Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Házas férfi-lehet nála esélyem? fórum

Házas férfi-lehet nála esélyem? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
777. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 776. - B4ca0947f4)
2011. nov. 7. 21:04

Lehet,h túlragoztuk,bár szerintem általában is érdemes elgondolkodni a jelenségen.

Igen,azt gondolom,nagyon sok emberben elfojtódik a gyermeki én(nem voltak-lehettek eleget gyerekek,fiatalok,mielőtt felnőttek)..nem véletlenül megy a kapuzárási pánik,meg a játékszenvedély,és egyéb szenvedélyek.

Nem tudod azt elképzelni,h nem meghülyült öregkorára,hanem a valódi énje jött elő? csak kívülről látszik hülyének..

Ez vmennyire saját élmény: én is megpróbáltam nagyon fegyelmezni magam.olyannak lenni,mint a nagykönyvben,ill amilyennek szerintem lenni kell pl. egy tanárnak nagykönyvben..sok év kellett,mire rájöttem,hogy ezzel nem a saját életemet élem.

Elsőzör írtam azt,h az új nő mellett gyerek lehet,igazából,ahogy szeretné: gyerek a gyerekkel.A felesége mellett az idomított gyerek volt,és ez frusztráló.Viszont,mivel a felesége tudta gyerekként kezelni,pl az öltözködéssel,ezek szerint a ffi valóban nem volt komoly felnőtt,és az új kapcsolatban csak előjött teljes egészében,h egy nagy gyerek.

De persze ez még mindig fikció,nem is kimondottan róluk szól,hisz nem ismerem őket,csak általában gondolkoztam a jelenségen.

776. b4ca0947f4 (válaszként erre: 775. - Ec6e9cfd9f)
2011. nov. 7. 19:46

Hát akkor nagyon sok férfinek van ilyen elfojtott gyermeki ösztöne, akik öreg fejjel fiatalabb nőt választanak...

Ez ellentmondás: azt mondod amost ütközött ki a gyermeki énje.

Előtte azt írtad, hogy a feleség mellett vált gyermekké, akkor most a kemény férfinak kellene kiütközni, nem?

A fiatal nő mellett , vagy a vele egyidős nő mellett ütközik ki a gyermeki énje? Összekeverted.

Fordítva, ott tud nagyfiú lenni, a buta és fiatal nő mellett.

Túlragoztuk szerintem.... öregkorára elment az esze és hagyja, hogy hülyét csináljanak belőle...

775. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 774. - B4ca0947f4)
2011. nov. 7. 19:30

A 765 ös hsz-emben ezzel kezdtem,h kiütközött a ffi gyermeki énje..

És lehet-de ez is csak feltételezés-hogy egymás közt mégis volt iylen felnőtt-gyerek-szerű kapcsolat a nő és a férje között.lehet azt az öltöztetést úgy csinálni,h végül jól néz ki a ffi,mégis gyagyásnak érzi magát,hogy ezt egyedül nem tudja elérni.

Lehet,h a ffi komoly külseje ,tiszteletreméltó énje nem valódi volt(ettől okos még lehet persze),csak rákényszerült erre a szerepre,szerepre,viselkedésre a pozíciója miatt és igaziból ez a valódi énje.

szerintem egész sokan vagyunk úgy,h belekényszerülünk/kényszerítjuk magunkat egy komolyabb,-nak látszó életformába,mint amilyet szeretnénk..a megélhetésért,a család működéséért,egy ember szerelméért..stb.Aztán egyszercsak kibukik,betegség,vagy kapcsolat,életmódfelrúgás formájában az,amit elfojtottunk.

774. b4ca0947f4 (válaszként erre: 771. - Ec6e9cfd9f)
2011. nov. 7. 18:54

Attól, hogy egy nő önálló és büszke, nem azt jelenti, hogy az fontosabb egy házasságnál, csak legfeljebb van rendes munkája és emellett a családjának él. Undorító, amikor egy nő csak kitartott és nem egyenrangú fél. Megmenteni egy házasságot ... attól függ, mennyire viseli meg az asszonyt, hogy a férje mással feküdt le... van aki azt mondja, nem kopik, csak fényesedik. Van, aki megundorodik. Ezt csak akkor tudnánk meg, ha belekerülnénk ilyen helyzetbe. A " fiatalosan öltözteti " az megáll szerintem, mert igen sokat számít, hogy egy feleség milyen irányba terelgeti a férje ízlését, nem mindegy, hogy armani öltönyt és márkás sportos cuccokat vesz neki, vagy ócska, öreges ruhákat. Sajnos az én férjem sem megy be magának ruhákat venni, úgy, mint legtöbb másik férfi sem , de jobban érzi magát abban, ami divatos és szép. Ettől még nem anyáskodom felette, ha veszek neki néha néhány jó cuccot. Nem hiszem, hogy az említett pasit a felesége visszahúzta volna a gyermek szerepbe, komoly, magasbeosztású vezető , igen sok ember tiszteli. Inkább most viselkedik gyerekként az új nő mellett. Már nem tisztelik annyira, kinevetik a bohockodását.

Nem rossz, amit elmondtál, csak szerintem pont fordítva van, a feleség a korához illően élt és viselkedett ő meg még gyerek akar lenni. Lásd. a lánya korosztályából választott magának. Na ez nagyobb gáz.:)

773. 635da491de (válaszként erre: 772. - B4ca0947f4)
2011. nov. 7. 18:34
Igen, néha érdemes meghallgatni a férfiak véleményét is.
772. b4ca0947f4 (válaszként erre: 770. - 635da491de)
2011. nov. 7. 18:25
Jah, ezen a fórumon minden nő tuti jó és rendes... csak hallgatánk meg a férjeket. Sok házasság tényleg jó házasság a nők szemében, mert szegény pasinak annyi szava sem lehet, mint a kutyának, csak húzza meg magát és kész.
771. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 764. - B4ca0947f4)
2011. nov. 7. 18:21

ha a nő önálló,és büszke volt,és ez volt neki a fontosabb a házasságnál,és hagyta elvinni a fickót:EZ az épp,a fő tünet,hogy vmi nem volt rendben..egy jó kapcsolatot az ember menteni igyekszik,legalább egy kicsit,és nem számít a büszkesége.(nem látom hibának ezt a hozzáállást..de a helyén kell kezelni,ahogy azt is,aki sokadik megcsalást bocsát meg a kapcsolat megmentéséért)

nem tudhatod,hogy a háziruhás asszonykát nem csalja-e a férje,vagy fordítva.

"a férjét fiatalosan öltözteti"...hm.Ugye te is érzed,hogy ebben van egy kis..oylan,hogy a férje egyedül nem tud öltözködni,'anya' majd megcsinálja helyette a választást..bábszerű...és akkor a fickó kipróbálja,hogy hogy tud hódítania szerkóban,amit 'anya' ráadott..és tán még büszke is lesz magára.Mondom: infantilis lélek.

És igen,persze,az is,amit írtál..h kell-e még másnak.De amit anya ad rá ruhát..abban anyának már nem kell tetszeni,hiszen ő adta rá..

Na,ez csak eszmefuttatás,nem tudom,náluk miylen súlyos volt pl.az öltöztetés-dolog.De több iylen van,amivel visszahúzza a nő a ffit a gyerekszerepbe.

770. 635da491de (válaszként erre: 768. - B4ca0947f4)
2011. nov. 7. 18:14
Pedig van ilyen nő is.
769. 635da491de (válaszként erre: 767. - B4ca0947f4)
2011. nov. 7. 18:13
Hát igen, ez a kérdés, hogy sértjük-e valaki érdekit. Ha nem minden OK, ha igen akkor gázosabb a dolog.
768. b4ca0947f4 (válaszként erre: 766. - 635da491de)
2011. nov. 7. 18:10
Akkor nagyon nagy gáz van vele!
767. b4ca0947f4 (válaszként erre: 765. - 635da491de)
2011. nov. 7. 18:09

Az már a személyes szabadság megsértése a szememben, ha valakit horgászni nem enged a felesége, pedig ő szeret menni. Az nem házasság, hanem terror:)

"Számomra a szabadság az, hogy amit szeretnék megcsinálhatom." Ez temészetes, én meg is csinálom,amit szeretnék... Az más kérdés, hogy amit én szeretnék, az nem sérti a férjem érdekeit.

766. 635da491de (válaszként erre: 760. - 2caf8744b6)
2011. nov. 7. 17:46
Gondolom itt mindenki a férfi ösztönökre gondol, de beszéljünk egy kicsit a női ösztönökről is. Mi van akkor, ha egy nő nem tud uralkodni az ösztönein és például mindenáron más férjét akarja gyermeke apjának?
765. 635da491de (válaszként erre: 762. - B4ca0947f4)
2011. nov. 7. 17:43

Van aki erre, van aki arra. Van akit nem engednek horgászni, de nem is vágyik rá, más esetleg vágyik, ezért titokban elmegy, vagy lemond róla. Ez utóbbi esetekben korlátozzák a szabadságát. Van akit engednek horgászni, de nem engednek például félrelépni. Van akinek ez korlátozás, van akinek nem, attól függ ki mit szeretne.

Számomra a szabadság az, hogy amit szeretnék megcsinálhatom.

764. b4ca0947f4 (válaszként erre: 755. - Ec6e9cfd9f)
2011. nov. 7. 17:40

Az is elhamarkodott gondolat, hogy valami nem volt rendben a kapcsolatban, ha a csaj ennyire bele tudott menni. Egyszerúen a volt feleség nem pitizett a férjéért... annál önállóbb és büszkébb volt, vagy csak megundorodott az egésztől és azt gondolta: ha megnyerte, had vigye:)


Rossz az elgondolásotok. Nem azt csalja meg a férje, aki tenyeres-talpas parasztasszony, melegítőben , elhanyagoltan. Nem, nem, azok a férjek csendben kitartanak a háziruhás asszonyka mellett. Fenét, azt, aki csinos, ad magára , és a férjét is fiatalosan öltözteti, mert úgy gondolják, ha neki jó voltam, akkor jó leszek MÉG FIATALABBNAK is.

763. b4ca0947f4 (válaszként erre: 760. - 2caf8744b6)
2011. nov. 7. 17:34
Igazad van, az különbözteti meg az embert az állattól, hogy tud uralkodni az ösztönein.
762. b4ca0947f4 (válaszként erre: 759. - 635da491de)
2011. nov. 7. 17:33

Mit jelent számodra a szabadság? nem kell állandóan figyelni a másikat, csak az a kérdés, mire használja a szabadságát.

Az még nem póráz, ha elvárja az ember a másiktól, hogy ne lépjen félre.

761. b4ca0947f4 (válaszként erre: 757. - Kis Cidri)
2011. nov. 7. 17:31

Nem biztos, hogy "hosszú időn keresztül", megcsalhat úgy igy, hogy egyszer-kétszer megcsal és lebukik. Attól, hogy megpróbál egy feleség mindent megtenni, még nem biztos, hogy nem nem csalják meg. Aki nem veszi észre az a hibás? Sokat kell még tanulnod az életben. Próbálj mindent megtenni, nagyon helyes, de ne képzeld, hogy veled soha nem történhet meg. Sokan hitték már azt, utána meg maradt a sírás.

Ekkora hülyeség , hogy az a hibás, akit megcsalnak, nem egy kiforrott gondolkodásmódra utal.

760. 2caf8744b6 (válaszként erre: 759. - 635da491de)
2011. nov. 7. 17:00
Pórázon csak azt kell tartani aki nem tud uralkodni az ösztönein.
759. 635da491de (válaszként erre: 757. - Kis Cidri)
2011. nov. 7. 15:56
Még csak az kéne, hogy állandóan figyeljék az embert, pórázon tartsák, még egy kis szabadsága se legyen...
758. 2caf8744b6 (válaszként erre: 757. - Kis Cidri)
2011. nov. 7. 14:33
Az attól függ mit nevezünk hosszú távnak.
757. Kis Cidri (válaszként erre: 706. - B8103f009a)
2011. nov. 7. 13:37

A hozzászólásodról az jutott az eszembe, hogy ha valaki hosszútávon nem veszi észer, hogy a párja kettős életet él, akkor ő a leghibásabb az egészben, mert egyáltalán nem figyel a párjára. Ergo nem ápolja a kapcsolatát, aztán pedig ő a szegény áldozat.

Nem vagyok híve a megcsalásnak, meg sem tudnám bocsátani, én inkább megpróbálok mindent megtenni, hogy ne csaljanak meg.

756. 2caf8744b6 (válaszként erre: 753. - B8103f009a)
2011. nov. 6. 22:09
Nálad a pont igazad van. Az ilyen eszement vén kecskék akik le cserélik a családot egy fiatal lányra megérdemlik a rájuk váró életet tíz- húsz év múlva, ha megérik ha nem döglenek bele, Aztán ha már nem tudnak teljesíteni az ágyban majd csodálkoznak, hogy a pipi másik kakast keres.
755. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 753. - B8103f009a)
2011. nov. 6. 20:10

Nagyon sok embernek az észjárása nem felel meg a korának.felszínen talán igen,de ha jobban ismered,kijönnek a legtöbbünkből az infantilis dolgok,kinél lényegbevágó,kinél mellékes dolgokban.

Ha így bele tudott mászni a csaj,iylen mélységig,akkor valami nagyon nem volt rendben,és úgyis szétment volna a kapcsolat - persze lehet,hogy csak belül,és kívülállók csak két megkeseredett embert látnának együtt.

Nagyon kevés oylan kapscoalt van,amire azt merném mondani,hogy akár jövő oylankor még működik,nemhogy 10 év múlva..Ebben az időtávban gondolkodni..naivság,és elszántság.De támogatom maximálisan..kell,aki összetartsaa kapcsolatokat..

A házasság,gyerekvállalás dolgában igazad van..de szerintem akik ezt teszik,azok biztos családot akarnak..csak kérdés,hogy oylan lesz-e az a család,amilyet elképzeltek maguknak..

754. b4ca0947f4 (válaszként erre: 753. - B8103f009a)
2011. nov. 5. 16:37

Én is így gondolom, ha leélt 30 évet a felesége és gyermekei mellett, és utána elkezd tiniként viselkedni, a lányával egyidős nővel , mindegy, hogy elvette feleségül vagy sem... az beteg. JAh.., ma beszéltem róla olyannal, akivel egy munkahelyen dolgozik. Állítólag a csaj azt mondta, hogy hozzámegy, de csak akkor, ha a tengerparton lesz az esküvő:) és a barom pasi megszervezte, kivitte a násznépet, és utána egy hétig nyaraltatta a csaj rokonságát:) a saját gyermekei azt sem tudták, hogy megnősül. Gáz az ilyen kapcsolat, szerintem sem lesz már 10-20 év.

Nekem sincs bajom az idős emberekkel, csak viselkedjenek is úgy. Lehet egy idősebb pasi fiatalos úgy, hogy imádja a gyermekeit, nem szégyeníti meg őket lépten nyomon, hogy "láttam apádékat, úristen" .

Hiszem, hogy mindenkinek a saját korosztályából , de legalábbis egy generáción belül egészséges pár választani, mert ha nem az megbosszúlja magát.

753. b8103f009a (válaszként erre: 752. - Ec6e9cfd9f)
2011. nov. 5. 13:13

Amelyik öregnek annyi esze van,hogy egy nála 30-40 évvel fiatalabb nővel kezd ki,az beteg.Így már nem lehet csodálkozni,hogy a házassága is csődbe jutott.Rosszul látod,én nem utálom az idős embereket,csak koruknak megfelelő észjárást gondolnék róluk.Az olyan fiatal libák meg,akik ilyen házasságokba másznak,megérdemelnék,hogy ők is ide jussanak.Mert ugye te sem gondolod komolyan,hogy lehet tartós egy ilyen "szerelem"?

Meg lehet nézni ezeket a kapcsolatokat 10-20 év múlva,vagyis meg lehetne,ha még léteznének.

Aki meg úgy gondolja,hogy ugrál egyik kapcsolatból a másikba,száll virágról virágra,az ne házasodjon,nem vállaljon gyerekeket,hogy aztán tönkre tegye a családját.

752. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 750. - B8103f009a)
2011. nov. 5. 10:44

Mért akarod azt,hogy ne legyenek boldogok együtt? Az első feleséggel valószínű nem lett volna boldog továbba ffi,így váltott..

a feleségnek sem lett volna jó,ha együtt maradnak,érezte volna,hogy a férje már nem akar vele élni..

Úgy látom,nagyon utálod az idősebb embereket..

és mért kéne a csajnak besavanyodni? mért baj az,ha boldog,és az 5 gyereküket harmóniában nevelik fel?

A legtöbb ember,ha van benne életösztön,és nem az eskü,meg a 'mitszólnakmások' tartja össze az életét,és a kapcsolatát,akkor továbblép,amint neki már nem jó.szerintem-helyesen.

751. b8103f009a (válaszként erre: 744. - B4ca0947f4)
2011. nov. 5. 09:19

:D Nem annyira könnyű engem elbizonytalanítani,eléggé határozott személyiség vagyok:-)))Bár,talán ez nem mindig jó:-)

Persze ettől elfogadni el tudom még,hogy másnak lehet más a véleménye,csak azt nem hagyom,hogy ezt rám erőszakolják,ha nem értek egyet.

750. b8103f009a (válaszként erre: 743. - B4ca0947f4)
2011. nov. 5. 09:16

Én legalábbis így gondolom:D

A vén kecske-fiatal pipi párosról meg az a véleményem,hogy esküszöm kötelezném őket rá,hogy soha ne mehessenek külön.A csajszinak akkor lenne szerencséje,ha kihalna az öreg mellőle.

Szüljön neki vagy 5 gyereket,aztán savanyodjon be fiatalon egy vénember mellett.Meglátná mennyire is volt jó buli amit tettek.Mert sok csak addig marad ilyen kapcsolatban,amíg neki jó.Aztán pár év múlva lecserélik az öreget egy kedvezőbbre.

749. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 748. - B4ca0947f4)
2011. nov. 5. 07:46

Az okos ,jó pozícióban levó emberekre meg kiváltképp jellemző,tapasztalataim szerint,hogy nem bírják a néha túl komoly élet terheit, a pozícióval járó elvárásokat,és ahol csak tudnak,kiskapulat keresnek,hogy kiadják a feszültséget.Ki egy gyerekes hobbival,játékszenvedéllyel,fiatal nővel,vagy szexuális 'nemmindennapisággal'

Én valahol megértem..magam sem bírnám a túl nagy nyomást,és elvárásokat,főleg ha otthon is tiptopnak kell lenni,és a munkában is..

De persze lehet más utat is találnia gőz kiengedésére.

Szerintem a ffi nagyon sokáig tartotta magát mindenhol,és egyszer csak elkattant,kitört a gyermeki énje.

748. b4ca0947f4 (válaszként erre: 746. - Ec6e9cfd9f)
2011. nov. 5. 07:03
A pasi magas pozícióban lévő, okosnak mondott ember... Ez valamiféle érzelmi torzulás lehet?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook