Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hematóma a terhesség alatt fórum

Hematóma a terhesség alatt (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hematóma a terhesség alatt

1 2 3 4 5 6 7
112. Ámami
2019. júl. 4. 08:03

Sziaszok!


Jázmin:

6 hete fekszem. A szó legszorosabb értelmében (se ülés, még evésnél sem ülök fel teljesen). Csak wc-re meg zuhanyozni, fogat mosni kelek fel,ill. 1-2-szer kimegyek a konyhába vmiért. De kb. 3 percnél tovább nem állok. Séta azóta nem volt. Nem merek - annyira ilyesztő volt főleg az elején amikor még véreztem, azóta meg nem merem lazábbra venni, nehogy újra bevérezzek. Majd ha a doki azt mondja, akkor is csak fokozatosan leszek "talpon" egyre többet.


Beus:

A genetikai szívvizsgálatra gondoltam, Attak már meg is válaszolta 😊

Na majd ha nem mondják nekem, rákérdezek a genetikai UH-on erre a szívultrahangra is.

Mennyi idő neked bejutni Bp-re?

A szívhanghallgatót nekem is ki kellett tapasztalnom, találtam hozzá pár videót a youtube-on, azok közül az egyik különösen hasznos volt. Megkeressem, bemásoljam?


Shabby:

Én egyelőre a szabinapjaimat veszem ki (pedagógus vagyok és nekünk nagyrészt a szünetekre kell tartogatni és akkor kivenni), de lassan elfogynak, akkor jön majd a táppénz...

111. Attak (válaszként erre: 110. - Beus009)
2019. júl. 4. 07:52
Én lefeküdtem a hátsó ülésen és úgy mentünk ultrahangra, nekem úgy kevésbé volt érezhető a zötykölődés. Tegnap nekem is jelenésem volt dokinál, babával minden rendben, 14+5 hetes és kisfiú. ☺
110. beus009 (válaszként erre: 109. - Amina93)
2019. júl. 3. 19:35

Szia Amina. Pihengetek, uncsizgatok 😃😃😃


Vettem egy szivhang vizsgalot de neg nem sikerult babut megtalalni. Holnap lesz egy hete h neztek a hematomam. Szandekozok jovo csutortojre bejelentkezni a dokimhoz uh ra csak uuuuugy feeeelek beautozni Pestre :(


Te jol vagy? :)

109. Amina93
2019. júl. 3. 17:47
Beus veled mi van?
108. Attak (válaszként erre: 107. - Shabby80)
2019. júl. 3. 14:17
Szia! Én is 9-es kóddal vagyok itthon, nekem azt mondták 60 %. Sajnos a múlt hónapban nekem nagyon elszámoltak vmit alig kaptam fizut, úgyhogy pontosan nem tudom megmondani, hogy mennyi lesz az annyi.. ☺
2019. júl. 3. 11:53

Sziasztok,

2.sikeres lombik után most már 1 hónapja itthon vagyok mivel veszélyeztetett terhes vagyok. 2 hete volt egy 8mm hematóma, tegnapi UH szerint felszívódott hál istennek. 9 hetesek vagyunk egy 21,3mm babócával. Most kapok először fizetést mióta 9-es táppénzen vagyok. igaz nem lesz teli hónap mert az utolsó táppénzes papírt még nem állították ki. Valaki meg tudná mondani, hogy kb.mennyi pénzre számítsak? Ez is a fizetés 70%-a? 9-es kóddal írtak ki. Amúgy már nagyon unatkozok igaz eddig napi szinten hányingerrel küzdöttem úgyh amúgy se tudtam volna mit csinálni. Köszi az infókat ha valaki megosztja.

106. Attak (válaszként erre: 100. - Ámami)
2019. júl. 2. 19:17
Csinálnak kórházban is meg magánban is magzati szívultrahangot, de ahogy néztem úgy elég drága, 18-28 között.
105. Jázmin85 (válaszként erre: 104. - Beus009)
2019. júl. 2. 18:37

Köszönöm szépen!


Én is gratulálok Nektek a babához.


Én is beültitől itthon fekszem. Semmit nem csinálok.

Ma 5 percet sétáltam a házidokihoz a táppénzes papírért. De amúgy fekszem. A babáért mindent.

104. beus009
2019. júl. 2. 18:31

Szia Jázmin. Gratulálok a babához😊


Osztom Ámami velemenyet. A hematoma gyogyulása teljesen valtozo. Sotmitobb arra sincs garancia sajnos hogy nem ujul ki :(

En konkretan mar semmit nem merek csinalni. A hazaseletet beultetestol melloztuk de most mar konkretan semmit se merek csinalni. Fekszek es ucsorgok egesz nap. Tegnap foztem egy pörit de parom mosogat, kutyakkal ő setal. Nagy mereszen ha muszaj csutortok ota 2x elmentem a kapuig ami 50m de amugy csak a retasz széléig ha kiviszem a kutyit. Azert ez igy gáz😔 es ma mult szerda ota eloszor megint pici foszlanyok tavoztak. Doki azt mondta ez normalis de engem megremiszt 😔


Ámami a sima szivhangra gondolsz hogy hol csinaljak vagy a genetikai szivvizsgalatra?

103. Jázmin85 (válaszként erre: 102. - Ámami)
2019. júl. 2. 17:39

Köszönöm szépen!

6 hete fekszel vagy azért szabad egy kis séta már?


Szerencsére egy hete is csak picike vér volt. Meg most is csak kicsike barna. Egy hete semmi.


Alig várom a holnapot. Végre láthatom.


6 hetesen 18.5 mili volt a petezsák. A babát akkor nem mérte le, vagy csak nem mondta. És volt szívműködés :)

102. Ámami (válaszként erre: 99. - Jázmin85)
2019. júl. 2. 17:24

Szia Jázmin!


Először is, gratulálok a babához ☺


Hogy mennyi idő? Az nagyon változó. Függ a méretétől is. Meg valakinek kiürül, valakinek felszívódik, valakinek "beszervül". Nem tudni, melyik mitől. De az jó, ha már csak barnázás van és csak kevés, most az elején az a lényeg, hogy ne induljon meg nagyon, de "sodorja magával" a babát.

Nekem amúgy a 6.hét óta van meg a hematóma (először nőtt, aztán fokozatosan csökkent), illetve múlt héten még volt, vagyis majdnem 6 hete.

De van, akinek 2-3 hét után nyoma sincs ☺


Én csak ezen a héten vettem észre, hogy nagyobbak lettek a melleim - hadd örüljön már apjuk is valaminek, ha már ìgyis tilos a házasélet 😆


Remélem holnap jó híreket kapsz, írj majd! 😉

101. Ámami (válaszként erre: 98. - Beus009)
2019. júl. 2. 17:17

Beus, de jó neked :-)

Mondjuk én már lassan észre se veszem, annyira hozzászoktam (na jó, nem, de majdnem :-P ).


Az jó, ha már nincs barnázás, meg ugye a baba 3-szor akkora, mint a hematóma, az is nagyon jó ;-)

100. Ámami (válaszként erre: 96. - Attak)
2019. júl. 2. 17:13

Az szuper! Remélem nekem is jó lesz a genetikai, 2 hét múlva megyek. (Magzatvíz mintavételt én sem semmiképpen, akkor már inkább vmelyik - igen drága -kromoszómaszűrés.)

Magzati szívultrahangot kórházban csinálnak vagy magánban?


Én sem hánytam még ezalatt a terhesség alatt, hál'Istennek. Szerintem se tenne jót az azzal járó erőlködés, úgyh lehet vhogy tudat alatt is visszatartottam, de tény, h nem is volt olyan erős...

2019. júl. 2. 14:40

Sziasztok! 7hetes 2 napos kismama vagyok. Lombikkal sikerült a kisbabánk.

Múlt héten hétfőn egy picike vért láttam a betéten. Rohantam az orvosomhoz a kórházba. Hematoma van a baba mellett. Babának szívműködés látható volt de még nem hallható.

Nem tartott bent a kórházba. Itthon fekszem. Magnerotot és rutascorbint szedek. Vérzés azóta sem volt. Ma volt egy picike de az is inkább barnásabb volt.

Mondta a dokim, hogy ürülni fog ne ijedjek meg.

Mennyi idő alatt szívódik fel?


Melleim hatalmasak lettek. És igencsak válogatós lett a gyermek :)


Holnap délután megyek uh-ra. Remélem már nem csak látjuk de halljuk a szivecskéjét verni.

2019. jún. 30. 18:51

Huu lanyok, sajnalom hogy rosszul vagytok. Nalam sohasem volt hanyinger🤔


A progileepitestol en is félek. 14 hettol kell kezdenem.

Lassan toltom a 13 hetet de nem vagyok nyugodt raadasul a hematomam is majd 2cm, mondjuk szerda ota semmi nyom. Meg halvany se🙏🙏🙏

97. Attak (válaszként erre: 95. - Ámami)
2019. jún. 29. 08:09
Egyedül a magzati szívultrahangot hangsúlyozták, hogy oda azért kérjek időpontot.
96. Attak (válaszként erre: 95. - Ámami)
2019. jún. 29. 08:08

Nem csináltattam semmilyen vizsgálatot. Szerencsére a genetikai uh-on mindent rendben találtak, tarkóredő 1,8 cm, orrcsont látható. Felajánlották ugyan a korom miatt a magzatvíz mintavételt, de csak a protokoll miatt, az uh-ot végző orvos egyáltalán nem tartotta szükségesnek és én sem akarnám semmilyen okból sem.

A hányinger nálam egész napos már 10 hete, viszont most én sem hánytam még, szerencsére, mert nem gondolom, hogy a hematomának jót tesz az erőlködés.

95. Ámami (válaszként erre: 93. - Attak)
2019. jún. 29. 07:02

De jó :-)

Igen, nekem is tovább tartott mindig a hányinger a 12.hétnél, mondjuk onnan fokozatosan csökkent és a 14-15. hét körül szabadultam meg tőle. Kivéve a lányomnál, vele kb. a 20.hétig volt, de szerintem az elevit volt a ludas... (Utána a fiúknál más terhesvitamint szedtem.)

Amúgy most Gravidát szedek, és az eddigiektől eltérően nem reggel, hanem este. Na ez nálam kulcs. Ugyanis az eddigieknél reggeltől estig (+éjszaka is) iszonyat hányingerem volt (+sokat hánytam), most meg egész tűrhető :-)


A progi elhagyásától én nagyon tartok, de nekem még messze van...


Te is csináltattál valami vizsgálatot kromoszómrendellenesség kiszűrésére? Milyet?

94. Ámami (válaszként erre: 90. - Beus009)
2019. jún. 29. 06:57

Szuper!

(Az én hematómám 6mmx2mm-es, tényleg nagyon remélem, hogy legközelebb amikor megyek már vagy nem lesz vagy olyan kicsit kesz,h azzal már nyugodtan felkelhetek :-) )


Na akkor már átlépted a bűvös határt (12 hét) :-)


A kombi a kombinált teszt? Én is azon gondolkozom, hogy először csak azt csináltatom meg és ha nem lesz jó az eredmény, akkor egy pontosabbat (Prenat-ot néztem, elég lenne nekünk, ha azt a néhány főbb rendellenességet kiszűri, mert az a helyzet, hogy ha pozitív, akkor sem vetetnénk, csak legalább rá tudnánk készülni...)

93. Attak (válaszként erre: 92. - Beus009)
2019. jún. 28. 14:47
Köszi, igen most már a 14. hetet töltöm. Már csak a hányinger kínoz, de lassan majdcsak elmúlik, remélem. Beszéltem a dokimmal a progi leépítésről kb 4 hét alatt kell teljesen leálljak mostantól, bár szerinte ha hamarabb abbahagynám se lenne gond.
92. beus009 (válaszként erre: 91. - Attak)
2019. jún. 28. 14:21
Koszi Attak. Veled minden rendben?
91. Attak
2019. jún. 28. 07:42

Sziasztok lányok!

Nagyon szuper híreket kaptatok, nagyon örülök!!! Pihizzetek tovább, minden rendben lesz!

2019. jún. 27. 23:25

Jajj nem irtam meretet

Hematoma 1,7cm, babuci 5,8cm

12+2 vagyok 😊

89. beus009 (válaszként erre: 88. - Ámami)
2019. jún. 27. 23:24

Szia! Ez de jo 😊 szepen novogettek😍😍

Tul vagyunk a genetikai h meg kombin. Olyan jo eredmenyt kaptunk hogy nem kertuk vegil a niftyt. Hematoma meg can saj a de mar itthon pihizek. Arnica montanahomeopatias bogyot veszek ra, az segit allitolag a felszivodasba 😊😊😊

88. Ámami
2019. jún. 27. 20:54

Sziasztok csajok!

Mai híreim: baba nagyobb (3cm - 10 hetesnek megfelelő méret), hematóma valamivel kisebb lett. Feküdnöm kell továbbra is,2 hét múlva kontroll...

Megkérdeztem a szívhanghallgatót, doki azt mondta nem árt (hematóma esetén sem), de nem ajánlja, mert ilyen korai terhességben nehéz megtalálni a szívhangot és ha esetleg egyszer nem találnám, szétparáznám magam. Nem mondtam neki, hogy már az előző babánál is használtuk, és tökre kiügyesedtem a szívhang keresésben és a mostaninál is tök hamar megtaláltam. Illetve volt, amikor nem találtam az előzőnél, persze nem voltam nyugodt, de olyankor sem rohantam a kórházba, h nincs szivhang, mert tudtam, h ha tényleg nem él, akkor már úgysem tudnak tenni semmit. Félretettem 1-2 napra és újrapróbálkoztam, és utána mindig sikerült. Szóval nekem ez inkább megnyugtatás volt, mint ok az aggodalomra, de nyilván ha valaki nehezen vagy ritkán találja meg a szívhangot, annál inkább az ellenkezőjét éri el...

Na, ennyit erről 😆


Beus, mizu? 😊

87. Ámami
2019. jún. 26. 20:39

Hát én is elképesztő parás vagyok, folyamatosan ellenőrizgetem én is... Hiába mondja valaki, hogy nyugi meg stb., ha vki ezt átéli (meg esetleg előtte egy-két-három vetélést) és nem parázik szinte folyton, azelőtt emelem a kalapom...

Szóval én is arra jutottam, hogy el fog ez tartani addig, míg meg nem születik... (Igen, valóban messze van :-O )


Köszi Attak, holnap írok, Beus te is ;-) Kitartás!

86. beus009 (válaszként erre: 85. - Attak)
2019. jún. 26. 14:58

Attol tartok hogy tenyleg. De az meg olyan messze van....

Reggelig itt tart az orvosom. Szeretne meg holnap nezni egy uht.....szoval maradok😃😃

85. Attak (válaszként erre: 84. - Beus009)
2019. jún. 26. 08:20

Szerintem csak akkor nyugszunk meg igazán, ha megszületik.

Remélem holnap mindketten jó híreket kaptok!!! Majd írjatok. ☺

84. beus009 (válaszként erre: 83. - Ámami)
2019. jún. 25. 21:41

Csütortok mindjart itt van 😊😊

Szurkolok🍀🍀🍀🍀


Sajna nem tudok a parátol szabadulni. Maszkalok a wc re hogy ellenorizzem😔

83. Ámami (válaszként erre: 82. - Beus009)
2019. jún. 25. 07:25

Igen, én is abban bízom, hogy ez a legutóbbi barnázás a maradék 5mm-es hematóma kiürülését jelentei :-)

Csütörtökön kiderül.

Tök jó, a babád már majdnem 5-ször akkora, mint a hematóma ;-) Nekem is általában éjjel/hajnalban ürült, napközben meg szinte semmi. (Hát ha barna, akkor elvileg az a meglévő...)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook