Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hasmenés fogamzásgátló szedéskor lehet probléma? fórum

Hasmenés fogamzásgátló szedéskor lehet probléma? (tudásbázis kérdés)


2021. júl. 23. 19:14
Igen ujjbegyből vették. Lehet, hogy a hemoglobint mondták. A minőségi vörösbor is meg van majdnem minden este🙂akkor hanyagolom a vasat
12. tsfmvk
2021. júl. 23. 18:36

Ha nem adhattál vért, mert gondolom ujjbegyből vettek, és utána mondták hogy köszönjük, de nem adhat, akkor a hemoglobinod volt alacsony.

Ennek alternatív pótlása lehet esténként egy pohár minőségi vörösbor.

2021. júl. 23. 15:17
Volt laborvizsgálat. Minden rendben is volt. Nem tudom már pontosan mi volt kevés a véremben, de akkor azt mondták szedjek vasat.
10. Amaunet (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 23. 15:14

"valami kevés volt a vérem"


Mi volt kevés? Gondolom, a fogamzásgátló felírását megelőzően volt laborvizsgálatod.


Ha ennyire meghajt a direkt vas (feltéve, hogy valóban vashiányod van), akkor változtass az étkezéseden és a táplálékkal vidd be a hiányzó elemeket.

2021. júl. 23. 14:25
Szerettem volna életemben először vért adni, de nem voltam jó donor mert valami kevés volt a véremben. És ott ajánlották, hogy szedjek vasat. Így vettem a patikában gondolván jót fog tenni mivel múlt hónapban kezdtem a fogamzásgátlót szedni és végigpecsételtem az egész hónapot. Gondoltam nem árt a vas pótlás.
8. NomNom (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 23. 14:17

Abban viszont nincs annyi.

Orvos ajánlotta ezt?

2021. júl. 23. 14:15
Eddig 2 szem vasat vettem be. És mindkettő hasmenést okozott. Egyszer szedtem más fajtát azzal nem volt gond.lehet inkább multivitamint kellene szednem amiben van vas.
2021. júl. 23. 14:12
Amúgy ha hasmenésed van a vastól jobb ha lecseréled.
2021. júl. 23. 14:09

Biztosabb ha védekeztek, ha szexre kerül a sor. Nehogy nem kívánt baba legyen.

Egyébként tök érdekes, hogy hasmenésed van vastól, inkább szorulást szokott okozni. Esetleg másik fajta vas?

Nekem a Béres magnézium okoz hasmenést, illetve az az epres rágótabletta fajta brutál görcsöket.

2021. júl. 23. 13:12
Második levélnél tartok és ez alatt a több, mint egy hónap alatt nem is szeretkeztünk mióta szedem. És védekeznék máshogy is. Nem is ez volt a kérdés. Csupán azt szerettem volna megtudni gyengül e a hatás így.
2021. júl. 23. 12:42
Azt nem mondtam, hogy nem akarok máshogy védekezni csupán érdekelt mások véleménye.Eddig is gumival védekeztünk. A hasmenés pedig csak egyszeri a vastabletta bevétele után. Azon kívül egész nap nincs hasmenésem. Ezért gondoltam, hogy több, mint fél nap alatt már csak felszívódik a fogamzásgátló.
2021. júl. 23. 12:20
Megtaláltam a betegtájékoztatót. Az szerint, ha 3-4 órán belül jelentkezik hasmenés akkor lehet hatással a felszívódásra. Gindolod, hogy akár 15 órával a fogamzásgátló bevétele után még nem szívódhatott fel rendesen?
2021. júl. 23. 12:14
Sziasztok! Tegnap kezdtem vastablettát szedni. Reggel 7 körül szoktam bevenni, de kb 1 órán belül hasmenést okoz. Most tartok a fogamzásgátló másidik levelének 5. szeménél. A fogamzásgátlót délután 5kor szoktam bevenni. Szedhetem így naponta a vasat mivel 30 darabos. Nem befolyásolja a fogamzásgátló felszívódását,ha a hasmenés a fogamzásgátló bevétele közt eltelik kb 15 óra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook