Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hematóma a terhesség 5.hetében fórum

Hematóma a terhesség 5.hetében (beszélgetős fórum)


2012. aug. 7. 12:35
Szia, pozitív tapasztalataim vannak e téren. Az első 12. hetében alakult ki hematómám, vagy csak akkor vették észre, nem tudom. Pár napra kórházba kellett feküdnöm, majd otthon kellett a 18. hétig, amíg fel nem szívódott teljesen szigorúan feküdnöm. Utána már nem volt gond ezzel. Nem szedtem Utrogestant. A gyerkőc 39 hétre született. A második terhességemmel szintén volt hematómám, de már a 6. héten, ekkor viszont az orvos írt Utrogestant, viszont nem volt olyan nagy, ezért csak kímélő életmódot javasolt. A 13. hétre fel is szívódott. A második gyerkőc is 39. hétre született meg.
6. 7fb858816b (válaszként erre: 1. - Mankácska87)
2012. aug. 3. 14:22

Szia!

Először is gratulálok a Pocaklakódhoz! :)

Én 13 hetes terhes vagyok, és ma reggel műtöttek petefészekcisztával.

Először azt hitte a dokim, hogy hematóma. Arra tényleg írnak fel gyógyszert, és attól felszívódik. Az egyik barátnőm is így volt, mint te, csak neki a 9. héten. Kapott rá antibiotikumot, szedte 2 hétig, és mire visszament a dokihoz már teljesen eltűnt onnan! :)

Kitartást, és vigyázz Magatokra! :)

5. Mankácska87 (válaszként erre: 4. - Vigyorex6)
2012. júl. 31. 08:54

Én sem érem. Azt gondoltam, hogy elég, ha csak pihenek, és ez így is képes felszívódni.

Pénteken kell újra mennem, és ha addid nem történik semmi elszomórító, akkor rá fogok kérdezni

4. Vigyorex6 (válaszként erre: 3. - Mankácska87)
2012. júl. 31. 08:48

Utrogestan. Progeszteron hormon, és igen, csak az orvos írhatja fel. Ez segít megtartani a babát.

Nem értem miért nem ajánlotta fel élből. Ha pozik a tesztek, akkor valahol ott kell lapulnia a petezsáknak, de valószínűleg a hematómától nem látszik.

3. Mankácska87 (válaszként erre: 2. - Vigyorex6)
2012. júl. 31. 08:45

mi az az utró?

Csak az orvos írhatja fel?

2. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Mankácska87)
2012. júl. 31. 08:39
Nekem nincs ilyen ismerősöm, de olvasgattam ebben a témában, és az ilyen kismamák mind kaptak utrót, majd a hematóma felszívódhat, a terhesség pedig megmaradhat.
2012. júl. 31. 08:32

Sziasztok!

Kb 5 és fél hetes terhes lehetek, de a doki, még nem lát petezsákot. 4 pozitív tesztem van.

Tegnap reggel, viszont látott 22x10x11 mm-es hematómát, aminek nem volna szabad ott lennie.

Valahol azt olvastam, hogy nem feltétlen végződhet vetéléssel, ameddig nincs bő vérzés.

A méhnyálkahártyám 16 mm.

Személyes tapasztalatok érdekelnének. Kinek hogy folytatódott, vagy sajnálatos módon végződhetett a terhessége!

Válaszotokat előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook