Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 5. osztályos kirándulás fórum

5. osztályos kirándulás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. jún. 11. 12:52
Most jöttem az iskolából. Kapott mindenki az eset miatt. Az igazgató abszolút egyet értett velem, a tanárnő nem győzött mosakodni, ami elég sajnálatraméltó volt. A gyerekeket nagyon megszidtam. Hogy egész pontos legyek, nagyon megszégyenítettem. Volt nagy sírás-rívás.
97. f32049905f (válaszként erre: 96. - 73cdbfbb2c)
2009. jún. 11. 11:08

elolvastam a történetet. nagyon sajnálom, ami a fiaddal történt. el tudom képzelni, mennyire haragszol a tanárnőre.

nálunk is voltak alsóban olyan dolgok, hogy aztán végül az igazgatónál kötöttünk ki, aki a végén majd' minket hibáztatott, a tanárnőnek meg nem szólt semmit, sőt védte: 4. osztályban a teremben történt, amíg a tanárnők a tanáriban traccsoltak: a fiamat kötéllel meg megkötözték és húzták végig az osztályban: vadnyugatosdit játszottak, csak rosszul sült el: a fiamnak minden baja lett: fájt utána minden csontja, alig tudott megmozdulni.

2009. jún. 11. 10:58

Na most nagyon aktuális a kérdés. Ugyanis a tegnapi osztálykirándulásról a fiam törött kézzel jött haza. A sztori: a gyerekek délelőtt leültek enni. Majd akik végeztek, nekiálltak egy toboz-dobálózós játéknak. A játék erősen eldurvult, mire a fiam azt mondta: kiszállok. ( hol volt a tanítónő?)Majd erre a fiúk: zikolni kezdték, hogy beszari, meg buzi mert műkorcsolyázó, meg egy lány is megveri stb...( hozzáteszem, hogy Ő képviseli Mo.-ot Nemzetközi versenyeken , és nagyon a lelkére van kötve hogy itt nincs cserejátékos, ezért nagyon vigyáznia kell magára ) Mindenesere Ő ki akart szállni, hogy " vigyázzon " magára. Az egyik fiú annyira csúfolta és elkezdett lökdösődni és a fiam sípcsontját rugdosni, hogy a fiamnak elszállt az agya, dühös lett és bevert egyet a gyereknek. Igaz, a keze bánta. Ezek után a többiek mondták neki, hogy ne szóljanak, mert baj lesz belőle. ( igazgatói intő stb. ) ( és a verekedés alatt hol volt a tanárnő?)

Majd Remi az egyik kísérőnek mutatta a kezét, ( könyvtáros az iskolába ), aki azt a hülye tanácsot adta, hogy majd otthon jegeljük és ha pár nap alatt nem jön rendbe, akkor forduljunk orvoshoz. Ő sem tett említést a dologról a tanárnőnek. ( de mégis....abban a kb. 20 percben, amikor folyt a durva játék és a kötözködés, majd kötekedés és verekedés...hol volt a tanárnő????) A gyerek végigkirándulta az egész napot törött kézzel, és ezt sejthette a könyvtáros, ahelyett hogy hülye tanácsot ad. Amikor hazajött a gyerek, azonnal láttam, hogy el van törve. Mert kb. a háromszorosára volt dagadva és kék-lila színben játszott. Hozzáteszem, miatta jönnek most orosz edzők hogy felkészítsék Őt egy több körös Nemzetközi versenyre. Ugyanis itt nincs cserejátékos. Őt nem lehet pótolni egy másik versenyzővel. Elkerülhető lett volna a dolog. Na de hol volt a tanárnő???? Az igazgatónővel beszéltem ma telefonon, egyet értett velem, ma bemegyek a tanárnőhöz is. Ebben az esetben vajon ki a felelős?? Talán Én? Nem a tanárnő véletlenül???? ( mellesleg megjegyzem, a kórházban több gyerek is kikötött osztálykirándulás után, ebből volt egy durvább eset is: a gyerekek aquaparkban voltak, és egy kisfiút 3 méter magasból a kőre löktek. Elájult, fejsérülés...stb. )

95. mohonc (válaszként erre: 94. - F32049905f)
2009. jún. 5. 14:51
Jó a téma :)
2009. jún. 5. 10:13

köszönöm, hogy ennyire jelen vagytok ebben a fórumban, de én nem vitafórumot akartam nyitni, hanem emberek tanácsára lett volna szükségem. csak ennyit akartam hozzáfűzni.

sziasztok.

93. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 91. - 73cdbfbb2c)
2009. jún. 5. 08:04

Ennyire.....ennyire milyenek?????

Szeretném, ha kipróbál/hat/nád ezt az oldalt is......aztán jellemezhetnéd-vagy nem-magadat!!


Nekem jópár évvel ezelőtt volt egy esetem.....tőlem alig egy lépésre egy gyerek elesett, beverte a fejét a járdaszegélybe. Egy pillanat műve volt....szerencsére nem lett nagyobb baj. Szerinted biztosan az én hibám volt, ugye?

92. mohonc (válaszként erre: 91. - 73cdbfbb2c)
2009. jún. 4. 18:37

Ez nem gyerek-pártiság vagy nem gyerek-pártisáság kérdése, hanem annak, hogy reálisan látod/látom-e a helyzetet.

Akármit csinálsz, mindig vannak előre nem látható, kivédhetetlen dolgok, amiért igazságtalan lenne azt felelősségre vonni, aki épp ott van, de nem tehet róla.

Ez olyan, mint amikor szegény kalauzt szidják és ő kapja a hideget-meleget, mert késik a vonat. Tehet róla? Nem. Ennyi.

91. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 89. - Mohonc)
2009. jún. 4. 18:26
Fogadok hogy pedagógus vagy! Csak azok lehetnek ennyire ......inkább nem jellemezlek. De hogy nem gyerek-párti, az biztos.
90. bared (válaszként erre: 89. - Mohonc)
2009. máj. 28. 22:09
:-)))) ebben a cinizmusban azért sok igazság van)))
89. mohonc (válaszként erre: 88. - F32049905f)
2009. máj. 28. 18:42

Igazad van, legközelebb te menj el segíteni, és biztosan akkor semmi gond nem lesz senkivel. Senki nem esik le vagy bele semmibe, ill. semmiről, senki nem lesz beteg, senkit nem küld el torokfájósan az anyukája, és senkinek eszébe sem fog jutni fejbe dobni a másikat, vagy kigáncsolni. Ha te ott leszel, senki nem fog leesni az emeletes ágyról, mert egyszerre öt szobában leszel jelen, senki nem fog belázasodni és te leszel a tanárok nagy segítsége, és ettől kezdve mindig téged visznek majd magukkal segíteni.

Ha pedig ne adj isten, valami mégsem stimmelne, majd rád lesznek kiakadva a többiek. És te lehet, hogy igazságtalannak fogod érezni, de legalább megtapasztalod azt az oldalt is. Majd légyszíves számolj be erről is. Kösz! :)

2009. máj. 28. 11:07
most akkor is ki vagyok akadva az összes szülőre, és a tanárra, akik ott voltak a kiránduláson.
87. bared (válaszként erre: 86. - F32049905f)
2009. máj. 28. 10:01
ezt viszont nem tudod kivédeni...nem biztos, hogy dobálózás volt, lehet, hogy csak 1 dobás... az pedig majdnem rosszul sült el...((
2009. máj. 21. 11:53
még csak annyit, hogy az egyik gyereknek, akinek a z apukája is itt volt, majdnem betörték a fejét. ugyanis megdobták egy nagy kővel. szóval a vigyázásról ennyit mondanék még.
2009. máj. 20. 17:16
Így már nekem is másképp néz ki a dolog......7 felnőtt 30 gyerekre....Akkor nem csak az ofő a felelős. Lett volna rá ember, aki odaáll a patakpartra, hogy ha nem elég a figyelmeztetés, elküldje onnan a rendetlenkedőket. Ennyi felnőtt nyilván segíteni ment, nem kirándulni.
2009. máj. 20. 13:01

hát én sem vagyok sz.

de most el kell mennem, ebédelünk.

sziasztok

83. bared (válaszként erre: 82. - F32049905f)
2009. máj. 20. 12:54
figyelj ide..ha normálisan adod elő, nem hiszem, hogy gond lesz belőle... az enyémnek is volt egy o.fője, mindenki félt tőle, mindig az volt, soha semmit, mert jujj a gyerek...mi lett a vége? odaálltam elmondtam, meghallgatott, válaszolt, és megoldottuk a dolgokat...és láss csodát, a végén velem volt a viszonya a legjobb a szülők közül...pedig ha valaki nem egy nyalós fajta, hát az én vagyok..
82. f32049905f (válaszként erre: 81. - Bared)
2009. máj. 20. 12:49
valami igazságod van. de itt az a baj, hogy még 3 évig az o.fönöke lesz.
81. bared (válaszként erre: 80. - F32049905f)
2009. máj. 20. 12:48
rosszul, tetted, hogy nem szemtől szemben beszéltél vele..én simán megmondtam volna azokat a dolgoka, amiket aggályosnak tartok..
2009. máj. 20. 12:45
köszi, örülök neki, hogy van aki úgy gondolja, ahogy én ezt az egészet. és azt is kérdezte az o.főnök, hogy ugye, nem őt hibáztatom a történtek miatt.
79. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 78. - F32049905f)
2009. máj. 20. 12:41
Hát...abszolút minden megnyilvánulása az of.-nek arra utal, hogy mivel túlfélted a gyereket, ezért ügyetlenné vált. Még ha így is van, neki ehhez konkrétan nincs köze. Ha elviszi a gyereket kirándulni, Ő a felelős érte. Minek engedte, hogy a köveken ugráljanak a gyerekek? Előfordulnak balesetek, ami ha ott vagy ha nem , megtörténnek. Hiszen eleshet biciglivel, görkorival..stb. Ezeket nem lehet megelőzni. De ha balesetveszélyes játékból adódik a baleset, akkor azt gondolom, igenis az a felnőtt a felelős, aki a hülye játékot nem akadályozta meg. Elvégre a gyerekeknek nincs olyan veszélyérzetük. Tetszik nekik, hát csinálják. Itt jönne képbe a felnőtt.
78. f32049905f (válaszként erre: 76. - 73cdbfbb2c)
2009. máj. 20. 12:20
én egyetértek veled. én is így gondolom, ahogy leírtad. a felnőttek felelőssége volt, hogy beleestek a vízbe. bocs, de fiam, és nem lányomról van szó. mindegy. itt többen is beleestek a vízbe, mert a patak partján lévő hatalmas köveken ugrándoztak. utólag megtudtam, összesen 7 felnőtt volt velük 30 gyerekre. Mérges vagyok, nagyon. de most már próbálom magam túltenni rajta. nem könnyű.ja, és még azt merte mondani az o.főnök, hogy én annyit hívtam a fiamat telefonon, hogy szinte az már nem is normális dolog. nem ezekkel a szavakkal mondta, de kb ez volt a lényege. szerintem pedig semmi köze hozzá, hogy én hányszor hívom fel a fiamat.hiába 11 éves, még rá nagyon kell vigyázni. (csak mondom: bal kezes és bal lábas: nem rossz értelemben, de vele mindig történik valami).
77. f32049905f (válaszként erre: 74. - 6190a5cfb4)
2009. máj. 20. 12:14
a helyzet az, hogy van itthon egy kislányom is, aki tegnap belázasodott, mert oltást kapott. hát így nem igazán tudok menni sehova.
76. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 70. - Mohonc)
2009. máj. 19. 21:10
Nem baj ha nem értesz egyet velem. Én így gondolom. És valószínűleg megelőzhető lett volna a baleset, ha nem hagyják órákig magukra a gyerekeket, hanem benéznek hozzájuk és közlik velük hogy hagyják abba ezt a játékot. A gyerekek mindíg ki vannak téve a balesetek veszélyeinek. De ha nem figyelünk oda rájuk, ezt a lehetőséget megsokszorozzuk. Abban különbözik a lányod esete az Én fiam estétől, hogy a tiétek egy szimpla baleset. A miénk viszont abból adódott, hogy a gyerekek hülyeséget játszottak, és erre nem figyelmeztette őket senki.
75. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 71. - F32049905f)
2009. máj. 19. 18:51
Szerintem Ő ezzel arra gondolt, hogy túlfélted a gyereket, és emiatt kicsit ügyetlen és belepottyant a vízbe. Ennek viszont nincs jelentősége az ügyben. Neki konkrétan el kellett volna mondania a történteket és nem hallgatásra utasítani a gyereket. A legnagyobb hibát itt követte el szerintem.
74. 6190a5cfb4 (válaszként erre: 72. - 6190a5cfb4)
2009. máj. 19. 17:43
Amúgy meg nem tudom, milyen lehetőségeid vannak, de ezt személyesen intéztem volna, nem telefonon. Szeretem látni a másik arcát, reakcióját. A telefon személytelen.
2009. máj. 19. 17:29
igen, ez volt a lényege annak, amit mondott.
2009. máj. 19. 17:25

azt mondta, hogy az én túl aggódásom miatt esett a vízbe a fiam.


Na ezt nem értem......te otthon görcsöltél, és ennek az lett a hatása/következménye, hogy a gyerek a patakba pottyant???

2009. máj. 19. 16:25
ma felhívtam az o.főnököt. Képzeljétek, azt mondta, hogy az én túl aggódásom miatt esett a vízbe a fiam. Azonkívűl: megkérdezte, hogy ugye, nem őt hibáztatom a történtek miatt? Most erre mit lehet mondani?
70. mohonc (válaszként erre: 69. - 73cdbfbb2c)
2009. máj. 19. 14:56

Nem értek veled egyet. Ha körbejárják a szobákat, majd kilépnek onnan, kicsi gyerek leugrik, karja eltörik, akkor ki a hibás?

Az én kicsi lányom az oviban rosszul ugrott le a bordásfalról, elrepedt a lába. Az ovó néni azt mondta, hogy nem látta mi történt pontosan, mert épp másfelé figyelt. Mivel 23 gyerek volt rábízva, ezt el is hiszem. Eszembe nem jutott hibáztatni őt. Nem tartottam volna fair-nek.

Attól függetlenül, hogy velem sem történt ilyen baja egyik gyerekemnek sem, de ez csak szerencse. :)

69. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 37. - Mohonc)
2009. máj. 19. 13:14
Szerintem egy 7 éves gyerek nem minden esetben tudja eldönteni, hogy mi a veszélyes és mi nem. Az emeletes ágyról való leugrálás nekik nyilván jó játéknak tűnt és nem mérlegelték hogy ez egy alig 4 nm-es szobában még veszélyesebb. Mindíg a felnőtt a felelős, sohasem a gyerek!!!!És mivel az edzők a szobájukban pihentek, ezért nem foglalkoztak azzal, hogy ekkora gyerekek mit csinálnak. És ezért igenis Ők a felelősek. Mert ha végigjárták volna a szobákat pihenés helyett, talán feltűnt volna nekik, hogy hülyeséget csinálnak. Mindíg a felnőtt felelős a gyerekekért!Hozzáteszem, hogy nem voltak túl sokan a táborban, szóval nem lett volna nehéz vigyázni rájuk. A másik pedig...Én tudtam a gyerekemre vigyázni 7 évig....majd egy táborban nem tudnak 2 napig, ahova úgy viszik el őket, hogy felelősséget vállalnak értük? Persze az edzőknek nem volt saját gyerekük, fogalmuk sincs milyen veszélyes lehet órákon keresztül felügyelet nélkül hagyni kicsi gyerekeket.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook