Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házassági gondok, lelki terror? Váljak vagy ne. fórum

Házassági gondok, lelki terror? Váljak vagy ne. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
36. Guruljka (válaszként erre: 35. - F8db0709b8)
2019. ápr. 26. 15:16

Sajnos ilyen is van.


Ez az ítélet nekem is örömet okozott. Látható volt, hogy valóban szeretik a gyerekeiket.

35. f8db0709b8 (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2019. ápr. 26. 14:46

Ha normális a válás igen..

Nálunk 2 év volt a pereskedés,kizárólagos felügyeleti jogot kaptam,míg apuka csak láthatást.

Persze apuka végig szemétkedte a tárgyalást,gyalázott,alázott stb. Uszította a gyereket,de se a biró,se az igazságügyi szakértő nem volt hülye...átláttak rajta.

Szted a bíró milyen fejet vágott mikor mondtam neki,apuka adni akart egy asztali számítógépet a gyerekért cserébe ?csak mondjak le róla...

Még azt is rám kenték,hogy jelenleg is elmegyógy kezelésre szorulok de visszautasítom a kezelést..az igazságügyis meg kihozta hogy apukának vannak mentális problémája..

Szóval kemény meccs volt.

34. f8db0709b8 (válaszként erre: 30. - Epervirág)
2019. ápr. 26. 14:39
Az a baj ezt is variálják állandóan..
33. Guruljka (válaszként erre: 27. - Epervirág)
2019. ápr. 26. 14:35

Ja, és pont azt beszélem, hogy a szülők a gyerekek érdekében így egyeztek meg. Nem kérték a gyerekelhelyezés és a láthatás megállapítását.

Ezt az egyezséget hagyta jóvá a bíróság.


Lehet így is.

32. Guruljka (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2019. ápr. 26. 14:32
A gyerekek életkorára nem emlékszem, de a váláskor az egyik talán 9 éves volt, a másik 12.
31. Guruljka (válaszként erre: 27. - Epervirág)
2019. ápr. 26. 14:29
Nem érdekel a biztosítékod, én a saját szememmel láttam az ítéletet, hogy a bíróság hozzájárult az egyezséghez, mert az egyértelműen a gyermekek érdekeit szolgálta.
30. epervirág (válaszként erre: 28. - F8db0709b8)
2019. ápr. 26. 14:17
Èn ugy tudom,hogy egyedül 14 èves korban dönthet.12 èvest meghalgatjak hova szeretne kerülni.
29. f8db0709b8 (válaszként erre: 28. - F8db0709b8)
2019. ápr. 26. 13:45
De lehet ez csak a láthatásra szól akar e menni vagy sem .
28. f8db0709b8 (válaszként erre: 27. - Epervirág)
2019. ápr. 26. 13:44
12 már ..decemberben a gyámügyön ezt mondták.
27. epervirág (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2019. ápr. 26. 13:30
Hát Gurujka azèrt a hozzászolasod megint kiverte nálam a biztositèkot.Abba egyet èrtek,hogy ez igy nem maradhat èn is elválnèk.Viszont az,hogy a gyerek itt is lakhat meg ott is ebben a formában nem igaz mert ha a szülök nem tudnak megegyezni akkor a biró dönt hova kerül a gyerek.Ahhoz a szülöhöz akihez nem kerül az 2 hetente viheti el egy hètvègère.Ugyanis a kisláby csak 12 èves.Persze őt is meghallgatják inkább hol szeretne lenni,de kb ennyi nem ő dönt.14 èves kortol döntheti el,hogy apukát vagy anyukát választja.
26. Mezei Virág (válaszként erre: 23. - Driennke83)
2019. ápr. 26. 13:02

Engem azzal fenyeget, hogy el kell adnunk mindent, felezünk, és akkor én mehetek vissza anyámhoz vidékre, és járhatok be onnan. Csak arra megint nem gondol, hogy nem velem fog kiszúrni, hanem a lányával.



Ez ugye tömény zsarolás!

A közös tulajdont mindenképpen el kell felezni. Albérletre is érdemes gondolni rövid távon, aztán majd meglátod. Költözni muszáj, a lányodnak is tudnia kell ezt, már nem olyan kicsi, hogy ne értse meg.

Kutyából nem lesz szalonna. Soha.

25. ab61752c45 (válaszként erre: 22. - 184481d874)
2019. ápr. 26. 11:28
az én szüleim annak tűntek.akkor miért volt négy depressziós gyerekük?az apám mindig védte az anyámat,mindig mi voltunk mindennek az oka.
24. f8db0709b8 (válaszként erre: 23. - Driennke83)
2019. ápr. 26. 11:24

Az én exem is önző volt és bizony ő is mindenért mást okolt..bármi történt,ő sose vállalt felelősséget,úgy forgatta a dolgokat,hogy a végén ő lett az áldozat én meg a szemét..ez a lelki terror..ebből lépni kell!

Te is ráfogsz menni idegileg és lelkileg is.

23. driennke83 (válaszként erre: 21. - F8db0709b8)
2019. ápr. 26. 11:15

Mi sem alszunk együtt. Az a legnagyobb baja, hogy én nem nyitok felé. Nem adok neki puszit, és persze, hogy nincs szex. Nem érti (vagy nem akarja érteni), hogy a nekem idő kell, az azt jelenti, hogy hagyjon egy kicsit békén. De nem, ha nem állok vele szóba, írogat, hívogat. Meg hogy szerinte így nem fogunk újra közel kerülni, mert én húztam egy falat, és nekem kellene most már tennem, mert ő már tett sok mindent.


Engem azzal fenyeget, hogy el kell adnunk mindent, felezünk, és akkor én mehetek vissza anyámhoz vidékre, és járhatok be onnan. Csak arra megint nem gondol, hogy nem velem fog kiszúrni, hanem a lányával.

2019. ápr. 26. 10:40
Egy gyerek akkor boldog ha a szülei boldogok.
2019. ápr. 26. 10:37

Én elsőkörben átköltöztem a gyerekszobába...

2,nyitottam egy takatékbetétkönyvet és pakolásztam a pénzt .

3.közben vártam mi történik változás fronton

4.mivel 8hónapig semmi se történt,megfogtam a 2 gyereket és elköltöztünk jó messzire..(péntek volt)

5.hétfőn már a bíróságra adtam be a papirokat


Persze mindeközben már intéztem a melót,ovit,sulit .mire költöztünk minden flott volt

20. driennke83 (válaszként erre: 19. - 184481d874)
2019. ápr. 26. 10:34
Megcsalás miatt vagy inkább a lelki terror része miatt? Mikor váltál? Nehezen ment? Köszi :)
2019. ápr. 26. 10:27
Ezért váltam el.
18. semleges (válaszként erre: 13. - Driennke83)
2019. ápr. 26. 09:39
Ez öreg hiba volt. Ne helyezz magad elé soha egy férfit. Legalábbis ne éveken át és aránytalanul nagyon. Most már látod, tudod mit változtass. Én is azt mondom, hogy függetlenítsd magad legalább és egyelőre anyagilag. Nem kell nektek a közös bankártya.
17. driennke83 (válaszként erre: 15. - F4e7e8321e)
2019. ápr. 26. 07:59

Igen, én is attól félek, hogy nem tudok továbblépni, és folyton ez fog járni az eszemben, hogy most hol lehet stb.

Meg a másik, hogy meddig tart a megváltozás, ami szerinte tökéletes, de én látom benne, hogy még mindig csak ő a lényeg.

Most is az van, hogy ő szegény, mennyire szenved, meg ilyenek, mindenki őt sajnálja.


Ami a lányunkat illeti, ő nem fél tőle. Csak elköltözni nem akar.

16. Mezei Virág (válaszként erre: 13. - Driennke83)
2019. ápr. 25. 19:05

Neked is csak ez az egy életed van.

Szép csendben nyitnék egy saját bankszámlát, és eltennék némi pénzt biztos, ami biztos. Majd utólag legfeljebb észreveszi, de akkor már mindegy!

A gyerek felnő, kirepül, magadra is kell gondolnod.

A lányodnak sem mindegy, mit lát otthon. Vagy mit hall... :(

15. f4e7e8321e (válaszként erre: 13. - Driennke83)
2019. ápr. 25. 15:48

Ah, a helyedben én sem tudnám egyértelműen, mit tegyek.


Régen a boldogság nagykövete voltam, mindenkit arra buzdítottam, hogy boldogan éljen. Ha a kapcsolatában nem megy, lépjen, hiszen egyszer élünk.

Amióta családom van, látom, hogy azért nem mindig jó, ha hirtelen az ember.

Viszont amiket és ahogy írtál, ha egy kis erőd is van hozzá, szerintem most lenne a legjobb lépned.

Engem is csaltak már meg (igaz nagyon régen), a nagy vallomásra és könyörgésre újrakezdtük, de nem ment, csak undort és haragot éreztem. Úgyhogy befejeztük.

Azt hiszem, ez még most is így lenne, ha megtudnám, hogy a férjem félrelépett.

Ha "csak" az elhidegülés lenne a gond, akkor a gyerkőc miatt és az iránti tiszteletből, hogy egyszer én voltam az a nő, akit a hátralévő idejére társául választott, megpróbálnám tudatosan felvirágoztatni a dolgokat. :)


A kislányod hogy áll ahhoz a lehetőséghez, hogy esetleg külön folytatnátok? Fél tőle?


Az tuti, hogy bárhogy van is, a gyereknek az a legfontosabb, hogy boldogak legyenek a szülei.

Ha külön, akkor külön, az is jobb, mint a gyűlölködés.

Tudod, amikor a nagy gondjaimban elfeledkeztem arról, hogy a lányom minden nap belenéz a szemembe, hogy ragyog -e, és nem figyeltem erre, majd egy önfeledt kacagás után a nyakamba ugrott, hogy itt az én ragyogó anyukám, megfogadtam, hogy az ő kedvéért is igyekszem majd a jóra fókuszálni. Mert neki az a legfontosabb, hogy vidámnak lásson.

14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Driennke83)
2019. ápr. 25. 15:34

Ha nem vetted észre, akkor az nem volt változás.

Ez elméleti ügy, felnőtt ember alapjaiban nem változik. Akár csalt, akár nem: hazug, sumák, őszintétlen emberrel nem kell együtt élni.

A gyerek nem hülye, de nem ám. És elég nagy ahhoz, hogy belássa, nem tőle váltok, hanem egymástól. Én láttam már olyan válást, hogy a gyerekek tetszésük szerint lakhattak hol itt, hol ott. A külön költöző szülő direkt úgy keresett lakást, hogy a közelben maradjon, iskolát se kellett váltani.

Mindenképp nyiss saját bankszámlát, legyen saját tartalékod.

13. driennke83 (válaszként erre: 11. - F4e7e8321e)
2019. ápr. 25. 15:18

36 éves vagyok. És pont most jutottam el arra a szintre, hogy önző leszek, és most az én boldogságom az első (persze úgy, hogy a gyerkőcöt azért figyelembe veszem).

Az a baj, hogy eddig mindig magam elé helyeztem a páromat, meg a gyerkőcöt.

Nem tudott rá mondani semmit, nem ismeri el a megcsalást. Tagadja ezerrel. Ő semmit nem csinált.

Azt mondjuk tudja, hogy ő mit hibázott, de ő szerinte változtatott, csak én nem vettem észre.

12. driennke83 (válaszként erre: 10. - 0adc8842b1)
2019. ápr. 25. 14:56

Köszönöm a biztató szavakat.


Fizikailag szinte biztos vagyok benne, hogy nem bántana, a telefonját is azért törte inkább össze.


A gyerkőc 12 éves lesz, megérti, mert ő is érezte, hogy megcsalt, más nénivel beszélgetett és úgy búcsúzott, hogy puszi, pedig nem szokott és a gyerek hallotta, mindig becsukatta vele az szobája ajtaját, amikor ketten voltak otthon, és "telefonozott". Volt, hogy előttük ment a néni amikor ketten voltak, és akkor is beszélgettek.


Én mindig azt mondom, hogy a gyerek csak kicsi, de nem hülye.

2019. ápr. 25. 14:55

Arra esetleg tudott mondani valamit, hogy azt az ékszert hova tette?

Vagy gondolom te üldözted a csaj karjai/lábai közé szerinte...

Ha maradsz is, boldog úgy tűnik nem nagyon leszel vele egyelőre.

Mennyi idős vagy?

Még ötvenen túl is újra lehet kezdeni. De nagyon nem könnyű belevágni.

Jó sokat segítettem. :)

2019. ápr. 25. 14:47
Tudod ez olyan, mintha állandóan fáj a lábad, már ráállni is nehéz, de nem akarsz orvoshoz menni, pedig lehet, hogy el kellene viselni egy-két lezelést. Szóval radikálisabbnak kell lenned. A gyermekeddel beszéld meg, hogy (mennyi idős), bizony el kell válni, mert nem fogsz tudni rendesen tanulni, sok lesz otthon az idegeskedés és kihat az egészségére is. Ha téged megvisel, őt is. Ha anyukádék tudnak segíteni fogadd el. DE ha agresszív a férjed, még mindig ott van, hogy milyen durva lehet a válás, meddig tart, ha nem akar, és mennyire fog még zaklatni. Nos ezek lesznek a rossz fájdalmasabb kezelések. De meg kell tenned. A bakkártyádról pedig vedd le azt a pénzt, amit úgy érzel kell és nyiss saját másik számlát. Ha pedig engedsz a lelki terrornak, "sosem fogsz tudni lábra állni", valóban keseríted életedet. Vigyázz magadra, magatokra!
9. driennke83 (válaszként erre: 7. - Gabi44)
2019. ápr. 25. 12:47
Nagyon érdekes, de a gyerkőcöt csak az foglalkoztatta, hogy ő innen nem akar elköltözni :)
8. driennke83 (válaszként erre: 6. - Aszparagusz)
2019. ápr. 25. 12:47
Az a baj, hogy hiába próbálok vele beszélni,mindig csak az a vége, hogy az én hibám. Mert én nem engedem közel, én nem teszek semmit, hogy megmentsem ezt a házasságot, de ő a tökéletes, mert ő teljesen megváltozott.
2019. ápr. 25. 12:30
Ha a párod odáig süllyed , hogy a gyerek előtt be feketít " Anyád miatt válunk" ,nem tisztel se téged se a gyereket, az , hogy szeret-e , azt neked kell érezned, szerintem nem fog megváltozni. Jól gondold át hogy mit teszel, későbbi életedre nagyon kihat , ha nem jól döntesz, ha tudsz beszélj vele ő hogyan gondolja a továbbiakat. Egyébként nem biztos , hogy a gyereknek jó ebben a légkörben.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook