Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikbetegség - Hipochondria fórum

Pánikbetegség - Hipochondria (beszélgetős fórum)

2018. júl. 20. 13:04

Kedves Réka007


Nekem egy ismerősöm is ezen megy át jó ideje, lehet kicsit erősebb a betegsége konkrétan az átkozottságtól maffiától titkosügynököktől való rettegéssel elkezdve ( amit egy magát rendőrnek hazudó K. Kriszta alias J. Kriszta volt bnő fenyegetése váltott ki) azóta pedig allergia asztma, légcsőszűkület, szívrendellenesség, és a tetejébe még súlyos gyógyszerallergia tévképzettel is társulva hitt magáról. Kezdettől fogva kezelve volt psziciátriára be-be járva viszont úgy tudom mivel sokszor abbahagyta a gyógyszer szedést ezért a családjának sok gyötrelmet okozott , mert nem hittel el azt hogy ez lelki baj. Most ha jól tudom már nincs nagy gondja mióta szed egy újabb gyógyszert. Ez a történet jól mutatja , kezeltetni kell és szedni a gyógyszert mert rendeteg időt és pénzt emésztett fel élete legszebb időszaka lehetett volna ha nincs ez. Neked még van időd , használd fel okosan és ne rettegj abszolút nincs mitől, ha nem dolgozol erős vegyszeres gyárban nem drogozol nem cigizel akkor biztos nem lesz nagy gondod az életben egészségileg, sportolj, túrázz, bicajozz és jobb lesz, Főleg ha nem olvasol folyton utána mindennek, a net tele van hülyeségekkel like-vadász oldalakal, kerülj ki ebből az öngerjesztő folyamatból és tartsd is meg, No olvasgatás!

16. VersEmber (válaszként erre: 1. - Réka007)
2018. júl. 6. 01:37

Az elolvasott bevezetődből következtetve pszichés és nem organikus problémád van.

Minden bizonnyal te is tudod, hogy ezt te is sejtetted/tudod.

Miért tetted fel ide ezt a kérdést?

Mit vársz a fórumtól?

Ez egyedi, pszichológiai kezelést igényel.

Az elmondásod alapján nem szükséges pszichiátriai (gyógyszeres) kezelés.

15. Amaunet (válaszként erre: 1. - Réka007)
2018. júl. 5. 05:25

Azt tudnám javasolni, hogy kezdj valami olyasmivel foglalkozni amiben örömödet leled és napi rendszerességet igényel. Ilyen pl. a sport. Eltereli majd a gondolataidat, és egészen más oldalával foglalkozhatsz az egészségednek.

Nem a betegségeknek fogsz majd utánaolvasni, hanem annak, hogy hogyan tudod megelőzni, mit tehetsz a megőrzéséért.


Szóval kezdj el sportolni! Nyugtasd le az agyad és hallgass közben kellemes zenét!

A meditációt is tudnám ajánlani. Segít jóban lenni, megérteni magad, a világot.

Ismerkedj meg a slow gondolatvilágával.

[link]

2018. júl. 4. 02:08
Elváltál már attól a férjedtől aki nem jó az ágyban?-de mindent megad amit kérsz? Ha még nem,ott az ok!!
2018. júl. 3. 17:08
Ez nem ugy van am, hogy ne gondoljon ra azt majd elmúlik. Érzésem szerint ebben lehet nagy adag kenyszeresseg is. Ne a szakrendeleseket keresd fel Réka, hanem egy pszichológust. Ez csak tünet, meg kell keresni a valós kiváltó okokat. Ügyesen :)
2018. júl. 3. 17:00

Én is sok mindenre rákeresgélek a neten, mondjuk nem ennyire gyakran.


De az az alap, hogy bízom a biológiában, és a saját egészséges testemben, amely sok betegséget eleve ki tud védeni és elkerülni.

11. Ancsika4 (válaszként erre: 3. - Réka007)
2018. júl. 3. 16:10
Nem kell elfojtani,ha nem gondolsz a betegségre,nem panaszkodsz idővel szépem el múlik. Ne agyalj,hogy nincs rendben a tested,fáj valami,elmúlik. Fogadni mernék,már tudod a betegségek latin ,ill.orvosi nyelven.
2018. júl. 3. 12:43
Ismerős... én is csak addig voltam beteges, meg rossz evő, míg a két húgom meg nem született. Őköztük kicsi a korkülönbség. Lett anyámnak egyéb baja... :D
9. globus (válaszként erre: 1. - Réka007)
2018. júl. 3. 12:41

Unatkozol :)

Volt ilyen ismerősöm, a rák összes fajtáját diagnosztizálta magán. Nyelőcső, gyomor, tüdő, petefészek, gége, amit el lehet képzelni, ha az sem, akkor szívbetegség. CT full negatív, tumor markereket is kibulizta. Annyit elért, mikor meglátta az orvos, a haját tépte, mi lehet már megint...

Férjhez ment, gyereket szült. Köszöni szépen, jól van. Nem ér rá problémákat kitalálni.

8. Guruljka (válaszként erre: 3. - Réka007)
2018. júl. 3. 12:31

Nagyjából ezt éred el mindenhol.

Pszichológushoz kellene fordulnod. Nem elfojtani kell a félelmeket, hanem feldolgozni.


A hosszas ülőmunka, rossz tartásban, bizony okozhat fájdalmakat.

2018. júl. 3. 12:05

A házunkba élt a 2. emeleten,egyik nagyon jó barátunk Laci. Minden nap telefonált,hogy menjek le (8.em.) vagy ha én nem,küldjem le a férjem!Sokszor lementem,könyörgött hívjak mentőt,mert nagyon görcsöl. Egyszer-kétszer hívtam,kapott szurit,és jobban lett.

Azután mikor hívtam mentőt,nem jöttek ki,maradt a körzeti.Annyi gyógyszere volt,mint fél patikába. Szegénykém,mikor tényleg kellett volna mentő,nem hittünk Neki. A körzeti jött,és roham mentő vitte el,többé haza sem jött.Nagyon fiatal Vagy még,most vigyázz ,ne pecsételjen meg a környezeted!!!

2018. júl. 3. 11:52
A baj az,hogy nagyon rá érsz magaddal foglalkozni. Ez így Neked sem jó,de a környezeted ,ha majd igazán nagy bajod lesz,nem hiszik el.Erre is gondolj. Ne járj orvosokhoz,képzeld,ha minden doki,ahová mész,felír pár gyógyszert.Végül magadat betegíted meg a sok dili bogyóktól. Lenne 1-2-3 gyereked,mit csinálnál? Rájuk figyelnél,óvnád minden bajtól őket.
2018. júl. 3. 11:08

Azt érzem én is mintha egy mókuskerékbe kerültem volna.. heti többször járok a háziorvoshoz már kb mintha haza járnék.. múltkor afrikában nyaraltunk és elmentem ott kórházba mert be pànikoltam hogy megfájdult a hasam és kint fogok meghalni pl vakbélgyulladas.. az a durva hogy ott kint miután megnyugtattak elmúltak egy időre a tünetek.. nyugtassatok meg hogy ez a mellkasfájdalom is kijöhetett idegi alapon ha ennyi vizsgálatom negatív volt? Az a baj h annyi szar van a Világban és olyan rosszakat

Hallani a hírekben is h “ez is meghalt fiatalon, az is” multkori pánikrohamom olyan vészes volt hogy 160ra felment a pulzusom.

2018. júl. 3. 10:53

Volt hasonló esetű jó barátom, 34 éves férfi,fájt a háta.Megszületett a kisfia,hogy tudja,hogy semmi baj a gerincének elment CT-re,hiába kértük ne,mert veszélyes.Azóta a kisfia 3 éves,egészséges,az apja viszont komolyan beteg lett(halálfélelem,alvászavar stb.)Komoly pénzeket költött mindenféle betegséget kitalált,éjjelente telefonált,hogy a pokolba jut,mert elment arra a CT vizsgálatra. A családja elvitette ideg osztályra,a feleség elhagyta,gyermekét nem láthatja,február óta viszont semmit nem tudni,hol,merre van.

Ezért írom Neked, legyen ez intő példa,ne figyeld magad,mert az ember hajlamos ha fáj valami,a legrosszabb betegségre gondolni. Foglald el magad,sétálj sokat a levegőn,de ami ilyenkor a leg hatásosabb,fogadj örökbe egy kutyát,gondozd ,és lefoglalja a betegség gondolatát is.

3. Réka007 (válaszként erre: 2. - EsztyMorgan)
2018. júl. 3. 10:48
Az a baj hogy màr inkàbb elfojtom mert a környezetem már nem hisz Nekem és bármire panaszkodom fogják a fejüket hogy “mit találtál ki màr megint?”
2. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Réka007)
2018. júl. 3. 10:44
Kérj segítséget. Ezt csak úgy magadtól nem biztos,h le tudod küzdeni.
2018. júl. 3. 09:25

Sziasztok! 26 éves fiatal làny vagyok. Eddig hálIstennek nem volt komolyabb betegségem. Sajnos egyre inkàbb aggódom az egészségem miatt az utóbbi időben többször pánikrohamom is volt.


Ha valamit talàlok magamon màr ütöm is be az internetre (kb napi 20*) ahol rosszabbnál rosszabb dolgokat talàlok mindig az jön ki hogy meghalok valami nagybetegségben. A környezetem és a pàrom már nem hallgat meg, nem vesz komolyan.. az elmúlt 2 hónapban voltam nőgyógyászati szűrésen, anyajegy melanóma szűrésen, vérvételen és hasi ct-n. Minden leletem kivàló lett a laboromban egy csillag sem volt... a ct kimutatta hogy minden szervem tökéletes. A gond az hogy mèg ilyenkor is stresszelek hogy mi van ha véletlenül összecserélték a leletem máséval stb. Nem tudom hogy lehet ezt leküzdeni de 1-2 hete tapasztalom magamon hogy néha megfàjdul a hátam s kisugàrzik a mellkasomba. 3 éve végzek egyébként ülőmunkàt kényelmetlen széken. Attól tartok mi van ha tüdőrák? (Nem dohányzom és nem köhögök). Szerintetek ennyi vizsgálat kimutatta volna ha nagy gond lenne? Nem tudom még hány vizsgálatra kell elmennem hogy megnyugodjak az elmúlt 2 hónapban kb 200.000ft költöttem a magàndokikra. Úgy érzem magam mintha egy félelem börtönben élnék s ahogy mondjuk belenyilal valahova a fájdalom màr kényszeresen ütöm be az internetre. A stressztől egyre rosszabbul alszom s fáradtabb vagyok, s reggelente úgy kelek mintha valaki ülne a mellkasomon akkora a nyomás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook