Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hét hónapos babának mit adjak enni ilyenkor, mikor nem terem semmi? fórum

Hét hónapos babának mit adjak enni ilyenkor, mikor nem terem semmi? (tudásbázis kérdés)


1 2
23. 5e48d37001 (válaszként erre: 22. - Dc15d4e0ee)
2009. márc. 2. 02:33

Szia Nálam is ugyan ez volt.Rengeteget szenvedtünk a tejcsiért volt ,hogy napi 60 grammról feltornátuk 5 decire.Nekem is kellet tápszert adnom egy idejig. Mi 16 hónapig szopiztunk.


Nálunk is gond volt a kajcsi,én is ajánlom a zöldségeket,zöldborsót még ne adj neki vagy ha bepróbálkozol,passzírozd át.Én egyenként nyomogattam ki a borsószemeket,de borsót csak 9 hónaposan adtam előszőr.A sütőtökkel vigyázni,még nem igazán tud mit kezdeni a keratinnal a szervezete.Heti 2-3x eheti nyugodtan csak ne minden nap.

Én zöldséglevest csináltam Neki!1 szál répa,petrezselyem,krumpli apróra vágva,tudom,hogy nem ajálják,de tettem bele minimális sót és cukrot,hogy legyen valami íze neki és egy kevés olajat,mikor megfőtt pürésítettem.A levét is adtam neki.8 -9 hónaposan már zöldborsót főztem bele,petrezselyem és zellerszálat,hogy legyen egy kis íze.9-10 hónapas kortól csirkehusit főztem bele és ezt is ledaráltam a zöldségekkel.

Eléggé imádta ezt a kajcsit.

Este adhatsz neki tejpépet lehetőleg azokat vásárold amik 4 hónapos kortól vannak és gluténmenteset.Mi is mindent csúszással fogyasztottunk,amit 4 hónapos kortól lehetett azt csak 7 hónaposa adtam neki,az Én lelkem így nyugodott meg,tuti nem találkozott károsító élelmiszerekkel.

22. dc15d4e0ee (válaszként erre: 20. - Syria)
2009. márc. 2. 01:28

Hála az égnek, hogy tudtam-tudok szoptatni, bárcsak minden anyukának ilyen szerencséje lenne. Na de "dolgoztam" is érte keményen... Volt olyan is, hogy tápszeres kiegészítésre kényszerültünk, de nekem mindig fájt, hogy az üveget ölelgeti helyettem. Aztán volt egy pont, amikor már azért nem szopizott, mert az üveg jobban folyt, én meg rájöttem, hogy így nem lesz tejcsi... Hát, kemény volt, mai napig emlékszik és ha meglátja a tápszeres üveket vagy dobozt, követeli.

A sóról csak annyit, hogy azt is doki mondta. Én adtam volna neki, de csodálkozva láttam, hogy anélkül is szívesen eszik mindent... Hú, ez hosszúra nyúlt...

21. dc15d4e0ee (válaszként erre: 19. - Syria)
2009. márc. 2. 01:21
Az bizony lehet, mert a pipihusit már nekünk is szabad egy hét múlva, a doki szerint. De hát csak nem kérdezhetem meg a dokit minden étkezés előt :DDDDD
20. syria (válaszként erre: 15. - Dc15d4e0ee)
2009. márc. 2. 01:19

Nagyon jól tetted, hogy sokáig szoptattál.

A sózásról csak annyit: te megennéd azt a főzeléket, amiben semmi só nincs? A gyerek szervezete sem hülye! Ő sem fogja jóízűen megenni, ezért igaza van a nagyinak!

19. syria (válaszként erre: 13. - Dc15d4e0ee)
2009. márc. 2. 01:12

Azért nem fúvódik fel a baba, mert a krumpli a domináns.

Régen voltam ilyen cipőben, lehet, hogy a pipihusi előbb jött, mint a kemény tojás?

18. dc15d4e0ee (válaszként erre: 14. - McKenzi)
2009. márc. 2. 00:52
Köszi, ebből máris merítettem ötletet :)
17. dc15d4e0ee (válaszként erre: 12. - Gabilive)
2009. márc. 2. 00:49
Tejterméket nem kapott még, joghurtot túrót mondanak nyolc hónaptól (megkérdeztem a tanácsadóban), tehéntejet meg egy éves kortól. Nem szeretném hogy allergiás legyen bármire, habár a családunkban nem jelentkezett az allergia, pedig minket már két hónaposan tejbegrízzel, meg húslevessel etetett anyánk. Harcoltam is eleget, de 5 és fél hónapos koráig csak anyatejet kapott
2009. márc. 2. 00:46
Igy van.Krumplival sürits,ne liszttel.Azért én a tojással még egy picit várnék.Előbb majd a szárnyas husik,úgy egy hónap múlva.
15. dc15d4e0ee (válaszként erre: 11. - Syria)
2009. márc. 2. 00:44

Igen, így szoktam elkészíteni az ételét. Habár csináltam már krumpli-répa-zöldbab kombinációt is.

Nem szoktam sózni az ételét, csak a nagyi szokott egy pici sót csempészni bele ha ő vigyáz rá :)

14. McKenzi (válaszként erre: 13. - Dc15d4e0ee)
2009. márc. 2. 00:42

én ezt a táblázatot használtam


[link]

13. dc15d4e0ee (válaszként erre: 10. - Syria)
2009. márc. 2. 00:40
Borsó, bab, káposzta-ezektől nem fúvódik fel a baba? Vagy csak én vagyok aggodalmas? :)) A tojást úgy tudom, hogy csak a sárgáját kaphatja, a ffehérjét meg kb 10 hónaposan. De nem vagyok biztos benne, minden könyv, leírás eltérő...
12. gabilive (válaszként erre: 9. - Dc15d4e0ee)
2009. márc. 2. 00:39
2 éves tejallergiás lányom van,úgyhogy tapasztalatból irtam,hogy tejet ne.A többi tuttira jöhet bármilyen variációban.A keksszel még óvatosan.Gluténtartalmú ételekkel még várj 2-3 hónapot,ez is okozhat allergiát.
11. syria (válaszként erre: 9. - Dc15d4e0ee)
2009. márc. 2. 00:39

Főzzed meg a zöldségeket, és a SAJÁT LEVÜKKEL turmixold össze.

Persze az alap mindig a krumpli, s hozzá csak egyféle zöldség (répa, sütőtök, zöldborsó, zöldbab, cékla, stb.) természetesen finoman sózva.

A baba imádni fogja!

10. syria (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2009. márc. 2. 00:31

Itt nem az a gond, hogy mit lehet kapni, vagy mit nem. Én is voltam ilyen évszakban kismama, és anyatejezés után szinte összefostam magam: mi lesz a gyerekemmel.

Semmi baj nem lett.

Krumpli mindenféle zöldséggel (répa, borsó, bab, káposzta), de ilyenkor azt hiszem, jöhet már a kemény tojás is turmixolva. Nálunk a cékla volt a favorit. Volt, hogy két napra előre késztettem, és még aznap elfogyott.

2009. márc. 2. 00:30
Átolvastam néhány cikket, táblázatot a neten, de mind mást ír, én meg kezdő anyuka vagyok...
8. dc15d4e0ee (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2009. márc. 2. 00:26
Bocsi lehet hogy félreérthető a kérdés. Tudom hogy sok félét lehet kapni, csak azt nem, hogy pontosan miket ehet meg a pici.
2009. márc. 2. 00:26
Sütőtököt,krumplit,répát,almát,banánt,céklát.Ezeket akár keverve is.De a tejtermékekkel még szerintem várj 1 éves koráig.
2009. márc. 2. 00:23
A cékla jó ötletnek tűnik :) Körtét egy hete már kapott, borzalmasan fájt a pocija tőle, ezért ez ugrott :( Túrót meg kekszet szabad neki enni? A kekszről még hat hónaposan letiltott minket a doki, azt mondta korai, azóta nem adtam. Eddig almát, krumplit, banánt, mélyhűtős zöldbabot és meggyet kapott, de már minden kombinációt végigpróbáltam, bővíteni kéne...
5. syria (válaszként erre: 3. - Pick-kati)
2009. márc. 2. 00:22
almát keksszel, vagy körtét túróval a sógornőm mindig ezt adta a kislánynak
2009. márc. 2. 00:20
Ne haragudj, de mamár szinte mindent lehet kapni. Igaz, nem néztem meg hol élsz, de a nagyobb bevásárlóközpontokban sokféle zöldég található.
2009. márc. 2. 00:11
almát kekszel,vagy körtét túróval a sogórnőm mindig eszt adta a kislánynak meg sütőtököt .
2009. márc. 2. 00:11

Céklát krumplival összefőzve.

A sütőtököt is imádni fogja!

2009. márc. 2. 00:09
Hét hónapos babának mit adjak enni ilyenkor, mikor nem terem semmi?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook