Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házassági gondok, lelki terror? Váljak vagy ne. fórum

Házassági gondok, lelki terror? Váljak vagy ne. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
66. Mezei Virág (válaszként erre: 65. - Driennke83)
2019. máj. 2. 10:49

Legyen külön bakszámlád mielőbb, és utalj át a közösből magadnak, igazságosan.

Készülj fel minden eshetőségre...

Ne hívogasd napközben. Én sosem hívogattam a férjemet munkaidőben, amit csak tudok, magam intézek, és ez mindig is így volt.

Állj a saját lábadra minden téren, hogy ha bármi történik, meg tudd állni a helyedet. Ne függj tőle.

65. driennke83 (válaszként erre: 64. - Mezei Virág)
2019. máj. 2. 07:46
Igen, nekem is ez az érzésem. Tegnap is volt duzzogás, mert ne úgy reagáltam a közeledésére, ahogy szerette volna. De nem foglalkoztam vele, és megbékélt, vagyis most csend van, de nekem ez vihar előtti csendnek tűnik. Csak a kérdés, ki fog robbantani, ő vagy én. Szerintem én.
64. Mezei Virág (válaszként erre: 63. - Driennke83)
2019. ápr. 30. 18:26

Ez egyszerűen zsarolás...

Alaposan gondold át a továbbiakat. Nem tart téged egyenrangú félnek. Hárítja rád a felelősséget. ez mindig így lesz.

63. driennke83 (válaszként erre: 62. - Driennke83)
2019. ápr. 30. 13:48

Már megint elküldtem véletlenül :)


De a lényeg, hogy egyre több dologra jövök rá vele kapcsolatban.

Hogy elnyomott engem, hogy nincs is közös témánk stb.

Csak még mindig ott van, hogy ha ott áll velem szemben, és azt mondja, hogy én teszem tönkre a családot, mert ő megváltozott, meg ő meg akarja menteni, meg stb., akkor előjön a lelkifurdalás, és hogy én mindenkinek meg akarok felelni, és még neki is.

Ezt kellene valahogy legyőznöm.

62. driennke83 (válaszként erre: 58. - Mezei Virág)
2019. ápr. 30. 13:34

Tudom, hogy ez nem jó. Pont az a bajom.


Ezért mondtam, hogy kíváncsi vagyok, mikor fog robbanni.

Mert most úgymond "béke" van. Bár megmondtam, hogy én még mindig nem döntöttem el, hogy mit akarok, de elmondtam neki, hogy mi a bajom, és úgy vettem észre, hogy most mintha megértené. Tehát próbálunk kicsit nyitni egymás felé. Vagyis én próbálok nyitni felé, mert amikor borult a bili nálam, akkor felhúztam egy falat, ami mögé nem akartam beengedni.

Vasárnap kicsit közelebb engedtem magamhoz, hogy visszajön-e az érzés. Nem volt szex, de engedtem, hogy megcsókoljon meg ilyen apróságok.

Erre hétfőn jött ez. Azt is tudom, hogy miért. Van akire féltékeny, aki nekem csak barát. Sulis időkből ismertük egymást és most újra találkoztunk, de csak barátként. És ugye ez most bántja. Mert neki lehetnek lánybarátai, de nekem nem lehetnek fiú barátaim.

Ez is furcsa. Meg valahogy most jövök rá, hogy kellene valaki, akinek elmondhatnám a bajomat, egy igazi barát, hogy nincs. Aki volt, vagy lehetett volna, az valahogy eltávolodott tőlem. És néha azt érzem, hogy miatta, mert olyan amilyen. Mert nem szerette, ha hozzánk jöttek, mert kicsi a lakás, mert most kupi van, mert... stb. És ugye azt érzi az ember, ha valahol nem látják szívesen. Gondolom a barátaink is megérezték.

61. Mezei Virág (válaszként erre: 59. - Ab61752c45)
2019. ápr. 30. 13:14
Bizonyítani a vádlónak kell!
60. ab61752c45 (válaszként erre: 59. - Ab61752c45)
2019. ápr. 30. 13:00
mert látta,hogy vesz egy bonbont,és nálam is ilyen volt.na,ja.
59. ab61752c45 (válaszként erre: 58. - Mezei Virág)
2019. ápr. 30. 12:58
én is menekülnék,az biztos.engem is meggyanúsítottak egy idősebb emberrel.hát én magyarázkodjak?
58. Mezei Virág (válaszként erre: 56. - Driennke83)
2019. ápr. 30. 12:54

Egész életedben így szeretnél éléni? Számon kérve, ellenőrizve?

Az én ismerősöm 2 gyerekkel vált el a betegesen féltékeny férjétől.

Nem maradnék egy ilyen emberrel együtt... :((

57. driennke83 (válaszként erre: 56. - Driennke83)
2019. ápr. 30. 12:52

Elküldtem véletlenül. Szerintem figyelte a telefonomat, és most furcsa neki, hogy nem látja, de nem vallhatja be, mert amikor rákérdeztem a körmös után, hogy talán a telefonomat figyeli, akkor azt mondta, hogy nem. Meg először arról volt szó, hogy egy munkatársa látott a másik utcába, utána meg már, hogy ő tudja, hogy itt és itt voltam, nem ott, ahol mondtam.

Szóval most várom, hogy mikor robban ez az újabb bomba. Kíváncsi vagyok.

2019. ápr. 30. 12:49

Nálunk nem használna a terápia, szakember, mert ő nem hibás.

Most úgy vagyunk, hogy vasárnap tudtunk egy igazán jót beszélgetni, és úgy gondoltam, hogy talán jó irányba haladunk.

De tegnap már megint olyan érzésem volt, hogy ellenőriz.

Mert azt ugye nem írtam, hogy múltkor voltam körmösnél, és szerinte én nem ott voltam, ahol mondtam, hanem egy hotelnél 10 perccel nem tudok szerinte elszámolni. Leellenőrizte, hogy vajon tényleg ott parkoltam-e, ahol mondtam stb.

Volt egy olyan érzésem, hogy a telefonomat figyeli, ezért tegnap reggel kikapcsoltam a helymeghatározást a telefonomon, délután negyed ötkor már hívott, hogy mizu, azt látta, hogy voltam boltban, mert kártyával fizettem és kapott róla SMS-t, de nem tudta, hogy hol vagyok. Ma reggel meg írt, hogy nem látja, hogy fent vagyok, vagy voltam face-en.

Szerintem figyelt.

55. MenoPause (válaszként erre: 53. - F8db0709b8)
2019. ápr. 30. 11:05
És hát van aki sosem nő fel...
54. MenoPause (válaszként erre: 53. - F8db0709b8)
2019. ápr. 30. 11:04
Jó hát én szakemberrol beszéltem.. nem kontarrol.. sajnos kevés jó van.. ez igaz, a miénket is szidta a párom de mégis sok változás emiatt következett be részéről.. úgy utálta hogy abba is hagytuk.. de a tükör már megvolt addigra.
53. f8db0709b8 (válaszként erre: 52. - MenoPause)
2019. ápr. 30. 10:50

Mi anno voltunk szakembernél,és nem értette miért zavar,hogy apuka nem szeret dolgozni,ha dolgozik is ps játékokra és kocsira költötte a fizetését...az apját húzta le anyagilag folyamatosan,a gyereknek már joghurtot se lehetett venni ..mert spórolni kell ..

Azt se tudta hol az orvos,hol a védönő,oviba 1x kellett volna a gyereké mennie akkor se ment el,ugy hivtak az oviból én meg rohantam miskolcról a dokitól Egerbe a gyereké...

Lényeg,hogy a szakember szerint én uralkodni akarok,és nem törekszem a család fenntartására,szét akarom dúlni...az hogy vert is csak kitaláltam ..

Na ez megadta a löketet,hogy 2 gyerekkel lelépjek....

Apuka azóta se változott,de az úgy van jól...láthatáskor se ő jön,most se csinál semmit csak van..pedig 45 éves...

Szóval én véleményem szerint a szakember se feltétlen okos.

52. MenoPause (válaszként erre: 51. - Driennke83)
2019. ápr. 30. 10:38
Amikor az ego irányít sokmindent rossz irányba terel. De ha felismerve tesznek érte, menthető lehet a kapcsolat. Általában ehhez azért kell a szakember segítségét kérni, mert az tud tükröt tartani... Aztán persze hogy a felek mihez kezdenek ezzel az rajtuk múlik.. viszont azt mondják hogy ha válásra is kerül a sor akkor is jobban jön ki mindenki.. mert megértik hogy miért nem megy együtt és könnyebb tisztességesen lezárni. Ha valakivel egyáltalán nem lehet megbeszélni a dolgokat akkor is lehet hogy másképp nyílik meg. Ráadásul senkinek sem lehet lelkiismeret furdalása hiszen megtett mindent..
2019. ápr. 28. 09:03

Elmondom a fejleményeket, mert nem tudok felettük napirendre térni. Szóval szerda óta nyugi van. Kedves, meg ilyenek, és úgy tűnt beletörődött, hogy válunk. Tegnap egész jól el voltunk, tudom nem kellett volna, de elmentünk vásárolni. Vett magának telefont, meg én is “kaptam” ami kellett ruha, szandált ilyesmi.

Már megbánta a bankártyás dolgot, meg mindent stb. stb.

Majd megemlítette, csak úgy mellesleg, hogy ok ami van köztünk, de mi lenne, ha szexelnénk. Nem számít mi van, de hátha. Na ezen eléggé ki akadtam, és persze nem akartam. Na erre, persze ma reggel jönnek az SMS-ek, hogy ő mennyire szerette volna, de persze én nem. Meg ilyenek, tehát megint lelkifurdalást akar nekem okozni.

Persze megint nem szóban. Mindig ezt csinálja.

Írtam neki, hogy ez nem ilyen egyszerű, meg ezt inkább itthon kellene megbeszélni. Stb.

Nagyon kíváncsi leszek, mi lesz ha hazajön, de kicsit félek is.

50. epervirág (válaszként erre: 38. - Driennke83)
2019. ápr. 26. 18:06
Mi a volt fèrjemmel fèl èv alatt elváltunk mondjuk mi megegyeztünk a gyerek terèn meg a lakas terèn is.2 tárgyalás volt,de csak az3rt van közös gyerekünk.
49. epervirág (válaszként erre: 48. - Guruljka)
2019. ápr. 26. 18:04
Igen lehet igy is meg ugy is.
48. Guruljka (válaszként erre: 47. - Epervirág)
2019. ápr. 26. 17:54
Nem mondtam, hogy nem értem. Azt mondtam, így is lehet.
47. epervirág (válaszként erre: 44. - Guruljka)
2019. ápr. 26. 17:53
Igen csak van amikor 2 válásban lèvő felek nem tudnak megegyezni.ilyekor dönt a biró.ezen mit nem lehet èrteni??
46. andilaci (válaszként erre: 1. - Driennke83)
2019. ápr. 26. 17:37
Döntöttél már akkor állj ki a döntésed mellett,jobb ugysem lesz.Csak az időt húzod vele,és az évek elmúlnak gyorsan.Merj lépni!!!
45. Guruljka (válaszként erre: 42. - Driennke83)
2019. ápr. 26. 17:28

Lehet, hogy lesz még rosszabb, de ha elszántad magad, akkor vidd végig.

Nyugtató esetleg kellhet, inkább az, mint a gyomorgörcs. Nekem annak idején (jó 40 éve) az Elen.um adta meg azt az érzést, hogy vannak problémáim, de távolabb vannak és nem bántanak.

44. Guruljka (válaszként erre: 43. - Epervirág)
2019. ápr. 26. 17:25

Az a biztosítékod nem érdekel, amit a hozzászólásom kivert nálad.

A válás ahány ember, annyiféleképpen is lezajlódhat, de a gyerek elhelyezéséről normálisan is meg lehet egyezni. Akkor az a megegyezés kerül a jegyzőkönyvbe, belekerül az ítéletbe, és be kell tartani. Ennyi.


Ehhez nem kell elválni, elegendő a jogi ismeret is.

43. epervirág (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2019. ápr. 26. 16:17
Milyen biztositèkom?Meg milyen bitorosági egyezsgröl írsz?Èn is válatam mar el tudom,hogy megy ez.Nem kell kiktatnod.
42. driennke83 (válaszként erre: 41. - F8db0709b8)
2019. ápr. 26. 15:31

Jaj, nagyon erősnek kell lennem.


Be kell vallanom, hogy félek. Bár nem bántana fizikailag, de a lelki része.


Az hogy egyfolytában lelkifurdalásom van, pedig tudom, hogy nem kellene.

41. f8db0709b8 (válaszként erre: 38. - Driennke83)
2019. ápr. 26. 15:28
2 év...és pont szülinapomon lett ítélet...akkor születtem újjá. ❤️
40. Guruljka (válaszként erre: 38. - Driennke83)
2019. ápr. 26. 15:26
A bíróságnál kérhetsz illetékfeljegyzési jogot. Majd az ügyvéd tudja.
39. Guruljka (válaszként erre: 35. - F8db0709b8)
2019. ápr. 26. 15:24

Nekem annak idején mázlim volt.

A volt férjem kérte volna a lakást, amit egyébként az én apám szerzett nekünk, miután a nagyobbik lányom megszületett.

A lakást nyilván a gyerekekkel együtt ítélték volna meg neki, tehát kérte a lányokat is.

Első körben csak a nagyobbikat, de a gyerekorvos közölte, hogy óriási sérülést okozna mindkét gyerekben, ha elválasztanák őket egymástól.


Eleinte a volt férjem állt jobban, mert a haverjai tanúskodtak mellette. Ő volt ráadásul a felperes, őt kérdezték először.

Nekem azt kellett volna bizonyítanom, hogy egyedül voltam egész nap...és hogy az állítások nem igazak. Na ezt tanúk nélkül mégis hogy?

Akkor fordult a kocka, amikor a bírónő nagy szimpátiával, a baráti érdeklődés szintjén megkérdezte, az apukának mi az elképzelése a leendő napirendről, hogyan fogja berendezni az életét a két gyerekkel?

Mire reflexből rávágta: "odaadom őket anyámhoz, nevelt az már unokát." -ez így szó szerint bennem maradt a mai napig.


A szimpátia ezzel kihunyt...

38. driennke83 (válaszként erre: 35. - F8db0709b8)
2019. ápr. 26. 15:23

2 év? Na most kezdek félni.


Én hétfőn akarom hívni az ügyvédet, akinél egy ismerősöm vált. Ő ajánlotta. Nála is gáz volt a válás, és szerinte nekem ez az ügyvéd kell.


Azt sem tudom, anyagilag mennyibe fog nekem ez kerülni. :(


Ettől is félek.

2019. ápr. 26. 15:22

Nálunk az nem kérdés kinél lesz a gyerek. Mert a férjem munkarendje olyan, hogy ő nem mindig tudna vele lenni.


Ha normálisan fog hozzáállni a dolgokhoz, akkor akkor viszi amikor tudja, meg a gyerek akar menni. Pont a munkája miatt.


De annyira nem ért hozzá. Annyira látszik, hogy nagyon keveset foglalkozott vele. Most jön ki, hogy a gyerek is kamaszodik. Nem hallgat rá. Persze ő azt mondja, hogy azért nem hallgat rá, ami most köztünk van. Ez nem igaz, csak nem ismeri.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook