Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Létezhet hogy agydaganat vagy csak hipochondria?! fórum

Létezhet hogy agydaganat vagy csak hipochondria?! (beszélgetős fórum)


1 2
60. Bözsi néni (válaszként erre: 57. - Réka007)
2018. okt. 15. 19:10
Ugye, hogy igazam volt, nyaki röntgen kellett:D Plusz gyógy/torna.
59. VersEmber (válaszként erre: 57. - Réka007)
2018. okt. 15. 18:06

Szia!

Fejben szét vagy esve.

Ez leggyakrabban éppen azokat a tüneteket mutatja, amiket leírtál.

Fiatal vagy és hajtasz.

-----------

Mi szeretnél lenni 10 év múlva, mit szeretnél elérni?

58. Guruljka (válaszként erre: 57. - Réka007)
2018. okt. 15. 16:37

Rendben! Köszi, hogy megírtad!

(Nem kifózis a latin neve esetleg? Mert ha igen, akkor inkább előbb keresek gyógytornászt, mielőtt a komolyabb tünetek beütnek. A tartásom nekem is pocsék.)

2018. okt. 15. 15:54
Sziasztok! El is felejtettem irni Nektek mi lett a kivizsgálás eredménye :)) csináltak nyaki rontgent ahol kiderült hogy sérvem nincs viszont a nyakk gerinc oszlopom próbálom szakszerűen magyarázni nem S alakú hanem teljesen egyenes sőt még kicsit homorú is. Úgyhogy mondták h azonnal gyógytorna stb és rettenesen rossz a tartásom de megnyugtattak hogy így felesleges a koponya mr mert minden tünetre magyarazatot ad igy megnyugodtam èn is :-D
56. Guruljka (válaszként erre: 55. - Réka007)
2018. aug. 23. 14:09

Az orrspray, az orrcsepp végsősoron kiszárítja az orrnyálkahártyát.

Oldj fel egy csapott evőkanál sót két deci kangyos vízben. Ha nem bírod az orrodon át felszívni (egyik orrlyukat befogva), majd kifújni, akkor ezzel csöpögtess jó bőven.

2018. aug. 23. 14:05
Egy utolsó kérdés szerintetek: érdemes aggódnom a tüsszentés hiànya miatt hogy nem e idegrendszeri dolog a reflexeimmel s menjek vele orvoshoz vagy állhatnak olyan banàlis dolgok a háttérben pl orrsprayal megszuntetheto :) olyan rossz hogy jon az inger s nem sikerul 2-3 napja :(
54. Guruljka (válaszként erre: 53. - Réka007)
2018. aug. 22. 19:16

Szuper, hogy élvezed!

Látod, mennyire hajlandó lettél volna szobában való búslakodássalés rémüldözéssel tölteni ezt az időt?


No de legalább annyi haszna van, hogy biztos lehetsz afelől, hogy makkegészséges vagy! :D

53. Réka007 (válaszként erre: 52. - Guruljka)
2018. aug. 22. 19:02
Dehogy mérem csak tudom mennyi munkanapom volt s megszoroztam. :D Akkor szerintetek megmaradok? :) jajjj nagyon élvezem az edzéseket!
52. Guruljka (válaszként erre: 51. - Réka007)
2018. aug. 22. 18:51

Hát mi a bánatos lófülinek méred a gép előtt töltött időt?

Engem a munkám a géphez köt, aztán jövök beszélgetni, frászt is kapnék, ha számon tartanám, mennyiidőm telik a gép előtt.


Örülj az újonnan felfedezett fizikumodnak! Csak eddz szorgalmasan, annak csak haszna lehet.

2018. aug. 22. 18:37

Update: a postom óta voltam fülészeten is csupán azért mert a háziorvosom szerint ezzel teljes értékű a vizsgálat a szemészet ès a neurológia mellett. A fülészeten is megdicsérték a gyakorlatokat s a reflexeket azt mondták “törődjek bele” hogy ilyen sovàny genetikával ekkora kànikulában hamarabb leesik az amugy is alacsony vérnyomásom. Illetve nem volt e olyan hogy suliban az évnyitókon rosszul lettem volna? Mondtam hogy így visszaemlékezve előfordult.. illetve elkezdtem személyi edzőhöz járni! Rájöttem hogy imádok mozogni! Ő pedig megdícsert hogy ahhoz képest h eddig alig mozogtam nagyon nagyfok teherbírással rendelkezem! S az első mozgasos óra után 99%ban elmúltak a remegések es nemnagyon jönnek vissza. :-) úgyhogy

Remélem megnyugodhatok mostmár tényleg egyetlenegy dolog aggaszt h 2 napja nem tudok tüsszenteni ami lehet viccesen hangzik de azért zavaró.. jövőhéten megyünk máltára és igyekszem 100%ban kikapcsolódni.. most tartok 187 órànàl a hónapban a gép elött és kezdek megőrülni :)

50. Guruljka (válaszként erre: 48. - Réka007)
2018. aug. 6. 12:13

Nagyon örülök a pozitív visszajelzésednek. Főleg azért, mert láthatóan használt a jó szó, megfogadtad a tanácsokat.

Gizusnak is szóról szóra igaza van! Csak így tovább!

Egyébként a szemfenekét se dicsérik ám mindenkinek!

49. gizus58 (válaszként erre: 48. - Réka007)
2018. aug. 6. 12:01
Az a csak kopogtatás a kalapáccsal, meg bohóckodás,grimaszolás a hozzáértő orvosnak nagyon sokat elmond a beteg állapotáról.Egy neurológiai vizsgálat nem látványos, nincs röntgen meg mindeféle, de ugyan olyan erős diagnózis mint bármelyik más szakmáé. Voltál mindenhol,mindent megnéztek, hidd el hogy nincs baj! Ha lenne, valami kimutatná!Egy kis mozgással, tornával, és elég folyadékkal megszűnnek a panaszaid!
2018. aug. 6. 09:31
Köszönöm a sok sok hozzászólást! A jó hír az hogy lekopogom elmúlt a “nehézjárás” és a szédülés az izmaim újra a régiek :) szerintem jót tett nekik hogy hétvégén rengeteget sétáltam mozogtam és figyeltem a folyadékbevitelre is. Most egyetlen tünetem maradt a néha “beremegés” viszont arra felirtak a héten fizikoterápias kezelést (remélem jól írom) lehet hogy a meleg is közrejátszott volna ezekben? Illetve igazatok van hinnem kell az orvosoknak hisz mondták amig ilyen szèp szemfenekem, laborom, illetve ilyen jó neurologiai vizsgalatom volt nincs okom aggódni. Csak én attól ijedtem meg s kérlek ne kövezzetek meg hogy ez a neurologiai vizsgálat a kalapàccsal, grimaszoljak, álljak fel stb olyan bohóckodásnak tűnt. Hisz semmi más műszert nem hasznàlt.
47. PöttyösPanka (válaszként erre: 46. - VersEmber)
2018. aug. 6. 06:19
Egy hipochondernek még pont ez hiányzott.
46. VersEmber (válaszként erre: 1. - Réka007)
2018. aug. 6. 01:26

"Az utóbbi egy hétben viszont inkább azt veszem észre hogy nehezen mozgok, olykor szédülök és ha rendszeresen a monitor elött mereven tartom a nyakam masodpercekre “beremeg a fejem”" - ezt írod.

Esetleg sclerosis multiplex (SM) irányába el lehetne végezni egy ideggyógyászati kivizsgálást.

45. Guruljka (válaszként erre: 44. - Amaunet)
2018. aug. 5. 23:13
Én már vagy ötször visszaolvastam, de nem érzek senkit kiosztva/lekezelve. Pedig úgy tudom, elég érzékeny vagyok a stílusra.
44. Amaunet (válaszként erre: 43. - Guruljka)
2018. aug. 5. 23:10
Visszaolvastam. Arra reagáltam, ahogyan lekezelte/kiosztotta a másik hozzászólót.
43. Guruljka (válaszként erre: 41. - Amaunet)
2018. aug. 5. 22:52

Nem olvastál volna vissza az elejéig?

Bözsi néni az elsők között javasolta a mozgást.

Nyaki röntgent is lehetne csinálni. De komolyan nem értem, miért estél neki Bözsi néninek, nem diagnosztizált.

42. ejmi (válaszként erre: 34. - Amaunet)
2018. aug. 5. 14:05
:)
41. Amaunet (válaszként erre: 39. - Bözsi néni)
2018. aug. 5. 10:52

Márpedig azt tetted.


Ne legyél már okosabb az orvosoknál!

Te megállapítod, mi a problémája, mert neked is fájt valaha a nyakad?

És ha neki nem is az a baja?

Jó, hogy nem gyógyszert ajánlgatsz neki!

40. Bözsi néni (válaszként erre: 26. - Ejmi)
2018. aug. 5. 10:49
Még az is lehet:-)
39. Bözsi néni (válaszként erre: 38. - Amaunet)
2018. aug. 5. 10:48

Ugatni nem szoktam, de a stílusod téged minősít.


A nyaki csigolxák állapotát pedig röntgennel szokták először megnézni, nem kell ahhoz konzílium. Nekem is volt, szerencsére csak némi meszesedést mutatott, pedig 27 éve dolgozom számítógépen.


Érveid nincsenek, sértegetsz és alpári vagy. Befejeztem a veled való diskurzust.

38. Amaunet (válaszként erre: 37. - Bözsi néni)
2018. aug. 5. 10:25
Mondod ezt te, aki másokat leugatva, neten diagnosztizálsz.:D
37. Bözsi néni (válaszként erre: 36. - Amaunet)
2018. aug. 5. 10:23
Vizet prédikálsz és bort iszol. És még gunyolódsz is.
36. Amaunet (válaszként erre: 35. - Bözsi néni)
2018. aug. 5. 09:42

Hol végeztél, mint human orvos?:D

"de ki kéne vizsgálni, mi van pontosan"

Konzíliumot is fogsz összehívni?:D


Az orvosok nem pusztán egy fórum bejegyzés alapján diagnosztizáltak, mint te.


Másokat rendre utasítani, mert a leírtak alapján ugyan úgy, mint sokan mások, mozgást javasol, nem szép dolog.

35. Bözsi néni (válaszként erre: 34. - Amaunet)
2018. aug. 5. 01:43

Mondták ezt úgy hogy még egy nyaki röntgent sem csináltak.


A "kezdődő" még nem sérv, valami nyilván nincs rendben a nyaki csigolyáknál a tünetei alapján (már amennyire vslósak nem képzeltek), de ki kéne vizsgálni, mi van pontosan.

34. Amaunet (válaszként erre: 15. - Bözsi néni)
2018. aug. 5. 00:40

A nyaki sérvet az orvosok diagnosztizálták a kérdező leírása szerint.


"Ők azt mondják kezdődő nyaki gerincsèrv járjak el masszázsra mozogjak stb"

33. Guruljka (válaszként erre: 32. - Bözsi néni)
2018. aug. 4. 17:31

Van kissámlim, de akkor meg a térdem már hozzáér az asztallaphoz.


Az asztalom kifejezett számítógépasztal. A másik fele picit alacsonyabb, azon jobb lenne gépelni, de sajnos ott van a keresztmerevítő, az alá a lap alá nem tudok beülni.


Úgy tudom, az asztalok egységesen 81 cm magasak, de azért érdekes lenne tudni, a Tiéd milyen magas. Köszönöm, ha leméred!

32. Bözsi néni (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2018. aug. 4. 17:15

Nem tudom, milyen mshas az asztsl, de majd hétfőn lemérem. Állítható msgasságú forgószékem van, a háttámla dőlése is állítható. Jó székre muszáj áldozni, az egészség érdekében.


Ha nem ér le a lábad, tehetsz alá egy kis lábtartót vagy sámlit. És akkor a kezed is jó szögben lehet. Csuklótámsszt is lehet kapni, de nekem nem kellett.


A monitor szemben legyen, úgy, hogy egyenesen előre nézz, ne kelljen a fejed se felemelni, se lehajtani, ha nézed.


És időnként fel kell állni, megmozgatni a vállakat, karokat, nyakat, derekat. És szemtorna.

Csak ennyi😊

31. Guruljka (válaszként erre: 24. - Bözsi néni)
2018. aug. 4. 16:25

No akkor Te régebb óta ülsz, mint én.

És eszerint panaszmentesen.


Akkor Tőled kérek tanácsot!

A számítógép hogyan van elrendezve Nálad, és milyen az ülőalkalmatosságod? Az asztalod az általános 81 cm-s magasság?


Én pici vagyok. Elvileg ugye a gépeléshez a könyök legyen 90 fokban hajlítva, a lábak teljes talppal érjenek le a padlóra.

Nálam vagy az egyik, vagy a másik, együtt a kettő nem megy.

Ha a székemről leveszem az ülőpárnát, akkor leér a talpam, de a kezem a könyökömhöz képest fentebb kerül. Hosszasan így nagyon kényelmetlen gépelni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook