Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Házastárs által örökbefogadás fórum

Házastárs által örökbefogadás (beszélgetős fórum)


17. Natara
2013. júl. 1. 21:41

közben utana jartam a dolgoknak.....

Ugy van hogy elöször el kell menni egy pszihologushoz nekem meg a paromnak ott el beszelgetnek velünk majd egy tesztet ki kell tölteni a ferjemnek,es sajat kezö öneletrajzot kell be adni ha ezeken meg vannak akkor következö napon a gyerekeket is be kell vinni es öket is meg hallagatjak... Ök ki adnak egy velemenyt hogy engedelyezik-e az örökbe fogadast,

Utana kell egy orvosi igazolas az örökbe fogadorol tehat a ferjemröl hogy egeszseges meg a lanyokrol is, kell meg jövedelem igazolas a ferjemtöl hogy el tudja tartani a lanyokat ha ezek mind meg vannak akkor együtt közösen be kell menni a gyamhivatalba es ott egy ora kb es ott mindharmunknak ala kell irni a papirokat ez utan mar csak papir munka ez kb 2-3honap es mindent ugy fognak ki postazni meg az uj anyakönyvi kivonatott is....

Mi nekünk meg van mar minden papirunk csak most az apuka meg gondolta magat rajött hogy nem tud le mondani a lanyokrol bar 3,5 ev alat 2x latta öket a lanyok nem is ismerik....

Sajnos mi igy jartunk:-(

16. Natara (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2013. máj. 29. 12:16

Értem, azért köszönöm... a segítséget és a válaszod.

További szép napot.

15. trapiti (válaszként erre: 14. - Natara)
2013. máj. 29. 09:20
Mi mindketten örökbefogadtunk, tehát nem a házastárs gyerekéről van szó, hanem nyílt örökbefogadásról. Viszont vannak dolgok amiben a kettő között nincs különbség pl. az anyakönyvezésben.
14. Natara (válaszként erre: 13. - Trapiti)
2013. máj. 29. 07:37
Szia. Akkor ti mar végig csináltátok ezt az egész procedúrát? Meg kérdezhetem hogy mennyi idő volt nektek meg mindent el intéztettek?
13. trapiti (válaszként erre: 11. - Krisz42)
2013. máj. 28. 21:43
Nem. Az örökbefogadási határozatban az szerepel szó szerint, hogy a gyermek az örökebfogadók vér szerinti gyerekének státuszába lép. Ennek értelmében a gyereket újra anyakönyvezik, szülőként az örökbefogadók kerülnbek bejegyzésre. A gyerek vezetékneve is megváltozik, születési helyként az eredeti születési hely marad, de meg lehet jelölni származási helyet is, ahová általában az örökbefogadók lakóhelyét írják. Az eredeti születési anyakönyvi kivonatot egyébként meg lehet kapni, nekünk is megvan minden egyéb eredeti papírjával együtt.
12. Natara
2013. máj. 28. 21:08
Szia. Ez tényleg úgy van hogy az apa neve át lesz írva az anyakönyvi kivonatban, mivel a ver szerinti apa le mond minden szülői jogáról és azt át adja az örökbe fogadó apának így ö lesz törvényesen az apa és öt illeti meg minden szülői félélőség. A ver szerinti apa később se kérheti vissza szülői jogát.Persze mi majd el mondjuk a lányoknak mikor akkorák lesznek. Most meg csak 4 évesek és a ver szerinti apjukat nem is ismerik a férjemet tekintik apjuknak.
11. Krisz42 (válaszként erre: 9. - Trapiti)
2013. máj. 28. 17:47
Miért,nem a vér szerinti apát kell feltüntetni az anyakönyvi kivonaton?Én nem hiszem el,h nem lenne nyoma,h ki az apja.Tudom,h az az apa,aki felneveli,de a születési az a gyerek adatait tükrözi születése pillanatában.Azt soha nem hallottam,h átìrnák az apa nevét,ha csak nem a beírt apa a valódi.Ha valakit örökbe fogadnak,akkor a születésién az eredeti szülők maradnak,nem?
10. andi6020 (válaszként erre: 6. - Krisz42)
2013. máj. 27. 17:58
Tök normális szerintem, hogy örökbe akarja fogadni. Én is ezt tenném.
9. trapiti (válaszként erre: 8. - 5bcf1b7c01)
2013. máj. 27. 16:22
Anyakönyvben nem kerül bejegyzésre maga az örökbefogadás ténye. Újraanyakönyvezik a gyereket, új anyakönyvi kivonatot kap, ahová az új apa neve lesz bejegyezve ill. a gyerek vezetékneve is az új lesz. Az egyetlen amiből lehet tudni, hogy örökbefogadás történt, hogy az anyakönyvi kivonat kiállításának dátum későbbi lesz mint a születési dátum.
2013. máj. 27. 15:28

Ez egy szép gesztus :)

Az anyakönyvben viszont nyoma lesz az örökbefogadásnak. Ott bejegyzésre kerül.

7. Natara (válaszként erre: 6. - Krisz42)
2013. máj. 27. 15:25

Szia.

Azért gondoltuk hogy örökbe fogadna a két lányt mert akkor a nevüket is meg tudnám változtatni a fejem vette fel az én vezetek nevemet és ezt szeretnénk a lányoknak is adni... Meg így az verszerinti apa törlődik az anyakönyvi kivonatból as a férjem kerülne oda mint apa...

Ezert szeretnénk.

2013. máj. 27. 15:14
Miért akarja örökbe fogadni?Nekem is a két nagyobbnak nem a párom az apja,a teljes felügyeletük az enyém,apjuk külföldön èl,évek óta nem látták,gyerektartás sincs,de semmi problémàt nem okoz,h így van.
2013. máj. 27. 14:55
Gondolom, közjegyzô elôtt lehet hivatalos nyilatkozatot tenni.
4. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 3. - Natara)
2013. máj. 27. 14:52
Azt hiszem, elôször a lemondást kell hivatalossá tenni. Ezzel a nyilatkozattal lehet tovább intézkedni.
3. Natara (válaszként erre: 2. - 5bcf1b7c01)
2013. máj. 27. 14:49
Szia meg csak telefonon beszeltünk velük sajnos kicsit bonyolult az ügy mert most mi is külföldön vagyunk és az apuka is külföldön tartózkodik majd június végen megyünk haza csak addigra szeretnek kicsit tisztába lenni a dolgokkal...
2013. máj. 27. 14:32
Az illetékes gyámügynél nem voltatok még?
2013. máj. 27. 14:25

Sziasztok!

A gyermekeim apukája le szeretne mondani a gyerekekről a férjem szívesen örökbe is fogadna őket mivel mar 10 hónapos koruk óta ö neveli az igazi apukájukat még nem is láttak csak mikor meg születtek... A férjemmel van mar egy közös kisbabánk is. Az lenne a kérdésem hogy ez mennyire hosszú procedúra, mert az olvastam hogy a férjemnek pszichológushoz kell mennie meg jövedelem igazolást kell vinnünk ja és meg orvostól is kell egy igazolás hogy egészséges....

A másik problémánk az az hogy a férjem külföldön dolgozik ezt is lefogadják? Ha esetleg valaki mar végig csinálta ezt a procedúrát az leírná a tapasztalatait nekem.

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítségeket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook