Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4482. GabRol (válaszként erre: 4481. - Bubi 54)
2012. jún. 6. 18:49
A pelenkát még nem próbáltam.az az igazság,hogy sok helyen olvastam,hogy nem vált be.:S Minden kaka/pisi után felmosok erős hypós vízzel.utána egy darabig nem csinálja,majd keres magának egy újabb helyet. van rajta kívül még két kutyánk. az egyik szuka spániel,a másik pedig kan puli. arra is gondoltam már,hogy lehet,hogy a kan kutya miatt nem mer.mert lehet,hogy érzi,hogy ő az úr a portán,ő pedig még kölyökkutya így megtartja a tisztes távolságot..viszont,ha ki megyünk sétálni az utcára,akkor minden gond nélkül ott intézi el a dolgát. pedig azért ott kóbor kutyák is gond nélkül mászkálhatnak.tőlük még sem tart. nem értem.:(
4481. Bubi 54 (válaszként erre: 4480. - GabRol)
2012. jún. 6. 17:39
Bent pelenkára szoktattad? Vagy megy mindenhova? Enyém is télen volt kicsi,a pelenkát használta,de még a hidegben is sokszor kivittem napközben.Igy is nehezen lett szobatiszta.Moss fel mindent erős szagú fertőtlenitővel,ne engedd ki-be mászkálni,és óránként vidd ki a kertbe.Kis szimatolás után pisilni fog,aztán befele.A lényeg, hogy bent ne érezzen szagot,előbb utóbb rájön mit kell tennie.Szidni nem szabad, csak sokat dicsérni!
4480. GabRol
2012. jún. 5. 20:19
Sziasztok. Új tag vagyok.:) Életemben először van egy Bichon Havanese kiskutyám, aki már 5 hónapos. Mamusznak hívják:) Kertes házban lakunk. A kutya teljesen „udvar tiszta” csak bent hajlandó pisilni és kakálni. Szinte egész nap kint van, a dolgát mégis bejön elvégezni. Hogy lehet őt szobatisztaságra nevelni? Tanácstalan vagyok:( a válaszokat előre is köszönöm.
4479. Zaranetti
2012. máj. 23. 10:26

Sziasztok!


Én is régen jártam már erre.Brigi szavait olvasva,a szívem szakadt meg,de örülök,h. Happy End lett a vége.Az én arám is túl van az első tüzelésen,és azt mondták utána sokat fog komolyodni...hát az én hiperaktív Zarámnak egy tüzelés meg sem kottyan :D

Nagyon cuki lett,bár súlyban nem igen gyarapodott.ő mindig csak gy mini-manó marad már :D

4478. v.Wiky (válaszként erre: 4476. - B.Brigi88)
2012. máj. 20. 13:24
Örülök, hogy jobban van :)
4477. Dorsi87 (válaszként erre: 4476. - B.Brigi88)
2012. máj. 19. 10:41

Hát nagyon nem irigyellek titeket!

De örülök, hogy túl van az életveszélyen!

Jobbulást és sok vidámságot a továbbiakra;)

4476. B.Brigi88
2012. máj. 18. 20:17

sziasztok!

vasárnap óta mint a szemem fényére, még a seggét is kinyalom...persze csak képetesen.

szerencsére megúszta. huhh... nagy kő esett e a szivemről. 1,5 hetet kell kibirni még, akkor varratszedés, addi gnem kiabálom el. 5 féle gyógyszert szed, már nem kell neki infuzió tegnap óta.


visszagondolva 10 évet öregedtem, nem ezdeném ujra....

4475. Dorsi87 (válaszként erre: 4473. - B.Brigi88)
2012. máj. 15. 10:07
Hogy van a kis csibészed?
4474. v.Wiky (válaszként erre: 4473. - B.Brigi88)
2012. máj. 14. 20:28
Remélem meggyógyul a kutyusod... :((( Kitartás!!!!
4473. B.Brigi88
2012. máj. 13. 21:07

én csak azt hallottam hogy vágjunk bele, mindenkinek jobb lesz.


nem elriasztásképp irom amit irok, de velem a következő történt.


2,5 éves 3,1 kiló kiskkutyumat vittem el, elötte körbekérdeztem az ismerettségi körömbe kit ajánlanak. elmentünka dokihoz elaltatták. komplikációk léptek fel, sokat vérzett, 5 óra kellett az egyébként 1,5 órás rutin műtéthez. 15 évet öregedtem, hazahoztam. jol volt, rázta a farkát, adtam neki enni,keveset levest inkább. két napig ugy figyeltem rá mint a hímes tojásra, esténként rajta volt a kezem hogy ha megmozdul is érezzem...


nos... ma délután elkedett vérezni a sebe, egyből tiszta ideg lettem hvom a dokit.... áá semmi gond, biztos belekapott...aha ugy hogy konkrétamminden percben ráfigyeltem. bevittem, egyből nézik, uristen nyitva van a hasa, látszik a hasürege. enyhe sokk... majdnem összeestem, egyből altatták, most műtik. nem tudni túléli e. a doki már vagy 4x hívott a mhelyett hogy a műtétre figyeljen,hogy minden rendben, ezt meg azt lát, szpen gyógyult a seb blablabla de hogy látszik hogy akutya kitépte a varratot... probál kibujni a felelősség alól.

és még midnig nem tudni hogy túléli e.... nem biztos:(:(:(:( abba nem túlzok de belehalok. az elmélt 2,5 évem csakis róla szólt! gondosan előkészitettem hogy egy hétig szabin legyek, hogy minden rendben legyen, és ne mondja nekem sneki, hogy ha normálisan el van varrva a külső varrat, akkor képes és 1 mp alatt ugy feltépi, hogy a külső belső varrat szakad, és ilyen állapotba kerüljön....


a lényeg az orvosválasztás.... én melléfogtam :(:(:( amit lehet örök életemben bánni fogok.

4472. arany52
2012. máj. 12. 21:21
A mi állatorvosunk nem ajánlotta az ivartalanítást, így nem végeztettük el és semmi gondunk vele. No jó, a tüzelő szukákat messzire kerüljük.:DD
4471. Dorsi87 (válaszként erre: 4470. - B.Brigi88)
2012. máj. 11. 14:05
én a nyáron tervezem ivartalaníttatni a nagy kanomat - így engem is érdekelnének a tapasztalatok, javaslatok a műtét előttre/utánra...
4470. B.Brigi88
2012. máj. 11. 11:27

sziasztok!

ma ivartalanítják a kutyusomat:( nagyon nagyon aggódom miatta. Az ivartalanítás mellett kap chipet, és a fogkövét is leszedik.. nemsokára hozom haza...

ti ivartalanítottátok? van tapasztalat hogy megváltozik utána?

4469. arany52 (válaszként erre: 4468. - Bogi0212)
2012. márc. 10. 21:47
A mi Ronynk is befullad, főleg ha ideges, vagy ha iszik, gyakran mellémegy. Kérdeztünk orvost, és azt mondta, hogy ezeknek a fajtáknak nagyon rövid a légcsövük és ez előfordul, nem kell tenni semmit. Persze azért jobb , ha orvossal konzultálsz.
4468. bogi0212
2012. márc. 10. 11:39
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. A kutyusomnak szerintem légcsőszűkülete lehet :S Havonta kb 1x befullad, de csak éjszaka. Kapkodva veszi a levegőt és fura hangot ad ki. Ez kb 1 percig vagy még addig sem tart. Utánaolvastam és én légcsőszűkületre gondolok. Van olyan gazdi akinek a kutyusa hasonló betegségben szenved? Egy röntgenre mindenképp elfogom vinni, de szeretnék tapasztalatokat kérni Tőletek ezzel a dologgal kapcsolatban. Köszönöm előre is.
4467. Marci Mama (válaszként erre: 4433. - Brigida)
2012. márc. 3. 08:53

Sziasztok!

Régen jártam erre, mi már nagyon vagyunk, meg sokat is dolgozom, nem nagyon van időm fórumozni sajnos. De néhány jótanács talán elfér.

A kakievésről le fog szokni ( néhány kisgyerek is sajnálja, ha kiborítjuk a bilit a wc-b, mert az az "övé" :)).

A lényeg, h határozott hangon tudasd vele, hogy nem szabad. Értse a tiltást, ez nagyon fontos! Lehet kapni kutya fogkefét meg fogkrémet, az még fogkő ellen is jó! (csak ne kösd össze a kakievéssel a fogmosást, mert később nem fogja érteni! "nem ettem kakit, mégis a számba tolja azt a nyavaját?? most mi van? akkor bosszúból megint kakit fogok enni!" - kb ez lesz a reakció :))

4466. arany52 (válaszként erre: 4465. - Dorsi87)
2012. febr. 5. 22:47
Pontosan így van. Mi is ma sétáltattuk meg a kis pindurkánkat és addig élvezte is a havat, amíg nem lépett rá a felsózott útra. Szerencsére hóval gyorsan lemostuk a lábát, így nem lett belőle baj.
4465. Dorsi87
2012. febr. 5. 20:26
Sziasztok! A ti kis pöttömötök is annyira szereti a havat, mint az én kis Dömpim? Azt se tudja hogy ugráljon benne... a pofija is állandóan havas. De ezt a sós-homokos-köves valamit (amitől idővel a hó elolvad és jó kis latyak lesz belőle) rühelli, nagyon hamar elkezdeni csípni a kis talpacskáját :(
2012. jan. 25. 09:46

Szia Zaranetti, nagoyn édes a kis Zarád! gondolom ő is egy kis hercegnő!

Ezt az első ellés dolgot nem tőeld hallom először, de én nem hiszek ebben! A mi dokink azt mondta, hogy ezm ár idejét múlt elmélet! Nem tudom, hogy így van-e! Mármint hogy egyszer legalább kell elletni a szukákat!

4463. Zaranetti
2012. jan. 24. 14:36

Sziasztok Havanese-Gazdik!

Már én is nagyon rég jártam erre,úgyhogy éppen ezért BOLDOG ÚJÉVET:-)

Az én Zarám még mindig hiperaktív,és hát nem hazudtolja meg kubai rokonait.Azon gondolkoztam ha nem lesz munkám elmegyek Vele fellépni a cirkuszba:-)

Azt viszont én is hallottam,h.érdemes,hogy legalább egyszer legyenek kölykei.

4462. Jázminhercegnő (válaszként erre: 4461. - Brigida)
2012. jan. 23. 10:50

Há tényleg tünemény a kis Dominó! Jázminkám mikor volt már ilyen pici!

Én a cipős dologgal ak övetkezőt csináltam, amikor volt úgy időm, hogy 1-2 napot otthon voltam- akár 7 vége- "kisajátítottam a cpőket! Ez azt jelentette nálam, hogy leültem, hogy a konyhába, és magamköré vettem néhány pár cipőt, és amikor próbált valamelyikhez hozzányúlni, erőteljesen - de nem hangosan - rászóltam, hogy nem, és közelebb húztam magamhoz a cipőt! Az onnantól az enyém volt, a falkavezéré4 Soha többet nem próbált meg hozzányúlni! A kevésbé időigényes megoldás az erőspista, vagy a távoltartó spray!

4461. Brigida (válaszként erre: 4448. - Jázminhercegnő)
2012. jan. 20. 18:15

Köszönöm a tippet!:) Már volt, aki azt tanácsolta, hogy rakjak ananászt a táp mellé és attól olyan büdös lesz a kakija, hogy nem lesz kedve megenni.:) Lehet kipróbálom majd! Holnap visszük a 4. oltásra, majd ezt is megkérdezgetem a dokitól. Képzeljétek, egyik nap szegény picuromnak rácsapódott a lábára a liftajtó!:( Nem akart ráállni, úgyhogy nagyon megijedtünk, de hála az égnek nem tört el neki, viszont azóta fél a liftajtótól!:P

Már a behívás is megy sokszor, de csak ha éppen olyan kedve van!:P Még édesanyámat is elvarázsolta, aki egyébként nem rajong az állatokért!:)

Arra nincs valakinek valami tippje, hogy hogy szoktassam le arról, hogy a cipőnket rágja, mikor elmegyünk itthonról?

Jázmin is nagyon szép kutyus, kicsit hasonlít az én Dominómra!:)

4460. Jázminhercegnő (válaszként erre: 4458. - Zsé58)
2012. jan. 20. 12:33

Oh, hát akkor most két apróságod van?! IGen ez jó is meg nem is! Én mindjárt 6 hónaposan ivartalaníttattam, mert tudtam, hgoy nem akarok kiskutyákat!

Nagyon szeretnék majd egyszer még egy kutyát, de most egyenlőre örülök, ha Jázminkámat rendesen tudom tartani! Nem lehet könnyű két kutyával! S ki mondta, hogy kell egyszer elletni a kutyát? Remélem nem állatorvos!

4459. Jázminhercegnő (válaszként erre: 4457. - Dorsi87)
2012. jan. 20. 12:29
Nagyon megjegyzik hogy ki az a "szúróskezű" ember! Nekünk sokszor visz az utunk azon az utcán át, ahol van adoki rendelője, és a Jázmin nem hajlandó elmenni a ház előtt! Mindíg el akar húzni a műsik irányba :D Olyan vicces! Ha meg voltunk dokinál, és már jövünk ki, az egész utcán csak úgy szalad, hogy minnél messzebb kerüljünk onnan! Pedig nekünk tényleg csúcsszuper dokink van!
4458. zsé58
2012. jan. 18. 20:15

Sziasztok régen jártam erre.Hát elég jól megjárta egyik-másik fórumtagunk, de sajnos ez van. Nekem is van egy hava szukám, egyszer pároztattam, mert azt mondták, hogy egyszer legalább kell, lett egy szem kislány. Törzskönyves apa, anya, de én nem kértem ki a törzskönyvet a kis kutyusra,, mert úgy gondoltam miért fizessek még érte. És itt jött a probléma. az orvos nem oltotta be7-8 hetes korába, mert mivel egy volt övé volt minden dudli, szopizott is rendesen. Kitolódott az idő az oltásokkal, adtam fel hirdetést, olyan jelentkezett aki csak ingyen akarta. Ránézésre másnap már árulta volna a piacon. Nem adtam oda.

Elvittem a kutyust, kapott chippet, minden oltást megkapott, többen jelentkeztek hogy jaj de jó hogy még megvan, aztán annyi. Így vagyok most két kutyussal, amit nem akartam. Már meg van a műtétje is, (ivartalanítás). Vannak olyanok akik adnak a kutyusnak egy féreghajtót, aztán már árulják is, és sikerül nekik.

4457. Dorsi87 (válaszként erre: 4456. - Jázminhercegnő)
2012. jan. 18. 19:15
Köszi:) Ma metrózott is, és olyan ügyes volt! Egész jól tűrte - főleg visszafelé. A dokit viszont már rühelli... ma meg is morogta, amikor a fenekébe készült beadni egy oltást!
4456. Jázminhercegnő (válaszként erre: 4454. - Dorsi87)
2012. jan. 17. 12:33
De milyen édes a kis Dömpi!
4455. Jázminhercegnő (válaszként erre: 4451. - Alfonso)
2012. jan. 17. 12:32
Nagyon édes kis pofija van! Szerintem tök mindegy hogy milyen fajta, vagy fajta tiszta-e, mindegyik imádnivaló! A barátnőmék vettek egy toy uszkárt a nyáron, most 7 hónapos és már nagyobb mitn az Jázminom (marmagasságra)! Viccelődtek is vele, hogy egy oriás bébit kaptak, de mindegy így szeretik ahogy van!
4454. Dorsi87
2012. jan. 17. 11:51
Az én kis Dömpim sem fajtatiszta... szerintem bekevert egy kis shih tzu a képbe, de ettől lett egyedi mintázata! És egy cseppet sem bánom én sem, hogy nem átlagos havanese;)
4453. Alfonso
2012. jan. 17. 11:23
Nem akkor még lógó fülü volt!:) Most 3 hónapos szóval még biztosan változni fog,hát nagyon kíváncsi leszek mi lesz Belőle....
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook