Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hasfájós babák! Tudom, hogy nincs ellenszere, de kinek mi vált be a görcsök csillapítására? (gyógyszerek, ékezés, masszázs, stb...) fórum

Hasfájós babák! Tudom, hogy nincs ellenszere, de kinek mi vált be a görcsök csillapítására? (gyógyszerek, ékezés, masszázs, stb...) (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
27. borbelya (válaszként erre: 26. - :((()
2008. júl. 29. 19:37
Örülj neki
26. :(((
2008. júl. 29. 15:28
enyémnek nem fájt a hasa
25. borbelya (válaszként erre: 24. - Szofi28)
2008. júl. 29. 15:24
Nekem csak rövid ideig vált be.
2008. júl. 29. 12:42
Nekünk most a gripe water elég jó, szélcsöveztünk is, amíg nem volt kaki, de úgy tűnik, ez a probléma most megoldódott. Lehet, hogy a gripe water enyhén hashajtó??? A napi 6 adagot már nem merem adni. Kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban?
23. Zsu77 (válaszként erre: 11. - Szofi28)
2008. júl. 28. 12:53

Megcsináltam 20ml-t aztán lehet, hogy csak pár kortyot ivott, de volt, hogy bepuszilta.

A tornát pedig pelusozásnál. Tele hassal nem cseréltem pelust, inkább vártam egy kicsit.

Torna: térdben hajlítva, óvatosan, fel a lábakat, majd kicsit kinyújtjuk. Aztán a jobb könyökét a bal térdéhez közelítjük, aztán pedig váltunk. Nagyon óvatosan, finoman és jó, ha közben valami nagyon vicces mondókát mondogatsz és közben vigyorogsz, nyelvet nyújtogatsz..., ezzel eltereled a figyelmét:))))

22. borbelya (válaszként erre: 21. - Cdc0a19a9c)
2008. júl. 27. 19:15

Szia! Átolvastam többször is a hozzászólásomat, és lehet hogy a te olvasatod szerint rossz a helyzet, de annyira nem ám!

Tisztában vagyok vele, hogy ha nyugtalan vagyok akkor ő is az lesz, de azért ezt nagyon általánosítani nem lehet. Sokszor gondban is vagyok a simogatással, ölelgetéssel, mert energiát, éjszakát nem kímélve felveszem, és nem hagyom sírni, mert egyszerűen nincs szívem. De nagyon örülök, hogy van aki ebben megerősít, mert sokszor hallom innen onnan, hogy "nem veszem fel, mert elkényeztetem". De jó olvasni, hogy vannak akik osztoznak velem ebben.

2008. júl. 27. 10:28
szia borbeja!nekem három családom és hat unokám van és ami a lenyeg foglalkozom a természetgyógyászattal a babádon ugy segithetsz hogy a babát felveszed és a kezedez a hasa alá helyezed ugy hogy a babahasaljon a tenyereden tartsd a babát igy és érezd hogy a meleg a tenyeredből atjárja a baba hasát érezd hogy a meleg meginditja a kezed alatt a belek büködését és csendesiti a hasi kólikát a babánál .és még valami ha te feszült vagy nyugtalan azt a babád le reagálja mivel még mindig összeköttetésben vagytok és még lesztek is nagyon sokáig.sok kisbabát nem kellene az orvoshoz vinni sok esetben csak az anyukáknak kellene el gondolkozni azon hogy nit csináltak hogy a baba nyugtalan és itt fáj ott fáj neki ha az anya nyugodt a baba is nyugott lessz ezt jól vésd az agyadba. és hidd el hogy kevesebb bajod lessz a babával ha ezt szemelőtt tartod az anyai simogatás és ölelés minden gyógyszernél és injekciónál többet ér .csak vedd fel és legyen a baba a te energiádal összhangba meglásd csodálatos kisbaba lessz a tied. és kevesebb baj lessz vele Üdv haromnover
20. borbelya (válaszként erre: 19. - ZSU1980)
2008. júl. 27. 09:53
ÁÁÁ asszem türelem az van, nincs mit csinálni.... tényleg nem gond, mert szegényem sokkal jobban kinlódik, mint én, én maximum nem alszom ehhez meg már hozzá vagyok szokva :)
19. ZSU1980 (válaszként erre: 18. - Borbelya)
2008. júl. 26. 22:25

Akkor biztos a fogzás is bezavar a picurnak!

De gondolj csak bele talán így elöbb túllesztek rajta.:-)Addig meg türelem!(tudom,mondani könnyü)

De ha ugy érzed,szólj a dokinak,az nem árthat senkinek,max megnyugtat,hogy nincs komolyabb baj!

18. borbelya (válaszként erre: 17. - ZSU1980)
2008. júl. 26. 19:42

Hát nem teljesen! De a fogzás miatt szerintem, mert egyszerre 4 foga jött, és vagy hasmenése volt, vagy székrekedése szegénykémnek, most pedig azt hiszem jönnek az újabbak! 7 hónapos és már 6 foga van....

Ha nem javul a helyzet azért majd szólok a doktornénijének.

17. ZSU1980 (válaszként erre: 16. - Borbelya)
2008. júl. 26. 18:51
és a székletével minden rendben van?Nem esetleg az bántja?Bár erre biztos már ri is gondoltatok!
2008. júl. 26. 17:45

Az az igazság, hogy az én kisfiam 7 hónapos és még most is előfordul hogy vannak problémái. Mindent kipróbáltunk: Infacol, gripewater de ezek nem jöttek be, ami igazán az a kanalsa görcsoldó, amit a gyerekdoki írt fel és az espumisan.

Ja és a meleg babzsák.

2008. júl. 26. 15:22
nekünk a papaverines görcsoldó (háziorvos írja fel)segített+kapta még az espumisan-t is.De ezek is csak enyhítik.3hónapos kora után idövel elmult neki.
2008. júl. 24. 17:40
Nálunk az Infacol segített.
13. lufi
2008. júl. 24. 17:32
Az én fiam az infacoltól 3 napig ordított. Nálunk a gripe water vált be. Az espumisan-t is sokan használják. Az unokahúgomnál viszont szinte mindent kipróbáltak és semmi sem hatott. Nála akkor jött helyre a pocak, amikor semmit sem adott neki a húgom, csak masszírozta.
2008. júl. 24. 16:34
Ha a széklettel is probléma van, próbáljátok meg a szélcsövezést.
11. szofi28 (válaszként erre: 10. - Zsu77)
2008. júl. 24. 16:29
mennyi édesköményteát adtál a picinek?
10. Zsu77
2008. júl. 24. 15:43
Infacol nem jött be, az Espumisan is csak enyhített egy picikét. Aztán a kislányom kapott édesköményteát én meg abbahagytam a Laktoherb ivását. Alapos büfizések és egy kis torna, aztán pár nap alatt rendeződött.
9. szofi28 (válaszként erre: 8. - 9bbb5bd983)
2008. júl. 24. 12:05

Hát ez az! Ahány orvos és védőnő, annyiféle vélemény.

Igaziból nem tudom mi segít, volt egy nap, hogy egyáltalán nem adtam, az volt a legrosszabb, utána 2 napig semmi kaki nem volt!:(

8. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 6. - Szofi28)
2008. júl. 24. 12:00
Nekem azt mondta a doki, adhatom minden evés előtt. Kinek lehet igaza?
7. szofi28 (válaszként erre: 4. - Sirga)
2008. júl. 24. 11:57
A babának adtad, vagy te ittad az édeskömény teát?
2008. júl. 24. 11:56

Most mi is az Infacolt használjuk, de nem sok sijerrel... A gyermekorvos azt mondta, hogy ne minden szopi előtt adjam, mert az csak ront a helyzeten, ennek viszont az lett az eredménye, hogy még inkább nem tud kakilni!

Eddig ittam Laktoherbet, de most abbahagytam, mert állítólag az is okozhatja!

Sokan az édeskömény teát ajánlják.

2008. júl. 24. 11:56
Van rá módszer, ha nem is tuti ,a babamasszázson tanítanak egy jó mozdulatsort, melytől a babának megindulnak a szelek, a beleket megmozgatja. Lehet, hogy a védőnőd is tudja, nálunk sikeres volt.
2008. júl. 24. 11:54
Nekem nem voltak igazán hasfájósak a babáim, de az édeskömény tea bevált.(Részben megelőzés céljából kapták, részben hasfájás ellen.)
2008. júl. 24. 11:53
Nekünk is az Inf... vált be, de nem volt nagyon gáz a hasfájás. A brátnőm az Espum... cseppet adta, a lányának nagyon fájt a hasa, bevált nekik. Próbálkozni kell. Homeopátiát próbáltad?
2008. júl. 24. 11:51
Én még csak most várom a babám,de a barátnőm az Infacol-ra esküszik,4 hónapos a kisfia.Patikában lehet kapni.
2008. júl. 24. 11:49
Hasfájós babák! Tudom, hogy nincs ellenszere, de kinek mi vált be a görcsök csillapítására? (gyógyszerek, ékezés, masszázs, stb...)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook