Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hétfőtől munka nélküli vagyok...aki szintén ilyen helyzetben van..írjon..hogyan tovább? fórum

Hétfőtől munka nélküli vagyok...aki szintén ilyen helyzetben van..írjon..hogyan tovább? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. szept. 11. 18:09
Én több mint 12 éve nem találok munkát,mert csökkent munkaképességű vagyok.A munkaügyi központ sem tudott nekem soha munkát ajánlani.Szerintem csak egy lehetőség van.Kitartóan böngészni az internetet,és azt elvállalni "ami szembe jön".Szerintem ebben a helyzetben nem lehet válogatni.Persze,bizonyos szintnél lejjebb sem szabad adni.
2010. márc. 28. 14:16

sziasztok!

továbbra sem dolgozok.

Április elejétől tanfolyamra fogok járni.../jelnyelvi tanfolyam/

pihenek, Ha minden jól megy munka nélkülire megyek ameddig lehet...

Jól vagyok, nemrég volt alkalmam találkozni az utánam jövő koleginával, mit mondjam nem szimpi egyáltalán, ő más mint én voltam elégé mogorva...ki tudja lehet még vissza vesznek ezért kell most a tanfolyam...hétvégén is ben t voltam a meló helyen segítettem a régi koléga nőmnek...jól éreztem magam...

Hiányzik a munka a közösség...de gondolom aki volt már munka nélküli tudja...

Veletek mi a helyzet?

Munka???

51. 81Krisztina (válaszként erre: 50. - Dogiz)
2010. márc. 27. 20:25
Talán már dolgozik:) reméljük..:)
50. dogiz (válaszként erre: 1. - C75565e593)
2010. márc. 27. 19:30
Mi van már veled? nem írtál rég óta?
49. 81Krisztina (válaszként erre: 44. - C75565e593)
2010. márc. 10. 19:32
sikerült valamit intézned a munkaügyi kp-ban?
2010. márc. 10. 19:32
nem szabad az embernek magába zuhannia... mondjuk én egy hétig ki sem akartam mozdulni, annyira megalázó, primitív módon küldtek el próbaidő alatt... de már nem érdekel... küldöm az önéletrajzomat ahova tudom:) valami biztos hogy sikerül...:)
47. steffi
2010. márc. 10. 16:41
Az élet megy tovább!Nekem feb.28-án mondtak fel,de nem aggódok.Ez új lehetőségeket teremt az életembe!Mindíg a jó dolgokra öszpontosíts!Sok sikert!
2010. márc. 6. 23:00
na, szerintem megyek pihenni. Holnap leszek ismét, folytathatjuk a beszélgetést...legalább addig sem gondolok arra milyen szar a helyzet:)
2010. márc. 6. 22:58

eddig legtöbbet irodában dolgoztam, asszisztens, irodavezető, adminisztrátorként... hasonlót keresek.

Ha mást nem találok, elmegyek mosogatni, nem olyan rossz az sem, sok helyen meg is fizetik. de azért az ember szeretne inkább a saját szakmájában elhelyezkedni..

44. c75565e593 (válaszként erre: 42. - 81Krisztina)
2010. márc. 6. 22:39
És te milyen munkát szeretnél?
2010. márc. 6. 22:34
ha itt pesten is be vagy jelentve, szerintem azért hívd fel a mkp-ot, mert lehet hogy elfogadják az ideiglenes bejelentést is.
42. 81Krisztina (válaszként erre: 41. - C75565e593)
2010. márc. 6. 22:33
de valamelyik ideiglenes... egyszerre két állandód nem lehet
41. c75565e593 (válaszként erre: 40. - 81Krisztina)
2010. márc. 6. 22:25

de nekem két címem van

Budapest

Debrecen

2010. márc. 6. 22:20
ahova a lakcímkártyád szól, ott kell jelentkezned
39. c75565e593 (válaszként erre: 37. - Szisi)
2010. márc. 6. 22:13
Mondjuk én Debnreceni vagyok, de Budapesten élek..szerintetek én mehetek ide is a munka ügyibe??
38. vica009 (válaszként erre: 37. - Szisi)
2010. márc. 6. 22:12
nekem is van szakmám,nagyon is jó szakmát tanultam.de nincs már rá kereslet.amúgy is megszüntették a munkalehetőségeket!(de ez már politika)inkább nem írom tovább.
37. szisi (válaszként erre: 36. - Vica009)
2010. márc. 6. 22:06

Jesszusom.


Egyébként ugye nekem is van "szakmám", de ez nem volt kitétel, hogy emiatt nem támogatnának...

Lehet, hogy Munk.Közp.-függő is a dolog?

Ha egyszer munkanélküli vagy, egy képzés "jár" neked, nem poénból vagy ott...


R.hadt nehéz ez, és sajnos egyre inkább. Bízzunk a javulásban!!!

36. vica009 (válaszként erre: 32. - Szisi)
2010. márc. 6. 21:48
nálunk még a szakács tanfolyamra jelentkezőktől is szerepelt olyan kérdés,h,"hol van a számítógépen az enter billentyű" ! a munkaügyi kp kérdései voltak ezek a kb 90 főnek,akik munka nélkül maradtak,és nem kifejezetten értenek a számítógéphez,csak dolgozni akartak valahol,vagy tanulni,ha már nincs más lehetőségük.(ott voltam,láttam, hallottam,.)egy kérdés szólt csak a szakács szakmával kapcsolatba,mégpedíg az, a rántást habarjukvagy nem?
35. c75565e593 (válaszként erre: 34. - 81Krisztina)
2010. márc. 6. 21:35

Mennyi most a munka nélküli?

Akkor tanfolyamra én sem mehetek van szakmám..

2010. márc. 6. 21:33

én január 11-től vagyok munka nélkül.. azóta semmi. feladtam hirdetést, amire legtöbbször biztsítós és pénzügyi munkát ajánlanak, rábeszélni embereket...nem én vagyok...

munkanélküli segélyt kapom.. viszont nem vagyok jogosult tanfolyamokra...hm.. hogy miért arra elég érdekes választ adtak... van egy szakmám, van egy nyelvvizsgám (amit soha eddig nem is használtam) és ennyi, persze nem adom fel. 9-én újra kell jelentkeznem, akkor újra rákérdezek, mert valaki azt mondta, hogy olyan nincs hogy nem vagyok jogosult...

33. pista55 (válaszként erre: 31. - Vica009)
2010. márc. 6. 21:32
Ezt miért írtad Vica?
32. szisi (válaszként erre: 30. - Vica009)
2010. márc. 6. 21:18

Nálunk nem feltétel a tesztlap kitöltése , úgyhogy lehet, hogy éppen náluk sem.

És ha feltétel is, a nem Munk.Közp. által szervezett tanfolyamok is támogathatóak különböző mértékben, ezekhez meg sehol nem kell "tesztlapot" kitölteni. A helyi központokban kell érdeklődni.

És természetesen úgy nem lehet elindulni, hogy nekem ez úgyse fog összejönni, meg úgyis túl sokan vannak, én meg buta vagyok, mert akkor biztosan egy helyben toporog az ember.

2010. márc. 6. 21:01
jajj te Pista Pista,de okos vagy!
30. vica009 (válaszként erre: 27. - Szisi)
2010. márc. 6. 20:52
Az IQ már az is kell ahhoz hogy a munkaügyi kp-nál elvégezz egy sima tanfolyamot!mert ott van eg csomó kérdés ,amire válaszolnod kell! hiába tudod megválaszolni a kérdéseket,ha 80 jelentkező van,de csak 16-ot vesznek fel!Ezt előre nem szokták közölni,csak utána.
29. c75565e593 (válaszként erre: 28. - Pista55)
2010. márc. 6. 20:13
:-)
28. pista55 (válaszként erre: 26. - C75565e593)
2010. márc. 6. 20:01

Olvasd el az alábbi valós, vagy kitalált történetet, és mindjárt rózsaszínűbbnek látod a helyzetedet!


TANULSÁG


Munkaero felvétel a Microsoftnál:

Egy munkanélküli jelentkezik a Miscorsofthoz takarítói állásra. A HRes behívja, elbeszélget vele, és teszteli: söpörje fel a padlót, és után aztmondja:

- Ok, felveszlek, add meg az e-mail címedet, és elküldöm neked a megfelelo formanyomtatványokat, és a munkakezdés dátumát. A

A munkanélküli reménytelenül elmondja neki, hogy nincs számítógépe, és mail címe sem. A HRes azt válaszolja, hogy akkor sajnálja, de mivel nincs mail címe, virtuálisan nem is létezik, és ha nem létezik, nem tudja felvenni.


A munkanélküli kijön, nem tudja mihez kezdjen összesen 10 dollárral a zsebében. Elhatározza, hogy bemegy egy boltba, és vesz a maradék pénzén egy láda paradicsomot, 10 kilósat, és házról házra jár, kínálja a paradicsomot, és két órán belül megduplázza a tokéjét. Ismét vesz paradicsomot, ismét házaknál adja el, és a végén 60 dollárja van. Ekkor realizálja, hogy pénzt ezen a módon is kereshet, és ettol kezdve minden nap kora regeltol késo estig így keres pénzt, meg triplázva, négyszerezve minden nap a pénzét.

Pár héttel késobb vesz egy szekeret, majd egy kamiont, majd egy kis flotta házhozszállító kamiont. 5 év elteltével a hajdani munkanélküli az USA legnagyobb élelmiszer kereskedelmi láncának tulajdonosa. Gondol ezért a családja jövojére, és elhatározza, hogy életbiztosítást köt.

Felhív egy biztosítási ügynököt, választ egy fajta biztosítást, és amikor a beszélgetés efejezodik, az ügynök megkérdezi, milyen e mail címre küldheti az ajánlatát.

A férfi azt válaszolja, nincs mail címe. Furcsa, válaszolja a biztosítási ügynök, nincs e mail címe, és mégis mennyi mindent elért, vajon mire vitte volna, mit csinálna ma, ha lett volna e-mail címe?

A férfi gondolkodik, majd azt válaszolja: takarító lennék a Microsoftnál.


1. tanulság: az Internet nem oldja meg az életed

2. tanulság: ha nincs mail címed, de sokat dolgozol, ehet beloled milliomos

3. tanulság: ha megkapod ezt a mailt, valószínuleg közelebb vagy a takarítóhoz, mint a milliárdoshoz. . .


Választ nem kérek, elmentem paradicsomot árulni.

27. szisi
2010. márc. 6. 19:25

Nekem meg van két pedagógusi diplomám, egy jogosítványom, könyvtári gyakorlatom, középfokú jelnyelvi végzettségem, és munkám egy szál se (illetve eddig volt, de mindig határozott idejű szerződéseket kötöttek velem GYES-en lévő helyére).

Most GYED-en vagyok, de mivel nincs hová visszamennem, így most egy hiányszakmához tanulok. Szerintem adott esetben ez is megoldás lehet... Keress egy tanfolyamot, amit a Munkaügyi Központ támogat, de ez feltétlenül olyan legyen, ami téged érdekel, és "előreláthatóan" el is tudsz vele helyezkedni.

Ja, meg persze közben az álláskeresés és a világban való nyitott szemmel járás alap, és elengedhetetlen! :o)

2010. márc. 6. 19:20
Én ezen a munka helyen kezdetben önkéntesként dolgoztam..aztán szépen helyezkedtem....véletlenül csöppentem ilyen munka körbe..recepciós voltam:-)
25. garamond (válaszként erre: 24. - C75565e593)
2010. márc. 6. 19:14
Hú, az kemény... Jó, hogy fizetik neked.
24. c75565e593 (válaszként erre: 21. - Garamond)
2010. márc. 6. 19:13

50 óra kb 30 ezer ft...vannak szintek...mint minden nyelvben

-alap

-haladó-közép-

-felső szint

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook