Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házasságkötés: Biztos, hogy kell az a papír a boldogsághoz? fórum

Házasságkötés: Biztos, hogy kell az a papír a boldogsághoz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
110. McKenzi (válaszként erre: 109. - 852308703c)
2009. febr. 4. 18:29

papír nélkül is lehet nagy cirkusz a válás, főleg ha közös minden vagyon, vannak gyerekek és az egyik fél nem akar megegyezni.

Ismerősömék több mint fél éve próbálnak elválni élettársi kapcsolatból, de még most sem látni, hogy mikor lesz a vége. A férfi iszik, verekszik, ezért a nő a gyerekekkel szükséglakást kapott. A pasi meg otthon van a nagy családi házban, aminek a hitelét is a nő fizeti, mert az ő nevére lett felvéve. Ehhez képest ők egy penészes szoba-konyhában laknak a két gyerekkel.

Ennyit a nincs papír nincs probléma elméletről..

2009. jan. 27. 21:47
Hat szeritem nem kell papir hozza... tervezem, hogy vele elem le az eletem...de feleseg nem akarok lenni...amig nincs papir addig az ember vigyaz jobban mert tudja egyetlen rossz lepes...es vege...de ha ott a papir..akkor ha baj van valni kell es az eleg nagy cirkusz..igy inkabb a felek sokszor lemondanak rola...nem szeretnem hogy csak egy papir kosson valakihez...lehet felelosseget vallalni papir nelkul is...amikor mar lesz gyerek akkor jo a papir...meg a segelyekhez is mert egy csaladnak hamarabb adnak mint kulon allo szemelyeknek...de hogy a papir nem a "titka" a boldogsagnak az biztos...anyagi okokon kivul szerintem semmire sem jo
108. badonyimariaeva (válaszként erre: 106. - Judit71)
2009. jan. 27. 20:57
Szerintem is!
2009. jan. 27. 20:08
kell egy elkötelezettség a kapcsolat mellett és a felelősség felvállalása
106. judit71
2009. jan. 27. 19:35
Szerintem nem feltétlen. Ha két ember boldog egymással, akkor papír nélkül is boldog!
2009. jan. 27. 19:32
Van,akinek igénye van rá,és boldogabbá teszi a tudat,hogy papírilag is összetartozik párjával,de van,akinek nem szükséges hozzá papír,anélkül is teljes a boldogsága.
2009. jan. 22. 16:18
Nem, de azért egy papír sok mindenre jó lehet... Sokszor még a boldogsághoz is jól jöhet.
2009. jan. 22. 15:55
Nem árt ha van.
102. sereva
2009. jan. 22. 15:41
Biztos,hogy nem kell.
2009. jan. 14. 17:34

Én hàzassàgot kötök de:

Se vendégek(csak a két kötelezö tanu...)

Se menyasszonyi csiri biri ruha

Se gyürü(mert nem kötelezö)

Viszont kimondjuk hogy igen,mert szeretném a pàrom nevét büszkén viselnii.

Lehet hàzassàgot kötni szerelemböl minden féle csillogo lagzi nélkül is.

100. andi kj
2009. jan. 14. 17:27
A papír nem számit.Amikor volt rola papírom tízév múlva elváltam.Most csak együtt élünk és tök jól,és nincs szándékomban ezt egy papírral elrontani.
2009. jan. 14. 13:35

A házzaság tudjátok mi?


Egymással isten kötelékébe lépni, kizárni a világot, hogy tudják mi egymásé vagyunk örökre. nem a szeretet, szerelem, annak már előtte meg kell lennie, és nyílván utánna is.

2009. jan. 14. 13:32

Én elképzelhetőnek tartom. Én szeretem a páromat, és nem gondolok másra, én egy életet tervezek vele.


A házasságot pedig nem siettetjük, pedig beszéltünk már róla, hogy megérettünk rá. Nem ez egy életre szóló döntés, nem szabad beleugrani.


Sokan azt mondják erre: el lehet válni. Hahaha, ha már erre gondolnak, minek megházasodni?


Én nem gondolok rá, mert szóba sem jön, azért házasodok, hogy egy életen át a párom jobb része legyek, ő pedig az én bal részem, ez egyébként már most is így van.

97. 35c81b79eb (válaszként erre: 96. - 50d0def203)
2009. jan. 14. 13:19

Egyetértek veled.Az a gond,hogy manapság már nem jelent az embereknek annyit a házasság,mint régen.Most a felhajtásról szól stb.Régen igaz volt az,hogy jóban-rosszban,egészségben-betegségben . . . Ma már az első nagyobb gondnál az emberek a válást fontolgatják.

A nagyszüleim 62éve házasok,az azért nem semmi,pedig biztos nekik sem volt egyszerű.Ma már házasság nélkül,egy kapcsolat sem nagyon tart eddig.Én is elképzelhetetlennek tartom.

2009. jan. 14. 10:28
Inkább gondolkodjon előtte az ember éveket, mint válás után sírjon ugyanannyit, hogy milyen buta volt.
2009. jan. 14. 10:27

Nem kell, de annyira csodás, amikor két ember egymásnak szenteli az életét isten előtt.

Sajnos manapság ez nem erről szól.

Nálam és a páromnál a házasság egy csodás szent dolog, amit egyszer köt az ember, inkább előtte fontoljuk meg alaposan.

2009. jan. 14. 10:21
nem kell a boldogsághoz papír. A válás amúgy is drága.
2009. jan. 13. 18:54
A boldogság nem papírfüggő. Nem kell.
2009. jan. 13. 18:40

Ezen még nem gondolkoztam, de szerintem a boldogsághoz nem kell.

Lehet, hogy vannak előnyei, de vannak hátrányai is. De ez inkább társadalmi-jogi szempontból érdekes.

2009. jan. 13. 18:08
Én sokáig úgy gondoltam,hogy igen.Nem feltétlenül a papír,hanem a NAP,ami csak a miénk.Aztán jött az első baba.Gondoltam majd a második baba előtt lesz esküvő,hát nem lett.Most már úgy gondolom két gyerek után,hogy nem is akarom.Az már nem lenne ugyanaz.
2009. jan. 12. 17:52
Nekem szükségem van a papírra is. Az úgy teljes.
89. Ana888
2009. jan. 12. 14:35
Szerintem papirral nem biztos hogy megmarad a boldogság sokáig.
2009. jan. 12. 14:33
Mi Párommal úgy gondoljuk,hogy nem kell a "papír a boldogsághoz"!Igaz nem túl régen vagyunk együtt,de a későbbiekben sem akarunk összeházasodni,nem attól leszünk boldogok,hogy összeházasodunk.
2009. jan. 11. 18:24
A házasság aféle megegyezés, szövetség. Nyilvános fogadalom. Felvállalás, felelősségvállalás, elkötelezettség. Mindez az élettársi kapcsolatban, papír nélkül ...nem történik meg.
2008. okt. 21. 14:13
az álláspontom nem változott
2008. szept. 25. 11:33
Két embert nem a papír köt össze.Az érzések a fontosak.Csak az a baj,hogy egyedülállóként nem könnyű lakáshoz jutni ,.itt kezdődik a probléma.
2008. szept. 25. 11:28
a házasság a mennyben köttetik de nem árt a papir róla...de ez nem teszi mássá csak talán teljesebbé...
83. ittik86 (válaszként erre: 78. - Vikcsoka)
2008. júl. 14. 21:18

Ha még nem hallottad, akkor most elmondom én, hogy bevezetik, hogy az élettársi kapcsolatot is be lehessen jegyeztetni. Majdnem olyan mint a házasság. Ami azt jelenti, hogy a hitelnél olyan, mintha házas lennél, majdnem. Ugyan olyan jogaid lesznek, mint a házasoknak. Csak attól tartok, hogy az is olyan lesz, ha szét akarsz menni, mint a házasoknál. De ebben nem vagyok biztos. Szóval akkor jön a kérdés, hogy akkor már miért nem házasodnak össze? Hát nem tudom.

De én csak egy szaros hitel miatt nem mennék férjhez soha. Akkor keresek más megoldást!!

De mint mindig mondtam, ki ahogy gondolja. Csak aztán nehogy jöjjön a panasz, hogy nem kellett volna!!!

82. ittik86 (válaszként erre: 75. - Spinneli)
2008. júl. 14. 21:14

Ezek nem álszent indokok. A mai világban így van. Nincs már meg a házasság igazi szentsége, mint ami régen volt ha egyáltalán akkor is volt-e, mert régen is voltak ugyan úgy megcsalások, "válások", de mivel kiközösítették az ilyen embereket és elítélték, nem verték nagy dobra. Most már nincs ez, már mindenki meri vállalni.

De mint írtam, nincs már meg a régi varázsa az egésznek és tényleg a tisztesség, megbecsülés, hűség. Akkor meg már minek? Ilyen lett a világ. Sajnos!

2008. júl. 7. 21:18
Mikor fiatalabb voltam 18-20 éves én is mindenkinél ezt éreztem,de hidd el észreveszed!!Nekünk még a gondolataink is sokszor egyformák.És ez nagyon jó dolog szerintem.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook