Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hétszínvirág olvasókönyv. 3 osztályos szövegértés felmérő(Apáczai). Mi a felmérők címe? fórum

Hétszínvirág olvasókönyv. 3 osztályos szövegértés felmérő(Apáczai). Mi a felmérők címe? (tudásbázis kérdés)


9. Pan Dóra (válaszként erre: 2. - Mókus18)
2011. okt. 13. 20:16
Az otthon előre megírt és begyakorolt felmérők legnagyobb veszélye:BECSAPOD A SAJÁT GYEREKED! :(
2011. okt. 13. 19:49

Én is nagyon szeretem ezt a tankönyvcsaládot, mi is ebből tanítunk az iskolánkban.


Azzal én sem értek egyet, hogy előre megoldassuk otthon a gyerekekkel a felmérő feladatlapokat, mert így nem a valós tudást látja sem a szülő, sem a tanító.

2011. okt. 13. 18:42
Ja, amúgy az Apáczai olvasókönyve (az egész alsós) szerintem nagyon jó. Tanítani is jó belőle és a gyerekek is szeretik.
6. 44bec28c36 (válaszként erre: 1. - Mókus18)
2011. okt. 13. 18:37

Szerintem nem olyan nehezek ezek a szövegértők, hogy előre el kéne olvasni és megoldani. Alap szövegértést mérnek, az igaz, hogy nem túl sok pontot lehet elérni az egész felmérőben (azt hiszem, 24-et), így adott, hogy keveset lehet veszíteni a jó jegyhez. Biztos, hogy van benne olyan feladat, hogy húzz alá vmit (pontos választ kell aláhúzni, erre kell ügyelni) sorold fel ezt vagy azt, igaz-hamis, tedd időrendbe, stb... Tapasztalatom szerint a pontatlanság és a figyelmetlenség miatt szokott gyakran pontvesztés lenni.

Tényleg nem a valós tudást mutatja, ha előre otthon megcsináljátok. A típusfeladatok pedig mindig ugyan azok. Lehet venni tök jó szövegértőket (többek között apáczais is van), amiben lehet gyakorolni.

5. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Mókus18)
2011. okt. 13. 18:14
Miért akarod előre felturbózni a gyereket? Nem hiszem, hogy akkor a valódi tudásáról kapsz képet.
2011. okt. 13. 18:07

[link]


Ő lenne? Mert a tartalomjegyzék pont elérhető a végén :)

2011. okt. 13. 17:56

Dejóó... Még ebből tanulnak a gyerekek? :)

Jaa, bocsi. Szia. :)

2011. okt. 13. 17:36

Az első felmérő cime. Az új fiú.

Nincs meg véletlenül valakinek. Elég lenne csak abban segíteni hogy a többinek mi a címe

2011. okt. 13. 17:35
Hétszinvirág olvasókönyv. 3 osztályos szövegértés felmérő(Apácai)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook