Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hiperaktív gyereknél van valakinek tapasztalata a Ritalin nevű gyógyszerrel? fórum

Hiperaktív gyereknél van valakinek tapasztalata a Ritalin nevű gyógyszerrel? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
17. bebozi
2012. márc. 1. 23:19
Nem iszunk üdítőt,nálunk ásványvíz van,üdítő meg cola csak ünnepkor,de akkor sem engedek 1-2 pohárnál többet,viszont én édesítőt használok...lehet,hogy én vagyok az egész oka?
16. patyoma (válaszként erre: 6. - Bebozi)
2012. márc. 1. 23:15

A logopédus kicsit túllépet a hatáskörén.

1. Nem ez a szakterülete, ne állítson fel diagnózist

2. Úgyannyira joga és végzettségből fakadó hatásköre van gyógyszer javasolni, mint az iskolai takarítónéninek

3. gyógyPEDAGÓGUS, így jobban tenné, ha pedagógia módszerekkel kezelné a gyereket és nem rögtön leszedálni akarná, mert neki az úgy egyszerűbb. Ha nem megy, akkor nem neki való ez a pálya.



Van oylan fokú magatartászavar, aminél kapnak a gyerekek ritalint, és ha jól van beállítva a gyógyszer akkor segít is. Terápia részeként, megfigyelés mellett, pszichológus team dönt erről, egy 8 éves esetében, nem pedig egy mezei gyógypedagógus.

15. pumuklics (válaszként erre: 10. - Bebozi)
2012. márc. 1. 23:11

A logopédus "véleménye" szubjektív, a hiperaktivitást vizsgálják, a gyógyszert pedig minden esetben orvos, ideggyógyász szakorvos írja fel. Egyébként, ha tényleg indokolt, akkor sokat segít a gyereknek a Ritalin. Drog azoknak, akiknek nem indokolt, de a súlyos figyelemzavaros gyerekeknek használ. Én nem gondolom, hogy nálatok ez lenne a helyzet, de ha tényleg reális a hiperaktivitás gyanúja, akkor a tanítónő és a gyerekeddel foglalkozó össze pedagógus is kell, hogy jelezze, olyan nincs, hogy egy gyerek csak a logopédusnál hiperaktív....

Ritalint pedig nem kapsz csak úgy a patikában...

14. Titánia83 (válaszként erre: 12. - Bebozi)
2012. márc. 1. 23:08

Ok, válaszoltál is. Akkor már csak az üdítők a kérdéses.


Mondjuk sajna a menza sem a leggyerekbarátabb. De sajna nincs sok választás. :(

13. Titánia83 (válaszként erre: 10. - Bebozi)
2012. márc. 1. 23:07
Ételekre nem írtál semmit. Mekiben étkezik e? Chipset, kólát, nátrium-glutamát tartalmú ételeket eszik e? Vagy édesítőszeres üdítőket iszik e?
12. bebozi
2012. márc. 1. 23:07
Az iskolában a menzán eszik,itthon meg én főzök konkrétan mire gondolsz?Nem járunk mekibe,ő még nem is volt,készételeket sem szoktam venni.
11. Titánia83 (válaszként erre: 10. - Bebozi)
2012. márc. 1. 23:06

Már az is megrázkódtatás lehet a gyereknek, hogy bekerül egy iskolába, ahol ugye nagyobb nyomás nehezedik rá, mert figyelni kell, tanulni kell, nagyobbak az elvárások. Lehet így éli meg. Inkább beszélgess vele sokat, vagy vidd el egy kineziológushoz. Ez utóbbi tudja oldani a blokkokat, amik a gyermekednél kialakultak. Meg tudja szüntetni a feszültségét. Adhat rá bach virág esszenciákat. Ami ugye egy természetes gyógymód!


Jól csinálod, nem kell gyógyszer. A logopédusnak kell gyógyszer. Hogy lehet valaki ilyen, hogy mérgezné más gyerekét? :S Azért én megkérdezném, hogy ő a sajátjának Ritalint vagy Rivotrilt, esetleg Xanaxot adna e. Pláne egy 8 évesnek!

10. bebozi
2012. márc. 1. 23:02
Én nem gondolnám,hogy az a suliban,most elsős,de ott nincs rá különösebb panasz.Ok néha-néha elkalandozik,de nincs vele gond,holnap viszem a tanárnéninknek a kérdőívet,amit a logopédián adtak,kiváncsi vagyok mit mond ő,hogy látja.De a gyógyszer ellen tiltakozom.
2012. márc. 1. 23:00
Érte a fiadat mostanában valami "megrázkódtatás", suliban minden rendben van? Milyen műkajákat eszik?
8. Titánia83 (válaszként erre: 6. - Bebozi)
2012. márc. 1. 22:59
Na nehogy már a logopédus állítson fel diagnózist. Az még nem is orvos!
2012. márc. 1. 22:58

Amerikában 1998-ban tartottak egy úgynevezett konszenzuskonferenciát, ahova a nemzet nagyjait hívták össze, hogy megállapítsák, mit tudnak mondani a hiperaktivitásról és figyelemzavarról. A 31 tudósból harminc amellett kardoskodott, hogy ez bizony orvosi betegség. De egy kutató, David Carey temperamentumkutató furcsa előadással lepte meg hallgatóságát. Ennek címe ez volt: Vajon tényleg létező betegség a hiperaktivitás?


Carey szerint nem. Szerinte a pszichiátria patologizál egy normál temperamentumvariánst, a hiperaktivitásról soha senki nem bizonyította még be, hogy biológiai betegség, az orvosi diagnózist szubjektív alapon állítják fel, nem veszik figyelembe a környezeti és családi hatásokat, amelyek létrehozhatják a nyugtalan, figyelmetlen vonásokat (gondoljunk egy alkoholista apukára vagy a válófélben lévő szülőkre stb.).


[link]

2012. márc. 1. 22:58
Igen 8 éves a fiam és a logopédus azt mondta,hogy hiperaktivitásra utaló tüneteket lát nála és javasolja ezt a gyógyszert.Ahogy utána olvastam,egy idegrendszert stimuláló szer,gyerekdrognak is mondják...totál kész vagyok! :(
5. Titánia83 (válaszként erre: 4. - Bionet58)
2012. márc. 1. 22:58
Nekem is az ízfokozók, és az aszpartam, meg a mesterséges, mérgezett kaják jutottak eszembe.
2012. márc. 1. 22:57

Mint minden gyógyszer amit hiperaktivitásra adnak kemény drog. A gyerek hozzászokik, és élete végéig, valamilyen drogot fog fogyasztani. Ez lehet kemény drog, gyógyszer, nyugtató, cola, energia ital stb.


Ki kell deríteni miért állapították meg nála a hiperaktivitást.

Túl okos, és nem tudják le kötni. Ellenségesek vele, az érdeklődését nem tudják, tudjátok teljesíteni.


Vagy csak eszik, iszik olyat, amibe sok a cukor, vagy főleg aszpartam, mert az hiperaktivitást okoz.


Egyszóval, ha nem akarod a gyereked tönkre tenni, NEM gyógyszerezed, drogozod.

2012. márc. 1. 22:56
Miben nyilvánul meg a hiperaktivitása?
2012. márc. 1. 22:55
A ritalin az nyugató, nem? És gyereknek? :S
2012. márc. 1. 22:38
Hiperaktív gyereknél van valakinek tapasztalata a Ritalin nevű gyógyszerrel?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook