Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hatékony fogyás? fórum

Hatékony fogyás? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hatékony fogyás?

1 2
2014. nov. 6. 23:05

"egy Nő amíg nem érzi magát Nőnek, addig boldognak sem fogja érezni magát"

Attól éreznéd magad Nőnek, ha soványabb lennél mint most?

A nőiesség az a nő fejében dől el.

46. 4975ebdc2f (válaszként erre: 45. - 0rsiii)
2014. nov. 6. 23:00
A kérdés van e erőd elég sokáig csinálni.Fogyni mindenki tud, legfeljebb egybetegség vagy tragédia bizonyitja be ha nem eszel iganis fogysz.Na a koncepciód jó, ha csinálod 6 hónapig jó pár kg lemegy.Ha csak két hétig vagy egy hónapig , lehet egy sem megy le
45. 0rsiii
2011. júl. 20. 20:59
Sziasztok! Engem is érdekelne a hatékony fogyás titka. Én is már próbáltam szinte mindent. Jelenleg életmódváltás szerint étkezem, teljes kiörlésű kenyér, sok gyümölcs, zöldség, csirke mell, stb. Este hat után nem eszem, próbálom a kalóriákat 1200-1500 között tartani. Heti minimum 10 órát tornázom és ajjj meg se moccannak a nyamvadt kilóók.:( Ti mit csináltok amikor úgy érzitek hogy mindet megtesztek és mégis csalódtok?:(
2009. júl. 6. 16:57
Csinalom az analiziseket meg konkret valaszt nem kaptam,kb gondoljak a koleszterom nagyon nivo alatt van .
43. margareta51 (válaszként erre: 37. - Kormica)
2009. júl. 5. 14:24
Volt olyan idoszak hogy kozel 90 kg.volt a testsulyom a magassagom 166.cm.Fogyoztam grefuit kuraval volt latszata de januartol fogyokura nelkul 20 kg-ot fogytam jelenleg a sulyom 56kg.de nincs erom .
42. Kormica (válaszként erre: 40. - Boszizsu)
2009. jún. 24. 11:00

Igazad van Boszizsu, a mozgás a lényeg.

De vannak olyan élethelyzetek, amikor nincs az embernek magára ideje, pl. nagy a család....

Nálunk mire az összes gyerek ágyba kerül, már 10 óra, akkorra meg már hulla vagyok én is. Bár egy-két év múlva amikor a legkisebbem is önállóbb lesz már, akkor biztos könnyebb lesz.

És akkor még a kertről meg a munkáról nem is beszéltem...

Valahol azt olvastam, hogy az aktív kertészkedés az élsporttal vetekszik, 50 év fölöttiek kertészkedése pedig vagy 5-10 évvel megdobja a

várható életkort. Ezért is kezdtem el idén tavasszal itthon kertészkedni...a mozgás miatt, (bár az 50-től még messze vagyok :) )

No, én tegnap leszedtem a kertünkben a borsót, tartott vagy 2 órát....most meg izomlázam van a combomban, meg a fenekemben. Szóval tegnap megvolt a mozgás rendesen.

41. Kormica (válaszként erre: 39. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 24. 10:53
Köszi, ezt megpróbálom. Így apróbb lépésekben biztos könnyebben fog menni, mint egyszerre mindenről lemondani.
2009. jún. 23. 21:03
Sziasztok! Szerintem a mozgás a leghatékonyabb módja a fogyásnak. Én tavaly januárban határoztam el, hogy le akarok fogyni! Elkezdtem tornázni intenzíven. Először eljártam zsírégető tornára, majd otthon minden este egy órán keresztűl csináltam ( még most is tornázom) azokat a gyakorlatokat amiket ott tanultam. Így 15 kg ment le. Nem diétázom, csak este 6 után nem eszem semmit. A munkahelyemen mindenki irigykedik, de senki nem volt hajlandó ezt utánam csinálni, mindenféle kifogást keresve! A tablettáktól, a zsírégető gépektől, na és az éhezéstől még senki nem fogyott le! Sőt! A szépségért meg kell szenvedni. Olyan nincs, hogy semmit nem teszünk érte és várjuk a csodát. Csak magunktól érhetünk el eredményt. Több kalóriát kell elégetni, mint amennyit magunkhoz veszünk.
39. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 37. - Kormica)
2009. jún. 23. 18:46

Pedig az agyban dől el minden!:)

Ha ez segít valamit, én is sokszor elhatároztam magam, ma belekezdek. De ez nem elég!

Írd le egy papírra (nekem is egy kedves hölgy ajánlotta itt a hoxán), hogy mit szeretnél elérni:

legyen egy régebbi ruhadarabod, amibe bele szeretnél férni (nekem ez a szülés előtti farmerem) és minden héten írd le, miben fog változni az étrended, és persze ezt tartsd is be.:) Így könnyebb!

Pld: a jövő héttől minden héten egy édességet kiváltok egy gyümöccsel.

vagy holnaptól mindenből fele adagokat eszem. stb.

Sok sikert és kitartást! Menni fog!

38. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 36. - Kormica)
2009. jún. 23. 18:39

Bocsi, ne haragudjatok! A "táblázat":


Napi alapanyagcsere számítása kcal / nap


Életkor (év)

Férfiak estében

Nők esetében


10-17

17,5 x tt. + 651

12,2 x tt. + 746


18-29

15,3 x tt. + 679

14,7 x tt. + 496


30-59

11,6 x tt. + 879

8,7 x tt. + 829


60 fölött

13,5 x tt. + 487

10,5 x tt. + 596


tt. = testtömeg kilogram, azaz hány kilos vagy.


ha 45 éves 67 kilós nő vagy, akkor 8,7 × 67 + 829 = 1412 kcal. Vagyis a napi minimális energiaszükségleted 1412 kalória. Ez az, amit akkor is felhasználsz, ha egész nap csak fekszel.

2009. jún. 22. 23:55

Rólam : 92 kiló vagyok és 165 centi. Vastag a csontom, így a pont jó súlyom az 70 kiló, 65 kilónál már kiáll a medencecsontom. Ahogy itt végigolvastam a hozzászólásaitokat teljesen magamra ismertem. 10 éve fogyózom...azóta sikerült is ezt a 22 kilót felszednem....mondhatni tudományosan bizonyítottam a Jojo effektust.

A 90 naposat is végigcsináltam párszor, igaz sikerrel, de utána 1 éven belül kamatostul visszajöttek a leadott kilók. Mostmár értem, izomból fogytam...az előbb olvastam itt...

Időm a 3 gyerkőc mellett nem sok van mozogni, pedig az lenne a megoldás. Agyban már rákészültem az életmódváltásra...de mindig közbejön valami, ami miatt pont most még nem tudom elkezdeni. Ezt kellene még leküzdenem, és beugrani a közepébe...

36. Kormica (válaszként erre: 28. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 22. 23:48
morris - engem érdekelne az a táblázat, hol lehetne megnézni
2009. jún. 20. 12:23
Többen javasolták az almaecetet. Régebben elterjed, hogy kiváló fogyókúra kiegészítő, de nem csak azrét hasznos, mert csökkenti az éhségérzetet. Rendkívül jól karban tartja a gyomrot és a bélrendszert...és mindamellet, hogy savas (ecet) lúgosítja a szervezetet.:)
2009. jún. 20. 12:13
az evés nem hízlal,főleg ha sűrűbben kevesebbet eszik valaki-amit mellőzni kell az édesség-csoki cukor üdítő puding gyüm.joghurt jégkrém előre készített saláták péksütemény müzli és még sorolhatnám(minden amiben cukor van) ,helyette lehet friss gyümit zöldséget enni sovány húsokat tejterméket rizst kevés tésztafélét.ha ez a rendszeres és állandó akkor lemennek a kilók.
33. P64 (válaszként erre: 28. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 20. 11:07
Szerintem tök jókat írtál. Ne akarjon senki 1 hónap alatt 10-15 kg-ot fogyni! Próbáljunk meg nem az evéssel foglalkozni egész nap. Foglaljuk el magunkat, és csak akkor együnk, ha éhesek vagyunk. És csak annyit, amennyi szükséges. Lassan sok folyadékkal, és nem kell jól lakni. Lehet csak késöbb érzed, hogy ettél. Nekem 1 óra kell, mire elmúlik az éhség evés után.
32. Zimmi (válaszként erre: 29. - Evangelika)
2009. jún. 16. 22:08
Köszi!Eddig nincs baj:)Elég sokat dolgozom, a figyelmem mindig lekötve, ezért nincs időm éhesnek lenni:)csak nem engedem h. mindig egyek valamit folyamatosan. Ez így kicsit rendszeresebb:)
31. Izsoldedit (válaszként erre: 30. - Peg)
2009. jún. 16. 21:55
Miért mi volt a "bűnőd"!
30. peg
2009. jún. 16. 19:55
sziasztok! A rendszer kizárt ( Sára18) ezért kérem azokat akik privit írtak ide, hogy a peg-re írjanak újra
29. evangelika (válaszként erre: 22. - Zimmi)
2009. jún. 16. 19:21
Gratulálok! Légy kitartó a továbbiakban is, meglesz a gyümölcse! Hajrá!
2009. jún. 16. 19:20

Végigolvastam a hozzászólásokat...tényleg nem könnyű!

Hátha valakinek segít, amit írok (már ha csak 1 embernek beválik, megérte).

Én is hasonló gondokkal (kilókkal) küszködök, mint ti. Nincs modellalkatom, sőt! Akár tetszik, akár nem, széles a csípőm, sosem lesz tökéletes alakom. A két terhesség után 24 kg-ot szedtem fel (a sok csoki)ami a magasságom miatt nem is volt feltűnő, de fizikailag rosszul éreztem magam (fájt a hátam, a lábam, a derekam). Persze tudom...a súlyfelesleg!

Rengeteg diétás módszert olvastam itt a Hoxán is, és a neten, de nem mertem belevágni egyikbe sem (nagyon szubjektív, kinek, mi jön be és 1-2 kúra után az ember nemhogy fogyni nem akar többet, de az életkedvét is elveszti). A bogyókról pedig 1 hét ittlét alatt több rosszat olvastam, mint jót, ezeket is kilőttem.

Felkerestem egy belgyógyászt + egy személyi edző (nem járok konditerembe) segítségével faragom le a pluszt.

Nem ígérték, hogy egy hónap alatt lemegy, aminek kellene. Meg kell érte dolgozni!!!

Életmódot kell váltani! Ez a lényeg! Ne kúraszerű legyen, hanem tartós váltás. És tényleg az eleje a legnehezebb (kb 1-2 hónap) utána már ez lesz a megszokott.:)

Több fórumon is megírtam már, hogy nem egészséges, ha vki 2-3 hónap alatt szabadul meg 20 kg-tól, mert a szervezete bosszút áll. Nem a zsírtól szabadul meg, hanem izmot veszít, így ha már nem is eszik egy idő után, akkor is hízni fog, mivel a szervezet bepánikol és visszatartja a zsírt, így ugyanennyi idő alatt a dupláját hízza vissza a leadott súlynak. A különbség csak annyi, hogy kevesebb izom fogja mindezt elégetni.:( Ördögi kör!

A legideálisabb a heti 0,5-1 kg-os súlyvesztés. Így lehet megtartani a végre elért súlyt. Nem kell hozzá semmilyen tabletta, viszont a mozgás hasznos. Egy táblázat segítségével (akit érdekel, bemásolom) könnyen kiszámítható a napi kalóriaszükséglet. Ezt kell 20%-kal csökkenteni...és igen, számolgatni a kalóriákat. Napi 5x-i étkezés (hogy a szervezet ne érezze veszélyben magát, így nem halmozza a tartalékokat), sok folyadék (min. 2 l) nyáron ez egyébként is szükséges és a MOZGÁS (kinek mi jön be).

Elnézést, ha zavarosan írtam, mindent szerettem volna megosztani veletek. Persze, ha valakit bővebben érdekel, bővebben kifejtem.:)

27. Izsoldedit (válaszként erre: 26. - Zimmi)
2009. jún. 16. 14:59
Nagyon szívesen!Mindig az eleje a legnehezebb,aztán ha megtorpan az ember,akkor tovább menni,és bizakodni,de a végén,amikor elérjük a célt,na az leírhatattlan érzés!!!!Főleg amikor az ember bezsebeli a dicséreteket,és végre nem csak a teste,hanem az agya is átáll a változásra,és élvezi a munka gyümölcsét!
26. Zimmi (válaszként erre: 24. - Izsoldedit)
2009. jún. 16. 12:48
Köszönöm a dicséretet!Nagyon jó érzés,hogy eredmény van,még ha csak az indulásnál,az elején, de az is nagyon ösztönző!
25. Izsoldedit (válaszként erre: 23. - C266838064)
2009. jún. 16. 10:40
Köszönöm szépen az elismerést,és nagyon sok erőt,és kitartást a célod eléréséhez!
24. Izsoldedit (válaszként erre: 22. - Zimmi)
2009. jún. 16. 10:37
Azt el is hisze,nagyon ügyes vagy!
2009. jún. 16. 08:53

Gratulálok a cikk írójának, nagyon jól összeszedett írást adott közzé. Egyetértek minden sorával, akik túlsúllyal küszködnek, és ezen változtatni szeretnének, mindent végigpróbálnak, csakhogy eredményt érjenek el. És akkor még korántsincs vége a küzdelemnek, mert megtartani talán még nehezebb, mint elérni a kívánt súlyt.

De érdemes küzdeni, mert amellett, hogy csinosabbak lehetünk, az egészségünk érdekében is sokat tehetünk, ha jó étrendet állítunk össze magunknak. Én is kipróbáltam már sokmindent: fogyibogyó, ilyen-olyan diéta, teák, undorító trutymók, amiktől ugyan fogytam, de mihelyt abbahagytam, kamatostul kaptam vissza az elveszített kilókat. Hónapokkal ezelőtt áttértem egy egészséges étkezésre, nem éhezem, néha még bűnözgetek is. Egyelőre célom az elért súly megtartása, de időnként még ez is próbára tesz. Mindennap mozgok átlagban egy órát, ami nálam bicajozás, télen pedig duci-torna. Nem könnyű ez az egész, de legalább van értelme.

22. Zimmi
2009. jún. 15. 21:01
Sziasztok!Képzeljétek ma kellett mérni magam,a 90 napos diéta első hete után! 103 kg-val kezdtem,és ma reggel: 98,2 kg vagyok:D Fülig ért hajnalban a szám:)
21. ében11 (válaszként erre: 19. - 73000ceac6)
2009. jún. 15. 20:23

én is voltam dundi 60-70 kg de én nem éreztem az undort cikizést!

Most azokra a tini lányokra gondolsz akik mindenene aggódnak?

Mert a pasik inkább lógatták a szemüket és a melleimet bámulták.

De ugyanezek a cajok a pocakomat is undorral nézték,most meg a gyerekemet is.Gondolom félnek hogy jaj így ne járjanak, mint én!

De ez számít egy felnőtt nőnek?

Nem a párod a családod véleménye számít?

És az élethelyzet, pl. pocakosan egyszer sem jutott eszembe, hgy jaj ne hízzak túl sokat meg ilyenek,egyszerűen örültem minden +kilónak mert a babának jó sora volt bennem!

2009. jún. 15. 20:15
Ugyanúgy járt mint Karcsi néni
2009. jún. 15. 19:22
Vannak akik annyira szerencsések h jó testalkatuk van. De ha volt már olyan élményed h cikiztek az utcán, undorral néztek rád, mert kövér voltál akkor megérted h azért vágyik az ember arra, h legalább egy normál testsúlya legyen. Igen, ezt magamról írom. Egy nő számára az ilyen élmények megrázóak.
2009. jún. 15. 19:16
Lányok kizárták Axxon "urat"!Nincs helye itt ilyen embereknek,akik nem tisztelnek se embert,se semmit!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook