Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hiperaktív gyereknél van valakinek tapasztalata a Ritalin nevű gyógyszerrel? fórum

Hiperaktív gyereknél van valakinek tapasztalata a Ritalin nevű gyógyszerrel? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
107. Sly001 (válaszként erre: 106. - Ncilány)
2012. márc. 19. 17:27

Én is egyetértek mindenkivel!

Ugyan ezt csinálják a koleszterinnel is,azt mondják veszélyes,és szedetik a csökkentőket,amikről kiderült,hogy hosszabb távon rákot is okozhatnak!!!

A 7 éves gyerek szorong?

Adunk neki egy kis Atarax-ot.

Adja be nyugodtan anyuka,nem okoz függőséget...

SZEMETEK!!!

106. Ncilány (válaszként erre: 105. - Pan Dóra)
2012. márc. 19. 13:50

" Nem értek hozzá " csak a józan paraszti eszemre hagyatkozok.

Igaza van mindkettőnek, szerintem is.

Lenkei egyik előadásába, amit szintén a városi tvnkbe láttam - hallottam.

" Lejjebb viszik az értékeket " csakhogy bogyókat írjanak fel.

Ilyen a pl cukorbetegség.. És a vérnyomás is.

Szerintem egy nehéz fizikai melót végző pasinak a 140 es vérnyomás abszolút nem magas. A férjem üzemdokija 3 hónapra adta meg anno az alkalmasságit.

( vérnyomásmérőm dobozán ez áll 120 / 80 a jóó

Ráadásul ha 170 - 180 cm magas, és legalább 75 - 90 kg testsúlyú... Hogy a fenébe tudna melózni?? Orra bukik!!

Az én körzeti dokim, az orvosi tanulmányait, és az illető fizimiskája után ítéli meg hogy milyen a vérnyomás, szerinte nem rossz a férjemé )

Lenkei is erre azt mondja hogy : miért kellene hogy azonos legyen? Hiszen ha a főnököddel beszélsz, és a barátoddal, vagy futsz, vagy épp alvásból ébredsz, mindig más értéket mutat.

Nekem a 120 is magas..

Jaj bocs ez nem hiperaktivitás téma..

Lényeg hogy ennyi ismeretem van akkor mikor a lányomat 5 - 6 évesen hipernek nevezték mint amivel most rendelkezem..

Tuti még piszológushoz se viszem..

Étrend, vitaminok, az érdeklődési köréhez igazodva kutattam volna valami klubbot, oda vinném..

105. Pan Dóra (válaszként erre: 93. - Ncilány)
2012. márc. 19. 13:26

Szentgyörgyi Albert szerint a C vitaminnak ott lenne a helye a só, a liszt és a cukor mellett.


Lenkei azt állítja, hogy kitalálnak "betegségeket", "képeznek" hozzá szakembereket, és rendelnek hozzá gyógyszert...


Én mindkét nézettel egyetértek :(

2012. márc. 19. 13:14
Ebből a videóból tökéletesen meglehet érteni mindent. Szükséges a gyerekekből új gyógyszerfogyasztókat ideje korán kinevelni.
103. Sly001
2012. márc. 14. 22:26

A Ritalinról,nézzétek meg!


[link]

102. Sly001 (válaszként erre: 101. - Titánia83)
2012. márc. 14. 22:09

Igen,és sajnos a sok félrevezetett szülő azt hiszi,hogy ezzel segít a gyermekének,mert a "szakember" csak jót akarhat,amikor gyógyszert javasol...

Főként az Atarax és a Ritalin a gyermekek esetében.

101. Titánia83 (válaszként erre: 97. - Sly001)
2012. márc. 14. 21:26
:( Ez sajnos igaz. Nagyon sok a téves diagnózis.
100. Sly001
2012. márc. 14. 20:47
99. Sly001
2012. márc. 14. 20:43

Jogában áll visszautasítani, hogy gyermekét bármilyen pszichológiai vagy

pszichiátriai tesztnek vagy értékelésnek vessék alá az iskolában.

Bizonyosodjon meg arról, hogy az iskolában, ahová gyermeke jár, megteheti

ezt.

98. Sly001
2012. márc. 14. 20:39

„Az orvosok célja az kell, hogy

legyen, hogy megtegyenek bármit,

amit tudnak, hogy a gyerekeket

távol tartsák a receptre felírt szerektől,

különösen azoktól, amelyek

hatással vannak az elmére.”

97. Sly001
2012. márc. 14. 20:36

Azzal, hogy gyerekek millióit félrevezető

módon „ADHD”-ban szenvedőnek

címkéznek, a pszichiáterek drogfüggő generációt

hoznak létre. Az egyik „ADHD”-ra felírt

serkentőszer gyártója beismeri, hogy az függőséget

okozó drog.

96. Sly001
2012. márc. 14. 20:33

„Az ADHD nem olyan, mint a cukorbetegség,

és a Ritalin nem olyan, mint

az inzulin. A cukorbetegség valódi

orvosi állapot, ami objektíven diagnosztizálható.

Az ADHD egy kitalált címke,

és semmilyen objektív, bizonyítható

módon nem azonosítható.”

95. Ncilány (válaszként erre: 94. - Bionet58)
2012. márc. 14. 15:29
Köszi a választ. Napi 1 kávé, cigit, piát egyenlőre még kihagyom. Van épp elég káros anyag a levegőbe kipufogógáz, pl.
94. bionet58 (válaszként erre: 93. - Ncilány)
2012. márc. 14. 12:38
Amit a szabvány engedélyez, az épp cak arra való, hogy ne legyen valaki skorbutos, ha erős az immun rendszere. 1000 mg az egyáltalán nem ló adag. Sőt táplálkozástól, folyadékfogyasztástól, esetleg dohányzástól, kávézástól, és nem beszélve az alkohol fogyasztásról több ezer mg.-ig kell fogyasztani.
93. Ncilány (válaszként erre: 92. - Titánia83)
2012. márc. 12. 15:04

Mennyire természetes azt nem tudom, csak annyit hogy igencsak " lóadagok " vannak.

1000 mg c vitamin.. Szerintem az naon sok.

Mikor utánanézünk egy táblázatba testsúly kg / nap milyen " építőkövekre van " szüksége, és melyik korosztálynak. És persze az is milyen munkát végez. Mert egy nehéz fizikai melósnak más mennyiségre van szüksége.

92. Titánia83 (válaszként erre: 89. - Ncilány)
2012. márc. 12. 12:35
Én 1et értek azzal, amit leír Lenkei. De elvileg a vitaminjainak alapanyagait a gyógyszeriparból szerzi, tehát nem természetes. :(
2012. márc. 12. 09:54

Igen először kutakodjatok táplálékkiegészítők között, vitaminok stb..

Enyim gyerek nagy, utólag sokkal okosabb az ember.

90. bebozi
2012. márc. 12. 09:49
Elkezdtem szedetni a gyerekkel az activál omega 3-at plussz vettem Polivitaplex-et ebben van B12,D3,B2,B6,A,B1,NIKOTINAMID,C-VITAMIN is.De közben találtam egy homeopátiás golyócskát is,Sedatif pc a neve..sok mindenre javasolják közte a hiperaktivitás is ott van,majd megkérdezem a doktor nénit,meg van egy olyan,hogy LYCOPODIUM:ezt harag és bizonytalanság az önbizalom hiányát dühkitöréssel leplezi.kivánja az édességet...na ezek a tünetek fennállnak!Erre is gondoltam...de nem akarok átesni a ló túloldalára....most legyen okos az ember... :S
2012. márc. 11. 13:03

Tudom hogy a sajátját " reklámozza ".

De az tuti igaz, a zöldség gyümölcs már nem a régi!

Az ásványi anyagaiban. És az is a mostani gyerekek nagy része valamiért nem szereti egyiket se.

Tehát hiába eszel rendszeren, és vegyesen. A szervezet éhezik.

Ősz óta eszem a bé... csep.. C vitaminnal. 50 mg ajánl, én nem töröm 2 darabba a 100 mg osat.

Talán megúsztam az influenzát kopkop.

Eltértem egy kicsit, bocsika.

88. zebracsikó (válaszként erre: 87. - Zebracsikó)
2012. márc. 11. 09:43
+r
87. zebracsikó (válaszként erre: 86. - Ncilány)
2012. márc. 11. 09:43

a B1 vitamin az idegrendszere hat, jól harmonizálja azt.


Sok felnőttnek is elég lenne ezt szednie, ha nyugtalannak, feszültnek érzi magát.

2012. márc. 10. 21:07

Városi tv - nk egy Lenkei előadást vetít. ( volt nálunk jó pár előadás ) B1 vitaminhiányt mondta ha hiánya van a gyereknek, akkor " hiperaktív ".

Hozzátette : előbb ezt kellene rendbe tenni a gyereknél, ha a gyereknél még mindig baj van, akkor lehet tovább keresni a baj forrását. Sőt hozzátette " megnyomorítják a gyereket " a bogyókkal.

Az se árt ha az édességet csökkentsük, mert az " nem engedi felszívódni ".

( Bocs nem tudom egyszerre figyelni az adást és írni is )..

85. bionet58 (válaszként erre: 72. - Titánia83)
2012. márc. 3. 19:49

Köszönöm e remek hozzászólást. Annyira mélyreható, hogy csak egyet lehet hozzátenni. Mégpedig azt, hogy ma már majdnem mindeggy, hogy milyen tanuló valaki, és mit végez. Annyira nem az életre készít fel, hogy a munkanélküliek táborát növelik még a diplomások is.


Viszont aki egyéb bódokon önképzésre adja a fejét az boldogul, sőt gazdagodik.

84. Pan Dóra (válaszként erre: 81. - A0c1361e44)
2012. márc. 3. 13:54
És amikor az unalomig ismert mesét már nem is olvassuk, csak mondjuk, és próbálunk minél előbb túlesni rajta, akkor a gyerek ránk szól, hogy anyu, az nem is úgy van!!! - na, akkor már az övé a történet :)
83. Sly001 (válaszként erre: 80. - Pan Dóra)
2012. márc. 3. 12:18
Köszönöm!
82. pgiz (válaszként erre: 62. - Bionet58)
2012. márc. 3. 12:11

Valóban nem volt hiperaktivitás, úgy hívták, hogy rossz gyerek. Míg kicsi volt addig a tanító verte el naponta, később a tanárok legalább naponta egyszer. Megpofozták, a fenekét elverték pálcával, vonalzóval, ugyanúgy a körmét, megtépték a haját a füle előtt. És ezt minden nap. Lehetett akármilyen éles eszű, bukott szamár volt a neve, 16 éves nyolcadik osztályosról biztosan hallottál már.

Gondolod, hogy szándékosan volt kezelhetetlen?

81. a0c1361e44 (válaszként erre: 80. - Pan Dóra)
2012. márc. 3. 11:51

Én tudatlanul alkalmaztam ezek szerint:)

A fiam imádta a meséket és voltak kedvencei, amit igen, ezerszer olvastam el neki, így már kívülről tudta és ha úgy alakult, akkor el is mondta ezeket a meséket úgy, hogy még véletlenül sem dadogott:)

Mivel ő nem aludt oviban, így mesélt a többieknek elalvás előtt:)

80. Pan Dóra (válaszként erre: 74. - Sly001)
2012. márc. 3. 10:43

A szorongás oldására az egyik legjobb módszer a MESETERÁPIA. Ha beütitek a keresőbe, sok dolgot találtok róla. A mese csodákra képes, nem kell hozzá szakember, csak egy szülő és egy mesekönyv, amiben magyar népmesék vagy Grimm mesék vannak. Ez fontos, mert akármilyen hablaty mese NEM JÓ!!!

A meséket kommentár nélkül kell olvasni, magyarázatot csak akkor szabad hozzáfűzni, ha a gyerek kérdez.

Lesznek kedvenc meséi, amiket, ha kéri, 1000-szer is fel kell olvasni. Ez hosszútávon nem túl szórakoztató egy felnőttnek, de higgyétek el, megéri - ezt a saját gyerekemen tapasztaltam.

79. benvik (válaszként erre: 78. - Benvik)
2012. márc. 3. 09:44
Tehát én a logopédiáról azonnal kivenném a gyereket, és keresnék másikat. Egy életre tönkreteheti szegény gyerek lelkét a megbélyegzés:-(((( Felháborító, hogy "szakemberek" milyen alapvető hibákat követnek el a gyerekekkel szemben:-(((( Heti pár óra foglakozásra alapozva rámondani egy gyerekre, hogy hiperaktív, beparáztatni a szülőt, és a gyereke, ráadásul ilyen gyógyszert javasolni..... Felháborító!!! Max ha gyanús, akkor javasolni a szülőnek, hogy vigyel el ide-oda, kérje ki az iskola véleményét stb. De nem egyből gyógyszer!!!!!
78. benvik (válaszként erre: 77. - INDUS11)
2012. márc. 3. 09:40
Na tanító néni. Nekem volt általános 3. ban egy tanító nénim, aki azt mondta, hogy én soha nem fogok tudni megtanulni olvasni. Olvasás óra előtt már majdnem összeestem a stressztől. Év végén anyukám (aki mellesleg magyartanár) bement az igazgatóhoz, hogy átvisz másik iskolába. Igazgató inkább tanárt cserélt, mert kb 5 gyerek maradt volna az osztályba, annyian el akaták vinni a gyereket. Új tanítónéni egy tündér volt, 2 hét alatt folyékonyan olvastam. Azóta diplomám van, tudok olvasni. De annyi járt, hogy felnőttként visszamentem az iskolába, bementem a tanítónénihez, és közöltem, hogy leérettségiztem, főiskolára járok, és tudok olvasni. Meg sem tudott szólalni, csak hápogott fal fehéren.... De hány gyerek életét tehette tönkre.....
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook