Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hiperaktív gyereknél van valakinek tapasztalata a Ritalin nevű gyógyszerrel? fórum

Hiperaktív gyereknél van valakinek tapasztalata a Ritalin nevű gyógyszerrel? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
77. INDUS11 (válaszként erre: 76. - Cippora)
2012. márc. 3. 09:33

Na igen. Én is a Waldorf sulit szeretném a gyerekeimnek, 15 éves korom óta - akkor olvastam erről először :)

Bár, ott is ki lehet fogni "rossz" tanítót, és egy "normál" iskolában is ki lehet fogni jót.

Kis eséllyel mindkettőnél... :D

Nálunk is volt általánosban alázós tanár. A padtársamnak alsóban "agyműtétje" volt, utána dadogott, stb.. és voltak olyan tanárok, akik szemmel láthatólag nem kedvelték. A gyerekek sem többségében - sajnos. És a tanárok nem hogy segítettek volna...

Egyébként a srácból gépészmérnök lett, és már felesége is van.

Én azt mondom, irtóra meghatározó az általános iskola! Később a gimi már kevésbé, ott már van annyira "felnőtt a gyerek" , hogy ezeket a hatásokat ki tudja védeni.

Bocsi, ha eltértem....

76. Cippora (válaszként erre: 72. - Titánia83)
2012. márc. 3. 08:49
Na ezért akarom én waldorfba iratni,hátha ott nem teszik tönkre,és nem formálják át a személyiségét,hanem hagyják kibontakozni...egyébként minden soroddal nagyon egyetértek!
2012. márc. 3. 07:11

Találtam még egy fórumot, Fórum - Ritalin - tapasztalatok

[link]

74. Sly001
2012. márc. 3. 00:27

Az én 7 éves fiamnak már egy enyhe fokú szorongásra Atarax-ot javasolt a pszichológus...

Természetesen nem adtunk neki semmi ilyen szert,sőt többet nem is vittük oda.

Azóta a dolog magától megoldódott,az esti elalvás előtti anya-fia beszélgetéssel:))

Ritalint meg szedjen az,aki nyomós ok nélkül felírná egy kisgyereknek!!!

73. Titánia83 (válaszként erre: 71. - INDUS11)
2012. márc. 2. 23:38
A szcientológia már csak ilyen. Mindenhol téma. :o
72. Titánia83 (válaszként erre: 62. - Bionet58)
2012. márc. 2. 23:37

Igen igaz. És még nem említettük a zombis, lövöldözős stb. számítógépes játékokat. Ma már a 4-5 éves is ott ül a számítógép előtt, és neki való öltöztető, színezős, rajzolós játékokkal játszik.

Aztán persze apránként kinyílik a kis világuk.


A mi időnkben :p - én idén 29 leszek - tényleg az volt, hogy a hétvégék a kikapcsolódásról, játékról szóltak pl. a szomszéd gyerekekkel. És nem cseten tartottuk a kapcsolatot :D 8 óra körül alvás volt, ha tetszett, ha nem. De legalább ki voltunk pihenve. Tv-t ritkán néztünk. Persze jutalmazás címén 1-1 mesét bekapcsoltak nekünk. De nem egész nap bömbölt a tv. Az iskolát nem mondom, hogy szerettem, bár eminens tanulónak számítottam. Beálltam a sorba. Viszont nagy volt a nyomás rajtunk, és már az általános iskolában megtanultam stresszelni, mert így utólag azt mondom, hogy a legnagyobb szemétség, amit akkor elkövettek ellenünk (akkori osztályok ellen), hogy volt ugye három padsor. Voltak a legjobb tanulók, a középső padsorban ültek a közepesek, és nem nehéz kitalálni, volt a 3. csoport. Nekik nem volt nevük. Mert nem mondhatták azt, hogy "gyengék". Ugye már ekkor is belesulykolták a gyerekekbe, hogy annyit érsz, amennyi a tudásod, és maradsz is abban a skatulyában. Na vajon melyik padsor lett diplomás, jó szakmunkás? Az első. A második padsor gyerekei azóta inkább ilyen tengő-lengő, álláskeresők lettek sok munkahellyel a hátuk mögött. A többiek közül sokan félbehagyták a későbbi iskolát, nem lett szakmájuk sem. :(


Szerintem az iskolarendszer egy kalap sz. Nem működik. Nem gyerek központú. És sajnos a leépítések miatt a tanárok is feszültségben élnek. És némelyik a gyerekeken vezeti le ezt. Vagy van, aki kevés pénzért keveset dolgozik, és inkább a magánóráin éli ki magát igazi tanárként. És van, aki azért választja, mert pl. nem vették fel az orvosira, lesz helyette biológia tanár. Természetesen vannak nagyon jó pedagógusok!!!!

De úgy érzem, hogy kiveszőben vannak. Nincsenek megfizetve egyáltalán. Pedig igazán megfizethetnék őket, hiszen ők tanítják a jövő nemzedékét.


Na és egy kis nosztalgia. Volt egy földrajztanárnőm. Úgy tanított, hogy megkért bennünket, hogy hajtsuk le a fejünket az asztalra, és mesés tájakról olvasott, amit mi elképzeltünk. Mindenki kedvenc órája volt.

2012. márc. 2. 23:33

Jajj, de éreztem, hogy nem marad ki a szcientológia sem...


Amúgy a CCHR mellett még kifelejtettem a legfontosabbat, amit ajánlok:

Feldmár András - Tudatállapotok szivárványa.

Mindenképpen érdemes beszerezni belőle egy példányt.

70. zebracsikó (válaszként erre: 69. - Zebracsikó)
2012. márc. 2. 23:16
kicsit lejjebb kell tekerni, Dr. Gyarmati Éva a szerző
2012. márc. 2. 23:15

[link]



Kicsit hosszú a link, de érdemesnek tartom elolvasni.

Objektív , nem részrehajló

68. Titánia83 (válaszként erre: 40. - A0c1361e44)
2012. márc. 2. 23:13
Én ezzel is egyetértek. :) Mármint, amit leírtál.
67. Titánia83 (válaszként erre: 38. - Pan Dóra)
2012. márc. 2. 23:12
A dadogáson is tud segíteni kineziológus.
66. Titánia83 (válaszként erre: 37. - Zebracsikó)
2012. márc. 2. 23:11

"nem érett még idegrendszerileg a figyelme tartósabb fenntartására és bizonyos önszabályozásra"


És a drogtól megérik?


Az ilyen gyerekeknek speciális foglalkozás kell. De nem gyógyszer. És felülvizsgálni sok olyan dolgot, ami vele kapcsolatos. Traumák, amik érték. Egy jó kineziológus nagyon sok blokkot tud oldani. Aztán az étkezését megrendszabályozni, átállítani mesterséges mérgektől mentesre. Gondolok itt a korábban felsorolt édesítőszerek/tartósítószerek/ízfokozóktól való mentesítésre.


És meg kell találni az érdeklődési körüket. Amik lekötik. Először lehet nem lesz. Sokat olvastam a témában más okból kifolyólag.

65. Titánia83 (válaszként erre: 30. - A0c1361e44)
2012. márc. 2. 23:07

EGYETÉRTEK!


Korábban én is másoltam be egy szövegrészt, ami arról szólt, hogy egy doki azt állította, hogy nincs hiperaktivitás. Nekem is ez a nézetem, csak lehet - mivel nem vagyok orvos -, kevésbé hisznek nekem. Na jó, egyáltalán nem. :)

64. bionet58 (válaszként erre: 17. - Bebozi)
2012. márc. 2. 22:56
Az édesítőkben aszpartam van, ami bizony ilyen tüneteket okoz, mert károsítja az agysejteket is, többek között. Használj inkább gyümölcs cukrot, az egészséges.
63. bionet58 (válaszként erre: 11. - Titánia83)
2012. márc. 2. 22:52

Igazad van. A sajátjának valószínüleg nem adna. Persze vannak elvetemültek is. Rá jobban ráférne a bogyó, no meg az eltiltás.

A jó kinezológus, tökéletes megoldás.

62. bionet58 (válaszként erre: 7. - Titánia83)
2012. márc. 2. 22:49

Tökéletesen igaz. Miért nem volt hiperaktivitás a mi korunkban. Én most vagyok 54. éves?

Hát azért mert a TV nem zaklatott fel bennünket. Nekünk még volt életterünk, voltak barátaink akikkel játszhattunk. Sokat voltunk a szabadba, és kiélhettük magunkat. Minket még igazi pedagógusok neveltek, formáltak, nagy hozzáértéssel, türelemmel.


A mi időnkben egy évben kétszer kötelezően családlátogatást tettek a pedagógusok. Ismerték a gyereket, és a családot. De nem is kellett az akkori pedagógusoknak ezt kötelezővé tenni, Őket érdekelték a rájuk bízott gyerek, és a sorsa is.


Mindezeken kívül, egészségesebb volt az étkezésünk, és a folyadékbevitelünk. Most ha egy gyereket nem lehet beskatulyázni, az már hiperaktív, gyógyszerezni kell, hogy ne kelljen a "tisztelt" egysíkú unott tanároknak foglalkozni vele. Tisztelet a kivételnek, ahol is nem is igazán van ilyen probléma, mert megoldják. Leginkább ott hiperaktív a gyerek, ahol nem tud alkotni, unatkozik, nem tudja az energiáit kiadni.

61. zebracsikó (válaszként erre: 60. - Cippora)
2012. márc. 2. 21:23
értem, köszi
60. Cippora (válaszként erre: 57. - Zebracsikó)
2012. márc. 2. 21:21
Nem tagadják,én úgy tudom nem,csak nem ismerik el betegségnek.Nem ismerik el olyan betegségnek mint pl.a tűdőgyulladást vagy a rákot stb. hanem egy olyan zavarnak vélik amiket negatív életesemények alakítanak ki!
59. Ncilány (válaszként erre: 54. - Hebőci)
2012. márc. 2. 19:53

Akit érdekel az előadása, nézze meg a jutubon.

Sokkal egyszerűbb megoldani a problémát, mint gondolnánk.

Azt nem tudom hogy a vérképét nézessük e meg, vagy egész egyszerűen a B vitaminokat ajánlja.

És akkor meg fog ülni a gyerek a fenekén a suliba az órákon.

( Pedig ki akartam lépni a témából, mert sebeket szakít fel. Mintha elvarratlan szálak lennének ).

58. zebracsikó (válaszként erre: 56. - Cippora)
2012. márc. 2. 19:22
(ja, és nem csak a szerotonin létezik. Továbbá annak is van egy anyagcseréje, azt is valamilyen folyamat során előállítja a szervezet....szóval messzire visz ez a dolog, és mindannyiunknak csak feltételezése lehet, tudomása nem.)
57. zebracsikó (válaszként erre: 56. - Cippora)
2012. márc. 2. 19:21

Fogalmam sincs.


A szcientológusok meg -tudomásom szerint -szimplán csak tagadják a pszichés zavarok létét.


Azok azonban léteznek...szóval az álláspontjukkal nem érthetek egyet.


Az agykutatásról meg soha senki nem állította, hogy komplex és kész van. A kórképek egész pontos agyi vizsgálata még nem megoldott.

56. Cippora (válaszként erre: 55. - Zebracsikó)
2012. márc. 2. 18:58

Milyen anyagcserezavarnak????

Mert mondják a nagyokosok hogy a kevés szerotonin szint okozza a pszichés betegségeket.Na igen de ezt miből veszik,hogy mérik?Sehogy!Maguk a pszichiáterek is bevallották,hogy sötétben tapogatóznak.Nem vagyok szcientológus,de van igazság abban amit állítanak!

55. zebracsikó (válaszként erre: 54. - Hebőci)
2012. márc. 2. 18:02

létezik hiperaktivitás és figyelemzavar, de korántsem annyi, mint ahány gyermek ezt a diagnózist kapja.

A szcientológia a pszichiátriai betegségek létét is tagadja, na de azok attól még vannak.


Óvatosan kell ezeket az elrugaszkodásokat értékelni.

Nem ördögtől való dolgok ezek, de hajlamosak annak beállítani.


(én minden pszichés betegséget anyagcserezavarnak tartok...a figyelemzavart is, a valódi hiperaktivitást is)

2012. márc. 2. 17:44

Minden szerető anyuka figyelmét felhivnám arra,hogy

olvassa el Dr.Lenkei Gábor konyvét:Cenzurázott eégészség a cime. Nem reklámozni akarom, de az orvos itt őszintén beszél arról, hogy a gyerekeket mennyire tönkre teszik, azzal, h "rásütik" hiperaktiv.Ilyen betegség nincs!!!

Ez a gyógyszergyártók manövere, h már kicsi korban

hozzászoktassák a gyerekeket a drogokhoz.

Egyébként az orvos szerint növényvédő szerekből állitják elő.

53. zebracsikó (válaszként erre: 50. - Bebozi)
2012. márc. 2. 16:49

Ez a komplex műv.terápiának a felállásához hasonlít.

Valószínűleg frusztrálhatja a csoport, a tevékenységek. Ha nem tudja ott felvenni a fonalat, nem érzi jól magát, akkor nem hiszem, hogy eredményes lesz a terápia.

52. INDUS11 (válaszként erre: 49. - Ncilány)
2012. márc. 2. 16:15
Sajnos ez teljesen igaz. Az elején erősödj meg, és ne hidd el egy pillanatra sem a sok hülyeséget!
51. a0c1361e44 (válaszként erre: 50. - Bebozi)
2012. márc. 2. 16:14

Nekem azt ajánlották a nevelési tanácsadóban, hogy a fiamat Kőszegre valamilyen speciális bentlakásos iskolába írassam. Mondtam nekik, hogy ugye nem gondolják komolyan? Mert én ezt elég viccesnek találom. Elküldjem a gyerekemet az otthonától több száz kilométerre?


Azt javasolnám, hogy írasd be sportolni, esetleg énekelni, mert gondolom azt tud ő is dadogás nélkül. És nyugtasd, ha zaklatottnak látod.

Nekem sajnos az iskolai kudarcoktól nem sikerült megóvnom, mert nem kértem felmentést, pontosan azért, hogy ne érezze másnak magát.

50. bebozi (válaszként erre: 47. - Zebracsikó)
2012. márc. 2. 15:33
Játékos formában foglalkoznak a gyerekekkel,kézműveskednek,verset mondanak ketten vannak a csoportban velük,az egyikük pszichológus a másikuk logopédus,ők az alapján mondták ezt ahogy a gyerek ott viselkedik,csak azt nem értem ott miért?Lehet már az is frusztrálja,hogy dadogócsoportba kell járnia?
2012. márc. 2. 13:30

" Tapasztalat, ha egyszer elkönyvelik, valamilyennek, akkor úgy is kezelik,"

Ez így van.

És ha megfeszülsz is rájátszanak, Te is úgy lásd!

Írhatnám : Beléd beszélik.

48. zebracsikó (válaszként erre: 45. - Bebozi)
2012. márc. 2. 13:24

A logopédusnak hogy jutott eszébe ilyen kérdőív??Mit mondott, miért kell ezt kitöltenetek?



Én nem ismerem, rákerestem a neten.

Szerintem ezt csak pszichológus veheti fel és értékelheti!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook