Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? fórum

Használ valaki Lindynette 20 fogamzásgátlót? Mi a tapasztalatotok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1824. Crimson (válaszként erre: 1823. - Lindynette20)
2011. nov. 18. 21:25
Normális, ha az első hónapban pecsételő vérzésed van. Nekem ez elmúlt a második levél elkezdésekor.
2011. nov. 14. 19:43

Sziasztok!

14 napja kezdtem el szedni a Lindynette20-at, előtte nem szedtem gyógyszert. Mensi első napján vettem be az első bogyót, azóta barnás folyásom van, illetve néha vérzem is. :S Volt olyan, hogy 1-2 nap nem folyt semmi, de azóta ez visszatért. Első tabit mensi napján este 6kor vettem be, majd hajnalban hányingerre ébredtem és hánytam is (ugyan nem jött semmi, csak egy kevés nyál, mivel nem vagyok egy hányós fajta). A következő 3-4 napban még volt hányingerem, de nem hánytam, valamint azóta már a hányinger is elmúlt, mondhatni jól érzem magam :) Egyedül ez a barnás folyás-vérzés aggaszt, hogy még mindig nem múlt el. Tisztában vagyok vele, hogy vannak ilyen mellékhatások és ez sok mindenkivel előfordul, számíthatok még erre a további hónapokban is vagy ebben az esetben kérjem ki az orvos véleményét is?

Válaszotokat előre is köszönöm (:

1822. berni223
2011. nov. 8. 12:36

Sziasztok!

Az a problémám, hogy most végeztem az első levél Lindy-vel 5 napja. Első gyógyszermentes napokban csak barnás vérzés volt, tegnap jött meg rendesen, igaz sokkal gyengébben, mint korábban. Viszont ma újra csak barnás vérzésem van, ilyen tisztasági betét mennyiség. Ez normális az 1.levél után?


A barátommal 2 hét után voltunk együtt óvszer nélkül, de a menses 1. napján kezdtem el szedni.

2011. okt. 25. 12:07
Én majdnem 3 évig szedtem a Lindynette-t, és a nőgyógyászom mondta, hogy ennél olcsóbb a Sensonette és ugyanaz a két gyógyszer. Szóval több mint egy éve átálltam erre és meg vagyok vele elégedve. :)
2011. okt. 25. 12:03

Szia!

Nőgyógyásszal tudsz felíratni esemény utáni gyógyszert. A legtöbb 48 órás, de van olyan, is, ami 72 órás.

1819. Hoxa
2011. okt. 11. 19:19
Felhívom figyelmeteket, hogy receptköteles(!!!) készítményeket (mint például a fogamzásgátlók) NEM ÁRUSÍTHATTOK! Az ilyen hozzászólásokat töröljük!
1818. Rürü
2011. okt. 1. 11:44
Én Belaráról most szeretnék váltani Lindynette-re. A Belarától nem kevésszer hánytam, hányingerem szintén rengetegszer volt, remélem ennél nem lesz semmi ilyen :S
1817. Tecu21
2011. szept. 24. 18:59
Sziasztok! Én már lassan 4éve szedem a Lindynette 20 fogamzásgátlót! Több mint egy éve olyan problémám jött elő, hogy erős hüvelyi folyásom van és néha , mostanában egyre gyakrabban, szúr a hasam alja..már 5x voltam vele nőgyógyásznál azt mondják semmi bajom... Ugye most 7napig abba hagytam a gyógyszert és akkor nem jelentkezik egyik panaszom se.. Mikor elkezdem szedni megint szúr a hasam alja.. lehet hogy a gyógyszertől van?????
1816. M0m0ka
2011. szept. 17. 08:13
Sziasztok! Nemsoká elkezdem szedni a Lindynette 20-at de a nőgyógyászom nem adott pontos tájékoztatást, szóval akkor mensi első napján, 21 napig, utána 7 gyógyszermentes nap (ezalatt mensi) és akkor a 8. napon az újabb bogyesz...ugye? Bízom bennetek, hogy nem néztek hülyének :s Visszaolvastam már, de az összes oldalra nem volt időm...(mellesleg a gyógyszert még nem váltottam ki, így a tájékoztatóját se tudtam elolvasni)
1815. kisruszy
2011. aug. 24. 18:25
Én 4 éve szedem, semmi bajom illetve mellékhatásom nem volt. Az első fél évbe híztam 10 kilót, amire aranyosan azt mondta a nőgyógyász, hogy "kisasszony, attól hízunk amit megeszünk, nem ettől"... tényleg zabáltam abba az időbe, szóval nem hizlal.
1814. kelime
2011. aug. 20. 06:56

Sziasztok!


A héten kezdtem el szedni ezt a fogamzásgátlót, de nagyon rosszul voltam tőle, folyamatos hányinger és borzasztó hasfájás. Normális ez? Valakinek volt hasonló tapasztalata?

1813. bothan
2011. aug. 10. 16:33
sziasztok! ma vettem be az első szemet a lindynettből,(gyógyszerváltás), és nem az első napon vettem be amikor megjött, hanem a másodikon. ez mit okozhat? védett leszek ebben a hónapban? vagy csak 7 napig kell védekeznünk? köszi a válaszokat!
1812. Jaina (válaszként erre: 1811. - Zs.Böbi)
2011. júl. 29. 10:49
Majd a következő mensikor elkezded :)
1811. Zs.Böbi (válaszként erre: 1810. - Jaina)
2011. júl. 27. 20:20
Köszi a választ. Most nem tudom mit csináljak, kb 2 éve szedem, de most szünetet tartottam, és elfelejtettem újrakezdeni. Csak későn jutott eszembe.
1810. Jaina (válaszként erre: 1809. - Zs.Böbi)
2011. júl. 27. 10:41
Lehet. Vagy az 1-5 napon kezdd el, vagy ne kezdd el. Bekavarod a ciklusod az egésszel, az első hónapban nem is fog védeni (tehát feleslegesen szeded). Tehát igen, lehet gond.
1809. Zs.Böbi
2011. júl. 26. 20:32
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy nem a menstruáció 1. napján kezdtem el szedni a Lindynette30-at, hanem 8 nap múlva (tehát kettő között csak úgy). Szerintetek mikortól vagyok "védett"? Lehet-e ebből valami gond?
1808. zsiiiráf
2011. jún. 18. 18:54
Megjött csak korábban rendkívül erős szokott lenni a vérzés, viszont most észrevehetően gyengébb. Tehát azzal nincs gond, hogy ne lenne.
1807. Jaina (válaszként erre: 1804. - Zsiiiráf)
2011. jún. 18. 17:20
Ha nem jön meg egyáltalán a megvonásos vagy nagyon kevés lesz (pl. tisztasági is elég), akkor vissza kell menni okihoz és lehet hogy abbahagyatja veled a tabit. A kevesebb vérzés azt jelzi, hogy a méhnyálkahártya már nem tud megerősödni, így tulajdonképp nincs mi leváljon.
1806. zsiiiráf
2011. jún. 18. 16:10
köszönöm a választ!
1805. schmetterling89 (válaszként erre: 1804. - Zsiiiráf)
2011. jún. 18. 15:53
Szia! Szerintem nem lehet semmi gond, én 2,5 éve szedem kb a bogyót, nekem mondjuk kevesebb és rövidebb is lett tőle, görcs maradt, de sokkal gyengébben, de az elmúlt 2 hónapban még az eddigieknél is kevesebb és görcsölni se görcsöltem egyáltalán. Nekem is most produkált ilyet 2,5 év után, úgyhogy sztem nem kell aggódnod.
1804. zsiiiráf
2011. jún. 18. 15:22
Sziasztok! 3 éve szedem a gyógyszert, nem volt vele semmi problémám. A menstruációm mindig pontosan jött meg, mennyisége, hossza és a fájdalom azonban nem csökkent. Egészen eddig. Az elmúlt 2 hónapban is napra pontosan megjött, mennyisége azonban feltűnően kevesebb lett és a görcsök sem annyira erősek, mint voltak. Mit gondoltok?
1803. Sly001 (válaszként erre: 1801. - Schmetterling89)
2011. jún. 18. 12:03
Ne aggódj,12 órán belül voltál a bevétellel,tehát semmi teendőd nincs!!!Nem kell duplát bevenni.A második tablettát a szokott időben vedd be.(este 10-11).
1802. Jaina (válaszként erre: 1801. - Schmetterling89)
2011. jún. 18. 12:03
Ettől az 5-6 óra csúszástól nem csökkent úgy a védelem, hogy para legyen, de ha aggódsz szerintem az első héten alkalmazzatok kiegészítő védekezést.
2011. jún. 18. 10:58
Sziasztok! a segítségetekre lenne szükségem, elég sürgős lenne! Tegnap (csütörtökön) este 10-11 fele kellett volna bevennem az 1. tablettát a 7 napos szünet után, de elfelejtettem és csak reggel fél 5-kor, tehát kb 5-6 órával később vettem be. Hogy kell nézni ilyenkor? Olyan, mintha normál esetben késve vettem volna be egy bogyót, tehát mivel 12 órán belül voltam jócskán, így nincs gáz, vagy úgy kell nézni, mintha az a bogyó teljesen kimaradt volna? Meg van ilyenkor a védettség? Nem 1 nappal később vettem be, hanem csak 5-6 óra volt a csúszás. Van aki szerint gáz, van aki szerint nem. Most akkor melyik? Tájékoztatóban nem találok olyat, hogy mi van ha rögtön az első szemmel késik kicsit az ember!
1800. Káen
2011. jún. 15. 19:26
Sziasztok! Tegnap kellett volna bevennem a 7 napos szünet után az első szemet, de elfelejtettem kiváltani. Ma tudtam pótolni. Okozhat valami problémát ez az 1 nap késés?
1799. Nona515
2011. máj. 30. 18:08
Köszi.
1798. Jaina (válaszként erre: 1797. - Nona515)
2011. máj. 29. 19:31
Én a helyedben abbahagynám... Már ahogy olvasom a nálad előjövő mellékhatásokat. Minek a fogamzásgátló, ha annyi minden előjön miatta, hogy nem tudod élvezni a szexet? Talán latexmentes óvszerre lenne érdemes váltani :)
1797. Nona515
2011. máj. 29. 12:02

Sziasztok!


Lassan 1 éve,hogy szedem a Lindynette 20 –at,és amióta így vagyok 2x volt hüvely gombásodásom.Az utolsó 3-4hónappal ezelőtt,a 2. pedig most van.Már kezelem Canesten-el amivel kell,de a kérdésem az lenne,hogy olvastam a betegtájékoztatóban hogy mellékhatása lehet ez is.Hogy akkor váltsak át másikra vagy ink hagyjam abba?Mert sajnos én nálam csak a fog.gátló gyógyszer a megoldás védekezés szempontjából,mivel kiderült,hogy allergiás vagyok a latexre stb.Ráadásul amióta szedem híztam pár kg-ot,igaz a melleim nőttek amivel nincs is baj és kevesebb pattanásom is van,de a libidóm a béka segge alatt és eléggé ingerlékeny vagyok(nyugodt ember voltam).Persze a párommal próbálkozzunk,de minden hónapban baj van,amiért nem tudunk szeretkezni normálisan.Erősen gondolkozok,hogy abbahagynám maga a fog.g.tabletta szedését.Ha váltanék félnék,hogy újra bajaim lesznek.sürgős lenne a dolog,a válaszokat várom.Előre is köszönöm.

1796. Jaina (válaszként erre: 1795. - Crimson)
2011. máj. 23. 14:44
Sajnos ez a tologatás elég rosszul is elsülhet, magyarán amit nyertél a réven azt elveszted a vámon. Lehet, hogy csak azt fogod vele elérni, hogy az egész hónapot végigpecsételgeted, vérezgeted.
1795. Crimson
2011. máj. 23. 14:26

Sziasztok!


Nekem a mensi elhalasztásával lenne kérdésem. Pont Hegyalján jönne meg előreláthatólag, és azt szeretném kérdezni, hogy hogyan lehetne elhalasztani? Olvastam, hogy gyógyszerszünet nélkül kéne elkezdeni szedni a következő levél gyógyszert, de néhány dolgot nem tudok:


Az egész levél gyógyszert be kell szedni, és ha az elfogy akkor ugyanúgy 7 napos szünet vagy több napos szünet kell?


Kicsit aggódom, hogy bekavar ez a mensikihagyás egy egész hónapon keresztül...aki már csinált ilyet, volt valami mellékhatás? Vagy visszarázódott minden az addigi rendbe?


Muszáj beszedni az egész levél gyógyszert, olyat nem csinálhatok, hogy csak egy héttel tolom el a mensit? Csak azért tenném ezt amúgy mert nagyon félek, hogyha egy hónapig kihagyom akkor valami bajom lesz vagy utána nem lesz ilyen szép rendszeres a ciklusom.


Már kb. 4 éve szedem a gyógyszert és sosem próbálkoztam még ilyesmivel, de Hegyalján nem akarom, hogy emiatt kicsit is kellemetlenül érezzem magam. Köszi a válaszokat előre is!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook