Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Here vízsérv fórum

Here vízsérv (beszélgetős fórum)


20. zsufzs
2009. jún. 15. 16:17

Szia!

Voltunk, július 29-e a műtét, szabadság stb miatt, de nem bánom hogy nem kell roahanni vele...És egynapos műtét lesz, 24-én találka az altatóorvossal, előtte labor, 28án be kell menni az osztályra, de otthon alhatunk, és 29-én ő lesz az első akit műtenek, és ha minden ok akkor délután már mehetünk is. Monta a doki hogy így meg úgy, én meg mondtam neki hogy TUDOM...már utána jártam :o)

19. be52089f0e (válaszként erre: 18. - Zsufzs)
2009. jún. 13. 07:33

Szia!


Nyugi, addigra el is felejti!:)


Várom a beszámolód.

18. zsufzs
2009. jún. 13. 07:32

Szia!

Hétfőn megyünk, szerencsére nem fáj neki, így nem siettetem. Beszámolok! Műteni szerintem kell, mert nem múlt el, mondjuk változik, hol kisebb, hol nagyobb. Szeptemberben kezdi az ovit, szeretném ha addigra rendben lenne.

2009. jún. 10. 12:05
Mi újság? Voltatok dokinál?
16. be52089f0e (válaszként erre: 15. - Zsufzs)
2009. jún. 2. 13:43

Nálunk nem okozott problémát sem a kaka, sem a pisi. És fájdalomra sem panaszkodott.

Minél fiatalabbak, annál ügyesebben regenerálódik a kis szervezetük.

15. zsufzs
2009. jún. 2. 13:11
Ébredés után nem fájt nekik nagyon? Kell nekik fájdalomcsillapító vagy ilyesmi? A kaka pisi nem fáj utána? Tudom hülye kérdések csak tudni akarom mire számítsak.
14. zsufzs
2009. jún. 2. 12:59
Köszönöm a megnyugtató szavakat! Nagyon aranyosak vagytok hogy írtatok!
13. zsufzs (válaszként erre: 11. - Be52089f0e)
2009. jún. 2. 12:58
Itt Egerben most hányós hasmenős magas lázas fertőzés terjeng, az enyém is belázasodott, ment a hasa, és rá egy napra este a vízben vettem észre hogy a zacsija megduzzadt.Független a hasmenéstől elvileg. Bár érdekes hogy épp utána jött elő. A sok wc-zéstől??? Passz. Én előtte nem vettem észre, de anyum mondta, hogy neki már korábban is feltűnt hogy nagyobb, de nem tudta hogy neki ilyen, meg sem gondolta hogy ilyen betegség is van.
12. AAnyUU
2009. jún. 2. 12:29
Az én fiam 1 évesen már járt, műtét után a kiságyban felállt-leült, felállt-leült. A sebe klasszul össze volt ragasztva, azzal nem volt gond, csak virgonckodott, és ezért mondták, hogy inkább vigyem haza.A műtétet altatásban végezték, és kb.5-6 cm-es volt a vágás.
11. be52089f0e (válaszként erre: 9. - Zsufzs)
2009. jún. 2. 12:29

Láz és hasmenés? Én ilyen összefüggést még nem hallottam. Nekünk a zacsi volt hol nagyobb, hol normális. Én főleg fürdés után vettem észre.

Azért szerencsére ez nem annyira komoly betegség. Nekünk több hónap múlva kellett kontrollra menni, hogy hátha felszívódik.

Nyugi, a nyíregyházi körülmények sem jobbak.:(

10. zsufzs (válaszként erre: 8. - Be52089f0e)
2009. jún. 2. 12:26
Mondjuk lehet hogy igazad van, ha már ott vagyunk...jajj mindig történik vmi. Csak az volt a rossz, hogy azt mondták ez nagyon gyakori a kisfiúknál, ennek ellenére én még soha nem hallottam ilyenről...
2009. jún. 2. 12:24
Azt olvastam, hogy ilyen korban már nem fog elmúlni, hogy tényleg minél hamarabb érdemes megműttetni...úgy utálom ilyenkor Egert...az itteni kórházi viszonyok szörnyűek...ez más téma mondjuk. Szóval neki eddig egyáltalán nem vettem észre, csak most. Akkor ez a két hét nem olyan sok ugye? Mert már a hétem vissza akartam menni kérni egy műtéti időpontot, de lehet nem kellene rohanni...Sajnos az egész 40fokos lázzal és hasmenéssel kezdődött, szerencsére 1nap után a láz elmúlt, de a gyomra még nincs rendben. Ha az rendeződik megyek intézek egy időpontot neki, ha így is úgy is kell, nehogy vmi baj legyen.
8. be52089f0e (válaszként erre: 7. - Zsufzs)
2009. jún. 2. 12:24

Szia!

Az én Marci fiam is egy eléggé virgonc fiú. :)

A műtétet altatásban végzik, mindennel együtt max. 1 óra. Hajnalban kaptunk egy infúziót, a műtét előtt pedig egy jó fél órával egy bátorító kúpot. Az ébredéssel nem volt semmi gond és mint már írtam délután táncolt. Nem kell aggódnod, nem lesz semmi gond.

Az, hogy egyszerre csinálják meg a fitymájával, szerintem nem lesz sok. Inkább egyszerre, mint 2szer altatni.

2009. jún. 2. 12:17
Sziasztok! De jó hogy írtatok! Nagyon nagyon megijedtem, azóta utánaolvastam és már kezdek megnyugodni, maga a műtét aggaszt, de ha utána virgonckodtak a gyerkőceitek az jót jelent! Azt hiszem egy napot bennt kell lennünk, altatásban végzik a műtétet? Utána tud majd mozogni? Vagy feküdni kell? Olyan kis mozgékony a fiam, meg tud jó hisztis is lenni...jajj ettől félek hogy hogy értetem meg vele hogy egy kicsit nyugisan legyen. Nagy a vágás? Itt az egri kórházban mondta a nő, hogy kiveszik ezt a "vizet", valószínűleg bezárják a sérvkaput vagy mi ja és még ráírta, hogy mivel a fitymáját sem lehet teljesen hátrahúzni még, azt is rendbehozzák...ez nem túl sok egyszerre?
2009. jún. 2. 12:00

Igaza van AAnyUUnak, nem kell aggódni. Kisfiamat reggel műtötték, délután már táncolt. Sőt jó pár napnak kellett eltelnie ahhoz, hogy észrevegye a kötést.


Noémi! Az én dokim azt mondta, hogy ha eddig nem szívódott fel, akkor már nem is fog. és a minél hamarabbi műtétet javasolta.

2009. jún. 2. 11:55
Az én fiam 2 éves,még neki sem szívódott fel,1 éves korában az urológián az adjunktus úr azt mondta esetleg 4-5 éves korig lehet várni,hátha felszívódik.Hát én még várok,hátha...
2009. jún. 2. 11:53

Szia Zsufzs!

Ne ess kétségbe!!!

A én fiam evvel született.Egy évig hol előbújt, hol elmúlt...sokszor Óriásinak éreztem a gumót, néha meg egyáltalán nem találtam.

Egyévesen aztán mégis csak megműtötték. A műtét kezdetekor engem haza küldtek, hogy ha felébred addigra jöjjek vissza.Mint kiderült csak kb. 40 perc volt a műtét. Mire visszaértem, már virgonckodott, élénk volt, sőt tulságosan is...;o))). Azt mondták, inkább vigyem haza és járjunk vissza kötözésre, mert az otthoni nyugalom inkább jót tesz a sebnek. Semmilyen komplikáció nem volt és a vágás helye sem látszik ma már.

2009. jún. 2. 11:51

Szia!


Az én fiamat fél év különbséggel mind a két oldalon műtötték vízsérvvel.

Szerintem írd le a kérdéseidet és ha tudok válaszolok.

2009. jún. 2. 11:22
Este fürdésnél vettem észre hogy vmi nem stimmel, másnap délután vittem ügyeletre, onnan az egri kórházba, onnan pedig küldtek a miskolci gyereksebészetre, ahol azt mondták, lehet még vele várni, de valószínűleg nem fog elmúlni, műteni kell. Két hét múlva 15-ére kaptam időpontot, még nem a műtétre, csak hogy megint megnézik neki.
2009. jún. 2. 11:19
Sziasztok Anyukák! 2 és fél éves fiamnál hétvégén állapítottak meg here vízsérvet, a sok rohangálást le sem írom... Műteni fogják. Van esetleg vki akinek a kisfia hasonlón esett át? A műtéttel kapcsolatban szeretnék kérdezni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook