ezzel fekszem! És persze mindig attól rettegek, hogy meghalok.

Van esetleg köztetek ilyen képzelt beteg? Vagy tényleg kezdek begolyózni????? Már mindenkit megőrjítek magam körül!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook