Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasplasztika tapasztalatok fórum

Hasplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: hasplasztikázók képei
2205. lombosfa
2008. ápr. 5. 13:11

Szisztok Lányok! Sajnos egy kicsit túlhajtottam magam, lemerültem teljesen, de túlélem. Hát tényleg nem lehet még teljes erőbedobással visszatérni a hétköznapi életbe, mert a szervezet jelez. Most két napig csak pihi!!

Ahogy Tünde és Ildikó írta, sajnos nekem is be van dagadva a vágás felett mind a két oldalon és estére pont ez a terület fáj a legjobban. A doki szerint ez normális és majd elmúlik, de egyenlőre egyre nagyobb. Meg sem merem nézni a köldököm, mert rettegek, hohy begyullad, ugyanis tegnap óta ott is érzékenyebb. Persze Betadinal bekenegettem. Egyébként a vágásomon már alig van varrasodás, csak még olyan fura a szine, meg a vonala.

Ágikám, milyen rucit vettél??? Felakod az oldal címét??? Köldök rendben???? Mikor kezded a munkát??

2204. ágikám (válaszként erre: 2202. - Katicabogár44)
2008. ápr. 5. 11:54
Én azt hiszem az előtte képemet fogom kirakni a hűtő ajtajára, annál hatásosabb semmi nem lehet!!
2203. Klau11 (válaszként erre: 2200. - Gumibogyó)
2008. ápr. 5. 11:54

Szia gumibogyó!

Én is úgy szerettem volna, de sem a dokim, sem a főörvos nem válalta.

Azt mondták mindkettő műtét nagyobb műtétek közé tartozik, és egyesivel is megterheli a pácienst.

Ráadásul ahhoz kb 4 órás altatás lenne szükséges, és ez nem tesz jót a szervezetnek.

Nekem has volt a z első, de már bánom, mert ha cici lenne az, akkor hamarabb állhatna Neki a doki a hasamnak, mert cicik hamarabb gyógyul és kevésbé fájdalmas.

Így 3 hónap kellett nekem ahoz, hogy rá szánjam magam a következő műtétre.

Most hogy tudom mivel jár, igazat adok az orvosoknak.

És nem utolsó sorban arra is kell gondolni, hogy a dokinak is sokkal több munkája lenne kettes műtétnél, és nagyon gyorson kellene dolgoznia hogy ne legyen hosszadalmas az altatás.

Szóval a szép eredmény érdekében nem javasolnám senkinek egyszerre csináltatni a kettőt.

Remélem segítettem.

2202. katicabogár44 (válaszként erre: 2201. - B1c727be4e)
2008. ápr. 5. 10:53

Ez nagyon jóóóóó! Nekem nincs ilyen mágnesem, de ki fogom írni egy cetlire és ráragasztom a hűtőmre!

Ahogy távolodik a műtét, hajlamos az ember elfelejteni, milyen "szép" hasa volt, és könnyen bűnbe esik nasival, de ez jó módszer.

2201. b1c727be4e (válaszként erre: 2199. - Ildiko1977)
2008. ápr. 5. 10:40

Szia Ildikó!

Pont tegnap kaptam egy hűtőmágnest amin ez áll: Vigyázz a csokoládéval, összemegy tőle a ruhád!! :)))))

2200. gumibogyó (válaszként erre: 2199. - Ildiko1977)
2008. ápr. 5. 10:38
Lányok szerintetek hasplasztikát csinálnak mellplasztikával eggyüt?
2199. ildiko1977 (válaszként erre: 2194. - Tünde41)
2008. ápr. 5. 09:56

Tünde!

Te is csak körömvirággal kened a sebedet? Milyen? Lepotyogtak már a pörkök?


Fogyás:

Gratulálok, az nagyon jó, hogy a nyolc évvel ezelőtti ruhák rád jönnek!!

Nekem pont jól jött hogy a kórházban fogytam két kilót, ennyi elég is, most ezt próbálom megtartani. De nem könnyű, az a baj, hogy sok édességet eszem..

2198. ágikám (válaszként erre: 2197. - Ildiko1977)
2008. ápr. 5. 09:48
Ja persze, így látszik, csak ruhában nem különösebben. (szerintem) Inkább olyan "egyben vagyok" hatásom lett a "szétesett" helyett:)))) A lényeg az egészben, hogy a lelkem megnyugodott, most már soha többet (remélem legalábbis) nem kell a tükör előtt markolásznom a bőrt a hasamon:)))
2197. ildiko1977 (válaszként erre: 2196. - Ágikám)
2008. ápr. 5. 09:40

Ági!

Dehogynem lehet észevenni! Most megnéztelek direkt mégegyszer! A te köldököd is olyan volt mint az enyém, jól eltakarta a bőr..és most nagyon szépen látszik, és lapos a hasad!

2196. ágikám (válaszként erre: 2194. - Tünde41)
2008. ápr. 5. 07:04

Tünde, tényleg nagyon jól nézel ki, ezt őszintén mondom, nálad rendkívüli módon látványos a változás!! Nálam szinte észre sem lehet venni, de én erre számítottam is.

Engem sem zavar, hogy milyen formájú a vágásom, persze ha 20 évvel fiatalabb lennék, ez biztos nagyon fontos szempont lenne. Én is annak örülök, hogy megvan, kész van, gyógyul, és jól állnak rajtam a nadrágok!!

Nekem a menéssel van a legtöbb gondom, mindig befeszül, bekeményedik az egész hasam, egészen a bordákig. Azt gondoltam, hogy amikor már nem fáj majd, rendszeresen fogom masszírozni a seb vonalát, hogy szépen eloszlassam a különböző puklikat.

Már elhatároztam, hogy ha meggyógyultam, elkezdek egy aromaterápiás tekercselést, vagy vákumkezelést, hogy a combomon is javítsak egy kicsit. Nem megyek több plasztikai műtétre, mert semmi értelme nincs már az én koromban (max. az arcomon:))

Érdekes, én is fogyok amióta itthon vagyok, pedig pont az ellenkezőjére számítottam. Azt gondoltam, hogy a sok semmittevéstől majd rohamosan fogok hízni, de fogytam több, mint két kilót. Most már mindenhol lóg a bőröm:)))

2195. ágikám (válaszként erre: 2193. - Ildiko1977)
2008. ápr. 5. 06:53

Hát Ildikém, az legalább fél év, de inkább 1 egész:(( Na, de ne félj, hamar szalsd az idő!

Nekem most már szinte teljesen elmúlt a gyulladás a köldökömből, de én a krémből tettem naponta 3x jó sokat bele, az jobban ott marad, mint az oldat.

2194. Tünde41 (válaszként erre: 2187. - Ildiko1977)
2008. ápr. 4. 21:25

Sziasztok Lányok!


Nekem is be van dagadva:(Tényleg baromira hülyén néz ki,ráadásul eléggé érzékeny is, nekem fáj)

A vágásom nekem sem teljesen szabályos. Bár ha megnézem a közvetlen műtét utáni képeket ott még nagyon szabályos, de ahogyan alakulnak benn a dolgok nekem is kezd egy kicsit elhúzni. A bal felén van egy kis kiemelkedés a vágás fölött, elől egy ici-pici ívecske alakult ki. Mindez csak akkor észlelhető ha valaki szemből nézi. Én nagyon örülök még így is, hogy egy kicsit elvándoroltak a vonalak,mert olyan ruhadarabokat tudok felvenni amit már kb 8éve nem jött rám!!!!!! Eszméletlenül jó érzés ahogyan az emberek csodálják milyen "vékony" vagyok:)))) (Bár a sikerhez az is hozzátarozik hogy folyamatosan tudok fogyni!)

2193. ildiko1977 (válaszként erre: 2192. - Ágikám)
2008. ápr. 4. 20:20

Köszönöm szépen!

De tényleg, mikorra fehéredik ki? Hány év?


Fürdés után vettem észre hogy szerintem nekem is be van gyulladva egy kicsit a köldököm. Az alsó fele piros, és melegebb is. Ecsetelem betadinnal, ez elég rá?

2192. ágikám (válaszként erre: 2191. - Ildiko1977)
2008. ápr. 4. 19:27
Hát azt a vágást nem is lehet szeretni!!! Ne félj, rohan az idő, kifehéredik, és akkor már nem is fog zavarni (meg addigra meg is fogod szokni). Megnéztem újra az előtte-utána képeidet, nagyon megérte megcsináltatni!!! Nagyon csini lettél!! (még így, nagy vágással is:)))
2008. ápr. 4. 18:12
Igen, tényleg jó, bár én ruhában, lapos hassal jobban tetszem magamnak. Valahogy a nagy vágásomat még nem szeretem..
2190. ágikám (válaszként erre: 2189. - Ildiko1977)
2008. ápr. 4. 15:37
Oké! Nem akarom elkiabálni, de mintha mára a gyulladásom alábbhagyott volna! Nagyon jó tükörbe nézni!! Ugye???
2189. ildiko1977 (válaszként erre: 2188. - Ágikám)
2008. ápr. 4. 14:16
Nekem a két szélén sebes még, de ha az is lepotyog, lefényképezem és megmutatom!
2188. ágikám (válaszként erre: 2187. - Ildiko1977)
2008. ápr. 4. 10:03

Nekem is van egy kis kanyar a vágásomban, de mivel nem precíziós gépsoron készült, ezért megbocsájtható:))) Az igazi kézi munkát meg kell fizetni! :))

Én is szűk farmerben járok, bár jobban esne, ha már haskötő nélkül lehetne hordani. Már csak 3 hét van addig!

Hogy alakul a vágásod? Sebes még? Nekem egyenlőre a begyógyult részen nagyon szép vékony a vonal, csak piros.

2187. ildiko1977 (válaszként erre: 2185. - Ágikám)
2008. ápr. 4. 09:03

Na, akkor most már ezt is tudom! Mert emlékszem a kórházban még megállapítottuk nagy nyugisan hogy nekünk nincs bedagadva:-)

Nekem meg sajna ferde a vágásom..A jobb oldalon köldökmagasságig felkanyarodik a vége.De azt hiszem ezzel együtt tudok élni:-)

Ma már sikerült felvennem a csípőfarmeromat, és tök jó hogy nem lóg rá a hasam!

2186. haukreka (válaszként erre: 2176. - 9440568d13)
2008. ápr. 3. 23:06

szia,

hasplasztika elvégzése egészségügyi szempontból indokolttá válik, amennyibe köldöksérv kialakulásának veszélye áll fenn, vagy köldöksérve van a betegnek.

Tavaly óta a döntéshozók szigorítottak a egészségügyi törvények ezen passzusain, azonban indokot még mindig lehet találni, gondolom, ez sem mindig ingyenes.

réka

2185. ágikám (válaszként erre: 2183. - Ildiko1977)
2008. ápr. 3. 22:32

Dehogy nincs! Tök hülyén néz ki:))) Azt mondta a doki, hogy attól van, hogy elszorítja a keringést a haskötő alul. Ha nem kell már hordanunk, akkor lelapul. Viszont nekem az egyik oldalon a vágás felett kissé jobban kiáll a bőröm, mint a vágás alatt. Lefényképezném, mert nagyon tetszik a látvány, csak középen még nagyon sebes. Ott nekem a vágás mindkét oldalán keményebb is, máshol megpuhult már a bőr. A köldököm meg a sok kenőcstől egész picire összehúzódott, de a gyulladás még megvan, csak karban van tartva.

Én sem emelgetem a vödröt, nem viszem túlzásba a takarítást, csak amennyit feltétlenül kell. A járkálást gyakorolom, mert mindig bekeményedik tőle a hasam, edzeni kell! Arra vigyázok, hogy mindig guggolásból emeljek!

2184. macsekcica (válaszként erre: 2173. - Katicabogár44)
2008. ápr. 3. 22:11

De nekem nem helyezné át a köldökömet!!!

Ez a baj!

Gondolom felnyúz, összevarrja a hasizmomat, de a köldökömnél nem vágná körbe a bőrt, mint nektek, csak a császár heg vonala felé meghúzná. Ezáltal csak lent lesz feszes, fölül, meg nem igazán.

Már írtam, hogy gondolom, a kevés bőrfeleslegem az oka, hogy így akarna műteni.

2008. ápr. 3. 20:53

Sziasztok Lányok!


Most akkor megnyugodtam! De azért még egy kérdés:-)

a szeméremdombotok nincs megdagadva?

Házimunkát ti már aktívan csináltok? Én már porszívózok, de a felmosás még nem nagyon megy, nem merem cipelni a vödröt. A mosás úgy megy hogy a száraz ruhákat még elviszem a mosógépig( nekem a kamrában van) de a vizeseket már nem tudom cipelni, azokat kettesével, hármasával pakolom.



Ági!

Ne izgulj, nem fog szétnyilni a sebed!

2182. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 2176. - 9440568d13)
2008. ápr. 3. 20:35

Szia Bálintné!

A Magyar Esztétikai és Helyreállító Sebész Társaságnak van egy alapítványa a Pro bono alapítvány. Ha így beírod megtalákod a neten. Három műtétet végeznek ingyenesen és benne van a hasplasztika is. Komoly jelentkezési lapot kell kitölteni és nem biztos, hogy bekerülsz a programban de meg kell próbálni!!! Én is igy szeretném megcsináltatni a hasam és már érdeklődtem is itt a forumon, hogy van-e valaki aki tud erről többet, vagy részt vett-e ebben a programban. Keresd meg a neten és ott sokkal többet megtudhatsz erről az alapítványról! Onnan lehet letölteni a jelentkezési lapot is! Ha elöbb jelentkezel mint én akkor kérlek tájékoztass majd mindenről! Remélem tudtam segíteni! Üdvözlettel: Viki

2181. ágikám (válaszként erre: 2175. - Ildiko1977)
2008. ápr. 3. 19:37
Ne aggódjatok, nekem is sokkal érzékenyebb a sebem, akkor biztosan természetes velejárója ez a műtétnek. Nem is maga a heg, hanem inkább vagy alatta, vagy felette közvetlenül a bőr érzékeny. A belső részem is nagyon húzódik, le van sokszor egészen merevedve az egész hasam, de főleg a köldököm feletti rész. Egyszer csak elmúlik!! Nekem inkább az a bajom, hogy még elöl az elhalt részem mindig sebes, és még bennem van, hogy szétnyílhat esetleg. Akkor hogy fogok dolgozni???
2180. Tünde41 (válaszként erre: 2179. - 9440568d13)
2008. ápr. 3. 19:17
Mi a Szent Imrében csináltattuk ott 270eFt. Talán ott a legolcsóbb. De volt akinek 650eFt-ba került.
2008. ápr. 3. 19:13
Menyibe kerülmost egy ilyen műtét.Mi a minimum ár?
2178. Tünde41 (válaszként erre: 2176. - 9440568d13)
2008. ápr. 3. 19:11
Hát én nem tudok olyan hasplasztikáról amit a mai egészségügyi rendszerünk támogatásban elvégezne. Nagyon nagy a szórás árban, érdemes előtte nagyon szétnézni.
2177. Tünde41 (válaszként erre: 2175. - Ildiko1977)
2008. ápr. 3. 19:09

Sziasztok!

Ildikó én ugyanezeket érzem. Most sokkal érzékenyebb,mint amikor hazajöttem. Belül is baromira húzódik, de a külső sebem is annyira húzódik, hogy szinte néha olyan mintha megégetném, vagy mintha millió tűt szúrnának bele. Naponta többször is bekenem, ezért nem igazán értem miért húzódik kívül ennyire. Remélem ez normális. Nagyon vigyázok nehogy meghúzzam, bár azt sem tudom ez lehetséges-e?

2008. ápr. 3. 19:03
Sziasztok!Érdeklődni szeretnék hogy van lehetőség arra hogy a hasamat ingyen megcsinálják.Mert azt halottam hogy ha egészségügyi probléma/mert nagyon sok kg bőrt kell eltávolitani/ akkor van rá lehetőség.Esetleg tud valaki erről többet,előre is köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook