Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házasságkötés: Biztos, hogy kell az a papír a boldogsághoz? fórum

Házasságkötés: Biztos, hogy kell az a papír a boldogsághoz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
80. Castellina (válaszként erre: 79. - Vikcsoka)
2008. júl. 7. 09:51
Én amikor szerelmes vagyok a kedvesemben, mindig úgy érzem ő az igazi és le tudnám élni vele az életemet. Szinte mindenkivel így éreztem. erre nem alapozhatok. Aztán egy idő után kiderül, mégse illünk egymáshoz. Akkor honnan tudhatom, melyik az igazi?
79. vikcsoka (válaszként erre: 51. - Fbd0ceb525)
2008. júl. 5. 22:36
Szerintem azt megérzed,mi a férjemmel mikor megláttuk egymást tudtam,hogy ö az igazi villámcsapás volt!3hónapig nem találkoztunk utána és mikor újra összefutottunk azóta elválaszthatattlanok vagyunk 2hétre rá összeköltöztünk és most voltunk 3és fél évesek .És idén januárba megszületett a kics életünk Mátéka :)
2008. júl. 5. 22:30
Nem kell a boldogsághoz papir,csak sajnos olyan világot élünk,hogy ha lakáshoz szeretnél jutni egyedül nem megy .Mindent figyelembe vesznek egy hitelnél is.És mindenféle támogatásrt megkapsz,ha férjnél vagy.És ha két ember szereti egymást akkor miért ne???Nem kell nagy esküvö ellehet menni 2 tanuval is.
77. zena01
2008. júl. 4. 17:40
Nem.
2008. júl. 4. 17:39
szerintem nemkel az csak fornaság hagyerek születik papir nelkül is lehet valakit szeretni és imádni vagy gyülülni.Mert elet kiszámithatatlan furcsa dolgokat tud provokálni.
75. spinneli (válaszként erre: 70. - Ittik86)
2008. júl. 4. 15:24
mindenesetre nagyon szomorú, hogy az emberek ennyire sem bíznak sem magukban, sem egymásban...nagyon álszentek ezek az indokok.
74. Castellina (válaszként erre: 73. - Ac1096844d)
2008. júl. 4. 15:21
Sose azt kell nézni, más hogy csinálja..
73. ac1096844d (válaszként erre: 71. - Castellina)
2008. júl. 3. 15:47
Na ja, aki meg azért nem teszi meg ezt az esküt, mert "más is megszegte már", az tényleg ne is esküdjön....
72. adri25
2008. júl. 3. 15:45
én 11 éve vagyok boldog párkapcsolatban és még nem vagyok házas
71. Castellina (válaszként erre: 70. - Ittik86)
2008. júl. 3. 14:29
Szomorú, hogy így van. Ez azt jelenti, hogy az emberek nem vesznek semmit se komolyan. Egy házassági eskű azért komoly dolog, szerintem. Nem arról döntök, hogy a piros ruhámat veszem e fel vagy a sárgát...
70. ittik86 (válaszként erre: 69. - Castellina)
2008. júl. 2. 16:25

Szerinted a mai világban nem így van házasságban élőknél is??? Ja bocs igazad van, nem inkább orrba-szájba csalják egymást. Az miért jobb???? Ha meg nem vagy házas,akkor sokkal könnyebben ki tudsz lépni a kapcsolatból. Sokan pontosan azért nem merik megtenni, mert hú válás, mekkora procedúra, meg addig egy fedél felett kell élni. És sokan, hányan,de hányan szenvednek a férjük, feleségük mellett, mert nem merik megtenni.

A másik oldala pedig, hogy nagyon sok embert nem tart vissza az, hogy házas, hanem fogja magát és otthagyja a családját, mindegy neki, hogy van papír vagy nincs. Majd az ügyvédje küldi a válási papírokat. Aztán kész.

Ez nem gátol semmit.:-) Naiv az aki azt hiszi, hogy a papír miatt nem lép, vagy lép:-)

69. Castellina (válaszként erre: 68. - Ittik86)
2008. júl. 2. 14:19
Igen, de a házasság elkötelezettség, arra hogy életük végéig kitartanak jóban- rosszban. Papír nélkül csak azt jelenti: veled maradok, amíg szeretlek, utána, bocsi, de el foglak hagyni, nem akarok több energiát beletenni, az érzés dolgozzon helyettem, ha elmúlik, akkor én is továbblépek. valami ilyesmi.
2008. júl. 1. 14:26
Én a házasságot teljesen felesleges dolognak tartom. Ha egy pár annyira szereti egymást, akkor szereti egymást papír nélkül is. Vagy ha annyira jelképezni akarják,hogy mennyire szeretik egymást adjanak egymásnak egy gyűrűt, azzal nincsen semmi gond és kész.
67. sára86 (válaszként erre: 58. - Castellina)
2008. jún. 30. 20:38
A párkapcsolatba renszeresen energiát kell befektetni.Önzetlenül adni és akkor vissza is kapja a másiktol.Sokan mindíg csak kapni akarnak .Teljesen mindegy,hogy ez pairral vagy anélkül zajlik e.
66. Castellina (válaszként erre: 65. - Ac1096844d)
2008. jún. 29. 21:46
hehehe:) Attól még lehetek gyáva hozzá, hogy bevállaljam mindeme nehézséget...
65. ac1096844d (válaszként erre: 57. - Castellina)
2008. jún. 29. 21:16

Hogy én hogy örülök kegyed szavainak:)


Emlékszem ám, nem mindíg volt ez így:)

2008. jún. 29. 21:07
Én nagyon sok olyat hallottam, hogy a házasság előtt nagyon jól megvoltak, de miután összeházasodtak teljesen megromlott a kapcsolat. Nem tudni miért, lehet, mert a férfi megijedt, hogy ezek után tényleg csak egy nővel kell leélnie az életet, vagy a felelősségtől. Lehet még én is megijednék. Nem tudom. De érdekes.
63. ec63a7fc29 (válaszként erre: 59. - 7161d4c2ec)
2008. jún. 29. 21:02

Néhányan nagyon megváltoznak az esküvő után.


Azt gondolják, csak addig kell tenniük valamit, amíg meg nem szerzik maguknak a prédát.:))

62. alfoldi13 (válaszként erre: 60. - Alfoldi13)
2008. jún. 29. 20:48
nemcsak ebből vagyok nagyon gyenge...de köszönöm megprobálom megjegyezni j ly
61. Castellina (válaszként erre: 60. - Alfoldi13)
2008. jún. 29. 17:13
Ja, bocsi, igazad van , nem sulykoltak, hanem sujkoltak...:)
60. alfoldi13 (válaszként erre: 58. - Castellina)
2008. jún. 26. 19:05
neked igy látatlanban is aranyos szüleid vannak amit sujkoltak majd te sujkolod tovább lehett hogy picit változtatsz de nem sokat...
59. 7161d4c2ec (válaszként erre: 56. - E679c277c9)
2008. jún. 26. 18:03
ennek ellenére mégis ismerek egy pár emberkét, akik hiába éltek előtte együtt, mégis elváltak...Szerintem hiányzik az elfogadás, és hogy néha képesek legyünk kompromisszumra!
2008. jún. 25. 15:19
A szerelem előbb-utóbb elmúlik. És az emberek idővel meg is változnak. Az akibe beleszerettem, nem biztos, hogy ugyanaz az ember lesz sok év múlva is. A kérdés csak az, hogy tisztelik e egymást annyira a partnerek, hogy a szeretet sokáig megmaradjon. És hajlandóak ezért kompromisszumra, változtatásra, szóval hajlandóak e ezért megdolgozni? A szüleim mindig azt sulykolták belém, hogy semmit sem adnak ingyen. Még a boldogságot sem. A házasságkötés mindeme munka és elkötelezettség felvállalása.
2008. jún. 25. 15:14
Ha valaki bevállalja a házasságot az egyben azt jelenti, letette a voksát a másik ember mellett és elkötelezi magát arra, hogy élete végéig kitart mellette jóban-rosszban. Ez így elég keményen hangzik, kevesen vállaják be ezt az elkötelezettséget. A szabadság és a többszöri választás lehetősége sokkal vonzóbb.
2008. jún. 25. 14:55

Én úgy gondolom, hogy egy házasság mindennél fontosabb, és nem feltétlen azért a papírért, de jó ha van. Pl. egy papír szorosabb köteléket jelent a két fél között, egyfajta elkötelezettség. Szerintem nem a papír miatt romlanak meg a kapcsolatok/házasságok, hanem az elhamarkodottság, a meggondolatlanság miatt.

Én a házasság mellett vagyok, de mindenképpen jól kell választani. Persze ezt így előre nem tudja az ember. Ezért is gondolkodom úgy, hogy házasság előtt nem elég "távolról" megismerni az embert, de néhány hónapi/évig előtte jobb együttélni, utána szerintem nem lehet nagy baj.

2008. jún. 24. 23:19
Nem a papir a lényeg,nem is a pairért mey férjhez az ember.Ha egy kapcsolat tönkre akar menni tönkre megy ha van papir ha nincs nem ezen mullik.Én férjhez mentem és csodálatos érzés volt ott állni a templomban a férfi mellett akit szeretek és aki viszont szeret.Ma volt a válóperem!Utólag jöttem rá hogy nem a mefelelő emberbe szerettem bele.Most uj párom van és ali várom hogy ujra feleség legyek:-)Nem a papir miatt,mert anélkül is boldog vagyok csak az érzés miatt ami megerősit,hogy érzem szeret annyira hogy összekösse velem az életét.
2008. jún. 24. 19:47
elgondolkodtató amit egyszer egy ismerősöm mondott.szerinte akik azt mondják nem a papíron múlik a dolog, csak a kiskaput akarják meghagyni...hát nem is tudom...lehet benne vmi...
53. alfoldi13 (válaszként erre: 51. - Fbd0ceb525)
2008. jún. 24. 19:36
tudod egy kis idő után talán te is rá jössz...
52. Sylvee12 (válaszként erre: 51. - Fbd0ceb525)
2008. jún. 24. 19:08

Látod, ez egy jó kérdés.

Most azt gondolom, hogy a jelenlegi párom az, remélem, nem kell csalódnom benne.

51. fbd0ceb525 (válaszként erre: 47. - Sylvee12)
2008. jún. 24. 19:01
Ez így igaz, de ki tudja megmondani hogy ki az Igazi?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook