Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Herpeszem van? fórum

Herpeszem van? (tudásbázis kérdés)


1 2
2019. okt. 23. 19:33
Sajnos nekem évente többször is előjön. Sok mindent kipróbáltam, a leghatékonyabb a szalicil. Ha nagyon ég kinyomkodom, és szalicil rá. Szárítja és fertőtleníti. egy-két nap és alig látszik. A sebre neogranormon kenőcs. Nekem bevált.
34. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 27. - 0adc8842b1)
2019. okt. 19. 10:38
Miután kikaparod, jót tenne egy kis pókhálót rátenni ....
33. Guruljka (válaszként erre: 32. - Channa*)
2019. okt. 17. 19:51
Tegyük hozzá a steril tű és a mégoly tiszta köröm közötti különbséget... :D
32. Channa* (válaszként erre: 27. - 0adc8842b1)
2019. okt. 17. 19:25

Én sosem vakarok el sebet magamon. A bőröm érzékeny, ezért marad meg mindennek a helye sokáig. A bőrömnél kicsit sötétebb folt, ahogy másnak is, csak nekem tovább marad meg.


Már ne is haragudj, de olyan hülyeségeket hordasz össze! Szerinted miért van bizonyos embereknek himlóhelyes bőre? Azért, mert elvakarta! Érted!?

Te elsőre nem kifakasztásról beszéltél, hanem kivájásról, kikaparásról! Azért gondolom te is érzed a különbséget a kikaparás és kifakasztás között, ugye?

Ha nem, akkor sajnálom. Ennél többet nem tudok segíteni...

31. globus (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2019. okt. 17. 13:27
Amíg nem lesz száraz egy seb felülete, addig mindig levedzik. Jó lenne, ha egy vízhólyag azonnal száraz tudna lenni, bár ezt általában megoldja a természet. Kifakad magától vagy a cipőtől. Esetleg elvakarjuk fürdés után, törülközővel, ha nem figyelünk oda.
30. Mézes-Krémes (válaszként erre: 28. - Guruljka)
2019. okt. 17. 13:24
Ne kérdezz vissza. Mi buták vagyunk, ő meg okos. :) Nekünk azért jön ki, mert a testünkben maradt a nedv, mert nem kaparjuk ki a körmünkkel! :D
29. Mézes-Krémes (válaszként erre: 27. - 0adc8842b1)
2019. okt. 17. 13:23
Mi mind buták vagyunk. Aki okos, az pedig a körmével vájkálja a sebeit...
28. Guruljka (válaszként erre: 27. - 0adc8842b1)
2019. okt. 17. 10:28
És akkor, ha kivakartad a nedvet, miért jön ki újra és újra?
27. 0adc8842b1 (válaszként erre: 26. - Channa*)
2019. okt. 17. 08:50
Mivel nem vakarod ki, az a nedv benne marad a szervezetben. Nem csoda, hogy a sebhelyeid megmaradnak. csak itt sok az okos, de annál butább a kezelés. Hiszen ha nem fakasztod ki, addig nem is tud száradni. Ha kifakasztod az alkohol azonnal sterilizál és a krém már tud dolgozni. 3 nap és vége.
26. Channa* (válaszként erre: 25. - Globus)
2019. okt. 16. 20:19

Nekem mindig a szám felett vagy mellett van. A szám feletti jobban zavar, mert az olyan, mintha nőne a bajszom:D

Egyébként minden sebhelyem évekig megmarad (barna folt), ezért igyekszek nem megsérülni, elvakarni, stb.

25. globus (válaszként erre: 24. - Channa*)
2019. okt. 16. 19:37
Egyéb helyeken sokáig, de számon éppen nem, érdekes :) Minden fázisa utálatos valamiért. A hólyagos feszül, ég, csúnya. Utána levedzik, a száraz gyógyuló rész pedig húzódik, repedezik. Itt már hasznosabb a zsírozó ápolás.
24. Channa* (válaszként erre: 21. - Globus)
2019. okt. 16. 19:30

Én sosem szúrkálom ki, mert úgy is kifakad, mert véletlenül belekapok, stb. És utána indul a pánik, hogy gyorsan fertőtleníteni, nehogy szétterjedjen.


Lehet, hogy neked is így van, de nekem nagyon kell vigyáznom az ilyenekre, mert évekig megmarad a helyük, gondolom az IR miatt.

23. Amaunet (válaszként erre: 14. - Globus)
2019. okt. 16. 10:28
Én ha érzem, hogy ki szeretne jönni addig jegelem, míg el nem múlik az a szúrkáló, irritáló érzés. És nem is jön ki.
22. Guruljka (válaszként erre: 21. - Globus)
2019. okt. 16. 09:55
Ne is legyen! :D
21. globus (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2019. okt. 16. 09:52
Jó, csak mondtam a több ml-t, fene se tudja. Óriási szokott lenni, néha úgy feldagadt a szám széle, mint fél dió. Mindig csak felül. Hogy tudna az ember ilyen fejjel tétlenül mászkálni, ügyfeles munkahelyen dolgozni, legszívesebben elbujdosna. Lekopogom, idén még nem volt.
20. Guruljka (válaszként erre: 19. - 0adc8842b1)
2019. okt. 16. 09:49
A körmöt akkor sem tudod megfelelően sterilizálni.
19. 0adc8842b1 (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2019. okt. 16. 09:46
Nem mocskos kézről van szó!
18. 0adc8842b1 (válaszként erre: 14. - Globus)
2019. okt. 16. 09:45
Pedig igazad van. Igaz, én kifaksztom, utána amilyen forró vizet kibírok megmosom sima szappannal. Utána alkohol és a kenőcs. Sokkal gyorsabban gyógyul. Aztán mindenki úgy csinálja, ahogy tudja.
17. Pasionella (válaszként erre: 6. - 0adc8842b1)
2019. okt. 16. 09:42
Kikaparni??? Még egy ilyen hülyeséget...
2019. okt. 16. 09:38

Nekem már régóta nem fejlődött ki.

Néha érzek húzódást, de nem jönnek ki hólyagok. Nem is tudnám fogkrémen kívül mivel kenni, már nem tartok itthon herpesz-szert. Pedig gyerekkoromtól fogva előfordult évente többször. Egy depressziós időszakban pedig hetente több is előjött, az rémes volt.

15. Guruljka (válaszként erre: 14. - Globus)
2019. okt. 16. 09:35

A több ml óriási lehet, nekem a normál volt, a több apró hólyagból álló.

És a steril tű meg az alkohol is más, mint a saját körmöd.

14. globus
2019. okt. 16. 09:29

Őszintén szólva, én is ki szoktam szurkálni steril tűvel magamnak, mert akkora hólyagjaim vannak, amiben több ml nedv van :) Mire az felszívódik, elszárad, kinő a szakállam. Felszúrom, kifolyik, 70%-os alkohollal ledörzsölöm. Marhára fáj, sőt vérzik! De néhány órán belül elmúlik a duzzanat, gyulladás, másnaptól inkább zsíros krémmel kenem, hogy ne húzódjon, puha maradjon. Évtizedek óta herpeszes vagyok, nekem az a "jaj ne nyúlj hozzá" abszolút nem vált be, amíg így jártam el, hetekig virított rajtam.

Ne legyen követendő módszer, csak gondoltam, elmesélem.

13. Mézes-Krémes (válaszként erre: 6. - 0adc8842b1)
2019. okt. 16. 09:13
Ennél nagyobb hülyeséget még nem hallottam... Ha hülyeséget csinálsz az a te dolgod, de legalább ne tanácsold másoknak...
12. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Egyszervolt17)
2019. okt. 16. 09:10

Igen, herpeszed van! Nem kell aggódni. Ne piszkáld, és szépen le fog száradni.


Ezt az irdatlan nagy baromságot eszedbe se jusson megfogadni, hogy ki kell kaparni!!!!

11. Domimami (válaszként erre: 10. - D12a1b9a65)
2019. okt. 16. 08:11
Az tuti.Egyszer a párom kiakaparta.Mondanom sem kell,hogy utána frankón mindenhol elterjedt.Azóta nem csinál ilyet.
2019. okt. 16. 07:05
Atyaég! Ki kell kaparni? Nagyon higiénikus. Ekkora marhaságot...
2019. okt. 16. 06:42

Nehogy nyomkodd és kapargasd!

Elterjed jobban!!!!


Az, hogy kisebb szokott a párodnak lenni nem jelent semmit.

AKárkitől kapod el, nem olyan, mint az övé, hiszen más a szervezeted.

A herpeszvírus ott van benned, azért kaptad el, mert benned van, és ez bármikor előjöhet. Nekem pl. szinte mindig ugyan ott jön elő.

Én nem csinálok vele semmit, mert úgy vettem észre, hogy az rosszabb, nagyobb lesz, nehezebben gyógyul. Magától 1 hét alatt elmúlik.

8. Amaunet (válaszként erre: 5. - Egyszervolt17)
2019. okt. 15. 20:39

A lakosság közel 100%-a hordozza magában a herpesz vírust. Akkor jön ki, ha az immunrendszer, idegrendszer gyengül.

Szóval, nem biztos, hogy a barátod fertőzött meg. Ezt a vírust bárhol össze lehet szedni. (Kivéve a nemi herpeszt)

[link]

7. Guruljka (válaszként erre: 6. - 0adc8842b1)
2019. okt. 15. 20:14

Ha nem kaparja ki, akkor esélye vanrá, hogy egy héten belül már szárad.

A herpeszváladáktól szerintem nemcsak tapadós érzés lesz az ujján, hanem egy csomó fertőző cucc is.

Nekem régebben volt időnként herpeszem, de soha nem jutott volna eszembe kapargatni. Kinyomkodni sem kell. Sőt, nem is kell magától sem kifakadnia. Egyszerűen kenegeted, és leszárad.

Régen a Herpesil vált be nekem a legjobban, ma már nem tudom, miket használnak.

6. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Egyszervolt17)
2019. okt. 15. 20:09

Ezt a fórumot most minek írtad még egyszer? Már írtam neked itt: >> Herpeszre mit vegyek a patikában és mennyi idő múlva gyógyul? (tudásbázis kérdés)<< és a 8-as pont.

Különben szép szád van, és a bőröd is szép. De a herpesz csak akkor múlik, ha azokat ha fáj, akkor is ki kell fakasztani,(körömmel kikaparod-nem kellemes) hogy a nedvek kifojjanak. Tapadós érzés az ujjad tőle. De ha nem tszed csak fájni fog és kinyomkodás nélkül nagyon lassan fakad ki magától. Csináld amit írtam a 8-as pontban. este bekenni a mentolos fehér masszával, az gyorsabban szárít, nappal meg először alkohol és mindjárt rá a Z.. Duo kenőcs. Etse megint a fehér massza. Bőrgyógyász írta nekem is, nem magán kencefice! Igy is lesz legalább egy hét még elmúlik a nedvedzés és kezd leszáradni. Vigyázz miből és mivel eszel, iszol és ki után!!!

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook