Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Havanese gazdik fórum

Havanese gazdik (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4452. c5d1635e99 (válaszként erre: 4451. - Alfonso)
2012. jan. 17. 10:34

Ez a kutyus olyan mintha westi-vel pároztatták volna a szukát.Sajnálom,hogy így jártál,az viszont jó,hogy szeretitek,és olyannak amilyen.


Amikor megvetted,akkor is így állt már a füle?

4451. Alfonso
2012. jan. 17. 09:55

Sziasztok!Én is úgy jártam hogy vettem egy Havaneset,ami most már nem az!:D Ettől függetlenül imádjuk és nagyon szép!Nekem annyi szerencsém volt,hogy legalább a fele árat vissza kaptam a csajtól.Állítólag ő Havanesevel pároztatta de ezek szerint mégsem vagy bekevert egy másik kutya.NEm tudom.Itt egy kép róla:

[link]

4450. Jázminhercegnő (válaszként erre: 4431. - Juditt36)
2012. jan. 16. 14:08
Nem tudom, én 1 éves koráig adtam neki kölyök tápot, konzervet/szárazat, és csak utána kapott már felnőttet! Azt tudom, hogy sajtot, kevés joghurtot lehet neki adni néha! De van egy nagyon jó oldal ahonnan én beszereztem az infokat: a háziállat.hu próbáld meg!
4449. Jázminhercegnő (válaszként erre: 4444. - Tixtina)
2012. jan. 16. 13:58
Sajnos nekem is van néhány ismerősöm aki pórul járt! És nem csak Havanese kutyával! Az én kutyusom nem tenyésztőtől van, de anyuka és apuka is tkv.-es, ráadásul első és egyetlen alom volt, úgyhogy mákom volt vele!
4448. Jázminhercegnő (válaszként erre: 4433. - Brigida)
2012. jan. 16. 13:57
Szia Brigida, egy kis fogkrémet nyomatsz a pofijába, de ne sokat! Lehet kapni valami olyan készítményt,amit ha az ételébe teszel, nem fogja megenni a kakiját! Sajnos nem tudom a nevét!
4447. v.Wiky (válaszként erre: 4445. - Ikszdéécske)
2012. jan. 15. 19:57
Szia! Az én kutyum is olyan 10 hónapos lehetett amikor először tüzelt. Most 3 éves, az első tüzelése volt "látványosabb", azt tüzelőbugyival oldottuk meg, de azóta ezekben az időszakokban nem csepegtet, onnan tudom, hogy tüzel, hogy rosszkedvű, a hasát kell simogatni, és megy a fiúk után :) Az állatorvos azt mondta, hogy a csepegtetés mértéke minden kutyánál más, azért mert én nem veszem észre a nyomokat, attól még tüzel :)
4446. c5d1635e99 (válaszként erre: 4445. - Ikszdéécske)
2012. jan. 14. 07:47

Szia!

Raktam fel képet Arielről,Jackyről...nyírás után készültek a képek.

Az én szukám 9-10 hónaposan tüzelt előszőr,de ez mindegyik kutyánál változó.

2012. jan. 13. 20:02
Sziasztok:) én is csatlakozni szeretnék a klubba, nekem most 8hónapos a havanese kislányom:)) Szeretném őt elvinni kozmetikushoz, nyirakozni, esetleg tudnátok nekem képeket linkelni, hogy a tiétek hogy van lenyírva, arra gondoltam, hogy a "haját" tuti meghagyom neki, és a fülén is a szőrt, van esetleg valakinek hasonlóan, jah és még 1kérdésem lenne, nekek mikor tüzelt 1. a kutyusotok???köszii:))
4444. tixtina (válaszként erre: 4443. - C5d1635e99)
2012. jan. 7. 13:20

Szerintem jól átverték szegényt:((

Nem merem mondani neki,így is maga alatt van.

Hiába figyelmeztettem,hogy vásárlás előtt legyen körültekintő.

Az az érzésem,hogy tacskó keverék lehet,mert a pofija is emlékeztet a tacsira.

Kapott egy ruhácskát,de már 15 centivel kinőtte-egyre nyúlik a teste:O

2012. jan. 7. 13:11
Jujj!Amit itt leírtál az szörnyű!A Havanese-nek puha,finom szőrzete van.Oltás nélkül 4 hónapos kutya?!6 hetesen meg kellett volna kapnia az első oltását.A naplómban megnézheted az én kutyusaimat,a Beni nevezetű kutyus pedig az.amelyiket barátnak vittek az első kutyus mellé.Majd arról is teszek fel képet,meg a többiről is,amit a gazdik küldtek.
4442. tixtina
2012. jan. 7. 12:16
Arról nem beszélve,hogy a kutyát több,mint 4 hónaposan vette,és nem kapott oltást-a barátnőm vitte el,és az állatorvos említette,hogy egy pár oltás kimaradt.Úgyhogy eddig már majd 50 ezerben van a kutya.:O
4441. tixtina (válaszként erre: 4440. - C5d1635e99)
2012. jan. 7. 12:09

Igen-itt az történt,hogy egy idős néni hozta fel vonattal-a kutya szüleiről semmit nem tudni.

Mondtam a barátnőmnek,nézzen utána,mert gyanús volt-de neki így is megfelelt.

Most meg nyavalyog,hogy mennyire eltorzult.

Mintha tacskóval lenne keresztezve-nekem túl szálkás a szőre,bár nem vagyok nagy szakértő a kis termetű kutyákat illetően.

4440. c5d1635e99 (válaszként erre: 4439. - Tixtina)
2012. jan. 7. 07:17
Nem jó az olcsó kutya.Én tkönyv nélkül,35000-ért adom az enyémeket.Volt egy olyan gazdi,akit át akartak verni olcsó kutyával,be sem engedték őket,hogy megnézzék az összes kutyát,lehoztak nekik 1 pár kutyust,hogy válasszanak...na ők választottak,és akkor eljöttek hozzám.Azóta már egy másik kutyust is vittek tőlem,hogy legyen az elsőnek barátja.Egy másik gazdi innen a hoxáról jött hozzám,neki sajnos sikerült olcsó kutyát venni,annak bizony köze nem volt a Havanesekhez.
4439. tixtina (válaszként erre: 4436. - C5d1635e99)
2012. jan. 6. 23:25

Ez nekem is eszembe jutott.

Van egy keverék kutyusom-aki egy vizsla és óriás snauzer keverék.

Tiszta snauzer-semmi nyoma a vizslának benne.

Úgyhogy ,bármi lehet.

Kissé olcsónak találtam-24 ezer volt-nem tudom,amúgy mennyi az ára egy ilyen kutyusnak,de többre saccoltam.

4438. tixtina (válaszként erre: 4437. - Ginaanyus)
2012. jan. 6. 23:22

Az a helyzet,hogy az állatorvos sem tudja 100 százalékosan.

Ismertem olyan állatorvost,aki nem ismerte fel a Gordon szetteremet:D

Az biztos,hogy nem volt törzskönyvezve,papírok nélkül vette a barátnőm 24 ezer forintért egy idős nénitől.

A pofija,meg a szőre tiszta Havanese.

Lefotózom a hétvégén:DD

4437. ginaanyus (válaszként erre: 4435. - Tixtina)
2012. jan. 6. 17:41

Ez csak az én véleményem: szerintem előfordulhat. Nekem volt egy fiú havanesem, aki jóval hosszabb volt, mint a lány kutyusaim.

De ha bizonytalanok vagytok, kérdezzétek meg az állatorvost.

4436. c5d1635e99 (válaszként erre: 4435. - Tixtina)
2012. jan. 6. 17:38
Esetleg egy kép róla?Jó lenne látni.Sajnos sokan ráfizettek már arra,hogy a Havanese-nek vásárolt kutyusuknak köze nincs a fajtához.
4435. tixtina
2012. jan. 6. 10:38

Havanese gazdik!

Fura kérdésem van:))

A barátnőm vett egy cuki Havaneset pár hónapja.

Még nincs egy éves,de túlságosan hosszú a teste,már-már aránytalanul hosszú-hozzá alacsony.

Létezik,hogy egyes példányok ennyire megnyúlnak??

4434. juditt36 (válaszként erre: 4432. - Brigida)
2012. jan. 2. 19:00
Köszi:) Megnéztem Dominót Ö is tündéri:)
4433. Brigida
2012. jan. 2. 18:01
Még azt akartam kérdezni, hogy mivel lehet kitisztítani a száját, ha evett a kakijából? Tegnap éjszaka arra keltem, hogy nagyon nyüszög és mikor kimentem a kakija darabokban volt a fekhelyén és egy darab kicsit távolabb is volt. Biztosan játszott vele, de valószínűleg evett is belőle. Ilyenkor mi a teendő?
4432. Brigida
2012. jan. 2. 17:57

Köszönöm mindenkinek, szerintem is egy kis szépség!:) De egyre sunyibb! Kicsit viszont aggaszt, hogy mostanában a helyére piszkít, ami nem éppen normális viselkedés, ahogy olvastam, mivel a vackukba elvileg sosem piszkítanak. Van erre valami ötletetek, hogyan szoktassuk le róla? Valószínűleg azért van ez, mert ahonnan hoztuk, sajnos a tesóival együtt bezárva tartották őket egy fürdőszobába, és csak játszani jöttek ki, amikor éppen otthon voltak a tulajok.:(

Szilveszter délután sajnos először kellett magára hagynunk a lakásban és nagyon nem tetszett neki. Igyekeztünk haza nagyon, kb 4 órát lehetett egyedül, de mikor itthon voltunk füle botját sem mozdította a durrogásokra, úgyhogy szerintem nem fél tőle.:) Ennek azért örültem.

Egyébként Dominónak hívják.:) Ma mérte le a doki és 3 hónaposan 2,2 kg. Ez szerintetek mennyire optimális neki? Jól tudom, hogy 6 hónapos korára eléri a felnőtt méretét?

Süti is nagyon édes!:) Olyan kicsit, mint Dominó világosabb kiadásban!:D

4431. juditt36
2012. jan. 2. 13:30
Sziasztok! Mi karácsonyra leptük meg magunkat, egy kis rosszcsonttal:)Sütinek hívják ma 8hetes.Érdeklődnék mit lehet neki adni enni, a kölyök tápon kivül? Le esett egy darab sajtos szilveszterkor, pedig kértem a gyerköcöket figyeljenek oda ha bármi le esik vegyék fel,mert mindent felszippant a kis bohóc.Hát olyan jó ízüen majszolta sajnáltam el venni töle:( Sajnos nem igazán akar oda wc-zni ahova én szeretném.De első naptól kezdve éjjel nem hisztizik,már tudja a nevét persze ha nagyon rágcsál azt is tudja miért szólok neki hangosabban,egy pillanatra abba hagyja és mintha mi sem történt folytatja tovább nagy boldogan.
2012. jan. 1. 09:29
B.Ú.É.K. mindenkinek.
4429. Dorsi87 (válaszként erre: 4425. - Brigida)
2011. dec. 31. 18:04
Nagyon cuki az új tagunk;) Hogy hívják? Vigyázz és figyelj rá - meghálálja!
4428. Dorsi87 (válaszként erre: 4427. - V.Wiky)
2011. dec. 31. 18:01

Az én Dömperem lassan 9 hónapos, így sokat javult már az elmenetelem otthonról! Viszont ameddig nem vagyok vele még mindig elég kedvetlen - pedig már a szüleimet is elfogadta, de hát csak én vagyok a GAZDI (nagybetűkkel)!

Ha hazaérek annál nagyobb az öröm, és nálunk utánna kezdődik, hogy tojik a fejemre...


Boldog Új Évet minden kishuncutnak és tulajdonosának!

Orsi és Dömpi:)

4427. v.Wiky (válaszként erre: 4425. - Brigida)
2011. dec. 30. 10:40

Én is megnéztem a képeket, nagyon kis tündéri kutyusod van :)

Nagy színészek tudnak lenni :) A párom mesélte, hogy ha megyek el Ladyke nélkül otthonról, mindig a cipők közé fekszik, fülét farkát behúzva, hatalmas szemekkel sóvárogva nézi ahogy készülök, és ő a legszomorúbb kutyus a világon. Elköszönök tőle, bezárom az ajtót, megrázza magát, és már megy is oda a páromhoz játszani :)

4426. c5d1635e99 (válaszként erre: 4425. - Brigida)
2011. dec. 30. 07:41
Nagyon szép a kutyusod:-))
4425. Brigida (válaszként erre: 4424. - Dorsi87)
2011. dec. 29. 20:24

Igen, tegnap hoztuk haza!:) Nagyon nyugodt kiskutya, bár egyre bátrabb és hisztisebb!:) Az első éjszakáját szépen végigaludta, de az idegen embereknek mindig nyüszít, nem nagyon értem miért, de arra tippelek, hogy csak sajnáltatja magát.:)

Rakok fel róla még képeket és köszönöm a kedvességed, mindenképpen hozzátok fogok fordulni, ha segítségre lesz szükségem.:)

Egyébként nincs köztetek véletlenül olyan, aki Gazdagréten lakik? Csak azért, mert érdekelne, hogy mások hova viszik állatorvoshoz a kedvenceiket.:)

4424. Dorsi87 (válaszként erre: 4423. - Brigida)
2011. dec. 29. 17:49
Gratula a kis kutyushoz (ha jól számolom, már nálad van...)! Tegyél fel róla képeket, hogy mi is hadd lássuk az új klubtagot! És ha bármi kérdésed van, csak írj - vannak rendszeres látogatók;)
4423. Brigida (válaszként erre: 4420. - Zaranetti)
2011. dec. 26. 20:55

Először is én is kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!:)


Már csak 2 nap és velem lesz a kis mütyür!:) Nagyon nagyon várom már! Viszont iszonyúan félek is, nehogy elrontsam a nevelését!:( Remélem jó dolga lesz velem!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook