Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Használt már valaki automatába mosópor helyett, mosószódát?Ha igen, mi a tapasztalaitok? fórum

Használt már valaki automatába mosópor helyett, mosószódát?Ha igen, mi a tapasztalaitok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. febr. 5. 17:44

Régebben használtam mosódiót mosószódával, oxigénes fehérítő sóval. Fehér ruháknál még bóraxot és szódabikarbónát használtam.

Újabban már egy általam készített "mosószert" használok, jobb is, olcsóbb is a mosódiós mosásnál. A mosószóda magában nekem nem jött be, a mosódióhoz pedig főleg az oxigénes fehérítő és folttisztító sót drágálltam. Pláne, hogy volt mikor hiába használtam mosódiót, mosószódát, oxigénes sót, szódabikarbónát, volt, hogy bóraxot is, mégis a foltok ha halványan is, de bent maradtak a ruhában. Nem azt mondom, hogy mindig, de előfordult.

Kikísérleteztem két fajta (fehér és színes) mosáshoz egy folyékony mosószert, azt használom most, a ruhák tiszták, puhák, és az öblítő helyett használt ecet+.....+2-3 csepp mosóparfümnek köszönhetően illatosak is. Van, hogy elhagyom a mosóparfümöt is, így "csak" tiszta illatúak a ruhák, azt is szeretem...


Visszatérve a mosószódára, vízben jó. ha feloldod, mert ha nem, előfordul, hogy fehér csíkok lesznek a kimosott ruhán, ami jelzi, hogy maradt a mosott ruhában mosószóda. Ha feloldod meleg vízben, nem lesz ilyen probléma.


Az én tapasztalatom az, hogy maga a mosószóda nem elég ahhoz, hogy a ruha makulátlan tiszta legyen. Bár, ha előtte beáztatod, vagy használsz valamilyen környezetbarát folttisztítót, akkor talán. A vizet kitűnően lágyítja, az biztos.

2012. febr. 5. 17:36
Kíváncsi lennék, hogy milyen olcsó mosóport használtok, amihez adalékanyag kell a folt kiszedéséhez, a fehér ruhák fehérítéséhez, a ruhák tisztább mosásához. Én az Ar..elt használom, és nem kell hozzá tenni semmi adalékot, mert gyönyörűek a ruháim. Még a koszos, focis zoknit is szép fehérre mossa. Lehet, hogy drágább, de ha az olcsóbbhoz hozzáadjuk az adalékot, vagy az áztatáshoz használt anyagot, akkor nem biztos, hogy azzal olcsóbban lehet kijönni. Mi a véleményetek ezzel kapcsolatban.
9. misz
2012. febr. 5. 17:34

Sziasztok! Megkérdezhetem hol lehet mosódiót és mosószódát venni? Mennyit használtok egy mosáshoz?

Köszönöm.

2012. febr. 5. 17:31
Rendszeresen használok mosószódát, felesben az olcsó folyékony mosószerrel. Lágyítja a vizet, sokkal hatékonyabb így a mosás, vagyis tisztábbak a ruhák.
7. Mágika75 (válaszként erre: 1. - Ramazuli)
2012. febr. 5. 17:14

Nyáron hagytam el a mosódiót a mosószóda mellől, azóta csak mosószódával mosok.

Olcsó, nagyon jó hatásfokú és ráadásul nem terheli a környezetet.

2012. febr. 5. 16:47
Amikor csak mosószódát használtam nem jött be de együtt tuti.
5. jamegabi (válaszként erre: 1. - Ramazuli)
2012. febr. 5. 16:47
Én mosódióval mosok, mellé teszek mosószódát, ha koszosabb ruhákat mosok, nekem nagyon bevált. Lágyítja a vizet, folttisztító hatású és nem mellesleg, környezetbarát.
2012. febr. 5. 16:47

szia

mosódióval mosok,a fehér ruhákhoz használok mosószódát is, nagyon szépen fehérít, sok foltot áztatás nélkül is kivesz.

2012. febr. 5. 16:45
Én is szoktam használni, főleg a világos ruháknál, szép élénk a színük, és a fehérek fehérebbek lesznek. De teszek mellé folyékony mosószert is, csak jóval kevesebb kell:)
2012. febr. 5. 16:41

Szia, nem helyette, de MELLETTE igen.

Tisztábbak lettek a ruhák, és néhány, addig makacsnak vélt folt is kijött.

2012. febr. 5. 16:34
Használt már valaki autómatába mosópor helyett, Mosószódát?Ha igen, mi a tapasztalaitok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook