Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 hónapos kisfiam heregyulladása...védőoltás miatt? fórum

3 hónapos kisfiam heregyulladása...védőoltás miatt? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: 3 hónapos kisfiam heregyulladása...védőoltás miatt?

1 2
55. Ella89 (válaszként erre: 54. - Luca81)
2010. júl. 19. 14:22

Hát igen, nálunk is végül kézfejből vettek. A gyerekorvos a rendelőbe írt beutalót, ott teljesen kiakadtak, mert 1,5 éves kor alatt nem tudnak vért venni. Aztán írt beutalót a János kórházba. Ott végül a kézfejéből vettek (nem sírt!), de azt mondták, ha tudták volna, hogy a rendelőben sem sikerült, akkor ők meg se próbálkoztak volna a vérvétellel. És a kézfej is csak 10 perc után jutott eszükbe, hogy talán megpróbálhatnák onnan. Nekem mondjuk az nem tetszett, hogy a férjemnek szabit kellett kivennie, plusz teljesen feleslegesen kellett több méteres hóban mászkálni a picivel, mert semmit sem találtak (hála Istennek). Az ottani 2 gyerekorvos és a vérvételes nők is csak csóválták a fejüket, hogy milyen hülyeség, hogy a gyerekorvos azért küld el vérvételre, mert "biztos vashiányos vérszegény, azért nő ilyen gyorsan". És az apja 195 cm magas. Nem tűnt még fel neki?! Mert csodálta, hogy nem 1 centit nő havonta a gyerek, hanem 2-4 között és szerinte ez abnormális, az egészséges gyerek csak 1 centit nő. Tiszta idióta. Eleve koraszülött volt és be kellett hoznia a lemaradását, meg ilyen alkatú, magas és vékony. Na mindegy.


Hát az se semmi, hogy a 6. helyre tudták csak betenni. Iszonyatos lehetett mindkettőtöknek. :( És basszus, pont a legérzékenyebb részén repedt... Hát kívánom, hogy többet még a kórház közelébe se kelljen mennetek! Nem csak Nektek, mindenkinek ezt kívánom!

54. Luca81 (válaszként erre: 52. - Ella89)
2010. júl. 16. 19:48

Nekünk sem írnak semmilyen vizsgálati eredményeket, csak hossz, súlyt... ezek szerint nem szokás sehol :)

Gondold el szegény Tamásomnak három hósan hogyan találtak vénát... mikor a kórházba kerültünk még hagyján volt, mert elsőre sikerült a kézfejébe. De mikor vissza kellett vinni a vesevezeték tágulat miatt az izotópos vizsgálatra...hát az maga volt a pokol. Öt hós volt aranyom, nem elég, hogy 6.(!!!) helyre tudták beszúrni a kanült neki, még katétert is kellett tenni a kis fütyijébe... (ami persze felrepedt és napokig vérzett utána) Vele együtt sírtam kint a folyosón. Senkinek nem kívánom.

53. bettike2007 (válaszként erre: 52. - Ella89)
2010. júl. 16. 19:47
csak a mérések vannak benne...
52. Ella89 (válaszként erre: 51. - Bettike2007)
2010. júl. 16. 15:22

A különböző testrészek állapotát. Nézd meg a könyvben. Sokszor csak alá kéne húznia, vagy csak 1-1 betűt odaírnia (SZ-szokványos, I-ismételt vizsgálat szükséges, E-eltérő), de neki ez is megerőltető.


Akkor voltam nagyon mérges rá, amikor végre hazaadták a lányomat és eljött az első néhány héten. Mindig lemérte, megvizsgálta a lányomat, de csak a papírjára írt. Mindig úgy kérdeztem emg tőle, hogy hány centis a pici feje, melle, testhossza stb., minden rendben van-e, mert nem írta be.


A méréseknek meg már nincs hátul hely, annyi van. 1-2 rubrika elejére előre beírták a dátumot, amikor időpontot kaptunk, aztán új rubrikát kezdtek. Így meg 2-3 hetente/havonta látom, hogy alig hízott, ők is kifogásolták, de basszus, mit hízzon 2 hét alatt a gyerek? 250 grammal volt így is több és vékony alkatú, de nem tetszett nekik, hogy ilyen rövid idő alatt 1,5 centit nőtt. Ráfogták, hogy vérszegény és vérvételre küldték, persze SEHOL nem tudták, hogy miként vegyenek le vért egy ilyen pici babától (8 hónapos volt akkor), nem találtak vénát meg amúgy se akarták ott nagyon szurkálni, mert pici korában ott kapta az infúziót (koraszülött volt). És ahová csak mentünk, mindenhol kiakadtak, hogy milyen idióta, aki azt gondolja, hogy a vérszegénysége miatt nő olyan gyorsan. Eleve az apja majdnem 2 méter magas és a családban sokan vékony testalkatúak. Ha ezt egy orvos nem képes megérteni, ha nem hallott még genetikáról, akkor nem is tudom, mit mondjak erre. Vannak furcsa dolgaik az orvosoknak. 3 gyógyszert is felír, amiknek ugyanaz az összetevője és a patikus mondja, hogy ne szedjen 3 egyformát egyszerre a gyerek, mert kórházba fog kerülni tőle. És ilyenek praktizálnak...

51. bettike2007 (válaszként erre: 49. - Ella89)
2010. júl. 16. 11:03
hát belegondolva ilyenek nekünk sincsenek a kiskönyvben..csak a mérések,hát nem tudom hogy mit kell írnia be....
50. Szilvamama (válaszként erre: 49. - Ella89)
2010. júl. 16. 10:45
Csudálatos, amikor ilyen emberekben kell(ene) megbíznod, és ergó a gyerek életét rábízni ... Szakbarbárok
49. Ella89 (válaszként erre: 48. - Bettike2007)
2010. júl. 16. 10:41
Hát a gyermekegészségügyi kiskönyvben van olyan, hogy "hazaadást követő első csecsemőkori vizsgálat" meg "orvosi vizsgálat X hónapos korban" és ide semmit nem írt a kedves doktornő, csak az ő papírjaira. Én meg amikor gyerekorvost akartam váltani, akkor attól is tartottam, hogy majd azt hiszi, csak védőnőhöz visszük a picit, orvoshoz nem. És ciki lett volna megkérni, hogy írja már be utólag, mert orvost akarunk váltani. De amikor "frissen" kértem, hogy írja már be és pecsételje le, akkor leszúrt, hogy ez neki ez dupla adminisztráció, teljesen felesleges és hülye volt, aki kitalálta.
48. bettike2007 (válaszként erre: 46. - Ella89)
2010. júl. 15. 19:44
Milyen vizsgálati eredmények???Nekem eddig havonta most 2havonta kell vinnem a lányt a doki nénihez és csak a súlya,hossza és az oltás van benne feltüntetve,más nem.
47. Ella89 (válaszként erre: 34. - Szof)
2010. júl. 15. 16:07

A Prevenar Pneumococcus ellen van és a streptococcushoz hasonló fertőzés. Nekünk ezért ajánlotta a doktornő, mert ugye a lányom tüdejét megtámadta a streptococcus és ezért hitték azt, hogy éretlenül született (mondjuk a 36. héten jött világra, akkor már kevés az éretlen tüdejű baba).


Ezt találtam a Pneumococcusról:


A pneumococcus baktériumot már az 1800-as évek vége óta ismerik. A pneumococcus a "Streptococcus pneumoniae" név rövidített változata. A baktériumnak ma már több mint 90 szerotípusa ismert, de közülük csak néhány szerotípus okoz súlyos, akár halálos kimenetelű megbetegedést. Ez a kórokozó kizárólag csak az embert betegíti meg, így az ember csak másik embertől kaphatja meg a fertőzést. A pneumococcus évente több mint 700 000 5 év alatti gyermek halálát okozza világszerte.


Súlyos, életveszélyes pneumococcus betegség


A pneumococcus által okozott súlyos és életveszélyes megbetegedések esetében az orrüregben és a garatban lévő, addig tüneteket nem okozó kórokozók a környező nyálkahártyákra kerülve helyi infekciót idézhetnek elő (pl. középfül vagy arcüreggyulladás), vagy pedig áttörik a szervezet védelmi vonalát, a nyálkahártyát, és közvetlenül bejutnak a véráramba. Az ártalmatlannak tűnő kórokozók akkor válnak egy csapásra "gyilkossá", ha a helyi „barrier” funkciók károsodnak (pl. légúti allergia, vírus infekciók, dohányzás stb.), a bakterium könnyen átjut a nyálkahártya barrieren és bekerül a véráramban... A pneumococcus által okozott súlyos és életveszélyes betegségek: az agyhártyagyulladás, a vérmérgezés, és tüdőgyulladás.


* Agyhártyagyulladás (Meningitis)

* Vérmérgezés (Sepsis)

* Tüdőgyulladás (Pneumonia)

* Középfülgyulladás (Otitis Media)



[link]

46. Ella89 (válaszként erre: 33. - Anuk76)
2010. júl. 15. 16:04

Mi havonta megyünk, már a kiskönyvben nincs is hely, mert minden mérést a hátuljára írnak, de az orvosi vizsgálatokat nem vezeti be a doktornéni, mert szerinte felesleges (ha meg orvost vált az ember, akkor ő lesz lecseszve, hogy miért nincsenek bent a vizsgálati eredmények).


Ennek ellenére, hogy ilyen gyakran megyünk, minden oltást egyszerre adnak be szegény gyereknek. :( Mert "semmi baja nem lesz tőle, max. hőemelkedés". Könnyen dumálnak, nem az ő gyerekük!


A lázgörcstől nagyon félek, hál' Istennek nekünk nincs ilyen gondunk. Nagyon szurkolok, hogy ne legyen szükség arra, hogy folyamatosan készenlétben legyél, vagyis ne legyen lázgörcse Emmának!

45. Ella89 (válaszként erre: 41. - Szilvamama)
2010. júl. 15. 16:00
Van, aki már úgy viszi oda a gyerekét, hogy kúpot ad neki előtte. Engem meg mindig leszúr a doktornő, hogy nem jó, adjak neki Nurofen szuszpenziót, ne a fenekébe dugdossak mindent, meg múltkor felírt 3 egyforma összetételű gyógyszert, a gyógyszerész pedig mondta a férjemnek, hogy csak az egyiket adja oda, mert felesleges mind a hármat kiváltani, sőt, baj is lehet belőle (mintha 3 fajta ugyanolyan hatóanyagú fájdalomcsillapítót vennél be egyszerre). Szóval nem vagyunk megelégedve se a doktornővel, se a védőnővel.
44. scorpiolady (válaszként erre: 37. - Luca81)
2010. júl. 15. 13:25
Nem, csak addig kellett járni amíg meg nem szűnt.
2010. júl. 15. 12:12

Sziasztok!


Nekem egy kedves ismerősöm védőnő és szerinte nem kell semmi extra a babának. Vagyis ne adjak lázcsillapítót oltás után, csak ha lázas és borogatni is max. az nap.

Olvasva, hogy veletek mi történt...hát örülök, hogy Zsezsi szervezete nem reagált rosszul.


Minden anyucinak és babának a legjobbat!

42. Szilvamama (válaszként erre: 37. - Luca81)
2010. júl. 15. 10:24
Ezek szerint Szombathelyen, Cellben és Sopronban is csak néznének értelmesen :)
41. Szilvamama (válaszként erre: 31. - Ella89)
2010. júl. 15. 10:23
Én azonnal nyomtam be egy lázcsillapító kúpot oltás után, és soha nem volt semmi gondunk. A védőnőnk mindenkinek ezt javasolja.
40. Szilvamama (válaszként erre: 29. - Mimmo33)
2010. júl. 15. 10:21
Igen, kötelező, de erre felénk nem is beutalóval működik, hanem születés után a védőnő megadja azt a 2 elérhetőséget, ahol végzik a vizsgálatot, időpontot kell kérni attól, akihez vinni szeretnéd, ő beírja az eredményt a kiskönyvbe, és ennyi.
39. Szilvamama (válaszként erre: 27. - Mimmo33)
2010. júl. 15. 10:20
Mi is magánklinikán voltunk rendelésen, de nekünk nem adott az orvos UH-ra beutalót. Lehet, hogy esetfüggő, és csak az kap, akinek úgy látja, hogy nem elég a manuális?
38. sutoczkine (válaszként erre: 1. - Luca81)
2010. júl. 15. 09:49

Sziasztok!


Az én fiam is az elsők között kapta meg egyszerre a két oltást. A cikk elolvasása után összetettem a két kezem, hogy Nándinál nem okozott problémát. Sejtelmem se volt, hogy ilyen mellékhatása is lehet.


Tamásnak boldog második szülinapot kívánok így előre és sok boldogságot!

37. Luca81
2010. júl. 14. 20:41

Sziasztok!

Köszönjük a jó kívánságokat. Pár hozzáfűznivaló:


Zsóka54!

A legrosszabb az volt az egészben, hogy nem tudták mitől volt ez neki, mert ahogy az orvosunk mondta, még nem nagyon találkoztak ilyen kis korban ilyen esettel. Vérbe került fertőzés is okozhatta szerintük... mégis hogy kerül egy három hós gyerek vérébe valami baci? Ha más nem, hát a tűtől, amivel beadták neki, de ez elég abszurd. Ahhoz képest, hogy meleg agyagpakolást írsz, neki jegelték...


Szilvamama!

A hat hetes csípő UH nálunk mindenkinek "jár". Már a kórházban felhívják a figyelmet, hogy kérjünk beutalót. Tanácsadáson automatikusan adják is, és ingyen, SZTK-ban csinálják az UH-ot. Azért írtam, hogy jobb helyeken, mert pl. Győrben értetlenül néztek ránk, hogy itt Csornán miért nem csinálják a hat hetes csípő UH-gal a hasit is, ahol kiderült volna a vesevezeték tágulata. Azt hiszem ha majd lesz tesó, Őt automatikusan Győrbe viszem majd hat hetes UH-ra...


Annamari80!

Sajnálom, hogy Nektek is volt hasonlóban részetek. MI történt a két hós kisfiaddal, hogy sebészetre kellett hurcolni?


itm579!

Persze szem előtt tartottuk, hogy sokkal nagyobb bajtól óvtuk meg a védőoltással, de az ember ilyen helyzetben nagyon megijed.


Anuk76!

Örülök, hogy felszívódott a ciszta, szerencsére nálatok is jól végződött a dolog. Nektek is jó egészséget!


nedi!

A Ti sztoritok se semmi... vesemedence gyulladással minket is fenyegettek a tágulat miatt, de egyszer sem volt benne részünk szerencsére. A fülgyulladás is nagyon gázos lehetett. Remélem azóta nem beteg a kislányod. Amúgy nálunk sem volt semmi gond a többi oltással, csak ezzel a 3 és 4 hóssal, mikor együtt kapta a kettőt.


mimmo33!

Nem feltétlen végzik magánrendelőben, szerintem ez helytől függ. Persze ha valaki akarja, elviheti magán úton is. Nálunk a hat hetes csípő Uh-gal együtt már adják is a beutalót a 4 hós csípő vizsgálatra ortopédushoz. Na az aztán a gázos, úgy megtekerték a lábát, azt hittem kitörik. Hát még akinek baj is van a csípőjével, szegény gyerekek csillagokat látnak. Kisfiam úgy végig üvöltötte, majdnem megszakadt a szivem, pedig semmi baj a csípőjével.


scorpiolady!

Nálatok akkor legalább kiszűrték a vesemedence tágulatot. Azóta is kell mennetek a nephrológiára?

36. bettike2007 (válaszként erre: 35. - Scorpiolady)
2010. júl. 14. 20:32
sajna itt nincs..
35. scorpiolady (válaszként erre: 16. - Bettike2007)
2010. júl. 14. 19:46
Itt Győrben, van manuális és uh-os csípővizsgálat, és uh-on a veséket is nézik, nagyobbik kisfiamnál ez fontos is volt, mert vesemedence tágulata volt, szerencsére nyolchós korára elnőtte.
34. szof (válaszként erre: 31. - Ella89)
2010. júl. 14. 19:43
Szióka! Most picit megijedtem, légyszi, világosíts fel, a Strepto hogyan függ össze a prevenarral? Az én fiamat is strepto gyanúval kezelték születése után, de a gyerekorvosunk semmit nem mondott, hogy a prevenarnál ez gond lehet. Több lehet ilyenkor a mellékhatás?
33. Anuk76 (válaszként erre: 31. - Ella89)
2010. júl. 14. 18:21

Én megpróbálom megbeszélni a doktornénivel, hogy a 15 hónapos kötelezőt és a prevanar 3.at ne egyszerre adja be.

Lázgörcsre hajlamos a lányom, így nem akarok megint hetekig virrasztani és készenlétben lenni (remélem nem is kell)

32. bettike2007 (válaszként erre: 31. - Ella89)
2010. júl. 14. 16:15
ja a 15hónapos???A lányom 2hét múlva kapja az agyhártya ellenit 1évesen,nem kötelező de kérem,reméelm nem lesz gond.
31. Ella89
2010. júl. 14. 16:11

Én a most esedékes MMR oltástól félek nagyon. Állítólag sok babát megvisel. A védőnő szerint semmi gond nem lesz tőle, de amiket hall az ember. A védőnő meg a gyerekorvos persze hivatalból azt mondja, hogy max egy kis hőemelkedés és annyi. Sőt, nálunk ugye a prevenar ajánlott volt csak, mert Streptococcus fertőzöttként született a lányom. És mivel választott, tehát nem kötelező oltás, ezért nem is vállalnak érte felelősséget, ha mellékhatása lesz. És mert egyszerre lett beadva neki 2 oltás és senki se tudná bizonyítani, melyiktől lett (szerencsére csak volna) rosszul a kicsi, ezért senki sem vállal érte felelősséget.


Iszonyatos, néhány érzékenyebb babánál milyen hatásai lehetnek egy-egy oltásnak. Nálunk eddig csak 37,8-as láz volt, de a mostanitól félek. Ráadásul megint kettőt kap, nem csak MMR, hanem prevenar emlékeztető oltást is.


Nagyon örülök, hogy végül nem volt szükség műtétre. Hősiesen viselkedett a kisfiad, mert ahogy írtad, alig sírt vizsgálatok alatt.


Jó egészséget kívánok!

30. bettike2007 (válaszként erre: 29. - Mimmo33)
2010. júl. 14. 16:07
A kislányom már 11hónapos múlt:-)erről lemaradtunk..
29. mimmo33 (válaszként erre: 28. - Bettike2007)
2010. júl. 14. 16:03
a 6 hetes csípő vizsgálat kötelező!A gyerekorvosnak kell adnia beutalót!Kérdezz rá!
28. bettike2007 (válaszként erre: 27. - Mimmo33)
2010. júl. 14. 16:01
nem mondta a doki sem,nem is adott uh-ra beutalót,de asszem már mindegy is:-))
27. mimmo33 (válaszként erre: 26. - Szilvamama)
2010. júl. 14. 15:57

Ezeket a vizsgálatokat magánrendelőben végzik.

A gyerekorvos ad beutaló csipőUH-ra, de ha elmész az SZtk-ba, vagy kórházba, ott csak manuális csinálják;)

Én itt csináltattam:

matyasfoldklinika.hu

26. Szilvamama (válaszként erre: 25. - Bettike2007)
2010. júl. 14. 15:55
Ezzel én is így voltam, meglepődve olvastam, hogy van ilyen. A keresztfiam 2 éves lesz, neki sem csináltak, úgy látszik ez a lakhelytől, orvostól függ.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook