Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Anyjánál él a gyerek, mennyi esélyem van hogy nálam éljen? fórum

Anyjánál él a gyerek, mennyi esélyem van hogy nálam éljen? (beszélgetős fórum)


1 2 3
64. 91a0b3610d (válaszként erre: 61. - T_marcsi)
2012. aug. 1. 17:55
Köszi,elvisszük kíváncsiak vagyunk hogy sérült-e lelkileg?Aztán meglátjuk...
63. 91a0b3610d (válaszként erre: 62. - 3b1a5ec920)
2012. aug. 1. 17:53

Te pl. mi alapján ítélsz meg engem?"ki mintél,úgy ítél"????Hog yis van ez??Biztos figyelmesen olvastál el mindent???

Egy aggódó Apa vagyok vagyok,valószínű különb mint a gyerek anyja!Nem pedig idézőjeles apuka ahogy írtad!

Ez a bűnöm,oké!

Hol mocskolódtam????A tényeket írtam le,és egyfolytában azt kérdezem hogy miért nem sajnálja az anyja a gyereket,és miért tömi ilyenekkel!

Kiabálok mert a házam ég????ez aztán...

2012. aug. 1. 13:00
Ahogy olvasom az "apuka" sorait, nos ő sem valami mintaférj és grál-lovag. Ez kitűnik a soraiból, a fogalmazásából, a mocskolódásából. Ki mint él, úgy ítél. Mindig az kiabál, akinek a háza ég.
61. t_marcsi (válaszként erre: 59. - 91a0b3610d)
2012. aug. 1. 05:27
Testi bántalmazás, vagy lelki sérülés okozása már szerintem annak számít. Egy gyerekpszichológushoz ha elviszitek (akár közös megegyezéssel), szakmai szemmel meg tudja állapítani, hogy sérül-t e lelkileg, milyen mértékben, hogyan lehet rajta segíteni, és szakvéleményt is lehet kérni. Ő biztosan meg tudja mondani, hogy indokolt-e egy esetleges újratárgyalás.
2012. júl. 31. 23:08

Ezek alapján amit írtál, gyakorlatilag semmi esélyed arra, hogy elpereld a lányodat. Még ha a lány úgy is nyilatkozik, hogy veled szeretne élni, még akkor is nehezen menne. A lelki terrort nem tudod bizonyítani. Az osztályzatainak romlását indokolhatja a kora és az, hogy most lépett felső osztályba, tehát ezt nem fogják figyelembe venni. Ugyanúgy,m int a sírásokat sem, mivel ő most kis kamasz. Ilyenkor jóval érzékenyebbek a szokottnál. Ömlik a szervezetükbe a hormon, és időnként még azon is sírva fakadnak, ha azt mondod neki, hogy ejnye. Amit itt leírtál az mind adódhat az életkorából. Hiába egyenes, nyílt kölyök, a hormonokkal ő sem tud mit kezdeni. Most jön az az időszak, mikor feszt összebalhézik a családtagjaival. Türelem, nyugalom.

Volt itt egy megjegyzés, hogy a 11 - 12 éves lányok ribik. Hát ilyet csak egy fiús anya írhat. Ha lányod lenne, bizony nem tetszene, ha ilyet olvasnál. Most mondjam azt, hogy a fiúk milyen mocskosak ebben a korban, mert fogdossák a lányokat, meg erőszakoskodnak? Nem mondom, mert nem lehet általánosítani. Ugyanúgy, mint ahogy a lányoknál sem lehet.

59. 91a0b3610d (válaszként erre: 57. - T_marcsi)
2012. júl. 31. 22:49
Köszi,de mi az indokolt eset?Mert terrorba azért nem tartja...bár ha így folytatja...mindent meg tesz hogy ez a pasi megmaradjon mellette.Gondolom azért mert már láttunk jópárat jönni menni,bár nem nagyon érdekelte akkor sem a véleményem...de hátha ciki már neki...
58. 91a0b3610d (válaszként erre: 56. - A14deb9047)
2012. júl. 31. 22:47

Igen évek óta megy az hogy nem értünk azzal hogy fontosabb a faszija mint a gyerek,hogy ilyenekkel tömi a fejét ami lelkileg nem érinti jól a gyereket,hiszen sírva meséli.

Hogy egy anyának miért nincsenek olyan érzései mint a feleségemnek vagy mint a legtöbb anyának!!!

Hogy miért nem érdekli még az sem hogy mikor azt mondja a gyereknek hogy soha többé nem láthatod apádékat az hogy esik neki!!!!

Olvass vissza mert leírtam már párszor hogy mi a bajunk vele!

Nem értem miért írsz ilyen butaságokat nekem hogy maradjak csak nyugton,ki az életéből.Amúgy szinte nem is beszélünk,csak néha,nem vagyok az életébe jelen az anyjának,DE a gyerekért aggódom!!!!!!!Ezzel mi a baj????

Nem értek egyet a gondolkodásával és kész,és csak úgy hagyjam hogy a gyerek SÉRÜL LELKILEG????????????

Hát gratulálok ha így látod,kérlek ne írj több véleményt,nem vagyok rád kíváncsi,mert eleje óta nem is érted miről beszélek,de osztod az észt!!!!!!!!!!!!

Hagyd el ezt a fórumot,légyszi,értelmes emberek véleményére vagyok kíváncsi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Köszönöm!

2012. júl. 31. 22:01

Szerintem a kérdező a kérdésére vár választ, hogy mit tehet, és nem azt szeretné, ha ítélkeznénk felette. Nem ismerjük az elmúlt évek eseményeit, nem a mi tisztünk eldönteni, és találgatni, hogy milyen a viszonya a volt feleségével. Szerintem közünk sincs hozzá. A kérdés az volt, hogy van-e esélye. A válasz: indokolt esetben igen.


Nem kell letámadni és számonkérni rajta dolgokat. Mindenki hibázhat, és megbánhatja a hibáit, tehet lépéseket arra, hogy változtasson. Miért ne kaphatna apaként egy esélyt? Mi van ha nem tipikus köpködés, hanem az anyuka tényleg nem jó anya? Nem tudhatjuk. Ne ítélkezzünk.

2012. júl. 31. 16:25
Nekem az az érzésem, hogy nálatok évek óta megy a kötélhúzás; a lány meg a zavarosban halászik kettőtök között; ahelyett, hogy mindenki maradna a saját térfelén és nem szólna be, nem kritizálná a másikat. Ha elválok, az azt jelenti, hogy nem vagyok részese a másik életének és viszont. Van egy közös pont, amit igyekszünk kultúráltan megoldani, nem pedig pajzsként használjuk a másik ellen. Ez senkinek sem jó.
55. 91a0b3610d (válaszként erre: 53. - A14deb9047)
2012. júl. 31. 15:02
5.et igen,és csak a matek lett rossz,a többit kijavította mert hozta évközben a 2-es,3-asokat.Ezért gondoltuk...
54. 91a0b3610d (válaszként erre: 52. - KHajni79)
2012. júl. 31. 15:00

Köszi,igazad van mi is a szép szónak vagyunk hívei,de vele tényleg nem lehet...az beleugatás...mi közöd hozzá?...és a gyerekkel kiabál utána hogy miért mondja el a dolgokat,az magánügy!!

Nagyon nem bírja a kritikát,neki aztán semmit se mondjunk meg!

Rengeteg ilyen vita volt és most már tényleg nem szólunk neki,de ez így jó???Nevelheti ahogy akarja,sérülhet a lelke az sem számít csak a pasija vele maradjon.

Semmit sem tehetek????

Elhiszem hogy olyanok a mai lányok,de őt tényleg nem érdekli még ilyesmi.Egész nyáron nem is találkozott még barátnővel sem,eszébe sem jutott,nem is hívta fel őket.

53. a14deb9047 (válaszként erre: 50. - 91a0b3610d)
2012. júl. 31. 14:08
Ha az 5. osztályt végezte most el, az általában rosszabb szokott lenni, mint a 4.
52. KHajni79 (válaszként erre: 50. - 91a0b3610d)
2012. júl. 31. 12:55
Szia! Igaz nekem 11 éves fiam van, de tény tudnak ferdíteni nem is kicsit. Én még mindig azt tanácsolom beszéljetek 3 as-ban hidd el tudom hogy nehéz én is benne voltam. Nem ismerem a lányodat, de a mostani 12 éves lányok szende szüzek közben meg jó nagy ribik azon versenyeznek hogy középiskolába menvén már ne legyenek szüzek most ez a módi. Mellesleg tapasztalom, hogyan környékezik meg a fiamat,meg az idősebb 6-7 eseket. Már bocsánat lehet hogy a lányod kivétel! Van egy ismerősöm szintén járt ebben a cipőben és mik derültek ki az ártatlan kislányról csak ámult - bámult. Na mindegy én a szépszónak vagyok híve még akkor is ha az exem leugat akkor is elmondanám neki a magamét vagy ha normálisnak tartod a pasiját vele is lehetne beszélni. Sok sikert old meg mihamarabb mert kezdődik a suli.
2012. júl. 31. 10:37

Először a két szülőnek kellene visszafognia magát.

Bakker! Összehoztátok ezt a lányt, talán moderálni se ártana magatokat. Itt már régen elszabadultak az indulatok. Mindig a másik a rossz...

2012. júl. 31. 10:35

Valaki kérdezte....év végére romlott a tanulmányi eredménye....már akkor is gyanakodtunk hogy oka van annak....már akkor is mesélt dolgokat,mi beszéltünk vele és az volt amit leírtam:kiabál,mi köze hozzá az apjának ami ott van??Ők így élnek...stb.

Aztán a gyerek jól le lett cseszve mért kell elmondani bármit is nálunk!!

49. 91a0b3610d (válaszként erre: 47. - A14deb9047)
2012. júl. 31. 10:31

Tájékozott vagyok tudom hogy már mikkel foglalkoznak a 12 évesek,de a lányomat ismerem.Pl még nem jár el haverozni mamámál van vagy otthon vagy nálunk,tehát felügyelet alatt.Mikor?Ezt hagyjuk!


Komolyan érdekel hogy ez csak ennyi lenne "tipikus köpködés"???

Hagyjuk a fenébe majd lesz ami lesz vele??Nem számít hogy hogyan sérül lelkileg?Milyen felnőtté válik???Valahogy nem tudom ezt belülről csak úgy hagyni....

De mit csináljak,mert beszélni vele nem lehet....korábban írtam mi történik akkor!

Ja és úgy kezdi a gyerek a mesélnivalóját"de ne szóljatok anyának,mert velem fog ordítani!"

2012. júl. 31. 10:23
Tipikus köpködés a volt házastársak között!
47. a14deb9047 (válaszként erre: 46. - 91a0b3610d)
2012. júl. 31. 10:21

Ha te tudnád, hogy mit tudnak a 12 évesek?

Elpirulnál.... Én is azt tettem 4 éven át közöttük...

Középsős óvodástól a tizedikesikig tanítottam őket.

46. 91a0b3610d (válaszként erre: 43. - A14deb9047)
2012. júl. 31. 10:16
Most milyen dolog az hogy egy 12 évesnek ezt kell mondani mikor azt sem tudja mi az a fiúzás???Nem normális,de csak védjétek....
45. 91a0b3610d (válaszként erre: 43. - A14deb9047)
2012. júl. 31. 10:15

Ezt is félreértetted!

Ő ezzel a fenyegetéssel a jövőjére célzott hogy MAJD SOHA NEM FOGJA ENGEDNI!

Eszébe sincs még fiúzni...

2012. júl. 31. 10:12

Nem pont dirigálni akarok,csak féltem a lányom lelkét.mért mond ilyeneket neki???Ti nem találjátok durvának hogy egy 12 éves kislánynak ilyeneket kell mondani hogy ha tönkreteszi a kapcsolatát soha többet nem láthatja az Apjáékat!?

Meg eleve mivel teszi tönkre azzal hogy néha nem pakol el maga után és ez az új pasit zavarja és elege van belőle!!!!!!

Annyi a bajunk hogy fontosabb a faszi mint a gyereke!!!!Ezekből ezt szűrtük le amiket mond a saját gyerekének!


Nevelje,eszembe sem jutna elvenni tőle ha normális lenne.Az új párral sincs gondom,mert legyen neki,nekem is van,ezt félreértitek!


Szép ember vagyok igen,hülyeséget csináltam,szerencsére megoldottuk és boldogok vagyunk!Maradhatnánk a témánál??


Az hogy 10 évig állta a sarat az úgy nézett ki hogy a nagyszülőknél laktak és ő szinte dolgozott,meg mindig más pasit keresett....

Amit tud a gyerek azt nagyszülők tanították...úgyhogy nem kell annyira védeni!


A gyerek maradna is meg jönne is hozzánk,mert akármilyen is az anyja ő szereti ezt is szem előtt tartjuk,nem úgy ahogy ő hogy az a gyerek szereti az apját nem bántom azzal hogy soha többet nem látod őket...meg a többi...


Beszélni velük halva született ötlet mert jópárszor szóltunk dolgokért a gyerek érdekében hogy talán nem így kéne.Támadásnak veszi,kiabál,visszatámad valami hülyeséggel ....ÉÉÉSSSS UTÁNA A GYEREK JÓL MEGKAPJA A MAGÁÉT (ÜVÖLTÉST)HOGY MIÉRT MOND EL BÁRMIT IS NÁLUNK!!!!!

2012. júl. 31. 10:00

12 éves lányt símán nem engednék fiúzni!

A költözés joga mindenkinek adott. Ha van hová, kihez. Nincs már röghözkötöttség.

Símán kamaszkori manipuláció, amikor feszegetni kezdi a határait... Oszdd meg és uralkodj! Hátha beveszi a másik a kamaszpanasz áradatot... Mert anya így, mert anya úgy, mert ezt nem engedi, azt nem engedi... Szóval csúsztatás, ferdítés, maszatolás a köbön!

2012. júl. 31. 09:22

Amúgy szerintem dac korszakban van semmi nem jó neki, és mki gonosz és kijátszik kettőtöket.


Úgyhogy én nem sértésből mondom, de szerintem azután, hogy 10 évig nem te nevelted, ne pont te akarj a szűzanya lenni.


Amúgy meg itt a régi bejegyzésekben azt olvasom, hogy a mostanit is megcsaltad? :)

Azaz ha te a férj vagy a feleséget írta ezt.

Szép ember lehetsz.


Úgyhogy nem értem mi bajod, most ki kicsoda, mert bűzlik valami!!!!

2012. júl. 31. 09:22

Az anyának is joga van saját életet kialakítani egy férfi mellett. Igaz, egy kamaszodó lány mellett még nehezebb. Lehetséges, hogy ezt a kort az anyuka nem tudja jól kezelni, mint ahogy a legtöbb szülő...

Nehéz kordában tartani. Ha én lennék az anyuka helyében (és voltam), azt mondanám (mondtam): helyes! Csomagolom a holmidat. Mikor indulsz? Érdekes. 10 évig állta a sarat, most meg minden baja van? Mert kéthetente 1-1 napra szülőnek lenni nem ugyanaz, mint minden áldott nap újra és újra.

40. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 39. - Virus2008)
2012. júl. 31. 09:21

Szerintem is a gyereknek kell döntenie 12 évesen már elég nagy hozzá. Ő szeretne menni vagy sem? Lehet, ha a gyerek akar menni, akkor a volt feleség is azt mondja, hogy menjen...aztán pár hét múlva meg náluk panaszkodik, hogy pl. "rendrakásra kényszerít" vagy tanulás helyett nem mehet a haverokhoz...stb. Fordul a kocka.


12 évesen a tinédzserkor már rendesen befigyel és ha az apánál lenne akkor is találna okot a panaszra.

39. virus2008 (válaszként erre: 1. - 91a0b3610d)
2012. júl. 31. 09:14

Kicsit értelmetlen amit leírtál :)De...


10 év után nem lehet csak úgy elvenni, kettő a gyerek döntse el hol akar lenni, három a volt párodnak joga van új magánéletre, és igenis a gyereknek is alkalmazkodnia kell.Oda vissza érvényes....


Amúgy te meg 10 évig nem is nevelted amikor több volt a probléma, és most dirigálsz? :)

38. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 21. - Csutkamano)
2012. júl. 31. 09:14

"Vegyetek a nagylánynak egy mobilt"


Ezen azért nevettem jót, mert ennyi idősen már jobban értenek a mobilokhoz, mint a saját szüleik...

37. 1f54aa1f71 (válaszként erre: 1. - 91a0b3610d)
2012. júl. 31. 09:11
A gyerek mit mond, ő is szeretne költözni vagy csak összeveszett az anyjával és megértő hallagatóságra talált, akinek elpanaszolhatja....
36. timycat (válaszként erre: 35. - B235ac96d5)
2012. júl. 31. 00:09

Az a baj, hogy ha ügyvédhez megy akkor ott csúnya dolgok fognak történni és a lány itt már 12 éves tehát nagyon sérülékeny kor és mikor két ügyvéd egymásnak feszül -mert ugye a másik fél is ügyvédhez nyúlna- akkor ott felőrlik a gyereket.


A fórumindítónak először négyszemközt kéne beszélni az exfeleséggel, hogy ha ennyire útban van neki a gyerek (mert a jelenlegi fickóját, kapcsolatát zavarja), akkor ő vállalja azt, hogy inkább nála legyen a lány. Persze gondolom anya nem szívesen mond le a gyerektartásról, pláne nem akar ő fizetni :S De ez lenne a legoptimálisabb megoldás, főleg ha a gyerek véleményét is figyelembeveszik


Egyébként ha már bíróságra kerülne a dolog a gyereket meghallgatják, hogy ő mit szeretne és egy 12 évesnél erősen figyelembe is veszik, kivéve ha megfelelő testi, lelki, szellemi fejlődésével ellentétes a kívánsága. És itt jönnek az ügyvédek cart keverni, amikor elkezdenek egymásra licitálni, hogy a szegény gyerek mikor, hol, milyen befolyásoltság alatt van és miért kell vagy nem kell a véleményét figyelembe venni

2012. júl. 30. 23:51

Szerintem simán el lehet perelni az anyától, kiskorú veszélyeztetése címszóval.

Fordulj ügyvédhez, ő tudni fogja, hogy mit csináljon!

Sok sikert!:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook