Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hasfájást okoz az anyatej? fórum

Hasfájást okoz az anyatej? (tudásbázis kérdés)


2020. okt. 2. 13:33

Lehet az anyuka tejeben levo laktoz is gond, erdemes a laktaz cseppet kiprobalni, illetve rosszabb esetben tenyleg lehet gond a nyomokban tejtermeket tartalmazo etel is. Nekem a tojast, es az olajos magvakat is el kellett hagyni.

Vegso esetben szoktak javasolni, hogy egy ideig anyuka csak rizst/krumplit/vizet fogyasszon, es lepesrol lepesre terhelje vissza a tobbi dolgot, viszont ez a tejtermeles szempontjabol minden, csak nem elonyos. 😞

7. NomNom (válaszként erre: 6. - NomNom)
2020. okt. 2. 09:34
Közben megtaláltam, nálunk más néven árulják de ugyan az a gyártó.
6. NomNom (válaszként erre: 5. - Ba7da9cfc0)
2020. okt. 1. 08:04
Probiotikum?
2020. okt. 1. 07:42
Igen, okozhat. Érdemes kipróbálni a bio gaia cseppeket, nekünk az hozta a megváltást a hasfájásban.
2020. szept. 30. 18:36

Az én picikém is extrém hasfájós volt. Zöld hurutos széklettel, előfordult, hogy vér is volt benne... 28 hónapos, még mindig szopizik. :) Ha a barátnőd nem fogyaszt tejterméket, akkor a nyomokbanos dolgokra is érdemes figyelni, legalábbis nekem az is gondot okozott. El sem hiszi az ember, amíg át nem nézi az összetevőket, hogy mi mindenben van tejtermék, még ha csak nyomokban is. Pl a legtöbb felvágottban is van... Mi kaptunk laktázenzim cseppet is, az kicsit javított a helyzeten. A keresztallergének (szója, citrusfélék, mandula, tojás...stb) is okozhatnak gondot, érdemes azokat is elhagyni és pár hét után egyesével visszavezetni, így kiderülhet, hogy mi a gond.

Kitartást kívánok! Nálunk nem derült ki, hogy mi okozta a problémát, nézték vérből tejfehérjére, de negatív lett, de az orvos is megjegyezte, hogy kicsiknél gyakran ki sem mutatható... Azóta eszik mindenféle tejterméket, nem okoz gondot.

2020. szept. 30. 17:50
Igen
2. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 30. 17:27
Igen majd kinövi. Vannak babák akiknek nagyon fejletlen az emésztésük.
2020. szept. 30. 16:13

Van egy barátnőm, 3 hónapos múlt a babája. Extrém hasfájással küzdenek 2 hetes kora óta. Voltak UH-n, minden rendben volt. Viszont most nem hogy jobb lenne a betöltött 3. Hónap után, se éjjelük se nappaljuk. Próbáltak már sok dolgot, semmi nem volt hatásos, még a vényköteles görcsoldó sem. Felmerült benne, hogy esetleg a teje nem-e okozhat gondot.

Amit még tudni kell, nem fogyaszt tejtermékeket, illetve nagyon odafigyel mit eszik. Hogyan lehetne ezt kideríteni anélkül, hogy elkellene hagynia az anyatejes táplálást? Már nem mer segítséget kérni, mert legtöbb esetben azt kapja, hogy majd kinövi....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook