Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házasságkötés: Biztos, hogy kell az a papír a boldogsághoz? fórum

Házasságkötés: Biztos, hogy kell az a papír a boldogsághoz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
20. daroki
2007. dec. 14. 07:51
Nem kell hozzá papír!
19. Zsandrea (válaszként erre: 18. - LoLiNa)
2007. dec. 14. 07:02
És hogyan tudod igazolni az 5 évet? Be kell menni a polgármesteri hivatalba és bejelentkezni, mint élettárs?
18. LoLiNa (válaszként erre: 11. - Zsandrea)
2007. dec. 14. 06:26

5 év után úgy vesznek mindent, mint a házasoknál.

és januártól az élettársi kapcsolatban élőket is ugyanazok a jogok illetik meg, mint a házasokat

2007. dec. 13. 16:05
A másik, hogy nem gondolkodnak az emberek. A másiknak ha nem fogadod el a hibáját és nem tidsz vele együtt élni, szíved joga. De kérdem én te még hiszel a tökéletesbe? És az jó lenne neked?
16. Zsandrea (válaszként erre: 14. - Ac1096844d)
2007. dec. 13. 16:04
Szerintem ez ugyanúgy egy felelőségvállalás. A párod és te egymásért. Hűséget fogadtok, és próbáljátok megtartani. Aki ezt nem veszi kellően komolyan annak a sima párkapcsolat is megfontolandó. Együtt, jóban, rosszban, együtt szegénységben gazdagságban. Ennél egyértelműbb, és szebb dolog nincs a világon.
2007. dec. 13. 15:27

Nem kell papír a bodogsághoz.

Az esküvő is és a válás is egy vagyonba kerül.Nem beszélve a név átírásról ha válás után a saját neved akarod visszakapni.

14. ac1096844d (válaszként erre: 12. - Zsandrea)
2007. dec. 13. 15:09

Hát igen. Nem tudom, hogy mi hozta magával ezt a nagy változást (ill. sejtem, de ez nemm idevaló).

De hogy jött, az tuti.

Minden más lett.

De mondom, lehet, hogy azért mert komolyan vettük.

Jó, és kész:)

2007. dec. 13. 15:06
Szerintem nem fontos a papír.A igaz házasságban éltem 5 évig.De papír nélkül is lehet szeretni valakit.
12. Zsandrea (válaszként erre: 9. - Ac1096844d)
2007. dec. 13. 14:34
Egyett kell, hogy értsek veled. Már nem egy barát és barátnő vagyunk, hanem az egyik fél és a másik fél. Igazi társ. Nekünk sokkal jobb és több lett a kapcsolatunk, mint előtte mikor csak a barátom volt.
11. Zsandrea (válaszként erre: 1. - 104bdd8c43)
2007. dec. 13. 14:31

Az én véleményem az, hogy sokkal könyebb kevésbé alkalmazkodni a másikhoz ha nincsen papír, mert ott van, hogy mit akar ez, veszem a ruhámat és megyek. Ha van papír az ember 2x is meggondolja, hogy elmenjen-e, talán megpróbál kompromisszumra jutni.

A másik, hogy mai napig nem teljesen elfogadott, és egy forma az értéke egy házasságnak, és egy élettársi kapcsolatnak.

Ha csak élettársi a kapcsolat és a férfi nevén van minden, és történik valami, hiába a nő élettársi kapcsolatban élt vele, nem Ő lesz a törvényes örökös. És még sorolhatnám, hogy mennyi sok hátránya van ennek az életformának a házassággal szemben.

2007. dec. 13. 14:17
Csak az a baj,hogy annyi boldogtalan házasságot látok magam körül,amit már csak a gyerekek tartanak össze.Elolvastam Csernus könyvét,a Nőt is,hát kiábrándító,de minden szava igaz!
2007. dec. 13. 14:09

Hát szerintem nem a darab félfamentes lapocska az, ami kell, hanem a szövetségkötés az, amivel megpecsételjük, hogy: én veled örökre akarom, és viszont, hogy soha nem akarok mást, te vagy akivel élni akarok örökkön örökké, ámen ;)

Ettől még el lehet válni, kérdés, hogy ki milyen komolyan gondolja azt, amit a szövetség kötésben ígér.

Mivel házas vagyok tudom, hogy hozott-e változást vagy sem.

Hát ég és föld a különbség.


És azt, amit egy feleség jelent, nem jelenti sem a barátnő, sem az élettárs.

2007. dec. 13. 13:38

szerintem nem feltétlenül kell a papír. És ez így elég hülyén is hangzik. Egy házasság nem egy papír. Egy házasság sokkal több annál, mint hogy két tanu előtt kimondjuk : "igen".

Viszont én azt hiszem hogy e nélkül is lehet jó egy kapcsolat és nem biztos, hogy könnyebben elengedi egymást két ember attól, hogy nem házas. Egy kapcsolatért igenis tenni kell, akár házasság, akár nem. Nem azt mondom én is hozzámennék ha el akarna venni, de egyelőre nem érzi úgy hogy nősülni akar én meg nem erőltetem. Így is nagyon jól megvagyunk, szeretjük egymást és nem tudom minek kellene történnie ahhoz, hogy ez megváltozzon.

2007. dec. 13. 13:27
Sziasztok!Nekünk októberbe volt a 8.házassági évfordulónk,előtte másfél évig jártunk.Szerintem jó a házasság.Amúgy azt mondják azért is jó mert a felek nem mennek olyan könnyen külön mintha csak együtt élnének,bár a válási statisztikák nem ezt igazolják.Bár szerintem a gyerek is öszetartó erő.A másik hogy szép volt az esküvőnk a képeinket a mai napig nézegetem ha eszembe jut.A fehér esküvői ruhát viselni is tök jó kár hogy már nem vehetem fel.
2007. dec. 13. 12:18

Én is úgy gondoltam régebben, hogy felesleges a papír, meg, hogy anélkül is tudunk boldogok lenni, stb, de nem is olyan rég megváltozott erről a véleményem (nem tudom miért). Most már úgy gondolom, 3 szakasza van egy (jó ) kapcsolatnak:

Az első: a megismerkedés, egymásbaszeretés ideje, tudjátok, a rózsaszín szemüveges korszak.

A második: amikor már tartós kapcsolatról beszélhetünk, amikor már érzed, hogy igen, ő az igazi, ő az, akivel le akarod élni az életed.

És a harmadik: a házasság. Amikor valahogy kifejezésre akarod juttatni, hogy ti már tényleg összetartoztok, örökre. Szerintem ettől csak elmélyül a kapcsolat, érzed, hogy igen, halad vmerre a dolog..


Aztán ha minden elromlik, akkor jön a képbe a negyedik, a válás.


De ez csak az én véleményem :).

2007. dec. 13. 12:07
A hét vezérnek is kellett a közös-hovatartozás..., de akkor az ne vérrel íródjon!!
2007. dec. 13. 05:04

valahogy mostanában már úgy gondolkodok, ahogy az elöttem író. az élettárs és a férj megnevezés között. mert tényleg szörnyű az a szó :D valahogy mehittebbnek tartom a férjem "megnevezést".

de, papír nélkül is boldogok vagyunk, papírral is azok leszünk (ha lesz).

meg az emlék.

de ez olyan 10 éves távlatban értendő :)

2007. dec. 13. 05:04

valahogy mostanában már úgy gondolkodok, ahogy az elöttem író. az élettárs és a férj megnevezés között. mert tényleg szörnyű az a szó :D valahogy mehittebbnek tartom a férjem "megnevezést".

de, papír nélkül is boldogok vagyunk, papírral is azok leszünk (ha lesz).

meg az emlék.

de ez olyan 10 éves távlatban értendő :)

2007. dec. 13. 01:29
Szia! Ha belegondolok, én is hülyeségnek tartom ezt, de azért szeretnék esküvőt.. már csak azért is, mert hogy hivom a barátomat, ha nem a férjem nem hívhatom mások elött férjemnek.. az élettársam az meg olyan csúnya szó.. a párom meg semmilyen, nekem mindig a melegek jutnak erről a "párom" szóról...Én úgy érzem hogy csak jobb lesz a kapcsolatunk ha összeházasodunk.. nem tudom miért:)
2007. dec. 13. 00:13

Sokat hallani arról, hogy a házasságkötés után megromlik a kapcsolat valamennyire a felek között akik addig nagyon boldog kapcsolatban éltek együtt. Elgondolkodtató a dolog, és nézve az anyagi vonzatát egy esküvőnek és lakodalomnak sokan ezért is nem teszik meg a házsasságkötés felé a lépéseket.Valamint ott a válási procedúra költsége is ha odáig jut egy kapcsolat. Ha nincs esküvő nincs válás sem! Mindenki megy arra merre lát és nem kell ki tudja mennyi ideig a bíróságra járni.


Hátrány esetleg a nőknél van akik arról álodtak,hogy fehér ruhába áll oltár elé és nem viselheti a férje nevét.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook