Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hasfájós babák! Tudom, hogy nincs ellenszere, de kinek mi vált be a görcsök csillapítására? (gyógyszerek, ékezés, masszázs, stb...) fórum

Hasfájós babák! Tudom, hogy nincs ellenszere, de kinek mi vált be a görcsök csillapítására? (gyógyszerek, ékezés, masszázs, stb...) (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
147. szofi28
2014. máj. 17. 07:35
Köszönöm az infot! :-) nálunk is van babamasszázs tanfolyam,lehet,hogy a következőre benevezek,ha nem lesz jobb a helyzet.
2014. máj. 16. 21:29
Babamasszázs
2014. máj. 16. 21:17
Több ismerősöm is, akiknek nem volt szimpatikus a szélcső vagy a kemikáliák az indiai babamasszázst alkalmazták. Nekünk is így ajánlották. Néhány alkalom alatt meg lehet tanulni, nekünk is segített már a 2. alkalom után. Azt mondják, hogy elősegíti a bélmozgást, bélműködést, ami csecsemő korban még nem kifejlett. Nekünk is jött a puki rendesen. A kakilás is utána beindult, meg a baba is jobban aludt utána. Nálunk egy indiai babamasszőr járt és nagyon szépen megtanított mindet. Már a 3. alkalom után jól ment.
144. szofi28
2014. máj. 15. 09:26

Sziasztok! 3 hetes kisfiam nem tipikus hasfájós,ellentétben a lányommal,aki nagyon az volt. Nála végigzongoráztuk az összes szert,több-kevesebb eredménnyel,de végül ami jobban segített,az az volt,hogy elhagytam az összes tejterméket az étrendemből. Persze nálunk is a három hónap elteltével megszűnt minden kellemetlenség.

Most,6 év elteltével,a kisfiamnál alapvetően úgy indítok,hogy nagyon vigyázok,mit eszem. Így már nincsenek átordított éjszakáink,viszont a kakilás nehezen megy sokszor szopi közben is nyugtalan,görcsöl... egyelőre,védőnő tanácsára,csak a Biogaia cseppeket adom,nem tudom,ha nem adnám,mi lenne a helyzet... azonban az emésztési gondokra gondoltam hogy kipróbálom a Colief cseppet. Valakinek van vele kapcsolatban pozitív tapasztalata?

143. 31bc25d879 (válaszként erre: 141. - Szintia22)
2014. máj. 14. 13:26
örülök, hogy segíthettem:)
142. 4c1a787e8f (válaszként erre: 141. - Szintia22)
2014. máj. 14. 09:56
Van az még 2 hónap is... De valóban az idő sokat segíthet.
2014. máj. 13. 10:08
Köszönöm a tanâcsokat, tegnap volt a védőnő ő is annyit mondott türelem lassan betölti a 3 hónapot es akkor tul keszunk rajta... ugy hogy van még 3 hetem :( de azert elviszem kivizsgaltatom nem e laktoz erzekeny...de addig is szelcsovezzem nyugodtan tobbszor ha szugseges azt mondza.. demedinà sokszor elolvasom a valaszod akk picit megnyugszom nagy levego meg nagyobb turelem.. ez hogy karomra teszem aimogatom dudolok neki hatott csak igy felkapatom de ettol tenyleg megnyugszim.. 2 ejszaka h velem aludt most monhatom h az ejszaka tenyleg volt alvas...de most reggel meg minden kezdodik elorol... :/ nektek is jo egeszseget es meg 1x koszonom !!
2014. máj. 12. 08:36

Én használtam szélcsövet, vagy masszírozással, enyhe nyomással kakiltattam, amikor érezhetően a hasa fájt. Többször is egy nap. Erre elvileg azt mondják, hogy nem lehet, mert hozzászokik, és később sem fog tudni kakilni.


Nálam ez nem így lett. A 2. és a 4. gyerekemnél volt ilyen. A 2. nekem is 36. hétre jött, tápszeres is lett, a 4. meg a napján, mégis hasfájós volt. A páratlanok meg nem, velük ilyen gond nem volt, fel sem merült. De kb. 6 hónapos kor után magától azt vettem észre (a hasfájósaknál), hogy tele a peslus, és szépen beállt a szervezetük. Két óra üvöltés után annakelőtte meg, főként este, amikor már minden egyebet megtettem megváltás volt, hogy kicsit megkakiltattam.

Általában úgy eresztett le szegény gyerek, mint egy vásári lufi. Abba is hagyta a sírást, és elaludt. Mondom, ezt elvileg nem támogatják nagyon, de én azt se gondolom, hogy az állandó fájdalmas szélgörcs annyira jó.


Sokszor a főzelékek, gyümölcs bevezetése is segít egy kicsit, a második babámnál a tápszerhez képest az hozta a megváltást.


Aztán 3-4 hétig elég jó volt, utána meg jöttek a fogak!!

:-)

139. 31bc25d879 (válaszként erre: 138. - Szintia22)
2014. máj. 12. 05:58

Először is nyugi, ne keseredj el. Ez nem könnyű időszak egy kismamának és a babának. Még annak sem aki normál súllyal született, időre. És nagyon szüksége van a picinek rád. Nem lenne jó ha kibuknál. Vannak hasfájós babák. Próbáld a karodra venni, vagy hasra fordítani, a hátát simogatni, megnyugtatni, énekelni neki. Próbáld az erős, fűszeres, puffasztó kajákat kerülni, Sok fehérje, zöldség, gyümölcs, vitamin dús táplálkozás. És türelem és türelem és kitartás. Nem tud az anyukád vagy anyósod vagy valaki, akiben megbízol pár napot segíteni? Ki kellene aludni magad mert legattyansz és az aztán egyikőtöknek sem lesz jó. Tudom, hogy ilyenkor az ember lánya hamar kibillen, de hidd el, ezek a csöppségek összeszedik magukat. És ahogy múlik az idő te is erősödni fogsz.

Kívánok nektek jó egészséget, minden jót!

2014. máj. 12. 04:17
Sziasztok! Azert kerem a segitsegeteket, tanacsotokat mert mar nagyon elvagyok keseredve... :( a kisfiam most 7.en mult 2 honapos 33 hetre szultem 2 hetig voltunk korhazba szepen fejlodott (fejlodik) minden rendben volt hazaengedtek...mindent ugy csinaltam ahogy mondtak (elso babam) meg az eves a furdetes is max fel orat csuszott mint ahogy a korhazba megszoktuk... 2 hetig minden jo volt evett aludt... nyugodt baba volt.m majd a 4-5 hetesen elkezdett fajni a hasa hozzateszem mivel ennyire koran jott a korhazba 5 nap egyaltalan nem szopott mivel inkubatorba volt (2100 grammal szultem) majd mikor kikerult napjaba 1x rakhattam cicire mert eleg lassan szopott nagyon elfaradt es cumisuvegbol nem szivta ki az adagot es igy a dr no felt h nem fog rendesen hizni...az utolso 3 napba rakhattam a nappali minden eteteskor cicire (ejszaka nem lehetett bent velem) a lenyeg h a 2 het alatt teljesen elszokott a szopastol a felallas ugyan az volt mikor hazajottunk ugy h fejtem ejjel nappal.mint ahogy mai napig....de sajnos kevesebb a tejem ezert tapszert is kap ( korhazba is kapott) mi s beba koraszulotteknek valot hasznaljuk... 5kg ig lehet most jarunk 4,5 lasssn valtunk...nagyon hasfajos a kisfiam van ugy h 6 napokat nem alszommm...kiprobaltamm biogaj, kolief,szelcso, kamillatea;mecsek tea..az eszpumizant ....eves kozbe faj a hasa mind1 h anyatej, tapszer..utanna iss...nyugtalan van ugy h 2 etetest kozt szinte nrm is alszikk...mar teljesen kimerult vagyok miota megszultem 2szor vagyok beteg..teljesen erzem h kimerult faradt vagyok.. edesanyam szokott segiteni de dolgozik ugy h nem sok mindent tud....:/ hav vkinek van vmi otlete tanacsa ... nagyon megkoszonem mert ezek borzalmas idok szamomra...kicsit erzem h kezdek depresszios lenni... :/ szeklete van mondjuk par napja eleg nehezen kakal de biztos azert mert tobb tapszert kap mivel ideges kimerult faradt vagyok es nem szopik egyre kevesebb a tejem hiaba szedem a homeos bogyot.. teat nem tudom inni faj a hasa tole..elore is koszonomm varom a tanacsokat mert mar tenyleg nem tufom mit tegyrk :( koszonom !!!
137. orchi26
2014. febr. 24. 15:20
Nalunk is Espumisan plusz szelcso. Etetes elott 10 csepp es ha nem pukizott jott a cso. Amugy az en babam hangosan szellentett a cseppektol. Jah es a torna is segitett sokszor :)
2014. febr. 23. 14:31
Espumisan bevàlt.
135. youlcsi (válaszként erre: 134. - ZumbaHajni)
2014. febr. 12. 14:38
azt te látod, hogy segít-e és ha igen, mikor. szélcsövön kívül nekünk csak a melegítés jött be. meggymagpárna pl.
2014. febr. 12. 13:32
Szélcsövünk már van, de minden egyes görcsöléskor dugjam a fenekébe? minden esetben segít?
133. youlcsi (válaszként erre: 132. - ZumbaHajni)
2014. febr. 12. 12:13
szélcső! a legjobb :)
2014. febr. 12. 11:03
Kedves anyukák, manapság hasfájással küzdő babák? Tippek, trükkök.. kinek mi segített?
2014. febr. 6. 17:36
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy az espumisan cseppnél, mindig hangos pukival távozik a levegő, vagy a belekben pukkad szét? a reklámban vmi ilyesmit mondanak a gyöngyöknél
2013. júl. 12. 13:49

Végre megtaláltam a megoldást a hasfájásra és szeretném ezt mindenkivel megosztani!!

Egy két hónapos fiúcska anyukája vagyok, nálunk a hasfájás 5-6 hetes korában kezdődött. Sajnos a tejem elment a baba 2 hetes korában, így anyatejet hozattunk egy ismerőstől és minden idilli volt. A baba evett, aludt, kakilt, egyszóval minden szuper volt. A védőnő és az orvos is azt tanácsolta, hogy ne hozassuk a tejet (mivel az nem volt bevizsgálva) egyen inkább tápszert, azt biztonságosabb. Így is történt. Amikor a baba 5 hetes lett, már jelentkeztek a tünetek, mi a tápszerre gyanakodtunk (BEBA HA Start Pro), szóltunk az orvosnak, írt föl másikat Milumil HA Komfort 1, amitől 3 napig minden szép és jó volt, utána ismét erős hasfájós tünetek. Szedtük mellé a biogaia cseppeket is. A helyzet szinte minden nappal rosszabb lett. A hasfájás kiszámíthatatlan volt, a nap bármely szakában jelentkezett, de este mindig és akkor erősebben is. Kipróbáltunk mindent: biogaia, espumisan, colief, infacol, aloe activátor, magensium foszforicum, nux vomica, köményes tea, kamilla tea, hasmelegítés, speciális cumisüveg amivel nem tud levegőt szívni, stb. Hozzáteszem, hogy a milumiltől 4 naponta kakilt, iszonyú görcsökkel sötétzöld borzalmat és eszméletlen mennyiséget. Teljesen kikészültem, hogy nem tudok segíteni a babának, nem alszunk, az evés is kínszenvedés volt, mert a hasa akkor is fájt. Olyanra puffadt, mint egy etióp, a hasa kétszer akkora volt, mint kellett volna. Felhívtam a védőnőt, mert az orvosunk szabadságon volt és az ő tanácsára új tápszert nem HA-st, hanem sima Milupa 1-et. 3-4 napig megint idilli volt a helyzet, majd hasmenéses tünetek is jelentkeztek a hasfájás mellé. Ő azonnal ultrahangot javasolt, merthogy ez nem normális állapot. A kórház előtt elmentünk a helyettesítő doktornőhöz aki egyértelműen azt mondta, hogy ennek a gyereknek semmi baja nincs, csak annyi, hogy túl sokat eszik és ezt nem tudja megemészteni.

Hozzáteszem, hogy a babánk 3.240 grammal született 51 cm-vel három héttel korábban a vártnál. Két hónaposan 62 cm és 5.830 gramm lett, ami igen sok gyarapodás. A hasfájás miatt belestünk abba a csapdába, hogy azt hittük éhes – mert cuppogott- és ráetettünk a hasfájásra. Ma már tudom, hogy ez a legnagyobb hiba! Volt olyan, hogy 230-at evett, de többet is megevett volna, ha többet adok. Sajnos a babák nagy része a paprikás krumplit is megenné, csak persze nem tudja megemészteni és ez a hasfájás oka.

Szóval, ha a te babád többet hízik, mint heti 100-150 gramm, vagy annyit, vagy többet eszik, mint amit egy korának megfelelő babának kell, akkor 12 órán beül orvosolni tudod a problémát az alábbiak szerint.

Felejtsd el az összes hókuszpókusz cseppet, semmit ne adj neki! Ezek a szerek olyan konzerváló anyagokat tartalmaznak, amit a fejletlen bélrendszer szintén nem tud feldolgozni. A kisfiam nem eszik mohón, mégis minden kortyhoz nyel egy kis levegőt is. Egyébként ezt nem veszed észre! Ők még nem tudják, hogy hogyan kell úgy inni, hogy a levegőt közben az orrukon kiengedik. Látszólag pedig úgy csinálják, de mégsem.

A speciális cumisüveg (dr. Brown’s) nekünk sokat segített de önmagában nem megoldás. A megoldás több tényezős:

1.) Drámaian le kell csökkenteni a napi mennyiséget! Ez kemény meló, mert ha ki van tágulva a kis gyomra, akkor követelni fogja azt a térfogatot, amit korábban kapott. Első lépésként, csak az előírt mennyiséget (ha többet adtál neki mint kéne, akkor csak egy kicsivel kevesebbet) add, de kisebb koncentrációval (én úgy csináltam, hogy 120 ml vízhez adtam 3,5 kanál port). Ha a csökkentett mennyiség miatt sír, akkor előtte adj neki vizet, ha nem fogadja el, akkor köményes teát. A teát is sokkal hígabbra csináld. Ha 1 decihez egy teáskanállal ír, akkor a fél teáskanálnál egy kicsit kevesebbet tegyél bele.

2.) Szakítsd meg az evést többször is! Ez nagyon fontos, addig ne etesd tovább, amíg nem büfizik, mert az alul fog kijönni kínkeservvel. Olyan magasra emeld, hogy a gyomrocskája a válladnál legyen, és a hátát paskolgasd kissé erőteljesen, figyeld meg, hogy ha sír is abba fogja hagyni, jóleső.

Ha szopizik a baba, akkor fejd le a tejet és úgy add oda a kimért mennyiséget. Lehetőség szerint ne cumisüvegből, hanem kiskanállal, vagy pohárból.

Higgyétek el, hogy azonnali eredménye van!!! Megéri a néhány 10 perces nyafogás az elején, de hamar megszokják. Az én kisbabám egy bélgép, annyit enne, amennyit adnék neki és 1 nap alatt elfogadta az új rendszert. Azóta semmiféle panaszunk nincs!!! Mosolyogva ébred, gagyarászik, kiabál  Ja, és ne adj neki semmilyen cseppet, szert SEMMIT!

Fontos, hogy ne gondold azt, hogy éhezik! Én is azt gondoltam, hogy ez nem lesz elég neki. A súlya alapján napi 900-at kéne ennie, ehhez képest 540-620-at eszik egy 24 órára vetítve és nem éhes. Napközben 4, éjszaka akár 6-7 órát is alszik egyhuzamban. Eddig 3 óránként kelt. Ahogy idősebb lesz persze adhatsz neki picit többet, babája válogatja. Két etetés között vizet, vagy teát adj neki. A nappali étkezéseket húzd ki 4 órára a 3 helyett, meglátod éjszaka egyszer fog csak felébredni. Éjszaka se blicceld el a büfit!! Ha van esetleg kérdés, privátban is szívesen válaszolok, mondok trükköket, hogy hogyan tudtuk nyugtatni, figyelmet elterelni, masszírozni, stb.

Ha ezt előbb tudom, nem szenvedtetem a babámat 2 hónapig minden vacakkal.

2013. jún. 25. 16:46
Nyugodtan adhatod neki. Nekünk is az vált be, 3 hetes kora óta kapja. Először úgy adtam neki ,hogy minden étkezés előtt 3 cseppet egy kis lefejt tejben. Mára már csak naponta kétszer kap két cseppet, 7 hetes.
128. youlcsi
2013. jún. 25. 14:54

kezdd azzal, hogy ha erre gyanakszol, te egyél tejmentesen... sokat segít a babán... sajnos ha tényleg laktózérzékeny, akkor hiába van tejcsi, tápszer fog kelleni... de ehhez vizsgálatokkal kell igazolni a betegséget.


volt ismerősöm, akik 7 hónapos korig kínlódtak a cicivel... már mindenki hülyének nézte, amikoris úgy döntött, hogy a szíve szakad bele, de vesz tápszert... 1 hét alatt elmúlt minden bajuk :)

2012. dec. 10. 07:48
Sziasztok! Az Én kisfiam nagyon hasfájós volt! Kedves anyósom ajánlotta a koriander teát. Nagyon bevált! Naponta felváltva adtam Neki az édesköménnyel. Nem kutyulgatós kevert teáról van szó, hanem a magból jól kifőzöttről. Próbáljátok ki, tényleg nagyon jó!
2012. okt. 29. 17:52

Sziasztok!

Espumisan csepp mellette hagymalevél tea köménymaggal :(

2012. okt. 27. 16:11
Sziasztok! Nekünk annyira nem volt gond a hasfájással, de azért előfordult, hogy egész éjszaka ébren voltunk miatta. A legjobb megoldás egy anti-colicos cumisüveg volt, sokkal ritkábban voltak gondjaink. Ez is segíthet.
124. 1658b43594 (válaszként erre: 123. - Kissibi)
2012. okt. 27. 11:28

Szia Kissibi!


Én is az aggódós anyukák sorába tartozom és kétségbe estem én is amikor szegény csak ordított ezerrel. Mi megpróbáltuk a teákat, abból ne adj véletlenül sem sokat neki mert fújja. A görcsoldókra rá voltunk gyógyulva, egyébként a fél gyógyszertárt megvettük. Az espumisan az nagyon nem jött be az infacolnál nagyon megörültem mert úgy tűnt hogy jó aztán elkezdte bukni és nem maradt meg benne. Egyrészt kitartást hogy kibírt az ordítást, aztán nekem ami még bejött az a laktáz enzim csepp a nevét nem írom ki, ami nagyon szuper még az a hordozókendő, ha megtanulod felkötni, akkor nagyon jó szlgálatot tesz én a mamamin vettem elég drága volt, de biztos lehet esetleg használtan is venni.

123. kissibi
2012. okt. 3. 12:39
Sziasztok! Egy két hónapos kisfiú anyukája vagyok! Nagyon hasfájós a babám! Kipróbáltuk az espumisant a sab simlexet és egy kenőcsöt is, de nem segített! Masszírozni, tornáztatni csak egy ideig engedi! Most újabban már nap közben is előjön a hasfájás nála, eddig csak fürdés után jelentkezett! A nagyobbik gond az, hogy két napja nincs széklete,csak anyatejet eszik, tudom, hogy anyatejes babáknál ez normális ha nem minden nap van széklete!Kipróbáltuk a meleg pelenkát a hasára, de övült tőle! Tanácstalan vagyok! Kérlek segítsetek! Előre is köszönöm! Egy aggódó anyuka(kissibi)
2012. szept. 4. 21:27
Az én lányom tápszeres volt és hasfájós. Első naptól kezdve hogy hazamentünk fájt a hasa. 1 hónapos koráig espumisan-csepp utána pedig köménymag-tea, de nem filteres! Én forrázta és ízesítés nélkül itta. A köménymag-tea bevállt.
121. Tibi 100 (válaszként erre: 116. - Kszk)
2012. jún. 25. 13:23

Ja!


Laktáz enzym, Colief!

120. Tibi 100 (válaszként erre: 116. - Kszk)
2012. jún. 25. 13:16

Szia!


Azt tapasztaltam hogy a szülök nagy része nem tudja, nem ismeri fel a kólika tüneteit vagy nem tudja elválasztani a kólikát a hirtelen evéstől és levegőnyeléstől.


A kólika tünetei a szoptatás után elsősorban az esti órákban jelentkező, görcsös vígasztalhatatlan sírás, a végtagok feszülése, has puffadás, esetleg bukás....


Ha kólikáról beszélünk annak az oka a babák még gyengén fejlett emésztő és bélrendszere, ami nem tud megbirkózni az első időkben elfogyasztott anyatej mennyiség egy részével, és relatív laktáz hiány lép fel, a laktóz a belekben nem kellő mértékben bomlik el, így a vastagbélben hidrogén gázok képződnek és ez feszíti a bél falát ami a fájdalmat okozza.

Gondoljunk csak bele, egy egészséges csecsemő a teljes testsúlyának 15%-át fogyasztja el optimális esetben a tápláló anyatejből, ez olyan mintha egy 60kg-os ember naponta 9 liter tejet inna meg.

A megoldás és a fájdalom elkerülése két irányú lehet, az egyik irány a tüneti kezelés, fájdalom csillapítással és gázok a távozásának segítésével (görcsoldok, fájdalom csillapitók, abszorbensek és mechanikai módszerek alkalmazása) , a másik a megelőzés, a probléma okát ismerve nincs más megoldás mint az időleges laktáz enzym pótlás!

Itt természetesen csak a folyékony laktáz enzym jöhet szóba, ha szóptatni szeretnénk a babát!


A kóika normális esetben nem egy betegség csak egy állapot ami idővel megoldodik a baba "kinövi"!

2012. ápr. 27. 15:32
Mi próbáltuk az espumisant,majd a patikus ajánlotta az angol vízet(mivel az infacol is azonos hatóanyagú mint az espumisan,inkáb ezt próbáljuk meg)és nálunk ez bevált. Most 2 hónapos, és semmi gond!
118. ezazteee (válaszként erre: 116. - Kszk)
2012. ápr. 27. 01:58
Nekünk egyik csepp se vált be, tea se.Egyszer annyira kínozta sehogy se nyugodott meg még a sürgösségire is bementünk. Ultrahagozták s látszott 2 nagy levegőbuborék. Amúgy mindig csak nappal, éjjel sosem fájt neki. A lényeg, hogy két dolog segített a legtöbb esetben, az egyik ha friss levegőn sétáltunk, persze nem babakocsiban hanem felkötve. A másik a zuhanyrózsa, ha fájt a hasijára engedtem a melegvizet. Ezt nagyon szerette, de ha nem a zuhanyrózsával csak a csapon próbáltam mintha nem hatott volna. Talán kimaszírozta. Sokszor előfordult, hogy a vízben hallottam a tratatamot utánna minden rögtön nyugis lett. Most úgy tünik rövid időszak volt, de akkor úgy tünt sose jár le a hasfájós időszak.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook