Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hasfájós babák! Tudom, hogy nincs ellenszere, de kinek mi vált be a görcsök csillapítására? (gyógyszerek, ékezés, masszázs, stb...) fórum

Hasfájós babák! Tudom, hogy nincs ellenszere, de kinek mi vált be a görcsök csillapítására? (gyógyszerek, ékezés, masszázs, stb...) (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
87. Danica16 (válaszként erre: 80. - Youlcsi)
2011. jan. 17. 15:11

A fiamnak anno az infacol okozott ilyen tüneteket, egésznap mintha erőlködött volna... Lehet érdemes lenne kipróbálni az espumisan cseppeket is, a lányomnál meg az vált be :)


Remélem hamar kinövi! :)

86. youlcsi (válaszként erre: 81. - Homern)
2011. jan. 17. 11:49
nagyon minimális mennyiségben fogyasztok tejes dolgokat... de köszi, megpróbálom elhagyni még ezt is... hátha...
85. youlcsi (válaszként erre: 82. - Ecus)
2011. jan. 17. 11:48

de nincs székrekedésünk... csodaszámba megy, ha véletlen 2 etetés között kimarad a kaka. csak küzd vele nagyon.


most kérdeztem a védőnőtől... szerinte azért, mert még nem aktív a baba... és kéne a mozgás, hogy a beleit átmozgassa kicsit.


na de addig nézzem, hogy szenved??? :(

84. youlcsi (válaszként erre: 83. - Homern)
2011. jan. 17. 11:46
citromlevet szoktam neki adni, ha nagyon és régóta csuklik... csak 2 cseppet kiskanálból... de nem befolyásolja a has-problémát.
83. homern (válaszként erre: 82. - Ecus)
2011. jan. 16. 20:36
De ez gondolom már nagy gyerekre vonatkozik.Narancsot és más citrusfélét 1 éven alulinak nem lehet adni :(
82. ecus (válaszként erre: 80. - Youlcsi)
2011. jan. 16. 20:17

szia


Nekünk a frissen facsart narancslé vált be pár kiskanállal a reggeli etetés elött és egy kis cukorral azóta nincs gond de elötte volt olyan hogy 5 napig sem kakilt utána is csak lázmérővel

81. homern (válaszként erre: 80. - Youlcsi)
2011. jan. 16. 18:11

Mi próbáltuk a kamillát,gyógyszertári kikeverős lötyiket,masszázst,meleg fürdőt ,espimisant...stb...

Végül az lett a megoldás,hogy nem ittam több tejet és semmit sem ettem,aminek kicsit is köze van a tejfehérjéhez..Tudom,nem egy gyakori dolog,de nem olyan ritka,mint gondolnánk...

Zöld széklete soha többé nem volt,mert nem terhelte többé le a szervezetét a tehéntej.A görcsök is szinte eltűntek.

2011. jan. 16. 18:04

sziasztok!

jár még valaki erre???


sokat nyűglődünk a kisfiammal (most 1 hónapos), bár sokak szerint ha nem üvölt egész nap, akkor nem is igazán hasfájós baba... és nem üvölt, csak látszik az arcán meg a mozgásán, hogy kínlódik.

édesköményt nem issza meg (lényegében kanálból/cumisüvegből semmit), infacolt és papaverint kap... talán nem is konkrétan a hasa fáj... hanem úgy kínlódik a kakával és a pukikkal is, mintha székrekedése lenne. pedig szép, majdnem teljesen híg anyatejeset kakilunk szinte mindig (néha becsusszan egy kis zöldes szín... de ez ritka)

tornáztatni egyszerűen lehetetlen, mert ha elkapja a görcs, akkor úgy megfeszíti magát (akár felhúzott, de gyakrabban teljesen kinyújtott lábakkal) hogy félek, fájdalmat okozok azzal, ha erővel megmozdítom.


ezen a "szoruláson" mivel tudnék segíteni???

2010. nov. 29. 11:53
ja, majdnem elfelejtettem,hogy az anyukák is fogyaszthatják...
2010. nov. 29. 11:52

De van ellenszere! csak Magyarországon nem ismerik,és sajnos nincs is az interneten magyar nyelvű leírás! ajánlok egy linket angol nyelven,itt nézzétek meg! Magyarországon is beszerezhető, de ezen a portálon letiltják a hirdetést..nem gyógyszer,teljesen természetes,(bio minőség)nincs mellékhatás! allergiát nem okoz,ayurveda (gyógyászat) használja! Indiában a babáknak születésétől fogva adják, (eredtileg a babák beléből ezzel segítették a meconium eltávozását..)

[link]

77. Dézsa
2010. márc. 31. 10:25
Igen.
76. Sulawesy (válaszként erre: 74. - Dézsa)
2010. márc. 30. 09:27

Ha a laktoherbre gondolsz, arra azt mondják, hogy igen zavarhatja a baba pocakját.

Én 4-5 napja nem iszom, kissé nyugodtabbnak tűnik, a pukik nagyobb görcsök nélkül távoznak.

75. Betti1313 (válaszként erre: 73. - Dézsa)
2010. márc. 29. 16:39
Neked nem szabad tejet innod,mert görcsöket okozhat a babánál.
74. Dézsa
2010. márc. 28. 17:17

Nem olvastam végig a hozzászólásokat, lehet hogy írta már valaki..., akkor bocsánat.

A tejszaporító tea, amit a mama iszik, (jaj, nem jut eszembe a neve) a babáknál okozhat hasfájást.

73. Dézsa (válaszként erre: 68. - Betti1313)
2010. márc. 28. 17:11
Mit jelent az, hogy " a tejet mellőzni kell"?
72. Betti1313 (válaszként erre: 70. - Sulawesy)
2010. márc. 28. 16:33

Szia!

Én filteresből főzöm,5 percig áztatom,100ml-be teszek egy kis kanál cukrot,segíti az emésztést!

71. Ekka
2010. márc. 26. 13:46
Nálunk semmi nem vált be, (egy "csodaszer" sem..)csak az ölben ringatás. Ez ment 3 hónapig, de elmúlt, és ma már csak egy emlék. (nem rossz:D)
2010. márc. 26. 13:11

Sziasztok! A kamilla teát filteresből vagy szárított kamillából főzitek. Mennyi ideig áztatjátok? Ízesítitek? S egy 8 hetes babának mennyit lehet adni belőle, hogy ne ártson meg???


Előre is köszönöm a válaszokat.

2010. márc. 9. 11:10

Szia,

az én kisfiam 3 és fél hónapos. Nagyon hasfájós volt. Nálunk az Infacol egyáltalán nem vált be, de a Gripe Water igen. Ez 1 hónapos kor fölött adható.

Egyébként 3 hónapos kora után tényleg elmúlt, már nem is adom neki.

68. Betti1313 (válaszként erre: 64. - Gicus20)
2010. márc. 5. 10:07

Szia!

Nekem 5hónapos a kisfiam,a kezdetektől nagyon hasfájós volt,ezt még tetőzte,hogy a kaksi is csak 5-6 napra volt neki.Mindent kipróbáltam az Infacolt,az Espumisan-t,tornáztattam,maszíroztam,adtam neki édeskömény teát amitől rosszabb lett mert pukizott tőle ami álmában is felébresztette,de semmi nem segített,aztán egy ismerősöm mondta,hogy próbáljam ki a gyógyszertári kanalas gőrcsoldót,amit a doki ír fel,ez végre hatásos volt,meg persze az is fontos,hogy a tejet mellőzni kell mert az is görcsöt okoz!Most eljutottunk odáig,hogy már nem görcsöl a hasa és a kaksi is szinte minden nap van!A reszelt alma levét 5-hónapos kórtól adhatod neki,mert még nem készűlt fel a bélrendszere,ha tápszert eszik akkor 4-hónaptól mondják a védőnők!Próbáld többször hasra tenni,az is segíthet,meg a büfiztetés is,igaz az én fiam nem sokat büfizett,pedig mindent elkövettem érte.Kitartás,a 4.-hónaptól biztosan jobb lesz a helyzet!

67. kacago325 (válaszként erre: 64. - Gicus20)
2010. márc. 4. 15:54
Szia!Nekünk az Infacol szirup vált be,de csak akkor ha rendszeresen adtuk.Mert mi elkövettük azt a hibát,hogy amikor nem fájt a pocakja nem adtuk és kezdődött a hasfájás megint.És eltelt egy pár hét mire mi erre rájöttünk!
66. be52089f0e (válaszként erre: 64. - Gicus20)
2010. márc. 4. 14:22

Szia!


Én a masszázst ajánlom. Ha gondolod emailban küldök 1-2 gyakorlatot.

2010. márc. 4. 12:35
Nem tudom lehet-e kapni.Azelott,amikor az en gyerekeim voltak kicsik,akkor a gyogyszertarban lehetett kapni,edeskomeny szirupot,a cumijukat belemartottam,es hasznalt.Ha lehet,akkor kamilla teat itass a kicsivel.Ha szopott,aggig ne tedd le,amig nem bofizett.Hasra fektesd,az is jo.Almalet 4 honapos koratol adjal majd neki.
2010. márc. 4. 12:28

Sziasztok!

2 hetes a kislányom és pár napja nagyon szenvedünk a hasfájástól,itatom vele az édesköményes teát,meg kapja az infacolt is és arra is nagyon vigyázok,h mit eszem,de nem lett jobb semmitől sem!A reszelt alma levét mikortól lehet adni a picinek???

2009. ápr. 17. 10:21

Nekem édeskömény mag tea nem jött be,azonnal visszabukta.

A hajszàritoval melegitettük a kis hasàt.

Eleinte nagyon bevàlt,de mostmàr az se mindig.

Tegnap kezdtem kamilla teàval,elfogadta,azt hiszem lesz hatàsa.

62. szofi28 (válaszként erre: 61. - F64f0d9a69)
2009. ápr. 17. 10:10
nekünk szintén ez segített, ajánlom mindenkinek, egy próbát megér!
2009. ápr. 16. 22:41
Az én kicsi unokám hasfájása attól múlt el, hogy az anyukája semmiféle tejes dolgot nem eszik.
2009. ápr. 15. 23:36
Ezektől az édesköményes teáktól csak rosszabb lett, az infacol sem ért semmit, egyedüli segítség az frissen reszelt alma leve! Ennél jobbat még nem találtak ki! A gyerek iszonyítosan szenved akkor nem kísérletezni kell hanem azt adni ami jó! Az alma teljesen rendbe teszi az emésztést! Most nem a védőnős, anyatejes szöveget kell nézni hanem azt mivel segít a babának!A védőnő is mást beszélne ha az ő hasa fájna!
59. kszisz
2009. ápr. 14. 12:52
Semmi... sokat volt ölben és vártuk, h végre három hónapos legyen...nem sokkal utána tényleg el is múlt.
58. klenca
2009. ápr. 12. 11:47

Egy sállal körbetekerni a kis hasát, s az alkarodon hason tarva a hátát símogatni.:))


Belsőleg: Kamilla tea, vagy a gyermek tea.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook