Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hármasikres kismamák fórum

Hármasikres kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1084. ChrystalM
2012. júl. 22. 16:46
köszi lányok :-) ... beengedtelek titeket ;-)
1083. dubadri (válaszként erre: 1081. - ChrystalM)
2012. júl. 21. 22:28

én is gratulálok nektek!!!!!

gyors javulást a sebednek,és gyors gyarapodást a piciknek,hogy mielőbb haza mehessetek!!!

kopogtatok a naplódban,ha lehet!!! :)

1082. e2add1f84e (válaszként erre: 1081. - ChrystalM)
2012. júl. 21. 19:08
Gratulálok a gyönyörű babáidhoz!! Sok-sok boldogságot kívánok nektek!
1081. ChrystalM
2012. júl. 21. 18:17

Köszi lányok! Ahogy lesz energiám a részletekre, már írom is a naplómba, és a képek is ott lesznek.


Ja, és bár tudom, hogy minden anya a saját gyerekét látja a legszebbnek a világon, de ők tényleg aaaannyira gyönyörűek! :-)))))

1080. bunny63 (válaszként erre: 1076. - ChrystalM)
2012. júl. 21. 15:09

Óriási gratula Nektek!

Az a csütörtöki hidegfront:-))

Jó pihenést neked és gyarapodást a kicsiknek!!

Várjuk a képeket és a részleteket!

1079. Vancsa1977 (válaszként erre: 1076. - ChrystalM)
2012. júl. 21. 13:56

Megszülettek???

Azt hittem,hogy még húzzák egy kicsit odabent!!Ha egy nappal később születnek akkor egy napon születnek a fiammal!


Amúgy GRATULÁLOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sok erőt,egészséget,és kitartást,és sok tejcsit kívánok!!!

1078. bobababa76 (válaszként erre: 1076. - ChrystalM)
2012. júl. 21. 13:55

Hát ez szuper!!!Gratulálok!!!!!!!!!!És hogy volt?megindult magától?Milyenek?

Mielőbbi jobbulást!Rakhatnál fel fotókat!

puszi

1077. Jevus77 (válaszként erre: 1076. - ChrystalM)
2012. júl. 21. 13:32

Grutulálunk! Nagyon ügyesek voltatok!

A seb pedig tényleg napról napra jobb lesz! :)

Sok boldogságot Nektek!

1076. ChrystalM
2012. júl. 21. 13:26

Sziasztok lányok, csak bekukk újságolni: péntek reggel 5.55-kor megszülettek a manóim! Panka 1750g, Árpi 1890g, Léna 1700g. Mindhárman jól vannak, csak légzéstámogatást kapnak, meg persze meleget az inkubátorban.

Én küzdök a császáros sebbel, és reménykedem, hogy minden nappal egyre jobb lesz - már most sem fáj annyira, mint tegnap. :-)

Ja, 32+6 volt a hivatalos heti állás.


Puszi mindenkinek!

1075. kecsmary (válaszként erre: 1073. - Jevus77)
2012. júl. 17. 18:04

Jevus!Köszi!Sajna mivel a babáim túl korán jöttek mind a 3-an 1500 gramm alatt születtek ezért visszamehetek teljes munkaidőben és a gyes is megmarad!

Még egyszer köszi Jevus nagyon tuti a link! Azért írom le a találtakat, mert még sok esetben a házi gyermek orvos sem tudja mi minden jár az 1500 gramm alatt született babának nem csak 3 esetében! :-)))

Mindenkinek szép estét!


Mia

2012. júl. 17. 14:16
Köszönöm a gratulációkat!
1073. Jevus77
2012. júl. 17. 13:53
Ezt akartam linkelni: [link]
1072. Jevus77 (válaszként erre: 1068. - Kecsmary)
2012. júl. 17. 13:50

Szia!


Én ebből a cikkből úgy olvasom, hogy részmunkaidő esetén jár a teljes gyes, heti 30 órát meghaladóan pedig csak egy gyerek után jár.


[link]

1071. bunny63
2012. júl. 17. 13:30

Sziasztok!


Vancsa! GRATULA!!!!


Mia! Én is úgy tudom, hogy akkor csak 1 gyerek után jár a GYES.


Chrystal! Kitartás, már "csak" két hét:-))


Egyébként mi is jól vagyunk, bár az éjszakai pihenés néhány napja csak kínszenvedés... Már sehogy sem jó feküdni. Nagyon oldalt vannak a babák, szóval ha oldalt fekszem, jelzik, hogy ez így nem jó, ne "tehénkedjek" rájuk...

Ma voltunk védőnőnél. Hallgattunk szívhangot, bár annyira mocorogtak, hogy alig tudta levadászni őket (főleg a két fiút). De végül csak sikerült:-))

1070. ChrystalM
2012. júl. 17. 12:49

hello lányok! szombaton megvolt a 32. hét is, aminek nagyon örülök! elvileg jövőhéten megyek uhra, iszonyat kíváncsi vagyok, mekkorát nőttek, mert amilyen rozzant lettem hirtelen, biztos rengeteget... mindent összevetve egyébként jól vagyunk mind a négyen :-)


vancsa, gratula! :-)))


Mia, nem akarok hülyeséget mondani, de én úgy tudom, ha visszamész, akkor csak egyszereset kapsz

1069. dubadri (válaszként erre: 1066. - Vancsa1977)
2012. júl. 17. 10:22
wooow! gratulálok! :)
1068. kecsmary
2012. júl. 17. 10:20

Hali!


Vancsa gratula!


Lenne egy kérdésem, úgy tudom többen vittétek a gyerkőcöket bölcsibe, ha bölcsisek se gyed se gyes nem jár? Én vissza mennék dolgozni 2 éves korukban és akkor ha bölcsibe adom Őket mi lesz a gyessel?

Nagyon köszi a segítséget!


Mia

2012. júl. 17. 08:57
Úgy látom Ada jelentkezett megint a naplójában egy hónapja
2012. júl. 17. 08:48

Helló mindenkinek!

Tegnap voltam a kórházban Ultrahangon,és kiderült,hogy 6 hetes terhes vagyok!!Mondjuk az én számításom szerint már 7.

2012. júl. 17. 07:41

Chrystal,mi van veled?Már túl vagy a 32. héten,ugye?

Bunny kicsit jobb így,hogy lehűlt a levegő?

1064. bunny63 (válaszként erre: 1063. - Pagi82)
2012. júl. 14. 12:36

Szerencsére csak minimálisan vizesedtem a melegben (ujjak, lábujjak), de ez nálam terhesség előtt is jellemző volt 30 fok fölött... A doki megtapogatta a bokámat, azt mondta nincs semmi, az arcomon sem látszik vizesedés. Remélem később sem lesz (túl komoly)...


Egyébként a meleget túléltem, van itthon vész esetére klíma és ventilátor is. Ki pedig nem is mentem a legmelegebb napokon (héten).


Abban is bízom, hogy augusztusban, a kórházi időszak alatt már nem lesz ennyire forróság...


Remélem ti is jól vagytok! Nyaralás valami hűvös vízpart mentén:-))

1063. pagi82 (válaszként erre: 1062. - Bunny63)
2012. júl. 12. 22:50

Szuper hírek! CSak így tovább!


És a meleget hogy bírod? Bár most kicsit enyhült, de biztos baromi nehéz! vizesedés, dagadás nincs ugye?

1062. bunny63
2012. júl. 11. 19:07

Sziasztok! Kis helyzetjelentés: ma voltunk dokinál. Mindent rendben talált, így még 4 hetet jósolt szabadlábon. Akkorra betöltöm a 28. hetet. De 2 hét múlva még egy vizsgálat.

A babák egyformák, 800g körüliek:-))) (24+4)


Pagi! Köszi a tapasztalataidat:-)

1061. pagi82
2012. júl. 5. 22:37

Na helló!

Jó rég nem voltam, látom mindenki jól van, ennek nagyon örülök!!!!

Kicsit eltűntem, itt a nyár, teli programokkal. Lányok most voltak 3 évesek. Hogy elrepült az idő!


Babakocsi: nekünk is inglesina volt (van), én szerettem nagyon, mert nagyok a kerekei és jól lehetett tolni rosszabb utakon is. Szerintem nem ugyanaz lehetett akkor, ami Lilyéknek volt - habár én az inglesinából csak egyfajtát ismerek - mert nekünk egymás mellé nem lehetett tenni, csak egymás elé, illetve kettő elül és vele szemben. Az úgy tényleg nem az igazi, mert nem látja az ember az utat, de egymás után - vonatosan - szerintem szuper. Viszont mi is vettünk obaby sport kocsit, ami hármaskocsi, azt meg azért szerettem, mert könnyű (17,5 kg), nagyon könnyű és gyors összecsukni-kinyitni és kocsiba tökéletesen elfér. Amúgy van ez a két hármas, meg egy kettes meg egy egyes is, szóval mi teli vagyunk babakocsikkal... Gondolom örülnek is a házban nekünk! :D


GYomorfájdalom: msot hogy mondod (írod :) ) eszembe jutott nekem is volt ilyesmi. Lehet tényleg a bőr nyúlása, illetve nekem azt mondta a doki, hogy az egyik baba a fejét betette pont oda a gyomorszájhoz és az fáj, ahogy feszíti. Igazán nem tudtam kivenni, mikor ki hol van, főleg nem, hogy kinek melyik testrésze az. De a végén már fájt mindenhol. Még egy sima levegővétel is.


Viszketés: én baromi viszkettem, nekem a májfunkcióm kezdett leállni, elnyomtak mindent és a méreganyag nem tudott átmenni rajtam, így a bőrömön keresztül kezdett el távozni, méghozzá főként a hajlatokban. Ahol jobban izzad is az ember. Ettől viszkettem nagyon. De volt, hgoy éjszaka arra ébredtem, hogy vakarom az ujjaim közét, és nem bírom abbahagyni. Ez a szülés után még inkább fokozódott, ott akkor már véresre vakartam magam. De én akkor vizesedtem be csak igazán. A lábam baromi nagyra dagadt és azon is még kisebb puklik alakultak ki. Nagyon ijesztő volt. Nem csoda, hogy a szép kis 37,5-es lábamból 40-es lett!!! Mikor először akartunk menni sétálni a lányokkal, alig találtam magamnak az itthoni cipők közül. kellett vennem egy pár 40-est. Aztán most már szerencsére visszament valamelyest, 38,5-es lett. de ezzel már megbékéltem. (legalább volt indok új cipőket venni :D )


Örülök, hogy a pocaklkók ilyen szépen fejlődnek! Kitartás csajok! Gondolom baromi nehéz lehet ebben a dögmelegben!

1060. bunny63
2012. júl. 2. 11:47

Sziasztok! A múlt hét nem volt valami fényes...:-((( Már a napi 4 magnesii citricitől sem múlt a hasfájásom (a pocakom alja, középen fájt), de többet már nem mertem bevenni...

Mondjuk minden nap volt valami. VV, látogatók, endokrinológus...

De szerencsére az eredményeim jók lettek. A cukorterhelés tökéletes:-))

Ezen a héten csak pihenek, jövő héten újra doki és láthatom a piciket:-))


Lily! Sajnos van néha gyomorégésem is, így tudom, hogy ez a fájdalom nem az... De szerencsére kicsit már ez is alábbhagyott.


A babakocsis tippeket is köszönöm!

1059. Lily26
2012. júl. 1. 10:57
Én is nagyon viszkettem, legalábbis a hasam iszonyatosan és a végén már nemigen használt semmi. Illetve az volt a legjobb, ha semmit sekentem a hasamra. Ha az egész tested viszket (vagy főleg a végtagjaid, tenyered),az az epepangás (terhességi kolesztázis)jele is lehet, szólj róla a dokidnak!
1058. ChrystalM
2012. jún. 30. 11:52

Sziasztok lányok, csak bekukk, mától hármassal kezdődnek a heteink. :-)


BAbakocsihoz sajna nem tudok hozzászólni, nekünk egy sima ikres és egy szimpla lesz, ha minden igaz.


Ti mikor kezdtetek el viszketni? Én éjszaka óta egyfolytában kaparnám magam, bár szerintem ez javarészt pszichés nálam, és egyelőre inkább gondolok arra, hogy nem tusfürdővel zuhanyzom idebent, hanem habfürdővel, ami gyakorlatilag már az első pillanattól kezdve szárít...


Puszi mindenkinek!

1057. Jevus77 (válaszként erre: 1049. - Bunny63)
2012. jún. 27. 22:46

Szia!

Nekünk P.Perego Triplette babakocsink van, nagyon szeretem, sokat használtuk, könnyű tolni nehéz terepen is a nagy kerekei miatt, és kormánya is van. Sajnos nem lehet mindegyik ülését teljesen vízszintesre dönteni, de majdnem. Igaz, amíg kicsik voltak, a hordozót csatoltuk rá, így nagyon könnyen eljutottunk mindenhova, és nem utolsó sorban egyedül is el tudtam vinni őket sétálni. Én nem altattam őket babakocsiban, de ha néha előfordult, hogy valamelyikük nem tudott elaludni, erre a célra (és arra, ha külön kellett elmenni egyikükkel valahova) kaptunk kölcsön egy egyes kocsit. Amikor kinőtték a hordozókat, tettük fel a kocsi rendes ülését, és nagyon szeretik. Később vettünk használtan egy egyes és egy kettes sportkocsit, azért, mert így könnyebben elfértünk az autóban (a hármas sajnos összecsukva is elég nagy), de még a hármas kocsit is használjuk. Egyébként, hamarosan el szeretnénk adni (nyár végén, ősszel), ha esetleg érdekel, szívesen küldök róla képet és információt priviben.


Nekem a bal oldali bordáim alatt volt furcsa fájdalom, elég kellemetlen. Nem tudom, mi lehetett, de a vége felé elmúlt.


Kitartás, a vége nem lesz piskóta, de ezek a drágák minden szenvedést megérnek!

1056. Lily26
2012. jún. 27. 17:49
Ja és tudtommal a gyomorégés terhesség alatt normális (nekem egy babával is volt), ezen még nem kell aggódni, de persze kellemetlen nagyon. Sokszor próbálj enni keveset, vigyázni kell a fűszerekkel, savas, zsíros ételekkel, de ezt biztos te is tudod.
1055. Lily26
2012. jún. 27. 17:45
A mell alatti fájás szerintem gyomorégés. A babák felnyomják a gyomrod, és alig fér el az étel benne, először nekem is olyan volt, mintha gyomorszájon vágtak volna, később volt "sima" gyomorégés is.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook